Legenda pekelného domu

Richard Matheson (kniha)

Richard Matheson

Alan Hume

Geoffrey Foot

Po celou dobu jsem ve filmu tušila ten potenciál, ale.. nezúročili ho úplně, škoda! Strašidelné domy, do kterých zavítá skupinka jak vědců, tak médií, jsou zajímavé samy o sobě, člověk tu přijde k nehodě ani nemrkne (mrk mrk) a vůbec se tu dějí zajímavé věci. Kdybych to měla v pařátkách já, tak určitě přidám na plynu a v závěru bych ještě přitvrdila (řekla ta jemná slečna za pultem ;-), takhle se do té čtvrté hvězdy skoro nutím.(27.4.2015)

Jednoznačně nadprůměrná duchařina. Skvěla natočená, velmi atmosférická, vzhledem ke svému stáří na mě až překvapivě fungovala, už jen silueta ústředního prokletého baráku působí děsivě. Ale co ten konec proboha? Ten je tak neskonale mimo, že se to rozumu příčí. Měl jsem kvůli němu přesně takový ten zklamaně zmatený "cože/proč" pocit, jako kdyby mě nejlepší přítel bodnul kudlou přímo do srdce. Takhle atmosféricky povedený horor s takhle mimózně nesmyslným závěrem se fakt nevidí každý den ...(26.1.2012)

Teda... kdyby mně se válel pod peřinou duch, asi bych se zachoval jinak (chápej, nasral bych si do kalhot), než slečna ve filmu. Ale já naštěstí nejsem médium. Tim chci naznačit, že Legenda pekelného domu se mi postarala o pár krušných chvilek. Super atmosféra obrovského sídla zahaleného nepropustnou mlhou, uvnitř něhož se dějou fakt strašidelný věci. Dobrý obsazení, parádní hudba. Obsahuje sice několik logických kopanců, ale jinak nemám žádný jiný námitky.(9.1.2011)

Báječně rozehraná partie v duchařském pokeru, v níž je základním vkladem zachování příčetnosti a nejvyšší sázkou holý život. Legenda pekelného domu se s ničím příliš nepáře a po kraťoučkém entrée vrhá své čtyři hrdiny do strašidelného domu, kde ihned počnou prožívat všelijaká dobrodružství s tajemnými silami. Skvěle využitá atmosféra temného sídla bez oken, kde duchové dávají dobrou noc, zvýrazněná kamerou, která miluje detaily tváří. Strach by tak mohl prýštit z každého filmového políčka, bohužel tomu tak není. Přes všudypřítomné projevy neznámých sil se totiž postavy chovají jako by se nic až tak neobvyklého nedělo, reagují klidně a s rozvahou, rozčilení, obavy či zmatek přicházejí velmi zřídka a tenhle jejich přístup mne velmi rychle infikoval. Místo příjemného mrazení v zádech se tak do popředí dostalo prosté zaujetí. Což je sice taky celkem fajn, to by ale nesměla Legenda v závěru předvést tah na G12 a zaznamenat tak další aut v dějinách filmového hororu. Na druhou stranu, -SPOILER- vypořádání se s duchem jeho uřváním se jen tak nevidí.(5.10.2017)

• igi B.

Přiznávám, že jsem vydržel 30 minut a vzdal to. Stačilo totiž zavřít oči a poslouchali jste jakousi divnou rozhlasovou hru. Film za to samozřejmě nemůže, můžou za to naprosto diletantští debilové, kteří vyráběli český dabing tohoto filmu. Krom naprosto nepřirozeně hlasitých dialogů (včetně občasného jíkání a polykání a mlaskání a jiných pazvuků, vydávaných dabujícími čudláky - to je tedy zážitek...) tam totiž krom vyloženě hlučných scén bez hlasů neslyšíte prakticky žádné(!) zvuky(!!) ani nějaké ruchy(!!!), vytvářející atmosféru filmu - natož atmosférického hororu... °-(( . . . Děs a běs, tahle prasečina by měla vstoupit do legend o pekelném českém dabingu. Docela by mě i zajímalo, z jakých zdrojů sledovalo tenhle film oněch 128 nicků přede mnou, že byli schopni nějak subjektivně hodnotit >film< a ne jeho televizácký bezzvučný paskvil! - - - - - (Poprvé s natěšením počato a z výše uvedených důvodů nedohleděno 13.3.2011 na tv >Pr(im)ase< , nehodnoceno, nekomentář zde jako dvanáctý - 13.3.2011)(13.3.2011)