poster

Probuzená zkáza

 • USA

  Godzilla, King of the Monsters!

 • slovenský

  Prebudená skáza

Horor / Sci-Fi / Akční

USA / Japonsko, 1956, 80 min

Hudba:

Akira Ifukube
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Mám problém, jak se na film „Godzilla, King of the Monsters!“ vlastně dívat. Je to nový film, jsou zde nové scény, ale tohle je snímek, který byl skvělý a fungoval už ve své původní podobě. Ano, je hezké, že nová verze umožnila, aby se film dostal do širší produkce a také do ostatních zemí, ale to podle mě celkem dobře zvládne i film s titulky anebo při nejhorším film dabovaný. No, asi je to tím, že by Američani tak snadno nepřijali snímek, který by neobsahoval aspoň jednoho zástupce jejich národa. Kvality původního filmu zůstávají, ale nové stopy nepřidaly nic zásadně nového.(19.1.2014)

 • Derek
  ***

  mix povodnej japonskej godzilly a dotacok s americkym hercom ktore vsak posobia ako pest na oko i vdaka konstantnemu komentovaniu deja (co potom posoby ako nejake drama z radia co ma dost iritovalo)... samozrejme povodna godzilla uz dnes nikoho sokovat nemoze, ale je to stale slusna i ked vekom dost poznamenana klasika...(5.5.2014)

 • Lima
  ***

  3) GODZILLA - KING OF THE MONSTERS! (1956)__ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974__Tento kus je někdy mylně považován za první godzillí film. Jde v podstatě o Hondův remake svého vlastního filmu, ovšem určený pro americký trh. Honda do něj použil materiál ze své dva roky staré Godzilly (který tvoří minimálně polovinu nynějšího filmu) a do něj nastříhal nově natočené scény s postavou amerického novináře v podání tehdejší hvězdy Raymonda Burra. Jeho přítomnost dělá z výsledku tak trochu jiný film. Zmizely lehce anti-americké narážky, zcela odlišný je začátek, původní dialogy jsou hrozně prostříhány, původní hlavní postavy téměř eliminovány na úkor Burra. Jeho přítomnost, která vyplňuje zhruba polovinu stopáže, se ve filmu opravdu vyjímá jako pěst na oku. Jeho účast spočívá v tom, že se neustále tváří zasmušile a sem tam prohodí nějaké slovo. Dokonce to došlo tak daleko, že ve scéně ze špitálu, kde leží zraněný Burr, za ním Honda poslal dvě hlavní postavy z původní verze, ale protože jejich představitele se na natáčení přidaných scén nepodařilo sehnat, jde o pouhé dublery, sedící celou dobu zády ke kameře. Podstatné ale je, že všechny scény bez Burra jsou skutečně natočený materiál z první Godzilly, včetně veškerého trikového materiálu.(11.12.2010)

 • DannyBurino
  ****

  Film prakticky stejný jako první film s Godzillou jen je tam vyprávění reportéra a je kratší.(23.11.2015)

 • SOLOM.
  **

  Když v roce 1954 natočil režisér Honda původní Gojiru, byl jeho film promítán pouze v jeho rodném Japonsku. Jak sami víte objevovalo se tam jisté poselství o tom, že testování jaderných zbraní má nesmírný dopad na přírodu. Stejně tak tam bylo zmiňované i bombardování Hirošimy a Nagasaki. Z wikipedie jsem se dozvěděl, že původní Gojira nebyla nikdy uvolněna do světa až do roku 2004. Proto přišel její autor s myšlenkou, že by požádal Američany o pomoc a natočil tento remake. Musel ho však upravit a hlavně sestříhat pasáže, ve kterých byly narážky na USA a jejich zbraně. Tímto vznikl tento sestříhaný projekt, která je vlastně zkrácenou verzí původního filmu (většina scén je právě z roku 1954), doplněná o nové pasáže v nich figuruje americký herec Raymond Burr. Jen málokdo věděl, jaká je mezi oběma snímky podobnost a mnozí považovali tento kousek milně za originál. Bohužel tím promne jako fanouška originálu ztratil film svůj smysl a cítil jsem se značně ochuzen. Jaksi se vytratila ona pověstná atmosféra, kterou přibrzďovaly zbytečné scény s novinářem. Ty mi nepřinesly absolutně nic nového a spíše mi vadil mužský hlas vypravěče v pozadí známých scén. Ten v nich vypravoval své vlastní prožitky, které mě nezajímali. Jak mám vlastně hodnotit film, který okopíroval již natočené scény a přihodil k nim úplné zbytečnosti? Jediný důvod proč tomu nedám odpad je ten, že díky tomuto projektu se Gojira dostala vlastně do světa.(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace