Cestou domů do Chicaga, kam letí strávit den Díkůvzdání se svou rodinou, se Neal Page (Steve Martin) ocitne na sedadle vedle hlučného, přesto sympatického obchodníka jménem Del Griffith (John Candy). Neal je zdvořilý reklamní agent, který měl původně cestovat první třídou. Del, který prodává kroužky ke sprchovým závěsům, se s Nealem touží podělit o své cestovatelské zkušenosti poté, co je jejich let následkem sněhové bouře přesměrován. Zatímco se Neal snaží najít způsob, jak se dostane domů, Delovy rady odstartují sled nepředvídatelných katastrof. A jelikož se zdá, že Neal a Del mají patent na to, jak ze špatné situace udělat ještě horší, vyvstává otázka, zda se Neal dokáže dostat ke své rodině včas. Nebo snad bude nucen oslavit Díkůvzdání s tímhle krocanem? (Cinemax)

neo93

Skvělá komedie. Další z řady výborných filmů od Johna Hughese. Tentokrát si vystačil se dvěma výtečně napsanými postavami, do kterých byli obsazeni dva rozdílní, ale výteční komici. Neal Page je otrávený, unavený a vyčerpaný muž, který se chce jen dostat z New Yorku do Chicaga, domů ke své rodině, aby zde oslavil Díkůvzdání. Jenže cestu mu zkříží dobrácký, ale užvaněný Del Griffith, obchodník s kroužky na záclony, kterého se už téměř nezbaví. A to ani poté, co musí letadlo nečekaně přistát ve Wichitě v Kansasu kvůli sněhové bouři, což zapříčiní také zrušení jejich následného letu. A Neal, ač nerad, je nucen dát na Dela a jít s ním do jednoho motelu, jelikož on sám nemůže už najít žádné místo, kde by přenocoval. A veselý road- trip může začít. Opravdu dlouho jsem se tak od srdce nezasmál jako v tomto případě. To, co Steve Martin a John Candy předvádějí ve svých rolích, je úžasné. Jeden ukazuje lhostejnost, povrchnost a trpělivost, načež ten druhý oponuje svou výřečností, jednoduchostí a dobrosrdečností. Jejich vzájemná odlišnost je naprosto dokonale zábavná, a která se s každou přibývající minutou zvyšuje, až dosáhne vrcholu při noční jízdě v autě. Zároveň s tím, se samozřejmě navzájem lépe poznávají, čímž se zase dostávají blíže k sobě. Film navíc vynikajícím způsobem přesně odpovídá názvu, jelikož hrdinové se opravdu povozí snad všemi dopravními prostředky, kromě lodě, s nimiž zažívají různě vtipné eskapády. A nakonec snímek, jak už je filmů Johna Hughese skoro zvykem, nabídne hezkou tečku, která zanechá moc příjemný pocit ze zhlédnutí. ()

D.Sleeper

Zlatý osmdesátky. Poctivý řemeslo, přímý zásah, srdeční záležitost. Jeden z nejlepších filmů Martina i Candyho. ()

marlon

Celý film sa človek ujebáva, aby sa na konci neubránil slzičkám. Vydarená komedijka (najmä tie fusekle nemali chybu)! ()

movemat

Milá, láskavá, príjemná komédia, akých sa už dnes točí len veľmi málo. Prvá tretina filmu bola absolútne perfektná - jeden podarený fór striedal druhý a film mal našliapnuté na to, aby som mu dal plných 5 hviezd. No potom to trošku stratilo šťavu a vtipov akosi ubudlo, no rozhodne som sa nenudil a celkovo to hodnotím ako príjemný filmový zážitok, ku ktorému sa pravdepodobne budem vracať. ()

V.N.

Steve Martin si tady jede to svoje ale Johna Candyho už jsem viděl zahrát i líp. Malinko to napravuje dobrej nápad s kroužkama na závěsy protkanej celým filmem. Vtipnejch scén je tu spousta, ale já mám pořád před očima promrzlýho vzteklýho podvraťáka na korbě pick upu. Hudební podklad je v některejch momentech dost podivně zvolenej, ale to přikládám podivné době vzniku filmu, kdy se to takhle nekdy dělalo. Celkově jsou Letadla, vlaky, automobily vhodný pro partu malých, velkých ale i starých. ()

MaxForValue

Krásne, vtipne a v neposlednom rade dojemné. Jedna z najlepších road movie a asi jediný dôvod, prečo ešte Stevea Martina mám celkom rád. Ale asi takto nejak by road movies mali vyzerať. ()

Ernie_13

Rodinná komédia vhdná na vďakyvzdanie alebo Vianoce....a to je asi tak všetko...troška sklamanie. Pár veci pobavilo, ale skôr som sa nudil, pri scénkach ktoré boli použite v oveľa lepších komédiach v minulosti. Steve Martin má rozhodne lepšie komédie. ()

JosefTomas

Tvorba Johna Hughese je vlastně takovým krásným poselstvím, že feel-good komedie se dá postavit na ústřední dvojici. Vynikající Steve Martin, který se v každém záběru dokáže tvářit nenuceně a přesto naštvaně, že mu toho loosera bez větších problémů věřím. Huges mu ale do protipólu dal svého kamaráda Johna Candyho, který hraje opět to, pro co byl stvořen. Chlápka, co mu to moc mluví, ale za to je tak neodolatelně příjemný, že jakýkoliv gag, který udělá, je klenot situační komedie a jeho obličej a výraz prodá zbytek. Od tohohle chlápka bych si tu československou slonovinu koupil :). Ta chemie je nepopsatelná a kupící se vtipné situace nedají člověku vydechnout, že pod 80% procent jít nelze. Někdy si pustím znovu. ()

PlysovyMacko

Je tu vzorec americkych komedii, kde sa hlavna postava musi rychlo dostat z bodu A domov a stretne vedlajsiu postavu, ktora sposobi, ze nemoze cestovat najrychlejsie ( lietadlom ) a tak musia cestovat spolu inymi prostriedkami zatial co vedlajsia postava je hlupa a otravna a komplikuje zivot hlavnej postave. Pacilo sa mi, ze sa nakoniec spriatelili, pookriali a boli aj pekne emocie. A niektore vtipne sceny su tiez fajn. ()

Blazkowicz

Jeden z těch lepších filmů kde hraje John Candy. Na Hughese je to klasika, tam není co řešit. Zbývá nám tu Martin, kterého vůbec nemusím. Filmy, které jsem s ním viděl byly hrozné a on sám taky není bůhvíco. Tady je ale překvapivě snesitelný. Takže trošku zapadlý, pohodový film. 4* ()

Rapaport

Příjemná sváteční road movie komedie. Steve Martin hraje skvěle a uvolněné jako ve všech jeho filmech a John Candy mu zdatně sekunduje.  Film vyvolává takové to příjemné usmívání a rozhodně nenudí. ()

route60

Letadla, vlaky, automobily film Johna Hughese se Stevem Martinem a Johnem Candym kteří jsou teda dvojka k pohledáni a divák se opravdu dobře baví. ()

VanBradley89

Výborná komedie o nejšílenější cestě domů na svátky. Pro Martina to vypadá jakoby se tam snad neměl nikdy dostat. A ještě mu osud přihraje dobráckého, ale strašně ukecaného prodejce kroužků na záclony. Celou dobu to bylo perfektně namíchaný. Úsměvný dojemný, trochu dramatu. Opravdu fajn film. ()

fimler

Tohle jsem fakt nečekal.Takhle záživný film, který mě dokázal ukázkově upoutat a oslnit!Steve Martin to úplně dokonale zahrál i ten tlusťoch byl výborný a hlavně tvořili dokonalou kombinaci s kterou jsem se pořád bavil.Pár chyb ten film měl... např. Scéna v autě jak se tlusťoch proměnil v ďábla, ale tohle není o chybách.Rozhodně nadprůměr u komedií se Stevem!!! ()

Bilky

Nemám rád Martina a jeho komédie sú stupídne ako tie Stilerove. Nemám rád ani tento typ komédii, lebo aj v 80tych sa točili dobré komédie a táto bola silená, často trápna a zasmial som sa možno 2x. Celé to ako tak zachraňoval Candy ale kameňom úrazu bol scenár. Jediný dôvod prečo som to dopozeral bola zvedavosť ako veľmi sa tvorcovia DUE DATE inšpirovali týmto filmom. Našťastie podobný bol len námet a Downey jr. bol o dve triedy presvedčivejší. 45% ()

Mikecat

Jednu* dávam za nádejný vtipný úvod a empatický záver. Steve Martin sa fakt snažil, ale to užvanené trapne tlste prasa s tým nemožným dreveným boxom ma nesmierne vytáčalo, od úvodnej scény nuda až do konca. Nápad veľmi dobrý-ako sa môže všetko posrať na jednej ceste domov, scény nie najhoršie, tie bezduché tlustoprdove kecy predlžovalo čas min.o 2 hod.ws ()