Poslední Mohykán

The Last of the Mohicans

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1920, 73 min

Předloha:

James Fenimore Cooper (kniha)
  • Houdini

NFR 1995(5.4.2004)

Vypustím okrídlenú frázu, že ´´na tú dobu´´ a použijem ´´ešte aj v dnešnej dobe´´ má snímok čo ponúknuť. Je výpravný, technicky profesionálne spracovaný a má svižné a dobre zvládnuté akčné sekvencie. Je radosť na takéhoto ´´starčeka´´ pozerať.(21.2.2011)

90 let je na tomhle kousku sakra znát, ale čekal jsem mnohem horší film. Knižní předloha je opravdu hodně zestručněna, ale to mi příliš nevadilo, protože mě knížka zase až tolik nebavila, takže tady ten výcuc bohatě stačil. Poslední mohykán obsahuje samozřejmě nudnější nedějová místa, hlavně ten úvod, ale oproti tomu je zde několik opravdu skvělých, dynamických momentů, které stojí za to vidět - dobývání jeskyně, záchrana Cory a Alice, řež u pevnosti a samozřejmě závěr. Taky se mi hodně líbilo zasazení do krásné přírody a nově dodaná hudba. Celkově jsem docela spokojen, rozhodně jsem se nenudil. Jo a docela by mě zajímalo, koho z těch indiánů hrál Boris Karloff :-)(19.5.2010)