Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

SeBig

Upozornění tento komentář obsahuje spoilery: Dvejn d Rok Džosn tentokrát má svuj park něco jako jurskej a je z něj takovej macatější a snedější Chris Pratt v Jurským světe, akorát že místo dinosauru chová vopici (bílou albínskou) který stačí ukázat dlan ruky a už je v klidu (stejne jako v jurskym světe). Párkrát jsem si toho king konga pletl s the rockem.. jsou si ve tváři docela dost podobný.. no ted k příběhu..zlomyslná pizda a jeji asistent? (snad jsem to pochopil dobře) maj svou firmu něco jako umbrella corporation, kde zvětšujou zvířata pomocí nějakách úserů uzavřených konzervách a dělaji z nich velká monstra co připomínají náměty z Asylum prodakšn. Pár takových úserů spadne z vesmíru a zhulí to vlka, krokosaura a našeho kamoše d roka bílého king konga... aby toho nebylo málo zvířata jsou nasraný a zlá pizda si je zavola do centru města, kde teprv party započne. The Rock samozřejmě na scéně jako ten kdo zlou pizdu zastaví, zachrání všechno lidstvo před obřími monstrami a když spadne v helikopteře s mrakodrapem tak se zadře pouhou třísku a když ho někdo postřelí NAŠTĚSTÍ mine všehny duležité organy že ano? No to byl zase bordel v tom městě.. sem zvědavej kdo to bude uklízet.. D rok a vopice určitě ne ty se společně zasmáli a odkráčeli středem. ()

Chrustyn

Dwayne Johnson, přerostlá gorilla, ještě větší vlk a úplně největší krokodýl. Zní to děsně cool, ale bohužel se tvůrci dost drží při zemi. Pořád ale zůstává nenáročná zábava, která občas vytasí slušně vypadající akční scénu, ale chybí jí cokoliv, čím by se odlišila od jiných filmů, kdy něco velkého ničí velké americké město. V rukách takovýho Berga nebo Baye, to mohla být přeci jen lepší jízda a popravdě i ten Dwayne se tu docela nudí. ()

Arsenal83

Nejaký veľmi divný pokus o paródiu na King Konga zmiešanú s Planétou opíc. Veľa akcie, veľa afektov, veľa logických nezmyslov, ale na nemysliace publikum to musí stačiť. Ale The Rock hral lepšie jak tá počítačová opica, to sa musí uznať. ()

Marze

Dwayne Johnson čelí agresivnímu zmutovanému stvoření - gorile alfasamci Georgovi, který strká své obří prsty až skoro do kamery. Působí to jako něco mezi komiksem a videohrou. Rampage ale jinak nemá co nabídnout. Zápletka je jalová, dialogy stupidní a psychologie postav laciná. ()

korbitch22

Scénář je neskutečná kokotina, jak už tak u těhle popcornových kravin bejvá, na druhou stránku je to neskutečná zábava a to hlavně díky opět výtečnému Rockovi, který jednoznačně potvrdil svojí absolutní dominanci Hollywoodského Alfa samce. Digitální efekty by mohli být přinejmenším trošku lepší a fungují převážně u velkého opičáka, jelikož u něj sme za ty roky King Kongů na CGI zvyklí, ale krokodýl a vlk vypadají občas jako z Happymelau a jejich zmutovaná přehnanost spíš škodí, než prospívá. Místy výtečný černý humor, hlavně Jeffrey Dean Morgan neskutečně hláškuje a interakce mezi dvěma hlavními opičáky funguje. Je to blbé akorát a zábavné víc než dost. Johnson tyhle filmy umí a umí je zatraceně dobře. Ještě aby si začal vybírat lepší herecké partnerky (Naomie Harris je fakt mizerná) a nenechal umřít Manganiella po deseti minutách a bude to úplně cool. Super blbina. 70%. ()

heyda

Od dob Godzily už uteklo spoustu času a tak jsem byl zvědavý, jestli na ni dokáže nějaký film navázat a Rampage (k mému údivu) nedopadl vůbec špatně. Skvělé efekty, dobrá akce, občas povedený fór. Škoda jen toho povrchního znázornění osob, moc do hloubky se nepůjde, ale jinak milé překvápko. Přesto o mnoho let starší Godzila je pořád lepší. ()

Stanislaus

Rampage funguje nejlépe při prvním zhlédnutí a zejména v kině, pro které byly tyto (v pořadí již xxx-té) audiovizuální orgie s přerostlými potvorami primárně vytvořeny. Scenáristicky nemá snímek moc čím překvapit, divák tak může jen žasnout nad bizarním vizuálem a rozličnými schopnosti zmutovaných gigantů, k jejichž zálibám patří demolování velkoměsta a požírání tamních obyvatel. Obsazení protagonistů mi vyhovovalo - hláškující "The Rock", sympatická Naomie Harris a kovboj J. D. Morgan - zatímco záporáci mi přišli málo charismatičtí. Ve výsledku však jde tak či onak o uspokojivě strávených sto minut v kině (při druhém zhlédnutí na domácím PC už to tolik nefunguje), u nichž může člověk zcela bezstarostně vypnout mozek a užít si tak tento monstrózně monstrózní počin. ()

Flego

Základná myšlienka filmu je dobrá, všetko ostatné sa podriadilo megalomanskej pompéznej akcii hraničiacej s hlúposťou. Dwayne Johnson je najlepší béčkový herec v béčkových filmoch. ()

BMW12

Zajímavá akční sci-fi podívaná, ve filmu se pořád něco děje, je tam spousta akce. Na druhou stranu scénář je pouze průměrný, dalo se s tím naložit lépe, aby se to mohlo považovat za výborný sci-fíčko. Každopádně Dwayne Johnson a Jeffrey Dean Morgan skvěle táhnou celý film. ()

Janek

Vzpomněl jsem si i na Sharknado, já si tenhle výplach skutečně užil, nebál bych se ještě o píď přitlačit na pilu (cowboy Jeffrey Dean Morgan prostě měl někoho zastřelit od pasu). Živá akční figurka Dwayne Johnson vrací "švarcnegerovství" zpátky do módy. Je to hrozně pitomé, ale né proto, že by se to tvůrcům vymklo. Může z toho být nový žánr: "vysokorozpočtové guilty pleasure"! ()

claudel

Velikonoční oddechovka se zmutovanými zvířaty a The Rockem. Dnešní optikou můžeme na Rampage nahlížet jako na předkrm Godzilla vs.Kong. Svižné akční tempo, ničení, řádění a zběsilosti je ve filmu habaděj a divák se nenudí. Kdybych to byl býval viděl v kině, tak bych byl býval možná dal i o nějakou hvězdičku více. ()

ARI50

Tenhle typ filmu mám rád a proč ne hned od začátku se pouštíme do akce bomba herci a do toho přerostle zvířátka zmutované co ničí svět to já můžu za mě spokojenost. ()

kajda.l

Bum... bác... prásk a uááá. To vše s loztomilou opičkou v čele. No bezva. Na dva puntíky to pobavit dokáže. ()

luka4615

Oddychová "no-brain" záležitost, jejíž hlavní síla tkví v počtu a způsobu zničení mnoha "CGI" budov. Rampage se nese v podobném duchu jako "Godzilla" či "Cloverfield", nicméně tvůrci zde sázejí na poněkud odlehčenější notu vyprávění, přičemž výsledný dojem posiluje sympaťák Dwayne Johnson. Bohužel, zdálo se mi, že si zrovna v tomto případě si nevybral zrovna šťastně. Snímek je totiž zoufale nevyvážený, postavy nejsou dotažené a je Vám v podstatě jedno, co se s nimi bude dít. Jediné, co chcete, je další opulentní destrukce v režii monster, nicméně i tou se nepochopitelně šetří. Ve finále tedy dostaneme 107 minut trvající "trailer" na to, co jsme ve skutečnosti chtěli vidět. A to je vzhledem k potenciálu látky velká škoda nemyslíte? „Like my grandpappy always said: us assholes gotta stick together.“ ()

Beastmaster4

Vizuální podívaná (a co dnes není), ale celkový mix King Konga, Godzilly a Velkého Joe, úplně o prdu...film plný nesmyslnosti a patosu o pár laciných rádoby vtipných momentech :-/ ()

JASON_X

Pro jednoho nekompromisní ničitel mozkových buněk a infantilní krávovina, pro druhého báječná zábava, tedy podle hesla "čím větší fantasmagorie, tím líp". Být mi deset dvanáct, jsem z tohohle bijáku naprosto perplex. Kombinace King Konga, Godzilly, akčňáku a la Bond James Bond a já nevím čeho ještě. Bombastický vizuál s parádními digitálními triky. Ikonický nadčlověk pan Skála dokonalý jako vždy, sekundující mu Morgan (který pro mě bude už navždycky Neganem) mě taky potěšil. Do podrobností nemá cenu zacházet, kdo má zvráceně rád filmy typu "emmerichovina", ten bude ve svém živlu. P.S.: Gorily jsou sice vegetariáni, ale smlsnutím si na zákeřné čubce v kostýmku nepohrdnou. ()

Morholt

Velká bílá gorila háže transportérama, přerostlej vlk žere helikoptéru a rozkošnej krokouš svačí všechno, co mu přijde pod zuby. Ostatní je irelevantní. Ale pokud na tohle přistoupíte, užijete si Rampage do sytosti. Výbuchů, padajících domů a létajícíh vozítek, toho všeho je tu dost a dost a vykutálená zvířata prakticky neslezou ze záběru. Najde se prostor i pro nějaké ty humory a díky pohodovému obsazení se dá odpustit, že občas působí křečovitě. Snad jen zamrzí, že vzhledem k počtu mrtvol nemá film erkový rating. Ale tak co už. 70% ()

mm13

A znova - dalo sa s tým pohrať ďaleko, ďaleko viac. V príbehových líniách, aj v samotných vychytávkach. Postačujúci blockbuster, žiaden prepadák, ale tým je celá chvála vyslovená. Stávajúcich 60% je akurát, dám teda 3*, keby že tlieskate a tancujete (ako veľakrát zvyknete), som prísnejší. ()

Lucasion

Tohle bylo strašný. To ani nebylo guilty pleasure, tohle byla prostě filmová hrůza. Mám Johnsonovu tvorbu rád a nečekal jsem nic. Ovšem už po dvaceti minutách mě film přestal bavit. Ten film je plný klišé, trapných scén a příšerných dialogů. Klišé se dá odpustit, tak jako hrozná cgi animace. Ale ty dialogy muselo psát dítě a někdy je to až do očí bijící. Dialog "Odkdy je spoluvina trestná že?" aspiruje na nejdebilnější dialog ve filmu za poslední roky. To a další. Stejné jako u Godzilly (2014) a tam jsem měl mnohem větší očekávání. Vážně nevím, pro koho se tohle točí, protože já film přetrpěl a to mám rád nadnesenost a akční žánr. Tady to ale jde přes hranu, nestydí se to a ještě to paroduje samo sebe. I kdyby mě film bavil, tak nic neřeknu, což jsem si docela ověřil u filmu MEG před pár týdny, ale tohle byla výsostná nuda. Jediné, co se líbilo mě, byl Rock, který tohle umí a Jeffrey Dean Morgan u kterého si vždy uvědomím, jak skvěle hraje. Ale díkybohu, že jsem tohle vynechal v kině. (11 %) ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle