Komentáře uživatele JohnZ87 k tomuto TV seriálu

24ka bez Jacka Bauera? Vůbec první spin-off k tomuto jedinečnému seriálu překvapivě funguje i bez jeho ikonického hrdiny. Přispívá k tomu i to, že tvůrčí tým zůstal víceméně stejný a ani pojetí seriálu jako takového se nezměnilo. Kiefer Sutherland se přesunul na pozici jednoho z výkonných producentů a uchoval si tak alespoň nějaké spojení s 24: Legacy. K dalšímu výraznějšímu spojení s předchozími řadami pomohl také návarat Tonyho Almeidy (byť má v jednotlivých epizodách relativně málo prostoru), který se momentálně nechává najímat na špinavou práci, kterou si např. CTU nechce v rámci legálnosti přímo ušpinit ruce. Corey Hawkins ztvárnil ústřední postavu Erica Cartera, který není agentem CTU, ale bývalým armádním rangerem, nicméně s CTU přímo spolupracuje a je s ním spojen především díky bývalé ředitelce Rebecce Ingramové. Ta už sice na CTU oficiálně nepracuje, ale stále je tam jako doma a výrazně zasahuje do zdejšího dění. Osazenstvo CTU je zcela nové, ale s postavami se dá velmi rychle sžít. K těm nejvýraznějším patří analytik Andy Shalowitz, ředitel CTU Keith Mullins nebo třeba analytička Mariana Stiles, která je neteří Edgara Stilese z páté řady 24ky (a je to jakési pomrknutí tvůrců k této výrazné postavě). Na straně záporáků se nepřekvapivě pracuje stále se stejným schématem - od menších ryb k těm větším až po ty největší, které se znenadání zjeví až v posledních fázích seriálu. Není tedy překvapením, že tvůrci opět vyrukují s nějakým tím překvapením. :-) Ze záporných postav ve mě hlubší dojmy zanechali zejména Asim Naseri (Oded Fehr) a Jadalla Bin-Khalid (Raphael Acloque, který mi trochu připomíná Henryho Cavilla). Lze poměrně dobře odhadnout, které postavy budou v průběhu děje takzvaně na odstřel a u některých divák naopak doufá, že nadcházející události přežijí. Samozřejmě ani v 24: Legacy nechybí politická rovina, kterou nejvýrazněji reprezentuje senátor John Donovan (skvělý Jimmy Smits, kterého mnozí znají hlavně jako senátora Baila Organu ze Star Wars), kandidát na amerického prezidenta a také manžel Rebbecy Ingramové. Trochu zamrzí ne zcela dořešená dějová linka s Luisem a méně akční finále. Z dalších postav ještě stojí za zmíňku rozhodně Ericův bratr Isaac Carter nebo Nilaa Mizrani (šéfka senátorovy kampaně). Osobně jsem neměl vůbec potřebu nějak porovnávat Erica Cartera s Jackem Bauerem a je to dobře. Navíc mi Jack v seriálu ani nechyběl, což jen dokazuje, že tvůrci zvládli uchopit nového hrdinu opravdu s citem a nesnažili se za každou cenu vytvořit kopii Jacka Bauera v afroamerickém podání, ale naopak se vydali novým směrem. 85%(1.4.2018)