Světlo mého života

• USA Light of My Life (více)

Dívka (Anna Pniowsky) a její otec (Casey Affleck) putují ve snímku zasazeném do dystopické společnosti neutěšenou krajinou deset let poté, co následkem neznámé choroby vymřely téměř všechny ženy. Zatímco otec bedlivě střeží nevinnost své dcery, kterou se snaží uchránit před novými hrozbami, jejich vztah i lidská podstata procházejí zkouškou. (HBO Europe)

Dawe2

Opravdu velmi podobné filmu The Road. A stejně tak jako The Road hodnotím. Není moc co vytknout, herecky výborné, skvělá Anna Pniowska, pěkný příběh. Náročnější film, ale zase ne tak moc. Nědo určitě namítne, že je nezáživný a pomalý, mě nepřišel. Příznivcům žánru velmi doporučuji. ()

bonovox

Silná rodinná postapokalyptická rodinná dráma o otcovi, ktorý sa všemožne chrániť svoju dcéru pred okolitým svetom. Aj Casey Affleck potvrdzuje výnimočný talent nielen na hereckom poli. Ak by bol záver ešte viac údernejší mohlo to byť ešte lepšie, ale aj tak ide o silný filmový zážitok. V jednoduchosti je krása ()

Adam Branson

V tomto filmu má hlavní roli SLOVO. Obraz je zde v roli vedlejší. Atmosféra příběhu je skvěle vytvářena a zhutňována nejprve citlivými, a hlavně uvěřitelnými, rozhovory mezi otcem a dcerou. Následně pak krásnou kamerou. Brutalita, které se prostě nedalo vyhnout byla vysilující, a zarazila mě do sedačky. Prosté vyjádření lásky, a přece tak složité svou temnotou bez východiska. ()

PTuranyi

Casey Affleck prináša príbeh otca a dcéry v postapokalyptickom svete, v ktorom väčšina žien zomrela v dôsledku epidémie. Námet nie je nepodobný filmu/knihe Cesta. Hlavný hrdina putuje so svojím potomkom (tentokrát dcérou), svetom plným nástrah a nebezpečenstiev. Svet vytvorený filmom je však plný logických nezrovnalostí a hlavný hrdina tiež asi veľa rozumu nepobral, lebo hoci driluje dcéru aj seba v opatrnosti, nenosí so sebou žiadnu zbraň. Hoci musí stále utekať a nocľah nikdy nemá istý, rozhodne sa putovať do svojho rodiska plného snehu a dôvodom je snáď len nostalgia. V tomto svete zjavne funguje železnica, ale polícia nie. A hoci sa snaží svoju dcéru vydávať za syna všetci nakoniec odhalia, že to tak nie je. Všetky tieto chyby sa však strácajú v tieni silného vzťahu a atmosféry, ktorú dokázal Casey Affleck vytvoriť. ()

GsPiDeR

Hutná atmosféra na každém kroku. Hodně mi to připomíná Cestu i když je to vlastně úplně jiný film. Pomale tempo to celé umocňuje. ()

Aljaska_

Ne, že by to bylo špatný, to vůbec ale Viggo v Cestě mě bavil víc... tady je toho nějak málo, chci víc. Zaber Casey! ()

Binkys

Opravdu nuda, nuda, nuda. Jediné, co mne zaujalo, bylo ponuré a temné prostředí / krajina. Jinak ve filmu není nic k vidění. ()

nkubinkova

Světlo mého života je velmi příjemné drama, kdy se 2 hodiny zdají být hodinou. Herecké výkony na jedničku, záběry nejsou do očí bijící a třešničkou na dortu je Elizabeth Moss, která rozhodně není služebnicí :) ()

Dalajlada

Velice pěkně natočený film o vztahu otce a dcery ve světě, kde vymřely ženy. Strach tatínka o svoji dceru je nadřazen všemu a deprese tohoto filmu by se dala krájet. ()

stuj

Pěkné, zádumčivé. Rodičovské rozhovory, zejména ze začátku, mohly být trochu kratší, ale co. Film se nakonec pěkně rozběhl. ()

lineker

Casey to prostě davá po všech směrech. Vnímavě napsané, poutavě zrežírované a hlavně skvěle zahrané. V celkovém kontextu citlivá sonda do duše otce, který v nejednoduché době musí zvládnout obě roviny vychovy dcery. V první řadě ochranna, až v té druhé klasické dětství. Zahráno takovým způsobem, že by to z fleku mohlo fungovat jako instuktážní film o ideálně láskou prosyceném vztahu otce a dcery. ()

xterri

Cekala jsem od filmu vic. Namet byl zajimavy, Casey i Anna hraji vyborne a vlastne me i v tomto pripade potesilo, ze ta postapokalypticka rovina je tam velmi okrajove. Ale to drama ke mne moc nedoputovalo. Muze to byt i vyberem hudby divnym koncem bez konce, cekanim na "neco", co se nedostavi... ()

Negrus

Moc pěkně zabalená nuda.. Nechápu, že jsem se dodíval.. Film absolutně bez děje, plný příkladně trpělivého a zcela nezáživného filozofovaní.. ()

Marcello

Priznávam, že o hviezdičku naviac dávam za žáner sci-fi, aj keď som na pochybách, nakoľko to sci-fi vlastne bolo. Pekná, hoci nie úplne originálna myšlienka, ale spracovanie ju dosť utĺklo. Čakanie na akciu, ktorá nikdy nepríde, by vlastne až tak moc nevadilo, ak by sa dialógy aspoň trochu snažili rozvíjať dej a posúvať ho dopredu. Ak by to bol pilot k nejakému seriálu, určite by som sa tešil, no takto som len trochu sklamaný. ()

Casey Affleck ve vesmíru

Casey Affleck ve vesmíru

25.11.2021

Oscarový herec Casey Affleck (Sbohem, Baby, Místo u moře) se upsal novému komornímu sci-fi snímku Slingshot od režiséra Mikaela Håfströma (Plán útěku). V tom si Affleck zahraje astronauta, který má… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Jaké hvězdy navštíví Vary?

Jaké hvězdy navštíví Vary?

11.06.2019

54. ročník festivalu Karlovy Vary se blíží a pořadatelé dnes čerstvě oznámili první velká jména, která filmový festival navštíví. Hlavní letošní hvězdou bude oscarová herečka Julianne Moore (Děcka… (více)