Soumrak templářů

USA, (2017–2019), 12 h 54 min (Minutáž: 40–48 min)

Hudba:

Natalie Holt

Tom Cullen, Bobby Schofield, Jim Carter, Sabrina Bartlett, Julian Ovenden, Sarah-Sofie Boussnina, Padraic Delaney, Simon Merrells, Olivia Ross, Akin Gazi (více)

Série(2) / Epizody(18)

Templářští rytíři byli nejmocnější, nejbohatší a nejzáhadnější vojenský řád středověku, pověřený ochrannou nejcennější křesťanské relikvie – Svatého grálu – a ukrývající tajemství schopná způsobit velkou zkázu. Seriál Soumrak templářů se noří hluboko do utajovaného světa tohoto legendárního bratrstva válečnických mnichů. Od jejich bitev ve Svaté zemi přes složité vztahy s králem Francie až po zradu, která nakonec vedla k jejich tragickému zániku, příběh templářských rytířů nebyl dosud nikdy odvyprávěn tak uceleně jako nyní. (HBO Europe)

mecano

Zatim dva dily za sebou a celkem to jde. Takhle, asi by to byla sracka podobna vsem tem dalsim stredovekym serialum, ktere tu byly predtim. Clovek by cekal aspon trochu te historicke presnosti, ale postavy se chovaji jako v soucasnosti, pak na nas vybafne bajne "Katalanske kralovstvi", jehoz existenci si tak tuze preji katalansti separatiste, ze tim krmi male separatisty uz od jesli (ve skutecnosti nejvetsi samostatny utvar v dobe serialu bylo v onech mistech Barcelonske hrabstvi, ktere spadalo pod Aragonske kralovstvi, ale tvurci serialu asi chteli podporit Pokemona), takze jsem se hned vrhnul na internet, ktery me poucil, ze tedy fakt jde jen o fikci, a to nejen predpokladanou u postav, ale i dobovych udalosti (asi me popletl ten Hystory channel). Nicmene - serialu z obdobi krizackych vyprav je tak malo, ze si na zadny dalsi nevzpomenu a templare jsem mel vzdycky rad, takze jim dam sanci a ve druhe serii se tesim na Luka Skywalkera. Ted to bude za tri, ale jak jsem sebral pet hvezd Sile se probouzi, tak muzu sundat hodnoceni i zatim koukatelnym templarum... ()

Naghavi

Každý hledá logiku, historickou přesnost a herectví, ale já čekal pěkný seriál ze středověku na poklidné zkouknutí do dvou dnů a sedlo mi to...Uznávám, že S01E10 by se měla přejmenovat na Ordinaci v růžovém Templu, ale vždyt' to bylo pěkné a je to za námi...Druhé sezoně se nebráním, ale nevím, kam by to mělo směřovat, k nešt'astnému pátku ? ()

Scaevola

Povedený, rádoby historický seriál sází na přitažlivě konspirační téma, přestože se k němu původně vůbec nepřiznává, a zdařile ho mísí s propletenými citovými vztahy. Problémem je, že většinu z navozených témat divák už někde viděl a že vnitřní vývoj postav je prvoplánově přímočarý, přičemž motivace typu "věřím v Boha" je poměrně často jednoduše zneužívána jako oslí můstek. Nicméně přes uvedená negativa vykazuje seriál napínavý spád a postavy a jejich příběh mají svůj smysl, takže ke konci jsem byl skutečně rozladěn, že nebylo vyřčeno vše a že se počítá s druhou řadou, která snad dosáhne na vyšší producentský příspěvek. - Druhá řada přinesla nemilosrdnější výpravu i atmosféru, ale jinak se jde v zavedených kolejích postav bez hlubší motivace a logiky, přičemž zacílení na osobní vývoj hlavního hrdiny podráží možnosti soustředit se na politické a věroučné pozadí pádu templářského řádu, když už konspirace upadly v zapomnění. Leč vše by fungovalo, nebýt poslední epizody, která se vedle několika bohů ze stroje bohužel vyznačuje i zcela vytrženým a neladícím závěrem, který jasně říká, že třetí řada už nebude. ()

Montcalm

Dal som tomu šancu a videl všetky diely no seriál ma veľmi sklamal. Napriek obrovskému potenciálu z toho vyšla neskutočne naivná zlátanina. Miestami síce niečo zaujalo, no väčšinou iritovalo nezmyselnými rozhodnutiami postáv, divnými vyvrcholeniami, prílišnou uhladenosťou, často až absurdnými scénami. Nečakal som od seriálu, že bude historicky presný, ani striktne realistický, ale čo je veľa to je veľa. Autori to miestami značne prestrelili a na mňa seriál pôsobí rozpačito až béčkovo. ()

Saxos

S01/E01-10. Průměrný seriál o věčné snaze o získání Svatého grálu, který se spíše kloní do fáze fantasy, než historie. Klady: slušná výprava; dobré rytířské souboje. Zápory: trochu moc kečupové krve. Update: S02/celá. Pokračování na vlně pomsty králi Filipovi. Oproti prvé sérii zábavnější. Závěr: doporučuji. ()

Ace.A.T.L.

Seriál průměrnej. První řada horší, druhá to vynahradila, ale i tak to prostě nebylo ono a bylo to, jakoby nedotažený do konce. Štěstí hrdinů je očas až neuvěřitelný a to dost podkopává celkovej dojem. Česká Republika úžasná a lokace prostě pohladí po dušičce. Ale jao celek, to je taovej průměr. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

BroDan270

Po 1. sérii: Knightfall je zmesou divných hereckých výkonov, divných nefungujúcich strihov, scenáristickej samovraždy s občas naozaj divnými dialógmi, pri ktorých sa v tom lepšom prípade zasmejete, v horšom máte chuť seriál vypnúť... nehovoriac o hlúpom konaní postáv. Autenticitu a historickú presnosť taktiež nehľadajte. Kostýmy však veľmi chvályhodné a celkový vizuál dosť na úrovni, nechýbali ani intrigy a dobre vyzerajúce bitky. Knightfall je naozaj lajdáckou kreáciou, ktorú však napriek tomu, že viete aké zlé to je, chcete pozerať ďalej. ()

chozze008

1) Krasna templarska pohadka. Vzhledem k me neznalosti teto doby si to uzivam. Zrady, intriky, boje, zvlaste zakonceni nejake bitky je vetsinou morbidne vtipne (Kristuv kriz zarazen do protivnikovych ust jako posledni rana :-) ) 2) Jsem v pulce, neustale necekane zvraty me udrzuji u Templaru. Ve chvili kdyz jsem zacal hlavniho zloducha obdivovat diky jeho mrstnym kouskum to vypadalo ze zemre a ejhle to byl jen jeho dalsi meisterstick. Tenhle serial by mohl slouzit jak marketingova kampan k AC Mirage, ktery se odehrava jak jsem se dozvedel od jednoho ze znalcu, v dobe a zemi pravych asasinu (byt jen diky tomu ze vytyka nevyuzity potencial tohoto AC vzhledem k tomu kde se odehrava, plus historicke nepresnosti). No pokud tato sezona je v modrych cislech a druha v cervenych tak se mam asi jeste na co tesit. ()

zekon

Podobně jako ostatní. Nejdřív to bylo super ale pak to začalo být jakési úsměvné až trapné a ty vztahy dost překombinované. A vždy ty US seriály začnou upadat na natahování a tady je to naprosto nedotažené nedokončené jakoby chybělo 5 dílů :) ()

MM1979

Koukám, že tady je to samej expert na historii a kritik umění. Mně je úplně jedno jaké brnění se opravdu nosilo na koních :-) Já jsem se bavil a koukal jsem na seriál, který měl pěkné kulisy a byl plný intrik, zrady a nečekaných zvratů :-) Co víc si přát pro dlouhé zimní večery? Kdo chce kovanou historii ať kouká na dokumenty a ne na fantasy... Nic jiného to není a nic jiného v tom nehledejte. Jen škoda, že to nedotáhli až do pátku 13 :-) ()

Firebull

První půlka je taková "bez štávy", ale konec to naštěstí (alespoň dle mého) kompenzuje. Co se týká častých narážek na historické nepřesnosti, tak na to lze říci pouze to, že zde templáři sloužili jen jako inspirace. NENÍ TO DOKUMENT. Ale pro mě jako pro diváka to bylo zajímavé pokoukání. ()

JanniV odpad!

Snad se mi ještě nestalo, že bych to zabalil na začátku druhého dílu... Už první mě varoval, že to bude konina a druhý hned u příjezdu papeže a... šlus. Herec z ochotnického divadélka pod věží někde v Horní Dolní, historický události šly do kopru, výprava... no dobře, je to seroš, ale i tak, no hnus. Prostě, i historickou slátaninu jde natočit dobře. Robin Hood, Království nebeské, Statečné srdce, to bylo historicky taky v pytli, ale bavilo. Ale tohle? Odpusťte mi ten výraz, to byla fakt sračka. ()

Mariooo

Trailery a upoutávky byly super, těšil jsem se na tento seriál s nadějným očekáváním, že History předvede něco velkolepého. To se bohužel nestalo. Druhá polovina série byla znatelně lepší, ale i tak sotva průměrná. Myšlenka na seriál vynikající, ovšem zpracování a příběhová linie zcela mizerná, místy až nesmyslné zápletky a jednání hlavních protagonistů. Seriál jsem dokoukal už jen pouhou setrvačností, o to větší zklamání bylo, když byl zakončen s nadějí na pokračování. ()

mdf

3 hvězdy jen proto,že jsem hrál ve druhé serii.je zajímavé vidět,jak se to točilo na Barrandově,ten hrad je dokonalost a bitevní scény taky,jinak obsahově nic moc. ()

achai

Ikdyž dobu rytířů nemusím, tenhle seriál jsem si vážně zamiloval. Výborné souboje, super zpracování, zvraty, politika a manipulace. Za mě rozhodně super. A jsem upřímně velmi rád, že toto dílo vzniklo. Budiž to věčným pomníkem statečných bojovníků a plivnutím do tváře všem politikům a manipulátorům. ()