Neopakovatelný seriálový formát žije dál a i přes původní nemalé obavy jsem za to rád. Legacy totiž do puntíku plní vše, co slibuje jeho titul a odkaz původní 24 táhne dál a inspiruje se jím. Občas ho ale i bohapustě vykrádá a to nejen v tom dobrém (hierarchie zlosynů z tehdejší první sezóny je víceméně zopakovaná, včetně několika klíčových zvratů), ale i v tom zlém, kdy se vždy v oné nejnapínavější chvíli vrátíme k postavám, které nás tolik nezajímají. Kdo tedy kdysi nadával na nadužívané trable Kim Bauer, ten si na eskapádách Ericových blízkých opravdu smlsne. Trochu smolné mínus ale vidím v tom, že nejzajímavějším charakterem není sám hlavní hrdina. Corey Hawkins se snaží z každé scény vytěžit maximum, ale taková Miranda Otto jako Rebecca si sezónu krade pro sebe svým nenápadným půvabem i neutuchajícím charizmatem a třeba Dan Bucatinsky je jako zprvu nenápadný Andy uvěřitelným a zároveň překvapivě odhodlaným ajťákem od vedle. Eric sám tak ve výsledku občas působí jako sympatický hybatel děje, kterému se ale spousta věcí odehraje spíš náhodou. Čtvrtá hvězda do hodnocení zapadla nejen za provázání s jednou z nejoblíbenějších postav originálu, ale hlavně za dojmy z posledního dílu, který sice zbytečně ošidil finální přestřelku, ale o to důraznější pocity přinesl v následcích pro všechny zúčastněné. Prudce klesající sledovanost a následné zrušení tak mrzí, protože tady se dalo snad jen stoupat.(20.4.2017)

• Colonist

Neuvěřitelná slabota. Kdyby si dali tvůrci záležet, mohlo by 24 hodin pokračovat i bez Jacka Bauera (ano, rouhám se). K tomu by byly ovšem potřeba 2 základní věci - dobrý scénář a zajímavé postavy. Jenže tenhle spin-off se nepovedl, protože tvůrci byli neskutečně líní. Nesnažili se o žádnou obměnu zaběhnuté formule, a tak je tato série plná čtyřiadvacítkovských klišé a postrádá jakoukoliv originalitu. A hle, stokrát viděné už bez Kiefera prostě nefunguje. Hlavní hrdina je sice sympatický, ale (nic proti Coreymu Hawkinsovi) postrádá jakékoliv charisma. Navíc se tvůrci v rozhovorech před premiérou kasali, jak je to oproti Jackovi úplně jiná postava. Přitom se chová jako Jack, pere se jako Jack, střílí jako Jack, v náročných situacích improvizuje jako Jack. Jenže Jack to prostě není. Navíc Hawkinsovi toho drsného bývalého Rangera a lovce teroristů prostě nevěřím. Kdyby byla jeho postava nějakým nováčkem v CTU, který takovýto příšerný den zažívá poprvé a pořádně neví, co má dělat, bylo by to mnohem uvěřitelnější. Jeho postava by navíc působila více lidsky. Ale to ne, on je už od první epizody superman (viz souboj na staveništi) podobně jako Jack v posledních sériích klasické 24. Jenže Jack k tomu dospěl vývojem. A když už mluvíme o klasické 24...proč tu byl Tony Almeida? Tvůrci měli k dispozici ikonickou postavu, ale absolutně si s ní nevěděli rady. Tony do děje nijak zásadně nezasáhl a vlastně byl úplně zbytečný. Kdyby jeho postavu zaměnili za Bezejmenného žoldáka č. 4, nic by se nezměnilo. Hlavní postavy jsou jinak ploché a nezajímavé. Z té šedi vystupují pouze Rebecca a senátor Donovan. Záporáci jsou vysloveně výsměch. 24 měla vždycky kvalitní záporáky. I obecně negativně vnímaná 6. řada měla výborného Abu Fayeda, jednoho z nejlepších padouchů seriálu. Teroristé v Legaci jsou však k smíchu. Postavy jsou zkrátka jedním z hlavních problémů této série, tím druhým je její děj. Ten je absolutně neoriginální a dějové zvraty tak nemohou překvapit. Jsou předvídatelné. Snad vše, co se tu objevilo, bylo jen variací něčeho, co už známe z původních sérií. Akorát ta akce funguje, protože je kvalitně natočená. Nevidím však žádný důvod, proč si tuto sérii pustit podruhé.(17.8.2018)

• Tom Hardy

Snaha o oživení fenoménu nešťastným způsobem. Že absentuje Jack nutně nevadí - jednou na to dojít muselo. Ale autoři nové série jakoby nechápali, proč se kdysi 24ka prosadila. Jack byl underdog, člověk s problematickou minulostí, který si musel svůj status božana teprve získat. Eric Carter je naproti tomu od začátku dokonalá figurka - v dobrém manželství, se správnými hodnotami, ihned sebejistý v boji, prostě profík na první dobrou. A k tomu se blbě hledá vztah (je to podobně nešťastné střídání jako třeba v případě utečenců v Uprchlíkovi - obyčejný doktor - a Šerifech - vytrénovaný člen speciálních jednotek). Když hlavní postava netáhne, celek logicky nefunguje. Samotný formát má pořád své kouzlo a scenáristé nepředvedli úplnou nulu, ale bez tahouna zkrátka není co stavět. Nemluvě o tom, že seriálu tak trochu vypálil rybník sám Kiefer Sutherland, jehož Designated Survivor mi zvraty a vývojem často připadal "dvacetčtyřkovější" než celé Legacy.(16.5.2017)

24: Legacy je jako šlehačka ve spreji. Vypadá podobně, chutná podobně a používá se podobně. Ale po chvíli zjistíte, že nedrží tvar, nechutná po smetaně a rozpouští se, protože je v ní především voda. Na pravou šlehačku ze smetany (původní "24") se nechytá, ale pokud máte chuť na sladké, vystačíte si i s ní. 60 %(20.4.2017)

Obsahuje spoilery: 24 bez hlavního hrdiny - nelítostného drsňáka Jacka Bauera. Místo něj je zde mladá krev, mladý černoušek Eric Carter. Tikací Hodiny změnili barvu a jediné, co připomíná originál je Tony Almeida. Tony je jediná postava, která se objevila hned v první epizodě originalitu i zde. V originalitu se dá říct, že byl po Jackovi, druhá hlavní postava. Výrazná postava i zde je výrazný, avšak v epizodách se nikdy nezdržel déle než pět minut. Tony byl návnada na původní fanoušky, nebo jen já koukal kvůli němu? "Je mi líto, už mi bylo zaplaceno. Vždy dokončím svou práci, když mám své peníze. Musím si udržet reputaci." Jednou z oblíbených postav zde, se stal Ericův bratr. "Chtějí spustit útoky které zabijí hodně lidí, jako vaše matky, sestry, vaše děti a další. A taky mají mého bráchu, ale už vím kde je, takže tady je plán. Vejdeme tam, sebereme Erica a pak posadíme pár džihádistů na zadky." Škoda, že nedostal více prostoru, bavila mne jeho dějová linka a to, co se tvořilo mezi ním a Erickovou ženou. Co se týče příběhu, děje nemám téměř žádné výhrady. - 99,9%.(20.4.2017)

• - V šiestej epizóde 5:00 p.m.-6:00 p.m. si je možné na mape všimnúť poznámky v češtine, aj keď sa jedná o Čečencov. (72Nihlus)