Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (více)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

ProgLaney

No klasika...už jsem si začínal myslet, že je to prostě pouze jednička v bledě modrym, ale pár super a relativně originálních scén se přeci jen našlo, takže atmosféra celkem dobrá, průběh očekávanej, witch poněkud nas*anější a okázalejší. Ale závěr velice povedenej, tam už napětí pěkně stoupalo. Za mě poctivý tři. ()

bobstock

Tenkrát to byl geniální podvrh vydávaný za skutečnost. Spolu s vhodnou dobou a mediální masáží o ztracených lidičkách s pár krabičkama návodů, provedli bandu hádajících se studentů lesem bez použití triků a vyděsilo to tehdy celej svět. Sám mám někde ještě v krabici VHSku Záhady z 99roku, tak jsem tím byl poblázněn. Adam Wingard vstoupil do stejné řeky a podle mě to prohrál především u fandů původního dílu. Jde o to, že kdysi už natočili pokračování v roce 2000, jenže to byl regulérní film na motivy čarodějnické legendy, který si na nic nehrál, jen se přiživil na příběhu. Tohle je pokus o zkopírování tehdy geniálně úspěšného dílka. Dílko, které bylo průkopníkem všech found-footage filmů. Proto se mi po těch letech zdál pokus pokračovat a najít starou Heather spíše zoufale tragickým. Nezajímavé postavy, naprosto stejné strašící kameny a větvičky. Neustále načasované, nucené lekačky kombinované protivným výkřikem kameramana versus umělé skřípění zvuků ze studia. A konečná návštěva chatičky, ve které se snažili předvést co? Že se zabíjejí navzájem nebo snad nějaký mimozemšťan, kterému se dostala paní čarodějnice do hlavy? Doba filmů s ruční kamerou pokročila, asi to pár mladých, pro které je jednička už prehistorie chytne, ale podle mě tahle chudinka zůstala svojí nápaditostí daleko před rokem 2016. 25% ()

Magika82 odpad!

Opakovaný žert, přestává být žertem, jakmile se ve stejné společnosti opakuje... A zde to platí zcela! Povrchní scénář, nevěrohodní herci, odfláknutá výprava. Tím také neexistující atmosféra napětí, důvěryhodnosti a absentující zvraty. Taková práce, žádná práce... Nedostatečná! Tím také vhazuji snímek do Odpadu! ()

Untentrauer

2x do stejné řeky nevstoupíš. Autoři se snaží navázat na fenomén s historkou o bratrovi Heather a nově nalezeném videozáznamu. Nicméně pak je vše jako přes kopírák. Funguje to spíš, jako spouštěč podvědomí a nostalgie, takže děkuji za to, dostal sem chuť podívat se na původní film. ()

Heero

Očekával jsem alespoň důstojné pokračování, což se splnilo tak napůl. To, že postavy působily nesympaticky a člověku byl jejich osud úplně ukradený, je jedna věc. Nejvíc mě štvalo, že na všechno se šlo zkrátka až moc rychle. To, co šlechtilo klasiku "Záhadu Blair Witch" jsme mohli v tomto pokračování jen těžko hledat. Porcování záhadnosti a vytváření atmosféry mi tu chybělo maximálně a o to přeci v Blair Witchi jde. Záhadnost čarodějnice tu byla již odhalena a proto jakékoliv důstojné pokračování vylučuji. Na druhou stranu musím ocenit využití nových technologií, dron byl super. I některé scény byly dost nepříjemné a osobně bych v tom lese nespal ani jednu noc:) ()

Flopik

Dúfal som, že si táto séria konečne spraví meno.No a spravila.Jedna z najväčších blbostí v tomto žánre.Neviem kedy sa už konečne poučia ale roztrasená kamera naozaj nieje dobrý nápad.A keď už tak to chce aspoň ľakačky, nejaké tie masky , poriadneho ducha a nie toto ani neviem Čo to bolo, nakoľko to ukázali dokopy na 5 sekúnd.Okrem prostredia nemám čo pochváliť, strata času naozaj vyhnúť sa oblúkom .Pre mňa je celá táto séria proste jeden veľký omyl. ()

cskomando

Žijeme v dnešní době, tak bych očekával trošku větší napětí. Pokud se snažili kopírovat z prvního dílu, tak se asi špatně dívali. Poslední 30minutovka měla dobrý nádech, kde stačilo jen trošku déle držet kameru na potvorách, trošku více lekaček právě díky té potvoře. Všechno zůstalo nevyužito na stejném bodě jako první díl, což je velká škoda. Díky neschopnosti a přehnanosti udržet kameru v obraze, to na člověka působí spíš víc zmateně než aby to vyvolalo strach. ()

Junys

Uběhlo několik let od zmizení Heather a našli se videozáznamy z lesů kde byla s jejíma dvouma kamarádama. Na tento záznam narazí její bratr a svoji sestru tam v jednom záběru uvidí. James společně s jeho kamarády a s tím co našel záznam se vydají do lesa a doufá že najde něco co mu přiblíží důvod smrti jeho sestry. - Za mě je to rozhodně lepší než první díl který si každej tak strašně chválí. Tady se dejme tomu trošku něco dělo ale zase taky nic extra...Pro mě asi série BW (i když jsem viděl jen první díl a tento) nic neznamená. Vyhledal jsem to díky tomu že je to FF ale jinak mě to dost zklamalo. ()

fixaman

Čekal jsem slabší průměr, ale dostal naprosto luxusní poctu původní Záhadě. Že je režisér fanda hororu a obdivovatel původního filmu čišelo prakticky z každé vteřiny. Ano, dějově se to dost opakuje, ale změny tu jsou, atmosféra je vynikající, herci fajn a závěr je tak neuvěřitelná jízda, že to prostě člověka musí dostat. Po Zombieho Halloweenu asi nejlepší hororový remake (pokračování to úplně není) kultovního hororu. Absolutně nechápu, že se to u nás vyhnulo kinům. ()

Mackoun

Na základě zdejších ohlasů jsem pčítal s tím, že se dočkám minimálně stejně dobrého hororu, jakým byl první díl s tím, že na mě s odstupem času nebude působit tak dobře, jako svého času působil právě první díl. Nakonec se bohužel ukázalo, že se opravdu jedná jen o nepovedenou snahu okopírovat potenciál pevního dílu a okořenit ho něčím navíc...všechno to navíc je nakonec kámen úrazu celé snahy o úspěch a po scéně, kdy se u jedné z dívek projevil vážný problém s kyčelními klouby, následovala řada spíše komických scén a celkově to ve finále bylo jedno velké klišé, při kterém i přítelkyně vylezla z pod deky a pojala poslední třetinu filmu jako zábavu pro zlepšení nálady :) ()

SidneyP

Opět další dítko, které chce nejlépe předčít originál, ale v tom nejlepším případě nás dokáže vystrašit všehovšudy párkrát. Roztřepená kamera mi tady vadila více než obvykle. Furt ale lepší než druhý díl. 65%. ()

MikeeTheory

O nic horší než původní Blair Witch. Rozdíl je snad jen v tom, že Adam Wingard se rozhodl jít trochu dál a nezůstal jen u třepotajícího se stanu a podivných zvuků. Někde je to ku prospěchu, někde naopak. Závěrečná pointa však opět chybí, takže člověk si po devadesáti minutách může jen opovrženě povzdechnout, že si to celé mohl vlastně nechat ujít. Jenže ve srovnání s posledními Paranormal Activity má tenhle found footage aspoň nějaký spád a jako horor funguje. ()

Raziel_cz

Neurážející sequeloremake, který lehce rozšiřuje legendu o Blair Witch a mění pravidla, ale jinak je to v podstatě HD verze originálu. Kamerová technika, již hrdinové využívají, ani zdaleka nenaplňuje filmařský potenciál (máme tu miniaturní kamery připnuté za uchem, nabízející skutečný first-person pohled, ale jakmile dojde na něco zajímavého, stejně míří do země), nemluvě o tabletech, dronech, GPSkách a vysílačkách, které tu jsou jenom proto, aby v příhodný čas mohly přestat fungovat. Na druhou stranu potěší zkušení herci a svižné tempo, byť to není zadarmo. Tomuhle snímku nálepku "Skutečné záběry" neuvěří ani člověk neznalý souvislostí, a jak se nepáře s úvodem, zapomíná budovat atmosféru a místo toho vybalí lekačky, z většiny v nejhorší možné variantě (tedy že vás leká to, jak se jedna postava připlíží k druhé, aby na ni mohla zařvat, jestli je v pohodě). Přesto – není to úplně zlé. V žánru vlastně možná i nadprůměr. Ale fanouškům to skoro nic nepřinese a noví diváci se můžou radši podívat na původní film. Game-changer, jak o BW reportovaly zahraniční weby, se fakt nekoná. ()

Qeo

Já mám prostě pro found footage slabost. A tady se to povedlo. Nejdná se vlastně ani o třetí díl. Klidně může stát samostatně. ()

Ombak▼Penari

No, zcela v pohodě tomu dám 4 hvězdy. Tady snad není jiný problém než že dnešní doba už žánru nepřeje, respektive už nikdy nebude takovým zjevením jako před lety. Chtěl jsem vidět kvalitní pokračování záhady Blair Witch a tento film jím rozhodně je. Nic víc, nic míň. Nepřichází sice s ničím novým, ale rozhodně kvalitně užívá a umocňuje staré. Staví na výborné gradaci napětí a strachu poněkud na úkor propracování postav a rozvíjení děje. Rozhodně nijak nezaostává za prvním dílem, netřeba film hanět. Spokojenost. ()

Faila

Tak nevím, proč si tvůrci mysleli, že použití úplně těch stejných triků jako v první Blair Witch bude fungovat. Za mě to teda vůbec nefungovalo, ale možná je to tím, že tvůrci k okopírovaným postupům přidali ještě pár (doslova) vlastních, pro mě velmi stupidních nápadů. ()

fr3ak odpad!

Film dělaný podle nějaké emerické hororové příručky, podle které se dělá snad 97% filmů tohoto žánru. Funguje to asi takhle: 1. Vezme se aspoň trochu zajímavý námět, nebo pokračování filmu na jehož jméno lidé stále slyší 2. V případě pokračování se zkopíruje a vykastruje původní myšlenka / v případě originálního filmu se hned v první třetině naprosto zničí potenciál námětu 3. Lekačky (neboli eliminátor atmosféry) musí být umístěny co nejhustěji a nereálněji a to i vzhledem k prostředí, navíc za doprovodu velmi hlasitého dunivého zvuku (např. tady bych ani nespočítal kolikrát se někdo jakože úplně strašně moc "děsivě" podívá do kamery aniž by v lese, kde vám pod nohama pořád něco šustí byl vůbec slyšet jeho příchod, ale jinak mi věřte, že jeho pohled naopak určitě uslyšíte - to se ale bojím :D) 4. Debilní postavy - těžko budete fandit blbečkovům. = Všechny tyto ingredience smíchejte a vyjde vám z toho čistokrevný odpad! ()

figliar

Úplne zbytočný film. Jediné čo ma na ňom zaujalo, bola ako taká spojitosť so svojim o 20 rokov mladším predchodcom. Inak bolo skoro všetko zlé. Herci, nevhodne zakomponovaná roztrasená kamera, hlúpy príbeh a koniec, ktorý bol totálne nezmyselný. Úplná strata času a súdnosti tvorcov. ()

BOURQUE

Pokus o reštart známeho príbehu. Je to „mnohokrát“ lepší ako dvojka, ale na úroveň prvého diela to nemá (a ani neobsahuje nič také, čo by sme už nevideli). Tento príbeh by už mal byť ukončený. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování