American Horror Story - Roanoke

(série)
Promo 4
USA, 2016, 6 h 39 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr., Angela Bassett, Lily Rabe, André Holland, Wes Bentley, Kathy Bates, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare, Evan Peters (více)

Epizody(10)

Matt a Shelby se po prodělaném traumatu přestěhovali do Severní Karolíny. Koupili zde dům z konce 18. století. Brzy se v něm však začnou dít podivné věci. A to je teprve počátek... (TV Prima)

Knowho

Roanoke, která v době kdy jsem AHS začal sledovat, byla hodnocena jako nejhorší série patří mezi  moje hodně oblíbený. První půlka mě hodně bavila, protože je dělaná jako TV převyprávění opravdového příběhu a v druhé půlce se spolu s opravdovými postavami z TV seriálu a jejich herci vracíme na ono místo starého domu v Karolíně. Musím říct, že mě asi druhá půlka bavila mírně víc, ačkoliv měla mnohem slabší zakončení než ta první a hrozně se mi líbil styl ,,foud footage" podobně jako třeba v Blair Witch. Celkově je tohle asi nejvíc podhodnocená série, která si zaslouží mnohem víc. Nu což. 9,5/10 Mimochodem, Lana Banana potěšila. ()

juliekrocova

Tak tohle bylo zklamání. První epizody ještě dobré, těšila jsem se na další díly, ale nad těmi posledními se dalo už jen smát, jak to bylo blbé. S každou další sérií je to horší a horší. V tomto případě se příběh snad ani nedá hodnotit, nápad dobrý, ale tvůrci ho dostatečně nerozvinuli. Celá série pak připomínala spíš nepodařenou parodii. ()

AndrejBB

Prvá polovica super, v druhej asi chceli vzdať poctu všetkým hororovým klišé aké existujú a bohužiaľ im to vyšlo. Takto diametrálne rozdielne polovice série som ešte nevidel. Je to škoda, pretože tá prvá si šla po 5 hviezd vďaka originálnemu nápadu, ale druhá hraničí s odpadom, takže 3 hviezdy sú akurát. ()

Cuzan

Tyhle ty velký opuštěný domy pod cenou nevěští nic dobrého. Nejsem nijak ostřílený horrorový divák, takže jsem se bála. Už jsem docela pokročila v tom, kdy i čekám, že něco bafne, ale stejně se leknu. V první půlce mě utěšovalo, že když tam jsou ty mluvící hlavy, tak to znamená, že asi ti, kteří často neuvědoměně chodí do sami do lesa, když se tam pohybujou podivný (ne)existence, nějak přežít musí. Navíc od tý doby, co jsem viděla Záhadu v Blair Witch ve mě ty roztřesený záběry z lesa a rozvěšený woodoo věci nevyvolávají příjemné pocity. Celkově mě hodně baví Lily Rabe a mrzelo mě, že ty role neměly se Sarah Paulson prohozené, roztomilý byl i ten čaroděj, který se objevil i v Covenu. (SPOILER: I když je trochu mrzuté, že chudák umře v obou sériích, ale kdo ví, třeba se v další zase vzkřísí). V neposlední řadě mě bavilo si něco zjistit i o tajemné kolonii Roanoke, což byla část historie, o které nám v hodinách dějepisu neřekli. ()

Varan

Bacha SPOILERY!!! Prvních pět dílu je doslova dech beroucí, napínavé a skutečně s hororovou atmosférou. Každý díl potvrzuje jak AHS je skvělž hororový seriál. Od 6.dílu (Kapitola šestá) jsem byl s hodnocením na vážkách, jelikož tu skvělou hororovou atmosféru narušil nápad, že se tam vrátí - jak herci tak skuteční lidé co ten masakr zažili. Stačilo ale posledních 5-10 minut 6.kapitoly a mělo to znovu ten zápal jak prvních pět epizod. Abych to shrnul tak série Roanoke je zatím mojí nejoblíbenější. 5 hvězd. ()

f7r

První polovina série (formou dokumentu) byla suprová, bohužel to pak sklouzlo do neuvěřitelné slátaniny a (kdo ví jestli) Bčkového hororu... z mého pohledu zatím nejhorší série, i když se rozjela hodně dobře... a díky bohu, že už je konec a celkový obraz není ve výsledku ještě horší... ()

Mikeel

Strmý vzestup a o to strmější pád - Roanoke ve zkratce. Když série začala, prožil jsem nadšení, které jsem u sledování AHS necítil od konce Asylum. Jenže druhá půlka série celý koncept tak neskutečně zprznila, že z toho vyšla jen roztahaná břečka, ve které stále někdo utíká, je pronásledován a nakonec zabit. Nemůžu upřít napětí, které šestá série měla a které si držela i ve slabších dílech. Jenže to je trochu málo. Ale stále z toho vychází Roanoke lépe než předešlý Hotel. Tak snad to vyjde příště. ()

warrenur

Zo zaciatku velmi slusny, atmosfericky rozbeh z vidlakova. Avsak 5tou castou to malo cele skoncit. Reality-show nadych uz nestal za nic. Akoby particka amaterskych filmarov skusala natocit svoj prvy slasher. Skoda. Tesim sa na 7mu seriu. Dufam, ze bude stat za to. Tato bola z tych slabsich. ()

matini

O tomhle se nedá říct nic jiného než "masakr" a to ne ve smyslu pochvaly. V podstatě jsou to jenom jatka. O příběh se možná snažili v první polovině série, ale v posledních dílech už je to jenom řev a krev. Tuhle sérii dokoukám už jen ze setrvačnosti, ale popravdě jsem dost zklamaná. Ke kvalitám prvních sérií to má hodně daleko. ()

AngelG

Bohužel pro mě rozhodně nejslabší řada. To, co hlavně obdivuji na AHS je ta originalita každé řady a schopnost tvůrců věnovat každé postavě svůj děj. A tady se neodehrávala ani originalita a ani vícero dějů. Jednalo se o pouhou duchařinu s žádným překvapením a prázdnými postavami, ke kterým si člověk skutečně nevytvořil žádný vztah a jejich utrpení mi bylo celkem ukradené. Občas se tam ukázala zajímavá postava, která poté nebyla vůbec využita a tak se to dál plácá od bouchání dveří, k úchylným vydlákům po nekonečné běhání po lese. Skutečně, AHS má navíc. ()

Vabr

Hotel < Roanoke + Děj + Dva pohledy kamer v 1. polovině série + Konec 1. poloviny - 2. polovina docela pokazila sérii spolu s myšlenkou - 2. polovina změnila styl natáčení (Found Footage) - Konec celé série - Nelogičnosti (zvlášť v druhé polovině) - Smrti v 2. polovině - Mobily v 2. polovině DALŠÍ POZNÁMKY: 2. polovina série byla pokles, ale 8. a 9. díl byl dost dobrý z 2. poloviny. Docela dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul na kameru v 2. polovině. Nápadem to 2. polovina zabila. Skuteční lidé vypadali lépe, než ti hraní. Kdyby byla druhá polovina o jiné rodině nebo něco takového, tak bych dal klidně horších 5 hvězd, ale kvůli 2. polovině dávám dobré 3 hvězdy. VYHODNOCENÍ: UTEČME Z DOMU, HNED!!! NÉ, POJĎME ZPÁTKY DO DOMU!!! MUSÍME UTÝCT!!! MUSÍME SE VRÁTIT!!! ()

pumpkinqueen

Formát dokumentu často hororovým příběhům svědčí, jinak tomu nebylo ani u Roanoke. Zpočátku se může zdát trochu matoucí způsob vypravování, kde na kameru mluví "skuteční lidé", oběti strašidelného šílenství v odehrávajícího se v domě, zatímco jejich příběh "přehrávají" herci. Pro nás jsou totiž herci všichni z nich. I tak se mi ale tenhle způsob líbil, protože AHS je neuvěřitelně proměnlivý a dokáže si hrát s jakýmkoli subžánrem. Tenhle připomínal klasické dokumenty o paranormálních jevech, takže kdo jsme viděli alespoň pár dílů Svědků paranormálních jevů, jistě jsme si všimli podobnosti. Roanoke díky tomu působil skutečněji a strašidelněji. Atmosféra starého domu na samotě uprostřed lesů byla perfektně hororová. Strašení bylo pozvolné, v divákovi se hromadila úzkost a napětí... Co se mi ale nelíbilo byl ten neuvěřitelný převrat v hloupoučkou reality show v druhé polovině série. Bylo to vážně stupidní, nudné až trapné. Hororová atmosféra se totálně vytratila a hercům absolutně nešlo hrát 'další herce'. Nikdo nechce sledovat Vyvolení, když se těší na horor. Ačkoli někdo tento zvrat považuji za originální hraní si s divákem, mně to ani v nejmenším nesedlo. A už vůbec ne u jinak tak zajímavého příběhu. Velká škoda. ()

Withree

Syndrom Ryana Murphyho se zde projevuje v plné síle. První polovina sezóny se ještě dala s přimhouřenýma očima užívat, občasné chuťovky typu rozpárání břicha s následným poměřováním střev byly vynikající. Ale to, co přišlo potom už je jen bezinvenční ždímání šokujících okamžiků, které nejsou vůbec šokující a jediným světlým bodem je Audrey v podání neselhávající Sarah Paulson, jejíž hlášky mě odrovnávaly s velkou grácií. Promarněný potenciál a já doufám, že se Ryan s Bradem příští rok vzchopí a ať nevymýšlejí zbytečné nesmysly. ()

Winchester

Murphy a Falchuck sa jednoducho hrajú. S obsahom, aj s formou. Nesnažia sa vytvoriť celistvý príbeh, skutočnú horror story, ktorá by diváka chcela vystrašiť, pri ktorej by mal dôvod báť sa o postavy. To sú totiž zväčša iba jednorozmerné figúrky, ktoré pobehujú od jednej hororovej atrakcie k druhej, a postupne hynú pokiaľ možno čo najviac ,,cool" smrťami. Do toho je občas pridaná nejaká vtipná hláška, a nechýba ani ,,nastavenie zrkadla" dnešnej generácií, ktorá je posadnutá sociálnymi sieťami, celebritami, a snahou stať sa slávnym za každú cenu. Keď to všetko spojíme, a pridáme formu, ktorá alternuje medzi fake dokumentom a found footage, dostaneme sériu, ktorá často nedáva príliš zmysel, nie je príliš strašidelná, no ak ju neberiete príliš vážne, rozhodne je zábavná. A obsahuje niekoľko zaujímavých scenáristických, aj režíjnych (POV upálenie z poslednej epizódy) nápadov. ()

awelone

Zajímavé pojetí klasiky se strašidelným domem. Roanoke má v sobě spoustu originálních nápadů, bohužel zpracování už není tak dobré, obzvlášť u druhé poloviny seriálu už jsem se značně nudila. Závěr měl dobrý potenciál, škoda, že ho tak pokazili a splácali tam všechno možné dohromady. Možná, že jsem na tuto sérii měla až přílišné očekávání, hlavně díky skvělé předchozí sérii a záhadným upoutávkám. Když to shrnu, mohlo to být lepší. Oblíbené postavy: the Butcher, Witch a Prasečí hlava :D ()

andrew88

Myslel jsem, že nudný Hotel nic nepřekoná....mýlil jsem se - Roanoke! Nevím, co se děje, ale kvalita AHS jde strmě dolů...Tato série byla až na pár kanibalistických scén naprostá zívačka..... ()