poster

Probuzená zkáza

 • USA

  Godzilla, King of the Monsters!

 • Slovensko

  Prebudená skáza

Horor / Sci-Fi / Akční

USA / Japonsko, 1956, 80 min

Hudba:

Akira Ifukube
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blondboss
  **

  Bohapustá vykrádačka pôvodného japonského snímku o Godzille doplnená o americký prvok v podobe novinára, ktorý bol úplne zbytočný a v podstate len dopĺňal zábery z úplne prvého filmu z roku 1954. Čo je ale hlavné, tento film postráda ten silný odkaz, ktorý v sebe niesol prvý film, a aj napriek tomu, že vďaka tomuto filmu sa Godzilla stala svetoznámou, nemôžem dať iné ako podpriemerné hodnotenie. 45 %(29.1.2015)

 • kaylin
  **

  Mám problém, jak se na film „Godzilla, King of the Monsters!“ vlastně dívat. Je to nový film, jsou zde nové scény, ale tohle je snímek, který byl skvělý a fungoval už ve své původní podobě. Ano, je hezké, že nová verze umožnila, aby se film dostal do širší produkce a také do ostatních zemí, ale to podle mě celkem dobře zvládne i film s titulky anebo při nejhorším film dabovaný. No, asi je to tím, že by Američani tak snadno nepřijali snímek, který by neobsahoval aspoň jednoho zástupce jejich národa. Kvality původního filmu zůstávají, ale nové stopy nepřidaly nic zásadně nového.(19.1.2014)

 • fragre
  ***

  Vida, tak jsem si říkal, jak tam ten americký reportér vlastně zavazí, a on tam byl dodán do původního filmu z r. 1954, aby ten film prodal v USA. Zřeimě by tam tehdy japonský film, kde hlavní hrdinové jsou jen Japonci, neprorazil. Asi dobrý obchodní tah, ale tomu filmu to uškodilo, opravdu tam ten Amričan působí dost neústrojně. V své době asi senzační film, který svou působivost zcela neztratil, byť ta obluda vypadá dnes už trochu směšně.(10.9.2017)

 • mrclTV
  ***

  Prvý útok Godzilly z pohľadu outsidera, cudzokrajného reportéra v Tokiu. Ide vlastne o prachobyčajný remake z rýchlika pre americké publikum, ale tá zaujímavá reportážna forma, ako keby ste pozerali filmový týždenník, tomu dodáva istý punc originality. I keď je väčšina scén už z pôvodného japonského filmu a len zopár krát je reportér Martin šikovne dostrihaný do scén, je to celkom zaujímavé pozretie dokonca i keď ste už videli aj originálny film. Dá sa povedať, že ide o rovnaký a rovnako dobrý film ako Godzilla a tak dám i rovnaké hodnotenie. PS: Ako zistíte, že film je skutočne starý? Tak, keď si postava v lietadle zapáli cigaretu.(20.10.2016)

 • SOLOM.
  **

  Když v roce 1954 natočil režisér Honda původní Gojiru, byl jeho film promítán pouze v jeho rodném Japonsku. Jak sami víte objevovalo se tam jisté poselství o tom, že testování jaderných zbraní má nesmírný dopad na přírodu. Stejně tak tam bylo zmiňované i bombardování Hirošimy a Nagasaki. Z wikipedie jsem se dozvěděl, že původní Gojira nebyla nikdy uvolněna do světa až do roku 2004. Proto přišel její autor s myšlenkou, že by požádal Američany o pomoc a natočil tento remake. Musel ho však upravit a hlavně sestříhat pasáže, ve kterých byly narážky na USA a jejich zbraně. Tímto vznikl tento sestříhaný projekt, která je vlastně zkrácenou verzí původního filmu (většina scén je právě z roku 1954), doplněná o nové pasáže v nich figuruje americký herec Raymond Burr. Jen málokdo věděl, jaká je mezi oběma snímky podobnost a mnozí považovali tento kousek milně za originál. Bohužel tím promne jako fanouška originálu ztratil film svůj smysl a cítil jsem se značně ochuzen. Jaksi se vytratila ona pověstná atmosféra, kterou přibrzďovaly zbytečné scény s novinářem. Ty mi nepřinesly absolutně nic nového a spíše mi vadil mužský hlas vypravěče v pozadí známých scén. Ten v nich vypravoval své vlastní prožitky, které mě nezajímali. Jak mám vlastně hodnotit film, který okopíroval již natočené scény a přihodil k nim úplné zbytečnosti? Jediný důvod proč tomu nedám odpad je ten, že díky tomuto projektu se Gojira dostala vlastně do světa.(11.7.2011)