Světlo mého života

• USA Light of My Life (více)

Dívka (Anna Pniowsky) a její otec (Casey Affleck) putují ve snímku zasazeném do dystopické společnosti neutěšenou krajinou deset let poté, co následkem neznámé choroby vymřely téměř všechny ženy. Zatímco otec bedlivě střeží nevinnost své dcery, kterou se snaží uchránit před novými hrozbami, jejich vztah i lidská podstata procházejí zkouškou. (HBO Europe)

Brooks

Affleck si napísal a zrežíroval scenár, aký sa v distribúcií, s malými obmenami, objaví aspoň raz za rok. Poňal ho minimalisticky, striedmo dávkuje informácie, sústreďuje sa len na vzťah otca a dcéry, ich prežívanie v zložitom svete. Je to veľmi nedramatické, pomalé postapo indie, len s dvomi krátkymi akčnejšími pasážami. Krásna kamera Adama Arkapawa. Nádejný režijný debut. ()

Najt

Povedené dystropické drama připomínající trošku postapo. Hlavními postavami je otec a dcera, který se ji snaží chránit za každou cenu. Zároveň ji naučit žít ve světě, kde je ženská zázrakem jelikož dekádu předtím všechny vymřeli následkem záhadného viru. Není to klasický survival, je to spíš o putování, vztahu mezi otcem a dcerou a vyhýbání se nebezpečí. Celé to působí sympaticky, krásně se na to dívá, pěkné prostředí okolo a výborně zahrané od obou představitelů. Potěší i flashbacky, jen škoda, že jich je tak málo. ()

SAINTS

Light of my life je post-apokalypticky pribeh.Pandemia zničila žensku populaciu až na malu Rag.Otec sa tak so svojou dcerou musi schovavat v lese a ta je nutena sa obliekat ako chlapec.Krajina je vo filme zobrazena strašidelne a pochmurne.Vo filme je vela peknych dlhych zaberov,dve postavy zakrpatene okolim.Paleta farieb je kontrolovana,všetky šede,svetlo biele a hnede.Stromy,mostya pruhy vybruju hrozbou, v ostrom kontraste s ich krasou.Pozoruhodna je aj melancholicka hudba Daniela Harta.C.Affleck zvolil velmi pomale tempo,kto čakal vela akčnych scen mude sklamany,toto je indie film so všetkym.Vyborna je vo filme Anna Pniowsky,ktora ulohu 11-ročnej Rag zvladla skvelo..Film ma velku emocialnu hlbku a jemnu ludskost. ()

iN

Zase jednou dobře zpracované postapo, kde největším nepřítelem nejsou monstra, ale samotní lidé. Skvělý výkon Caseyho Afflecka je něco, s čím se už počítá, ale bezproblémově mu sekunduje Anna Pniowsky - zvláště v důvěrných konverzačních chvílích. Chladná a poté i zasněžená Kanada pěkně podtrhává beznadějnost světa bez budoucnosti. ()

Hemlock

Slušné postapo. Začátek dost vlažný, ale pak film zařadí vyšší rychlost a poslední dvacetiminutovka je strhující - 60%. ()

PlysovyMacko

Ta uvodna desatminutova scena bez strihu, kde si otec s dcerou rozpravaju pribeh bez nejakej uzasnej pointy, ma skoro odradila od dalsieho pozerania. Otec s dcerou potom putuju lesom, krajinou a snazi sa ju chranit tym, ze predstieraju ze dievca je chlapec. O apokalypse ,co nastala sa dozvieme, ze vyhladila zeny.  Najdu sa tu dve akcnejsie sceny, inak sa vo zvysku filmu nic neudeje, takze hrozi nuda. Na druhej strane ocenujem snahu Caseyho, minimalizmus aj atmosfera celkom usla. ()

adamix

Komorná dráma založená na putovaní a prehlbujúceho sa vzťahu otca a malej dcéry a ukážka správneho otcovstva vo svete, ktorý si radšej ani nechceme predstaviť. Dlhé, ale vďaka príjemnej ústrednej dvojici pútavé a dojemné, nenápadné dielo so srdcom. ()

ostravak30

Svět zasáhla další virová katastrofa a tentokrát jsou zasaženy ženy. Těch filmů o nemocích, které vyhlazují lidstvo už bylo také mnoho. Já jsem pořád čekal na nějaké bližší vysvětlení toho, co se vlastně stalo. Samotná neexistence žen, byť svět musela jistým způsobem poznamenat, by určitě Zemi neparalyzovala tak, jak je nám to znázorňováno. Zvláštní jsou zmínky o přídělovém systému apod. Byť to znamená citelný úbytek populace, my vlastně nemáme ponětí, v jakém stavu se USA nacházejí. Dívka s tátou putují krajinou a z pochopitelných důvodů se vyhýbají lidem. Film tedy stojí především na vztahu otec-dcera. Ale vzhledem k extrémním podmínkám pro výchovu si ani s tím děj po celou dobu nevystačí. Závěrečné drama už pak téměř dvouhodinovou nudu nezachrání. Při takovéto stopáži prostě nejde spoléhat na jednu pasáž, kdy se z dívky stává žena. Navíc se mi zdá, že vztahy dcery s otcem není vykreslen tak vřele, až na závěrečné objetí. On spíše působí jako někdo, kdo své ženě slíbil, že se o malou postará a tomu slibu hodlá dostát stůj co stůj. Casey Affleck se tentokrát pasoval hned do několika rolí, včetně první produkční práce, herecky se mi ale víc pozdávala Anna Pniowsky. ()

TheKniGht

65% nebyl to spatny film styl filmu survivor a postapokalytcike filmy a podobe mam rad,tohle mohlo vynechat zbytecnych par dlouhych debat vcetne te 13minut hned na zacatku a mohlo to byt o neco lepsi.. ()

JohnCoffe

I hlemýžď má větší tempo než děj tohoto filmu. O tak mě to docela sedlo a tuhle umlčenější verzi The Road jsem přežil bez větších bolestí. 65% ()

rigby

Na podobné depresivní filmy v poslední době nějak nejsem. Nekonečné dialogy i monology mě nějak neoslovují, stejně jako celý tento film. I když věřím, že své kvality má a dokáže je předat. Ale jinému divákovi. ()

Tomas_PO

Film s výbornou atmosférou, napätím a tajomnom. Skvele vykreslená sila prírody, striedanie zimy a tepla a to ako v v prírode samotnej, tak aj vo vnútri postáv. ()

daleba

Je mi upřímně líto těch několika ubožáků, kteří tady rozhazují ty odpady... Ale holt asi Zdenda Trošků je pro ně lepší šálek čaje! ()

Casey Affleck ve vesmíru

Casey Affleck ve vesmíru

25.11.2021

Oscarový herec Casey Affleck (Sbohem, Baby, Místo u moře) se upsal novému komornímu sci-fi snímku Slingshot od režiséra Mikaela Håfströma (Plán útěku). V tom si Affleck zahraje astronauta, který má… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Jaké hvězdy navštíví Vary?

Jaké hvězdy navštíví Vary?

11.06.2019

54. ročník festivalu Karlovy Vary se blíží a pořadatelé dnes čerstvě oznámili první velká jména, která filmový festival navštíví. Hlavní letošní hvězdou bude oscarová herečka Julianne Moore (Děcka… (více)