Legenda pekelného domu

Richard Matheson (kniha)

Richard Matheson

Alan Hume

Geoffrey Foot

Po celou dobu jsem ve filmu tušila ten potenciál, ale.. nezúročili ho úplně, škoda! Strašidelné domy, do kterých zavítá skupinka jak vědců, tak médií, jsou zajímavé samy o sobě, člověk tu přijde k nehodě ani nemrkne (mrk mrk) a vůbec se tu dějí zajímavé věci. Kdybych to měla v pařátkách já, tak určitě přidám na plynu a v závěru bych ještě přitvrdila (řekla ta jemná slečna za pultem ;-), takhle se do té čtvrté hvězdy skoro nutím.(27.4.2015)

Teda... kdyby mně se válel pod peřinou duch, asi bych se zachoval jinak (chápej, nasral bych si do kalhot), než slečna ve filmu. Ale já naštěstí nejsem médium. Tim chci naznačit, že Legenda pekelného domu se mi postarala o pár krušných chvilek. Super atmosféra obrovského sídla zahaleného nepropustnou mlhou, uvnitř něhož se dějou fakt strašidelný věci. Dobrý obsazení, parádní hudba. Obsahuje sice několik logických kopanců, ale jinak nemám žádný jiný námitky.(9.1.2011)

No, Mount Everest mezi strašidelnými domy bych si představoval trochu jinak, ale pravdou je, že to asi patří k těm lepším filmům o strašidelných domech (kam se na to hrabe např. takový Dům v růžích). Samotné strašení a projevy ducha jsou skoro bez připomínek. Nevadila mi ani útržkovitost filmu, je to spíše slepenec několika scén s všemožně posbíranými různými projevy duchů, jaké vás napadnou. Líbil se mi duch doby, v níž to bylo natočeno. Vadil mi ten hlavní chlápek, docela nesympatický a ta konfrontace mezi spiritualismem a čistě věděckým přístupem, proč to do těch filmů pořád pletou? No a v neposlední řadě, scény spojující ty zajímavé duchovní projevy, byly často hodně ukecané a nudné. 2,5*(7.12.2009)

Starší a na svou dobu celkem působivý snímek, který sice není nějak moc děsivý ale vypadá poměrně dobře. Má to svou atmosféru. Kamera, kostýmy, triky i hudba dokáží zaujmout. Herci v zásadě v pohodě a archetypální rozmístění charakterů mezi postavami taky příliš nevadí. Docela si to dokáže pohrávat s mysteriozním pozadím, ale i tak není to nic, co bych musel vidět brzy znovu.(5.7.2011)

Kvalitni ducharina o strasidelnem dome se vsim, co k tomu patri. Dostatecne ponure sidlo, zavoje mlhy, vydeseni a tajemni navstevnici, podivne zvuky a samovolne se pohybujici predmety. Proste idealni. Navic je to cele natoceno opravdu uchvatne, kamera je vyborna a herci naprosto presni, skvela je hlavne Pamela Franklin jako mlade medium. To vse by ukazovalo na jednoho z nejlepsich zastupcu subzanru, bohuzel konec je tak podivnej, ze jsem se neubranil smichu. Nektere repliky proste zneji smesne, byt by je herci pronaseli se sebevaznejsi tvari. Skoda toho, ale holt je to tak nejspis i v Mathesonove predloze. I tak jde o hodne silny nadprumer.(20.10.2005)