poster

Legenda pekelného domu

 • Velká Británie

  The Legend of Hell House

Horor / Mysteriózní

Velká Británie, 1973, 95 min

Režie:

John Hough

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Alan Hume

Střih:

Geoffrey Foot
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ****

  Teda... kdyby mně se válel pod peřinou duch, asi bych se zachoval jinak (chápej, nasral bych si do kalhot), než slečna ve filmu. Ale já naštěstí nejsem médium. Tim chci naznačit, že Legenda pekelného domu se mi postarala o pár krušných chvilek. Super atmosféra obrovského sídla zahaleného nepropustnou mlhou, uvnitř něhož se dějou fakt strašidelný věci. Dobrý obsazení, parádní hudba. Obsahuje sice několik logických kopanců, ale jinak nemám žádný jiný námitky.(9.1.2011)

 • peter12
  ***

  Presne takto si predstavujem atmosferický začiatok.Otvorenie vrzgajúcej brány a v popredí sa týči mohutný zámok,ktorý nieje až tak dobre vidieť lebo je celí zahalený v tme a pri ňom čierna mačka.Lepší začiatok byť ani nemohol.Film vie pracovať z atmosférou ale hlavne vie vzbudiť pozornosť a nenudiť.Len že film padá na lacných lakačkach a gýčovitých scénach.Naozaj niektoré scény ma viac pobavili ako vystrašili.Aj keď film stavil na atmosféru a naozaj mu to viac krát vyšlo,scenár mal viacero nedostatkov.(1.1.2015)

 • Tuax
  ***

  Starší a na svou dobu celkem působivý snímek, který sice není nějak moc děsivý ale vypadá poměrně dobře. Má to svou atmosféru. Kamera, kostýmy, triky i hudba dokáží zaujmout. Herci v zásadě v pohodě a archetypální rozmístění charakterů mezi postavami taky příliš nevadí. Docela si to dokáže pohrávat s mysteriozním pozadím, ale i tak není to nic, co bych musel vidět brzy znovu.(5.7.2011)

 • MM_Ramone
  ***

  Mám rád filmovú horrorovú tvorbu. Nevyhýbam sa žiadnemu jej subžánru. Takže som už navštívil viacero strašidelných domov, budov a objektov. Teraz som sa vďaka snímku "Legenda pekelného domu" ocitol vo veľkej, vidieckej usadlosti niekde v Anglicku. Opustené, rozľahlé rodinné sídlo ponorené do hmly si žije vlastným životom. Neznesie narušiteľov a zvedavcov. Doktor Lionel Barrett sa pokúsi objasniť paranormálne a parapsychologické javy, ktoré sa v tomto dome dejú. Zaplatí za to vlastným životom. ***(25.11.2016)

 • Phobia
  **

  V sedmdesátých letech u "Legendy pekelného domu" možná diváci usrávali kuřince, ale v současné době film vzbudí maximálně lehce nevěřící, shovívavý úsměv. Od britského duchařského hororu bych čekala přinejmenším nějakou atmosféru... tentokrát marně. Dvě hvězdičky vylovím z temných, pavučinami opředených zákoutí svého vkusu čistě jako uznání, že ve své době to třeba mohlo děsit, leč ostré tesáky času zanechaly jen práchnivějící kosti, co potěší maximálně televizní archeology a postraší přecitlivělá předškolní dítka. Kdybych si u toho nečetla, byla by to naprostá ztráta času. 33%(6.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace