Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

Pepinec

Opice, vlk a krokodýl se vydají na road trip do Chicaga. Sympatická krávovina, na kterou se pěkně kouká a brácha povídal, že se u toho i dobře spí. Tak jako tak, neměli byste být zklamaní. (Banff, Kanada) ()

Cappuccino

Rampage si odo mňa úplne s prehľadom zaslúži objektívnych 6/10 a subjektívnych 7/10. Vo výsledku teda môžem filmu priradiť jemne nadpriemerných 6,5. Snímka sa vo svojej podstate neberie nijak vážne a tvorcovia si uvedomujú, že ktokoľvek, kto sa k sledovaniu Johnsonovej novinky odhodlá, očakáva jednoduchú akciu s niekoľkými vhodnými hláškami a s čo najmenším počtom trápnych scén. A presne čo divák očakáva, to aj dostane. Originalitu by ste v príbehu hľadali skutočne len ťažko a naopak môžete rátať s tým, že vás filmári zahrnú množstvo klišé, ale pokiaľ pristúpite na ich hru a vypnete mozog, budete určite spokojní. P.S. záverečná scéna s Georgeom nemá chybu. ()

-OverLord-

Zábavná digi blbina s jako vždy fajnovým Johnsonem a navrch božím Morganem, na jehož hraní je radost pohledět. Akční výplach pro nenáročné. ()

Ruut

Na tohle jsem se hodně těšil, že to přesně bude ta kick ass blbina .. No nebyla :-) Digibordel by tu byl, nasraný opičák taky, Nasraný pan SKála taky, ale ... ale zase je fakt, že od momentu (až za polovinou filmu) když do města dorazí žraločák, albín a hafík, tak se dějí pěkně dada věci. ()

Allien.9

A já myslela, že skvost jménem "Gigakong vs. Zlozilla" (odpad!) od The Asylum je vymyšlený.xD Teď, když jsem narazila na tuhle neméně strašnou předlohu, už se šílenému výsledku nedivím. The Rock je fajn, ale dialogy psala buď AI, nebo někdo s poškozením mozku. ()

misterz

Klasický pukanec, ktorý síce nemá čím diváka obohatiť, ale užije si tu aspoň kopec zábavy v podobe akcie a vymazlenej vizuálnej stránky. Je pravda, že príbeh oproti iným podobným projektom z nedávnej minulosti trocha stráca, no z časti to vyvažujú samotní herci. Na The Rocka sa vždy dobre pozerá a dobrý ťah bol aj angažovať herca z TWD ( Jeffrey Dean Morgan), jemu takéto charakterovo neurčité, neutrálne postavy, pri ktorých človek nevie, či ho má mať rád alebo neznášať, idú veľmi dobre. Lepší priemer. 65/100 ()

mzss1

(80%) Viděno v kině. Ale jo, proč ně? Palec nahoru! Režisérovi se to opět povedlo. SAN ANDREAS – to byla pro mě ještě větší pecka, ale to neznamená, že je tohle nějaká obyčejná digitrapárna. Tento počin si na nic nehraje a i je to snad pojaté jako komedie či je to záměrně nadlehčené. Nenudil jsem se ani minutu. Akce byla digitální, ale veškeré destruktivní scény byly perfektně natočeny. Scéna, kdy opičák, vlkodlak a ještěr začali ničit město, to nemělo chybu. Tak jsem se nezasmál , ani nepamatuju. Rock to zahrál obstojně, prostě sympaták jako vždy. O to víc mě potěšil herec Jeffey Dean Morgan pro kterého mám slabost ze seriálu The Walking Dead, kde v posledních řadách hraje skvělého a charismatického záporáka Negana (viz můj současný avatar). I zde měl skvělou sarkastickou postavu, kdy si každou chvílí svými hlášky střílel z lidí – byla radost ho sledovat. Hudba byla obstojná. Finále už bylo takové moc přehnané, tak mě ani moc nebralo, ale nepohoršilo mě. Opičák neměl chybu, jeho fakáče byli prostě TOP. Tohle se přeci nedá moc kritizovat ne? Je to taková blbůstka, ale v tom je přece účel aby to diváka pobavilo přece! A já se bavil přímo královsky. Dalo se sice vylepšovat toho dost, ale to by to bylo zase moc na oko vážné. Takže rovné a zasloužené 4* a někdy se k tomu ještě s chutí vrátím. ()

liskam

Opět jeden snímek který diváka v kině pouze vygumuje. D.J. si zahrává. V tuhle chvíli je to oblíbený herec, na kterého jde obrovská spousta lidí, ale stačí pár mizernejch filmů a ani pes po něm neštěkne. A Ničitelé se velice blíží k hranici u které si divák říká jestli má zapotřebí vyhazovat prachy za plochou nicneříkající megalomanskou slátaninu. Za mě 45% ()

Omnibus

"Filmožrout se raduje, že i Johnson zmutuje." Vývoj druhů: Lidoop. Johnsoop. Kingop. *Krokouš normoš. Krokouš ponorkoš. Krokobus, s tlamou větší než dvoupatrový autobus. *Vlk obecný, karkulkožravý. Vlkonduktor, žeroucí v autobusu černé pasažéry (zaměstnám jako revizora :-)). Vlkopýr bratří Wrigthů, schopen lovu skokem plavmo. Zhodnocení účinnosti viru Peyton: Zábavné, vyfakáčované, hravé a žravé. Dokonce i gorila přešla z veganské stravy na vědeckou, tedy jí vědkyně i s aktovkami. A je to i edukativní. Krokodýli normálně po panelácích nešplhají, takže jak ten chudák zelená vyleze na mrakodrap? No jak asi? Normálně. Patro po patru... Ale na čtyři hvězdy by si musel čichnout zeleného patogenu i Johnson. Zmutovaný Dwayne by se pak vztyčil na zadních, prackama by udělal gorilí buch buch do prsou, čapnul krokouše za flígr a nadělal z něho dámské kabelky! Alternativní konec filmu: Přerostlého George vysadí do džungle na odlehlém ostrově, kde bude strašit zaostalé domorodce bušením se do hrudi. Připluje výprava, v ní krásná Naomi Watts. George vilně zafuní, něžně ji sevře ve své přerostlé gorilí tlapě... a slupne ji jako malinu! ()

InJo

Asi v tom budu sám, ale zdá se mi, že každý další film dua Peyton/Johnson je (o něco) lepší a nadupanější, než ten předchozí. Mít tenhle mash-up King Konga a Pacific Rimu (bez robotů) osobitý režijní rukopis a to "pravé" srdíčko (viz SW, Indy, Pán prstenů apod.), které by se projevilo hlavně lepší/hlubší prací s postavami (aby byly lidštější a skutečně vám na nich záleželo), asi bych dal 5/5. Je to totiž jízda, která mě bavila po celou dobu a moje nevelká očekávání splnila na výbornou. Rampage je řemeslně skvělý akční monster výplach, který chytne už úvodním mixem Gravitace a prvního Vetřelce a skrze rozmanité působivě natočené scény (žoldáci v lese, letadlo) postupně graduje až do náležitě over-the-top velkoměstského mega-finále. A i když mi schází autorská vize, jsem rád, že to nerežíroval třeba Michael Bay - protože ten by si určitě neodpustil svoje typické idiotské infantilní prvky ("legrační" černoši apod.) a ještě by to natáhnul na dvě a půl hodiny, čímž by se z dynamické popkornové oddechovky stal další úmorný a otravně tupý blockbuster po vzoru těch špatných dílů Transformers... 70 % ()

Anderton

V očakávaní "najhoršieho filmu roka" som bol nakoniec príjemne prekvapený, že ma tá všeobjímajúca tupota neiritovala až tak, ako som očakával. Dokonca som pociťoval aj mierne guilty pleasure. To samozrejme zahŕňa aj občasné ťukanie si na čelo, bez toho by to však "nebolo ono", že. To sa týka ale aj dialógov a tam už to ťukanie si na čelo nie je takým spestrením pozerania filmu, ktorý samí tvorcovia považujú, aspoň dúfam, za nesmiernu hovadinu. Mám taký dojem, že Peyton s Johnsonom ešte nepovedali posledné slovo, v sľabšej chvíľke to s nimi potom možno tiež znova skúsim... ()

Frajer42 odpad!

Ani přes účast dvou úžasných herců se na snímek nedalo dívat. Scénář evidentně stvořila nějaká píča během bojů se zácpou na toaletě. Až na jednu bílou gorilu se smyslem pro černý humor, která mi asi dvakrát rozkmitala bránici, se na tuhle sračku opravdu nedalo dívat. Celý děj je opravdu nesnesitelně o ničem. Snímku absolutně schází jakákoli duše. Totálně povrchní sračka s ucházející vizuální stránkou, Během sledování vám mohu zaručit, že vám budou osudy naprosto všech zúčastněných maximálně lhostejné. Stejně tak vám bude lhostejný průběh filmu. Film nemá absolutně potenciál vás čímkoli zaujmout a vtáhnout do děje. Trošku mě začíná srát, že stále více tvůrců přestává být schopných zaujmout diváctvo všech věkových kategorií. Docela se podivuji nad tím, že má být tento film údajně nevhodný mládeži do 12 let, protože mám právě naopak pocit, že tento film je vhodný výhradně mládeži do 12 let. Odporná ztráta času. ()

Kudly4

Škoda že těch zvířátek nebylo více :o) Každopádně fajn filmek na sobotní večer s přítelkyní. Sem tam sice nuda, ale jakmile se dostaneme do Chicaga, začíná celkem fajn bitva. Akce s krokodýlem suprová. Vidět to po druhé ale nechci. ()

Geralt z Rivie

Svižné tempo, průměrný humor, bez překvapení a nadprůměrný Negan. Taková béčkovější Godzilla s lepšími efekty a nesmrtelným Dwaynem. ()

Yoshitsune

Nejlepší Bradův film ? No rozhodně, nejenže je to genderově dobře vyvážené, karamelový Johnson a bílá gorila, proti vlkovi a aligátorovi. Ale zároveň film, poukazuje na to, jak sou gorily ohrožené a je třeba je chránit, je na to decentně a přitom výrazně poukázáno. Zároveň je to lepší, než poslední filmy o destrukci města, nějakou tou živelnou pohromou, vlk, gorila a aligátor ničí všechno a nikdo je nedokáže zastavit, CGI zde jede na plný výkon a nedělá žádnou ostudu. Co se tyče vedlejších lidských postav, dostanou kupodivu dostatek prostoru, Manganiello je velkej a drsnej a Morgan, rozdává všude úsměvy, víme proč že Negane ? Celkově je film výbornou oddechovou zábavou, která dělá čest podobným filmům. Ironii je, že předchozí Bradův film, San Andreas, byla asi jedna z největších volovin, na světě, takže tu pátou hvězdičku, berte s rezervou, možná že se další takový zázrak, už konat nebude. ()

silentname

"Rampage" je síce stupídny film, ale na druhú stranu sa od toho čakalo aj niečo viac? Asi nie. Myslím si, že keby to však držalo tón počas celého filmu, tak by to bolo oveľa lepšie. No najprv musíme mať prvú časť, ktorá sa snaží byť tak veľmi seriózna a vážna, že to celkovo filmu vôbec nepomáha. Skôr to je miestami trošku nudné. Veci sa začnú jemne dvíhať počas scénky v lietadle, kde máme trošku stupídnej akcie, no v momente ako sa to celé presunie do Chicaga, začne to fungovať. Dwayne Johnson je sympatický a má tu pár dobrých hlášok, ktoré pobavia. Jeffrey Dean Morgan bol vynikajúci. Myslím si,že na jeho momentkách som sa smial skutočne absolútne najviac. A plus musím povedať, že tu máme aj dvojitý kaliber vynikajúcich a vtipných smrtí hlavných padouchov. To funguje. A záverečná polhodina filmu ma bavila. Aj keď je to bezmyšlienkovitá akcia, tak je to minimálne riadna zábava. A ak chce človek vidieť obrovské monstrá bojujúce medzi sebou a likvidujúce mesto, tak presne toho sa tam dočkajú a vyzerá to super. Keby to celý čas bolo takto energické, asi by som tento film skutočne ocenil viac. No máme tu aj postavy, ktoré ma nudia. Ako napríklad černošský generál, hlavní zloduchovia plus niektoré bočné postavy, ktoré tam vôbec nič nepridajú. Podobne ako aj doktorka, ktorú hrá Naomie Harris. Je okey, no myslím si, že mohli sme sa o nej dozvedieť viac. Najmä, keď chcel film aj nejaký serióznejší tón. No toho sa nedočkáme. Ale nemôžem povedať, že by som sa na konci poriadne nepobavil. Ale jasné, že som si to užil. Len prvá polka, stupidita akcie a niektoré mizerné postavy mi bránia k tomu, aby som tomu dal vyšší rating, než ten, ktorý teraz filmu dávam. Hodnotenie: C+ ()

Ratemus

V kině to musel být jistě zážitek. Dlouho jsem neviděl béčko, které by si nehrálo na áčko a bralo se vážně. Tady jsem si připadal, jak když koukám na nějakej film z devadesátých let ala Hvězdná pěchota. Na mě to fungovalo více méně dobře, sice klišé tam bylo k praksnutí, ale to nevadí v tomto typu filmu. Největší plus bych viděl v Jeffreym, ten herec si prostě klade veškerý prostor pro sebe at hraje absolutně cokoliv, Joea mi bylo líto, tu chvilku, co tam byl zahrál dobře a rozhodně bych ho chtěl vidět dál. Johnson zahrál více méně klasicky jak to umí, nic světoborného....když to shrnu, tak celkem spokojenost, efekty na dobré úrovni, souboje celkem pěkné....jen ta dvojice pseudo padouchů byla k zblití, ta jejich motivace vytažená z prdele, prostě tam vůbec nemuseli být, akorát to kazili ()

cukorek

Pre mňa film s príjemným prekvapením, ktoré som nečakal. Scéna, keď krokodíl rozkúsol vrtuľník, či vlkovi hlavu bola vydarená. Celé to má aj hlbšiu myšlienku, že so zvieratami je to niekedy ľahšie ako s ľuďmi. Akcia skvele zvládnutá, prehľadná presne podľa mojich predstáv. Napriek nevýraznému hereckému obsadeniu a zbytočného hapy endu bol žáner dobrodružstvá naplnení celkom slušne.80% ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle