poster

Probuzená zkáza

 • USA

  Godzilla, King of the Monsters!

 • slovenský

  Prebudená skáza

Horor / Sci-Fi / Akční

USA / Japonsko, 1956, 80 min

Hudba:

Akira Ifukube

Střih:

Terry O. Morse
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Derek
  ***

  mix povodnej japonskej godzilly a dotacok s americkym hercom ktore vsak posobia ako pest na oko i vdaka konstantnemu komentovaniu deja (co potom posoby ako nejake drama z radia co ma dost iritovalo)... samozrejme povodna godzilla uz dnes nikoho sokovat nemoze, ale je to stale slusna i ked vekom dost poznamenana klasika...(5.5.2014)

 • kaylin
  **

  Mám problém, jak se na film „Godzilla, King of the Monsters!“ vlastně dívat. Je to nový film, jsou zde nové scény, ale tohle je snímek, který byl skvělý a fungoval už ve své původní podobě. Ano, je hezké, že nová verze umožnila, aby se film dostal do širší produkce a také do ostatních zemí, ale to podle mě celkem dobře zvládne i film s titulky anebo při nejhorším film dabovaný. No, asi je to tím, že by Američani tak snadno nepřijali snímek, který by neobsahoval aspoň jednoho zástupce jejich národa. Kvality původního filmu zůstávají, ale nové stopy nepřidaly nic zásadně nového.(19.1.2014)

 • Oktavianus
  ***

  Ať je to jak chce, pořád to je ta nádherná Godzilla (i když v ženském rodě ji nazýváme jenom u nás, všude jinde je to ten Godzilla), která když se vynoří za kopcem, domorodí vesničané propuknou úděsné panice a prchají. Stojí za to si pustit verzi z roku 54 a hned za ní tuhle, uvidíte ten rozdíl. Že zmizelo původní poselství originálu, to by mi nevadilo, třebaže tím film už nebyl tak působivý. Ani upravené změny v ději ve prospěch amerického novináře by mi nevadily. Horší už je, že zmizely ty nádherné scény, kdy armáda s Godzillou bojuje, marně střílí a zní do toho ta nádherná opakující se hudební smyčka (v tom jsou všechna kaiju úžasná, je to jeden z prvků, který nemůže chybět v žádném filmu). A nejhorší je, že postava novináře do filmu vůbec nesedí, mnohdy je vidět, jak jsou záběry na něj do filmu násilně naroubované a nesedí kamera, tón obrazu a podobně. Což je škoda, protože to především ruší a kazí to původní skvělý film. Nicméně, jak už tvrdím v první větě: je to pořád ta nádherná nejstarší Godzilla, král monster...(14.2.2015)

 • mrclTV
  ***

  Prvý útok Godzilly z pohľadu outsidera, cudzokrajného reportéra v Tokiu. Ide vlastne o prachobyčajný remake z rýchlika pre americké publikum, ale tá zaujímavá reportážna forma, ako keby ste pozerali filmový týždenník, tomu dodáva istý punc originality. I keď je väčšina scén už z pôvodného japonského filmu a len zopár krát je reportér Martin šikovne dostrihaný do scén, je to celkom zaujímavé pozretie dokonca i keď ste už videli aj originálny film. Dá sa povedať, že ide o rovnaký a rovnako dobrý film ako Godzilla a tak dám i rovnaké hodnotenie. PS: Ako zistíte, že film je skutočne starý? Tak, keď si postava v lietadle zapáli cigaretu.(20.10.2016)

 • fragre
  ***

  Vida, tak jsem si říkal, jak tam ten americký reportér vlastně zavazí, a on tam byl dodán do původního filmu z r. 1954, aby ten film prodal v USA. Zřeimě by tam tehdy japonský film, kde hlavní hrdinové jsou jen Japonci, neprorazil. Asi dobrý obchodní tah, ale tomu filmu to uškodilo, opravdu tam ten Amričan působí dost neústrojně. V své době asi senzační film, který svou působivost zcela neztratil, byť ta obluda vypadá dnes už trochu směšně.(10.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace