Reklama

Reklama

Probuzená zkáza

  • USA Godzilla, King of the Monsters! (více)
Trailer

Obsahy(1)

Americký reportér Steve Martin (Ryamond Burr) vyšetřuje sérii záhadných katastrof u pobřeží Japonska. Ocitne se tváří v tvář stvoření, které může z Tokia udělat hřbitov. Tuto příšeru vzkřísil jaderný výbuch testované bomby. Godzilla projde Tokiem, zdevastuje ho a zmizí v Tokijském zálivu. Žádné zbraně proti ní nejsou účinné. Vědec doktor Serizava (Akihiko Hirata) objevil zbraň, která by Godzillu mohla zabít, jenže je účinná až příliš a mohla by způsobit mnohem víc škody, než zabít jen jedno monstrum. Má být tato zbraň použita, nebo ne? To je otázka, která jejího objevitele velmi trápí. (Terva)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když v roce 1954 natočil režisér Honda původní Gojiru, byl jeho film promítán pouze v jeho rodném Japonsku. Jak sami víte objevovalo se tam jisté poselství o tom, že testování jaderných zbraní má nesmírný dopad na přírodu. Stejně tak tam bylo zmiňované i bombardování Hirošimy a Nagasaki. Z wikipedie jsem se dozvěděl, že původní Gojira nebyla nikdy uvolněna do světa až do roku 2004. Proto přišel její autor s myšlenkou, že by požádal Američany o pomoc a natočil tento remake. Musel ho však upravit a hlavně sestříhat pasáže, ve kterých byly narážky na USA a jejich zbraně. Tímto vznikl tento sestříhaný projekt, která je vlastně zkrácenou verzí původního filmu (většina scén je právě z roku 1954), doplněná o nové pasáže v nich figuruje americký herec Raymond Burr. Jen málokdo věděl, jaká je mezi oběma snímky podobnost a mnozí považovali tento kousek milně za originál. Bohužel tím promne jako fanouška originálu ztratil film svůj smysl a cítil jsem se značně ochuzen. Jaksi se vytratila ona pověstná atmosféra, kterou přibrzďovaly zbytečné scény s novinářem. Ty mi nepřinesly absolutně nic nového a spíše mi vadil mužský hlas vypravěče v pozadí známých scén. Ten v nich vypravoval své vlastní prožitky, které mě nezajímali. Jak mám vlastně hodnotit film, který okopíroval již natočené scény a přihodil k nim úplné zbytečnosti? Jediný důvod proč tomu nedám odpad je ten, že díky tomuto projektu se Gojira dostala vlastně do světa. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Ať je to jak chce, pořád to je ta nádherná Godzilla (i když v ženském rodě ji nazýváme jenom u nás, všude jinde je to ten Godzilla), která když se vynoří za kopcem, domorodí vesničané propuknou úděsné panice a prchají. Stojí za to si pustit verzi z roku 54 a hned za ní tuhle, uvidíte ten rozdíl. Že zmizelo původní poselství originálu, to by mi nevadilo, třebaže tím film už nebyl tak působivý. Ani upravené změny v ději ve prospěch amerického novináře by mi nevadily. Horší už je, že zmizely ty nádherné scény, kdy armáda s Godzillou bojuje, marně střílí a zní do toho ta nádherná opakující se hudební smyčka (v tom jsou všechna kaiju úžasná, je to jeden z prvků, který nemůže chybět v žádném filmu). A nejhorší je, že postava novináře do filmu vůbec nesedí, mnohdy je vidět, jak jsou záběry na něj do filmu násilně naroubované a nesedí kamera, tón obrazu a podobně. Což je škoda, protože to především ruší a kazí to původní skvělý film. Nicméně, jak už tvrdím v první větě: je to pořád ta nádherná nejstarší Godzilla, král monster... ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Mám problém, jak se na film „Godzilla, King of the Monsters!“ vlastně dívat. Je to nový film, jsou zde nové scény, ale tohle je snímek, který byl skvělý a fungoval už ve své původní podobě. Ano, je hezké, že nová verze umožnila, aby se film dostal do širší produkce a také do ostatních zemí, ale to podle mě celkem dobře zvládne i film s titulky anebo při nejhorším film dabovaný. No, asi je to tím, že by Američani tak snadno nepřijali snímek, který by neobsahoval aspoň jednoho zástupce jejich národa. Kvality původního filmu zůstávají, ale nové stopy nepřidaly nic zásadně nového. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Vida, tak jsem si říkal, jak tam ten americký reportér vlastně zavazí, a on tam byl dodán do původního filmu z r. 1954, aby ten film prodal v USA. Zřeimě by tam tehdy japonský film, kde hlavní hrdinové jsou jen Japonci, neprorazil. Asi dobrý obchodní tah, ale tomu filmu to uškodilo, opravdu tam ten Amričan působí dost neústrojně. V své době asi senzační film, který svou působivost zcela neztratil, byť ta obluda vypadá dnes už trochu směšně. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

3) GODZILLA - KING OF THE MONSTERS! (1956)__ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974__Tento kus je někdy mylně považován za první godzillí film. Jde v podstatě o Hondův remake svého vlastního filmu, ovšem určený pro americký trh. Honda do něj použil materiál ze své dva roky staré Godzilly (který tvoří minimálně polovinu nynějšího filmu) a do něj nastříhal nově natočené scény s postavou amerického novináře v podání tehdejší hvězdy Raymonda Burra. Jeho přítomnost dělá z výsledku tak trochu jiný film. Zmizely lehce anti-americké narážky, zcela odlišný je začátek, původní dialogy jsou hrozně prostříhány, původní hlavní postavy téměř eliminovány na úkor Burra. Jeho přítomnost, která vyplňuje zhruba polovinu stopáže, se ve filmu opravdu vyjímá jako pěst na oku. Jeho účast spočívá v tom, že se neustále tváří zasmušile a sem tam prohodí nějaké slovo. Dokonce to došlo tak daleko, že ve scéně ze špitálu, kde leží zraněný Burr, za ním Honda poslal dvě hlavní postavy z původní verze, ale protože jejich představitele se na natáčení přidaných scén nepodařilo sehnat, jde o pouhé dublery, sedící celou dobu zády ke kameře. Podstatné ale je, že všechny scény bez Burra jsou skutečně natočený materiál z první Godzilly, včetně veškerého trikového materiálu. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama