poster

King Kong vs. Godzilla

 • Japonsko

  Kingukongu tai Gojira

 • anglický

  King Kong vs. Godzilla

Komedie / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Japonsko / USA, 1962, 91 min

Režie:

Iširó Honda

Hudba:

Akira Ifukube
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  *****

  Jsem rád, že jsem se rozhodl dát si žánr kaijuu (monstra) víceméně chronologicky. Je vidět jednak, jak Honda a jeho animátoři vyspívali, ale hlavně posun žánru od melodramatického thrilleru k zábavné taškařici. Tady už opravdu nejde o nic jiného, než napjaté očekávání, jak si to rozdají tihle dva a jaké další vtipné vlastnosti dostanou... Přestože jsou tu lidští herci až druhá garda, některé role jsou taky zábavné. Třeba přehraný vedoucí reklamky docela fungoval...(13.2.2012)

 • seeker23
  ***

  Některá místa jsou opravdu limitou toho kam se dá v té amatérskosti vůbec zajít, ale mnoho míst je opravdu silně průměrných (čti: ne tolik blbých, aby byla zábavná) a tedy nudných. Ale některé hlášky jsou opravdu perly jako třeba snaha king kongova chráněnce prohlásit je za běžence, když ho převážejí do japonska bez povolení. A závěr je tou nejúžasnější parodií morality: poté co obě monstra zdemolují na co přijdou a zmizí v oceánu, prohlásí kdosi něco jako: "měli bychom si z nich vzít příklad, z té jejich bezelstnosti..."(15.4.2007)

 • DaViD´82
  ****

  King Kong, Godzilla, dekorace, kostýmy, papundekl, totální šílenství. Ano, je to maximálně ujeté, nepovedené a tak různě, jenže se u toho dá pobavit jako u máločeho. Jinak vše důležité je v komentářích Limy a Tsunáče...(22.11.2004)

 • kleopatra
  ***

  Už jen pohled na Godzillu mě v dětských časech připravil o nehtíky a soužil otázkou "jak je tohle možný?". Dneska vím minimálně to, že tanky, vláčky a autíčka se dostanou v každém hračkářství a taky že chobotnici bych přeprala, kdyby teda byla v igeliťáku jako tady, i když taková frajerka, abych si jí dala na hlavu jako King Kong, to zas nejsem. Tehdy mi Godzilla nepřipadala jak zdivočelá slepice a i Kong měl, myslím, prsa na prsou a ne na břiše, ale to neni nic proti tomu, když se ti dva setkali a házeli po sobě šutry a váleli sudy. Jestli je tedy pravda, že smích posiluje bříšní svaly, tak dnes mám zaděláno na "pekáč buchet".(24.10.2005)

 • Lima
  ****

  4) KING KONG vs. GODZILLA (1962)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Tímhle dílem nastal zlom. Godzilla přestala být zlým elementem (dočasně), přibyla nezanedbatelná dávka infantility a (nechtěné) komičnosti, kterou Honda rozvíjel v dalších dílech a téměř až ad absurdum dovedl Fukuda. Situační humor zde pramení z komického vzhledu King Konga a jeho soubojů s Godzillou, které útočí na divákovu bránici. Památných scén je tady spousta (útok chobotnice, první zjevení se Konga) a závěrečný souboj King Kong vs. Godzilla, se svojí teatrálností a dětinskostí, se stal modelovým pro filmy následující. Pokud byste v souboji opice s ještěrem čekali nějakou monumentálnost, úměrnou jejich proporcím, tak jste vedle. Vypadá to asi tak, jako by se dva wrestleři oblékli do kostýmů a začali se rubat. Různé chvaty, podrážení nohou, strkání i na náznaky juda dojde. King Kong skočí po Godzille, ale nestrefí se, bouchne hlavou o šutrák a omdlí (!). Godzilla zapomene, že může chrlit plameny a tak se snaží omráčeného Konga zničit tak, že ho zasypává kamením, jako když pejsci zadníma nožkami zahrabávají své exkrementy. Když ke konci souboje do King Konga uhodí blesk a on začne z prstů chrlit elektřinu, v tu chvíli to vypadá, jako když imperátor ze Star Wars trestá Luka Skywalkera....ehm....Někdy člověk narazí na něco, co překoná jeho představy. Triky jsou srandovní, dialogy jsou duchaplné ve smyslu "Když Godzillu nezničíme my, zničí ona nás.", herecké výkony jsou přímo dadaistické a celé je to "edwůdovsky" zábavné. Nevěřím, že tohle myslel Ishiro Honda vážně.(11.12.2010)

 • - John Beck byl šokován, když zjistil, že japonci natočili film o King Kongovi za jeho zády. Podal žalobu u soudu, kde tvrdil, že je jediný, kdo má autorská práva na image King Konga. U soudu však neobstál. (Terva)

 • - Do roku 2002 existovala fáma o tom, že byly natočeny dva konce. Jeden pro americkou distribuci, kde vyhrál King Kong, a druhá verze, kde vyhrála Godzilla. Nicméně tvůrci a dokumentaristé to vyvrátily. (Campbell)

 • - S myšlenkou na souboj King Konga s jiným monstrem přišel Willis O'Brien, který měl na starosti efekty u původního filmu King Kong (1933). Jeho původní vizí bylo postavit proti sobě King Konga a Frankenstaina, který měl být obrovský a vytvořený z částí různých zvířat. Žádné americké studio však nemělo zájem a nápad se uchytil v Japonsku, kde byl však Frankenstein  nahrazen Godzillou. (Dreadd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace