King Kong vs. Godzilla

Iširó Honda

Shinichi Sekizawa

Akira Ifukube

John Beck, Tomojuki Tanaka

Už jen pohled na Godzillu mě v dětských časech připravil o nehtíky a soužil otázkou "jak je tohle možný?". Dneska vím minimálně to, že tanky, vláčky a autíčka se dostanou v každém hračkářství a taky že chobotnici bych přeprala, kdyby teda byla v igeliťáku jako tady, i když taková frajerka, abych si jí dala na hlavu jako King Kong, to zas nejsem. Tehdy mi Godzilla nepřipadala jak zdivočelá slepice a i Kong měl, myslím, prsa na prsou a ne na břiše, ale to neni nic proti tomu, když se ti dva setkali a házeli po sobě šutry a váleli sudy. Jestli je tedy pravda, že smích posiluje bříšní svaly, tak dnes mám zaděláno na "pekáč buchet".(24.10.2005)

Ani nevím jak "objektivně" k filmu přistoupit, ano je to hloupý a neskutečně zastaralý film. Ale např. za půlku aktuální filmové sezóny 2013 nepamatuji zábavnější snímek, tenhle po Oscarech opravdu nepokukuje. S godzillí sérií nemám příliš zkušeností, ale jeji "střetnutí" s ikonickým gigantem americké kinematografie je prostě... povedené. Věřím, že jsou popsáný stohy erudovaných prací o významech/alegoriích či symbolizmu, stejně jako výsměšné články o naivnosti a papundeklovosti. Ale stručně - je to hlavně zábavných 90 minut. 70 %(12.8.2013)

Oproti první (a koneckonců i druhé) Godzille a dalších kaiju společnosti TOHO sledujeme jasný kvalitativní propad, který ale vůbec nevadí. Přesně ten film, který je tak hloupý, až je zábavný. Scéně, kdy King Kong rve strom Godzille do tlamy, se nelze nesmát. Stejně jako souboji King Konga s obří chobotnicí nebo Kongově jízdě po zadku z hořy Fudži. Souboj dvou legendárních příšer zcela naplnil má očekávání, možná je i po shlédnutí první Godzilly předčil.(19.5.2014)

Na těch třech filmech o Godzille, co mám doma se mi strašně líbí, že je každý úplně jiný. Tohle se bere trochu vážnějí, než Útok z neznáma, ale nijak mu to neškodí. Je to vlastně taková japonská verze King Konga se vším všudy, co k tomu patří, jen místo pravěkých ještěrů tady máme naprosto vymakanou chobotnici, která se vydá na večeři do domorodé vesnice (nejlepší část filmu). A k tomu všemu přidaná hodnota v podobě Godzilly. Skvělá dobrodružná jízda se sice dnes již zastaralými, ale stále kouzlo neztrácejícími triky. Spokojenost je na místě.(24.3.2012)

• Webb

No tak toto se opravdu nepovedlo, tvůrcům se podařilo zmrvit vše co se dalo. Otřesná scénáristická fantasy magorie s dokonce ještě horší režií, než bych čekal. Tohle se prostě nedá. Ani zůstat u lidí v gumových kostýmech nemůžou, oni do záběru totiž musí hodit figurky. Hvězda za to že jsem se zasmál a stáří filmu.(3.11.2009)

• - Kostým King Konga byl po čtyřech letech použit pro natočení druhé epizody seriálu Ultra Q (od r. 1965), kde bylo jeho drobnými úpravami (např. přidání ocasu) vytvořeno opičí monstrum jménem Goro. (Israha)

• - V americké verzi byly předabovány i postavy, které v původní japonské verzi mluví anglicky, a pořad "Wonderful World Series" byl změněn na "United Nations News Show". (Dreadd)

• - Původně se mělo natáčet na Srí Lance. Z finančních důvodů se však nakonec filmovalo na japonském ostrově Oshima. (Terva)