American Horror Story - Roanoke

(série)
TV spot 1
USA, 2016, 6 h 39 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr., Angela Bassett, Lily Rabe, André Holland, Wes Bentley, Kathy Bates, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare, Evan Peters (více)

Epizody(10)

Matt a Shelby se po prodělaném traumatu přestěhovali do Severní Karolíny. Koupili zde dům z konce 18. století. Brzy se v něm však začnou dít podivné věci. A to je teprve počátek... (TV Prima)

BaruM

Už dle názvu má jít o hororový žánr, a to tato série splnila do poslední minuty. Proto nechápu hodnocení některých uživatelů. Když jsem šla sledovat tuto sérii, a viděla procenta a některé názory, čekala jsem slabší děj. A to se nekonalo, atmosféra byla od začátku hustá, a formát natáčení byl taky pro diváka zajímavý. O zápletce se ani nebavím. Po dlouhé době jsem zažila strach ze tmy, a z jakéhokoliv zvuku kolem mě. Děj mě naprosto pohltil, a onen převrat v polovině série musím chválit, protože přidal na reálnosti. A ta je plusovým bodem, když se snažíte prožívat příběh. Konec bych možná udělala jinak, ale každý má asi svojí představu. O Roanoke jsem dřívě četla, a vůbec jsem nečekala, že si Ryan Murphy takto pohraje s touto historickou událostí, a dá dohromady krvavou hru. Za mě plný počet bodů, protože to byla hororová symfonie. ()

Zombiepod

To, čo spočiatku vyzeralo ako nástup AHS späť na najvyššiu priečku hororových seriálov, sa pomaly zvrtlo na nezmyselnú a prekombinovanú blbinu. Skvelý úvod nás privádza späť do haunted house žánru s nápadmi tak perfektnými, aké len ťažko nájdete inde. Známe tváre a nimi stvárnené postavy sú neprekvapivo výborné, tie nové (aj keď ich je zbytočne veľa), príjemne prekvapia. Roanoke je, jednoducho povedané, obrovská žánrovka, ktorá využíva prvky klasického hororu, ale aj nádych japonskej duchariny, slasherov, či found-footage. Ako sa však séria v polovici prelomí na "Three Days In Hell", sme až do finálne svedkami zbesilej, komickej a hlúpej vyvražďovačky bez štipky dejového posunu, kedy sa mi prvýkrát od Covenu stalo, že som to miestami nedokázal ani sledovať. Finálna epizóda je už len tretia recyklácia deja s ďalšou kopou mŕtvol, kde "dojímavý" záver o mňa ani len trochu nezavadil. Do polovice super, no to nestačí. Týmto sa prestávam zaujímať o značku AHS už definitívne. ()

LilyDeLarge

Po shlédnutí série jsem si měla smíšené pocity. Nezvyklá verze dokumentu mi nebyla úplně proti srsti. Alespoň něco nového. I když musím uznat, že kdyby série nebyla tvořená jako dokument, tak to mělo hodně velký potenciál! Ovšem "díky" těmhle průstřihům nebyl tak velký prostor pro ostatní postavy a jejich příběhy - jako třeba pro divoženku Gagu. V deseti minutách /SPOILER!/ nám tvůrci sdělili, že byla vlastně jen uvězněná, toužila po pomstě, a tak utekla do lesa. Vážně "super"! V předchozí sérii nám bylo GaGy naservírování až dost, ale vážně by asi neškodilo, kdyby se její příběh trochu víc rozvinul, protože její postava byla hodně zajímavá. Dále mi pak bylo líto, že se z The Butcher stala jen chodící mašina na smrt. Uznávám, že kdyby série nebyla tvořená formou dokumentu, tak mám po prvním díle asi naděláno. Postupem času si člověk ale začal zvykat na to, že místo, kde byl dům postaven není normální. Ale na mě tam bylo moc prvků, které prostě nemohly fungovat pohromadě. A z domu se stal prostě jen Murder House...duchové mrtvých sester, Chans, Peters v podivný paruce a Priscilla. No a pak tu máme Butcher a její stoupence plus Piggyho a Polkovi. Ovšem velký zlom nastal, když se všichni do domu začaly v druhé polovině vracet. A My Roanoke Nightmare se stala reality vyvražďovačka. To jako vážně?! Kvalita série tak neuvěřitelně klesla, protože...uhhhhh, já nemám ani slov. Sama jsem nemohla věřit vlastním očím, protože kdo dostal ten jalový nápad? Fakt blbost. Fakt velká blbost. A závěr? Ten jsem popravdě nečekala (ruku na srdce, to nečekal asi nikdo z nás), ale...to jako vážně? ()

Franche

10ti dílný návod na to, jak zprnit něco, co tak do 4. dílu krásně fungovalo. Překombinované, nesourodé, rozházené - no asi tak všechno negativní, co Vás napadne. Pan Murphy by si měl dávat hodně pozor, kam našlápne s příští sérií tak, aby dokázal zachránit to, co stvořil v 1-3. sérii .... ()

lusa

Najhoršie, čo mi mohlo AHS pripraviť.. Táto mora ma doslova z/a/morila. Výborne rozbehnutý začiatok, inovatívne spracovanie dávalo nádej, že sa tu zrodí pokračovanie hodné značky akou AHS jednoznačne je.. Bohužiaľ nádej rozbilo scenaristické šialenstvo a diagnostikovateľná nepríčetnosť, inak si to neviem vysvetliť. Jednoznačne z dielne takýchto tvorcov úplná, ťažko stráviteľná.. Pičovina. Sorry.. 3* aj to len z lásky. ()

Gamekeeper77

Další rasovina, která je zase úplně z jinýho těsta, než všechny předchozí. Pár dílů jsem ani sám nedokázal posoudit, nakolik se mi to líbí a nakolik ne. Roanoke je v AHS každopádně hodně originální a zajímavá řada připomínající svým strachem, řezničinou a zvráceností některých individuí filmy typu Texaský masakr nebo Pach krve okořeněná Blairwitchovským pohledem na věc skrz čočku dokumentární kamery. Co mě trochu mrzí je fakt, že jsem si nedokázal oblíbit jedinou postavu a bylo mi úplně jedno, kdo, kdy a jak skončí na prkně. Všichni mí oblíbenci z minulých let tu měli malé nevýrazné role a ti noví mi zase nedali důvod zaujmout. Celkově mají všechny díly zhruba stejnou úrověň, navzdory zdejšímu hodnocení mě možná naopak druhá půlka bavila ještě trochu víc, takže teď už můžu s klidem říct, že Roanoke se mi líbila. 80%. ()

ostravak30

Je zde uvedeno, že se jedná o první sérii, která je natočena dle skutečných událostí. Ale co konkrétně je skutečné, už tvůrci neuvedli. Dům, kde se odehrávali podivné věci, nebo historie, díky které se ty špatné věci dějí? Docela se divím, že dokázali seriál natáhnout na deset dílů, ale je pravda, že k tomu použili tři motivy. Nejprve dvojici, pak návrat do domu s reportéry a reality show a nakonec pomocí duchařského dokumentu. Je to zcela něco jiného než všechny předchozí série, to je pravda. A i proto je to svěží co se týče originality. Vrací se to k základům poctivého strašení a napětí. Ale ty opakované návraty do domu s opakovaným příchodem skupinek lidí z minulosti, kteří chtějí nové obyvatele upálit, začínají být postupně ohrané. Za originalitu a prvních pár dílů si tři hvězdy zaslouží, také za angažování Cuby Goodinga Jr., který je bezpochyby kvalitním hercem a jeho angažování zde je přinejmenším překvapivé, ale příjemně. Pak jde ale série mírně dolů. ()

Budisovie

Roanoke sam o sebe nie je zly. Ako som si vsimol, tak vacsine vadia prestrihavane sceny s akoze aktermi, ktori zazili tieto udalosti. Mne skor vadi to, ze im nedokazem uverit, ze to zazili. Ako napad to preto hodnotim velmi negativne a ozaj rusivo. Mensia stopaz, alebo menej casti bez vsuviek by tomu prospelo. ()

hrumsrt

Co dodat no... Vzniklo z toho něco, na co už se nešlo ani dívat. Vždyť nakonec tomu tvůrci chtěli pomoc i Lanou Wintersovou, což je fakt tragická krabička poslední záchrany. První půle (dokud jste v té podivné show, ale ještě nevíte, že jde o show) aspoň nějak funguje, ba pak i to odhalení funguje poměrně dobře, ale od něj se to sune do fakt extrémního bordelu! Je to nesourodý, všechno je tak nějak random a nemá to žádné větší souvislosti. Nevím, jak ostatní, ale dovedu si představit to nějak dojet s těmi "herci" a s tím, že zapojí postavu Čarodějnice (Lady Gaga), která teda vizuálně působila fantasticky, ale tvůrci se na ni úplně vykašlali. Nejde ani vyjádřit moje znechucení druhou polovinou série! Abych dával, kterémukoli filmu/epizodě odpad!, tak už musí být totálně tragická... Je mi až zle z toho, kam to zašlo! Atmosféra otřesná, tyhle experimenty si nechte někam jinam! Takhle kazit tak zajetou značku.. Tohle není příběh hoden kvalitám tohoto seriálu! Je až k nevíře z toho vytáhnout nějaké normální herecké výkony, když všichni, kdo dostali nějaký prostor si to do*urvili! Nejoblíbenější postavy - Řeznice (Kathy Bates), Čarodějnice (Lady Gaga) a Matt (André Holland). 40% ()

darkphoenix

...Je asi predčasné hodnotiť po dvoch epizódach, ale ako milovník predchádzajúcich sérií musím uznať, že American Horror Story sa nezadržitelne ženie do záhuby. Nastavovaná záhada okolo novej série vo výsledku po dvoch odvysielaných epizódach vyznieva ako maskovanie nepripravenosti, odfláknutosti a recyklovania prvej série. Áno, verím, že sa chystá nejaký zvrat, ale zároveň si nemôžem nevšímať, že Ryan Murphy si toho na seba naložil až až a pri všetkých ostatných projektoch, ktoré má rozbehnuté mu neostal čas na jeden z tých najlepších. Obrovské sklamanie. Kažopádne, uvidíme. ()

FosaCZ

Po samoúčelně skandálním Hotelu povedený návrat k podstatě strachu. Tvůrci konečně pochopili, že Lady Gaga není žádná herečka ale rekvizita a podle toho je s ní po právu naloženo. Námět sice trochu vykrádá první řadu, ale s šestou epizodou přichází odvážný tah, který seriál posunul někam, kde dosud nebyl. ()

Tomate

Myslím, že to mohli okresať o ďalšie 3 epizódy a bolo by to skvelé. 1. séria My Roanoke Nightmare je dobrý krok spať pre AHS ku komornejšiemu prostrediu jedného domčeka, nápad s dokumentaristickými vsuvkami je tiež fajn. 1.Séria: 5*. Nuž potom tu máme 2.sériu Return to Roanoke: Three Days in Hell kde krok dopredu podla mňa príliš nevyšiel a snaha experimentovať s found footage sa im nepodarila. Cením si crossover so skvelým Asylum. 2. Séria: 3*. Tak to by znamenalo pre 6. Sériu AHS: 4*. Teraz čakať čo zaujímavé nám budúci rok prinesie American horror story: White house. ()

martingaga

Všetci túto sériu hejtujú a je len pár ľudí, ktorým sa páčila a mne sa zasa ako ostatné, ale ja nechcem túto sériu zrovnávať s ostatnými, pretože by mala asi trochu nižšie skóre,pretože druhá polovica bola klasická vyvražďovačka, ktoré mám aj tak rád čiže za 3* a prvá polovica bola perfektná ako ostatné série čiže za 5*, takže nakoniec dávam 4*, pretože je ahs stále jednoznačne najlepší hororový seriál, pri ktorom sa stále bavím a už mi zostáva iba ďalší rok čakať.... ()

krumlajs

Konečně serie, která se vyrovná úplně první. Prvních 5 dílů je asi to nejlepší ze všech serií, potom to začne lehce pokulhávat, ale pořád je to nadprůměr. Murphy zkusil jít jinou cestou než v předchozích letech a náramně se mu to vyplatilo. Jsem strašně zvědavej s čím přijde příště, ale bojím se, že po jedný dobrý serii, přijde zase něco průměrnýho, nu uvidíme. ()

Dashia5

Co se týče 6 série.. velké zklamání. Jako fanoušek AHS jsem určitě čekala více. Začátek začínal zajímavě, potom už to tak nějak domotali aby to mělo nějaký děj na celých 10 dílu. Jednoznačně, poslední dvě série byly divné, něco.. tedy spíš někdo mi tam chyběl a kdo jiný než Jessica Lange. Podle mě hlavní postava která dávala smysl seriálu:-) za mě pouze 2* pro Roanoke. ()

Labrio

Roanoke - jak to jen říct. Jedná se o naprosto jinak stavěnou sérii oproti všem předchozím. Musím říct, že u mě se dávka zklamání projevila již po prvním dílu této série. Celý příběh mě osobně nepřišel nijak poutavý, vzhledem k tomu že postavy vystupují formou dokumentu je jisté jak pobyt v novém domě dopadne, což se Murphy snaží ve druhé části sezóny změnit, ale moc to nefunguje. Cuba Gooding mi seděl asi jako anorektičce XXL kombinéza a doufám, že už ho v nadcházejících sériích neuvidím. ()

Lucretat

Kvalita! ... Tohle jsem považoval za vhodné pojmenování nové řady, při sledování prvních dílů. Asi do poloviny. Pak zvrat a podle mě velmi zajímavý nápad, skloubit herce ze seriálu a ehm... fiktivní skutečné postavy. Jenže z tohoto potenciálně geniálního settingu se nepodařilo vykřesat nic moc zvláštního. Tam, kde bych čekal spíše thrillerový nádech a napětí pramenící z nastolených vztahů mezi účinkujícími (a v závěru možná i popření celé té nadpřirozené nadstavby jako šarády, která se nikdy nestala), dostáváme vlastně úplně to samé jako doposud. Opět duchové, kolonisté, nic nového pod sluncem. A aby toho nebylo málo, pak se připojí bloggeři, které pro změnu sejme ta samá skvarda strašidel. A pak - chvíle napětí - další odvážlivci s pořadem Lovci duchů! A hádejte, co se jim stane... Jo, správně. Výsledek - tvůrci definitivně potvrzují, že splétání příběhových nitek v závěru jim zkrátka nejde. A já už po šesti sériích přestávám doufat. ()