Reklama

Reklama

Probuzená zkáza

  • USA Godzilla, King of the Monsters! (více)
Trailer

Obsahy(1)

Americký reportér Steve Martin (Ryamond Burr) vyšetřuje sérii záhadných katastrof u pobřeží Japonska. Ocitne se tváří v tvář stvoření, které může z Tokia udělat hřbitov. Tuto příšeru vzkřísil jaderný výbuch testované bomby. Godzilla projde Tokiem, zdevastuje ho a zmizí v Tokijském zálivu. Žádné zbraně proti ní nejsou účinné. Vědec doktor Serizava (Akihiko Hirata) objevil zbraň, která by Godzillu mohla zabít, jenže je účinná až příliš a mohla by způsobit mnohem víc škody, než zabít jen jedno monstrum. Má být tato zbraň použita, nebo ne? To je otázka, která jejího objevitele velmi trápí. (Terva)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Derek 

všechny recenze uživatele

mix povodnej japonskej godzilly a dotacok s americkym hercom ktore vsak posobia ako pest na oko i vdaka konstantnemu komentovaniu deja (co potom posoby ako nejake drama z radia co ma dost iritovalo)... samozrejme povodna godzilla uz dnes nikoho sokovat nemoze, ale je to stale slusna i ked vekom dost poznamenana klasika... ()

mrclTV 

všechny recenze uživatele

Prvý útok Godzilly z pohľadu outsidera, cudzokrajného reportéra v Tokiu. Ide vlastne o prachobyčajný remake z rýchlika pre americké publikum, ale tá zaujímavá reportážna forma, ako keby ste pozerali filmový týždenník, tomu dodáva istý punc originality. I keď je väčšina scén už z pôvodného japonského filmu a len zopár krát je reportér Martin šikovne dostrihaný do scén, je to celkom zaujímavé pozretie dokonca i keď ste už videli aj originálny film. Dá sa povedať, že ide o rovnaký a rovnako dobrý film ako Godzilla a tak dám i rovnaké hodnotenie. PS: Ako zistíte, že film je skutočne starý? Tak, keď si postava v lietadle zapáli cigaretu. ()

Reklama

fragre 

všechny recenze uživatele

Vida, tak jsem si říkal, jak tam ten americký reportér vlastně zavazí, a on tam byl dodán do původního filmu z r. 1954, aby ten film prodal v USA. Zřeimě by tam tehdy japonský film, kde hlavní hrdinové jsou jen Japonci, neprorazil. Asi dobrý obchodní tah, ale tomu filmu to uškodilo, opravdu tam ten Amričan působí dost neústrojně. V své době asi senzační film, který svou působivost zcela neztratil, byť ta obluda vypadá dnes už trochu směšně. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Bohapustá vykrádačka pôvodného japonského snímku o Godzille doplnená o americký prvok v podobe novinára, ktorý bol úplne zbytočný a v podstate len dopĺňal zábery z úplne prvého filmu z roku 1954. Čo je ale hlavné, tento film postráda ten silný odkaz, ktorý v sebe niesol prvý film, a aj napriek tomu, že vďaka tomuto filmu sa Godzilla stala svetoznámou, nemôžem dať iné ako podpriemerné hodnotenie. 45 % ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Ať je to jak chce, pořád to je ta nádherná Godzilla (i když v ženském rodě ji nazýváme jenom u nás, všude jinde je to ten Godzilla), která když se vynoří za kopcem, domorodí vesničané propuknou úděsné panice a prchají. Stojí za to si pustit verzi z roku 54 a hned za ní tuhle, uvidíte ten rozdíl. Že zmizelo původní poselství originálu, to by mi nevadilo, třebaže tím film už nebyl tak působivý. Ani upravené změny v ději ve prospěch amerického novináře by mi nevadily. Horší už je, že zmizely ty nádherné scény, kdy armáda s Godzillou bojuje, marně střílí a zní do toho ta nádherná opakující se hudební smyčka (v tom jsou všechna kaiju úžasná, je to jeden z prvků, který nemůže chybět v žádném filmu). A nejhorší je, že postava novináře do filmu vůbec nesedí, mnohdy je vidět, jak jsou záběry na něj do filmu násilně naroubované a nesedí kamera, tón obrazu a podobně. Což je škoda, protože to především ruší a kazí to původní skvělý film. Nicméně, jak už tvrdím v první větě: je to pořád ta nádherná nejstarší Godzilla, král monster... ()

Galerie (43)

Reklama

Reklama