poster

King Kong vs. Godzilla

 • Japonsko

  King Kong tai Godzilla

 • Japonsko

  Kingukongu tai Gojira

 • Japonsko

  キングコング対ゴジラ

 • anglický

  King Kong vs. Godzilla

Komedie / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Japonsko / USA, 1962, 91 min

Režie:

Iširó Honda

Předloha:

John Beck (povídka)

Hudba:

Akira Ifukube

Producenti:

John Beck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Už jen pohled na Godzillu mě v dětských časech připravil o nehtíky a soužil otázkou "jak je tohle možný?". Dneska vím minimálně to, že tanky, vláčky a autíčka se dostanou v každém hračkářství a taky že chobotnici bych přeprala, kdyby teda byla v igeliťáku jako tady, i když taková frajerka, abych si jí dala na hlavu jako King Kong, to zas nejsem. Tehdy mi Godzilla nepřipadala jak zdivočelá slepice a i Kong měl, myslím, prsa na prsou a ne na břiše, ale to neni nic proti tomu, když se ti dva setkali a házeli po sobě šutry a váleli sudy. Jestli je tedy pravda, že smích posiluje bříšní svaly, tak dnes mám zaděláno na "pekáč buchet".(24.10.2005)

 • kaylin
  ***

  „King Kong vs. Godzilla“ je filmem, který se rozhodně z hlediska spojení těchto dvou monster musí ocenit, ale určitě jsem čekal více. Gradace je dobrá, postupná, divák se těší na to, až přijde závěrečný souboj a doufá, že bude co nejdelší. Není špatný, je i docela dlouhý, a hlavně když se Gojira předvádí se všemi svými útoky, je to paráda. Některé fáze souboje jsou ale přesto křečovité (opět ty, kde je až příliš jasné, že jsou to převlečení lidé. No, co si budeme povídat, tohle se natáčelo snáz než animatronické sekvence.(27.4.2014)

 • zelvopyr
  *****

  Jsem rád, že jsem se rozhodl dát si žánr kaijuu (monstra) víceméně chronologicky. Je vidět jednak, jak Honda a jeho animátoři vyspívali, ale hlavně posun žánru od melodramatického thrilleru k zábavné taškařici. Tady už opravdu nejde o nic jiného, než napjaté očekávání, jak si to rozdají tihle dva a jaké další vtipné vlastnosti dostanou... Přestože jsou tu lidští herci až druhá garda, některé role jsou taky zábavné. Třeba přehraný vedoucí reklamky docela fungoval...(13.2.2012)

 • SOLOM.
  ***

  Tak a máme zde třetí díl o legendární tvorovi, který svého času pobláznil nejen japonské diváky, ale i zbytek kultivovaného světa. Pokud tedy nepočítáme předělávku (1956) původního filmu pro americké publikum. Bylo jen otázkou času než se režisér Honda rozhodne do svého dalšího filmu obsadit obě světoznámá monstra ( tedy Gojiru a King Konga). Ze začátku máme šanci sledovat osudu obou tvorů odděleně a díky tomu si můžeme vychutnávat dvojitou „dávku zábavy“. Proč zábavy? Jelikož tvůrci již tento díl pojali spíše humorně a divákům se snaží servírovat jednu komickou chvilku za druhou. Pro asijské publikum jistě příjemná podívaná, ale pro většinu ostatních již zas až tak moc ne. Vážnost předchozích dílů totiž byla právě tím, co všichni na Godzille milovali, stejně jako ono poselství jenž sebou nesla (viz hrozba jaderných zbraní, atd…). Milovníci klasického King Konga si jistě všimnou, že Honda použil některé pasáže i zde. Akorát je opět neopomněl natočit ve svém duchu. Tím pádem se opět vytratila již zmiňovaná vážnost a dostavilo se „komické“ klišé. Někdy to už ovšem se svým smyslem pro humor přeháněl a tak není divu, že se tento film setkal i s nepříliš lichotivým hodnocením mnoha kritiků a diváků. Ne všichni totiž snesou takové množství japonského suchého humoru najednou. I já se řadím k těm, jenž měli z filmu rozporuplné pocity.(11.7.2011)

 • Webb
  *

  No tak toto se opravdu nepovedlo, tvůrcům se podařilo zmrvit vše co se dalo. Otřesná scénáristická fantasy magorie s dokonce ještě horší režií, než bych čekal. Tohle se prostě nedá. Ani zůstat u lidí v gumových kostýmech nemůžou, oni do záběru totiž musí hodit figurky. Hvězda za to že jsem se zasmál a stáří filmu.(3.11.2009)

 • - Velký úspěch filmu vedl společnost Toho k plánům natočit přímé pokračování, které mělo nést název „Continuation: King Kong vs. Godzilla“ a mělo spatřit světlo světa v roce 1963. Film však zůstal pouze ve fázi návrhu, a podrobnější scénář, který měl na svědomí Šiniči Sekizawa, se nedochoval. (Israha)

 • - Do roku 2002 existovala fáma o tom, že byly natočeny dva konce. Jeden pro americkou distribuci, kde vyhrál King Kong, a druhá verze, kde vyhrála Godzilla. Nicméně tvůrci a dokumentaristé to vyvrátily. (Campbell)

 • - John Beck byl šokován, když zjistil, že japonci natočili film o King Kongovi za jeho zády. Podal žalobu u soudu, kde tvrdil, že je jediný, kdo má autorská práva na image King Konga. U soudu však neobstál. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace