• Kanada

Scénografie:

Carl Sprague

Kostýmy:

Donna Maloney

Tak já nevím, šlo mu opravdu o ten detektor lži? Myslím, že rád zkoušel i jiné experimenty.......něco mezi trojkou a čtyřkou.(27.1.2018)

Také nejaké pekné a dokonalé to bolo, ešte aj všetky zádrheli sa rýchlo vyriešili. Ale je veľké šťastie, že sa tí traja našli a dokázali žiť svoj nekonvenčný život navzdory všetkému ... pozadie a príbeh samotnej WW vcelku zaujímavý, aj napriek tomu, že tá nová, filmová z 2017-ho ma absolútne nezaujala. Film ani chvíľu nenudí, výprava, kostýmy a hudba úžasné, herecky tiež slušné a Rebecca? ... tak tá excelovala. Lepší priemer.(28.1.2018)

Přiznám se zcela bez mučení, že jsem Willamovi dost záviděl. Rozhodně ne však tu strašně pokryteckou a pruderní dobu, tak typickou hlavně pro USA, ale spíš jeho životní postoj. Mít tak otevřené názory v tehdejší době muselo stát hodně úsilí a osobní odvahy. Ale on ji měl, za což má u mě velikánský dík. A když už nic jiného, teď už konečně vím, kdo napsal komiks Wonder Women, o kterém jsem do včerejšího dne neměl nejmenšího tušení.(28.1.2018)

Je to hezký životopisný snímek o tvůrci Wonder Women. Ztvárnění milostného trojúhelníku je super. Je to lehce erotické, ale nic, co by někoho mohlo pohoršit. Mně se akorát moc nelíbí Bella Heathcote, což je trošku problém, když je při erotických scénách hlavním cílem vzrušení. Nicméně jinak je to velmi dobrý výtvor.(23.1.2018)

Líbí se mi, co ve skutečnosti stojí za postavou Wonder Woman a jak se v současné podobě v podstat změnila k nepoznání, alespoň tedy v tom smyslu, že se jedná o hrdinku, která je nyní symbolem feminismu, nikoli nutně dominance, nebo submisivity. Jen kdyby byl i tenhle snímek trochu odvážnější.(30.1.2018)

Životopisné, bohémské, ženské, mužské, submisivní, nadřazené, novátorské x mohlo to být kratší. Příběh dle skutečných postav a osudech, o autorech Wonder Woman. Je pravda, že v době vzniku této legendární postavy, bylo téma této bohyně dost odvážné a pro většinu odpuzující. Filmově zpracováno zajímavě, poutavě. Přesto mi vadilo, jak od sebe odcházeli, pak přicházeli, věčné rozchody a odpouštění. A také to mohlo být kratší, občas zbytečně natahované. Každopádně zajímavé. Ale jen na jedno promítání. ..člověk by jim tu rodinou pohodu chvílema skoro záviděl.. (31.1.2018)

úplně něco jiného než by člověk čekal a než slibuje název,ale vůbec to neznamená že jde o špatný film.Vznik Wonder woman je tu spíše okrajovou záležitostí a film se většinu stopáže věnuje profesorovi a jeho dvěma ženám.Jakkoliv tenhle polygamní vztah v té době určitě nebyl zrovna tím co by společnost schvalovala a nebyla to tak procházka růžovým sadem,je třeba ocenit,že film na něj nenahlíží nikterak dramaticky a nechce pudit slzy,nebo popichovat divákovu lítost.Naopak film po celou dobu působí hravě a s velkým nadhledem,takže nakonec je z něj hodně příjemná oddechovka...70%(19.1.2018)

Poutavý film, který nic nenaznačuje a vše rovnou divákovi naservíruje. Pro naznačování tu byl komix celou dobu a pokud jste se nad ním nezamysleli tento film vám vše zodpoví. ...podřízenost může být příjemná, pravda je osvobozující, láska s sebou nese (příjemnou) bolest... To jsou pravdy, ke kterým dojde snad každý člověk aniž by to rozpitvával, a nebo za to očekával diplom. Herecké obsazení bylo skvělé. Obě dámy se k hezky doplňovaly. Dost mě zaujala i erotická scénka, kdy je hezky vidět, že ani v sexu není prvenství muže 100 %. Rozhodně doporučuji komixovým fanouškům pro rozšíření obzoru i milovníkům životopisných filmů.(17.2.2018)

Tenhle film bohužel slíbil, že nabídne něco, o čem se zde jedná v posledních asi 20 minutách. Vážně jsem čekala, že se zde dozvím, jak vlastně Wonder Woman vznikla, ale tahle část příběhu mi přišla taková hodně odbitá. Naprostou většinu děje tvoří milostné estrapády polygamního trojúhelníku, což mě osobně zase tolik nezajímalo. Není to špatný film, ale myslím si, že mohl být vytvořený trochu jinak a opravdu více soustředěn na tuto legendární postavu, která se v posledních letech opět vrací do povědomí veřejnosti po celém světě.(18.1.2018)

I přes všechnu snahu proniknout do tajů polygamie je snímek jen povrchní záležitostí, která nevystihuje zdaleka nic. Vznik postavy Wonder Woman je podán sice uvěřitelně, ale s příliš velkou lehkostí a nadsázkou. 60%(2.1.2018)

Na snímek by se dalo vzhlížet ze dvou pohledů. Z jedné strany jako na životopisný příběh harvardského psychologa a vynálezce doktora Williama Marstona, který pracoval na detektoru lži a vytvořil dnes velice známou komiksovou postavu Wonder Woman (mimochodem zde máme možnost poznat, jak byla původně charakterově vykreslena), a ze strany druhé jako na milostný film o jedné poněkud nekonvenční lásce. Druhá možnost je však přeci jen dějově silnější. Polyamorální styl života byl velice provokativní už na počátku 20. století, kdy se příběh odehrává a jestli je tak i dnes je mnohde na diskuzi. Snímek je natočen naprosto neutrálním dojmem, takže se danému tématu tvůrci nijak nevysmívají a naopak taková vztah ani neospravedlňují. Je to jen pouhopouhý příběh lásky, navíc posvěcené detektorem lži, jakou William, Elizabeth a Olive prožívali. Mravokárci si budou škubat vlasy, někdo se na to bude dívat rozčarovaně, někdo přejícně. A o to tu jde především. Každý divák nechť posoudí sám a vytvoří si na danou věc svůj vlastní názor. Snímek je atmosférou hodně komorní, takže kdo u takových filmů usíná, není to nic pro něj.(1.2.2018)

Otíku, je to trochu životopisný a trochu erotický, no já bych na to šel ještě jednou, ale nemůžu, musím se koukat na besedu o hovězím dobytku. Oťas, v žádným případě neodcházej před koncem, konec je úplně nejlepší!(12.2.2018)

Zahrať takto krájané vzrušujúce napätie? Áno! A veľmi dobre! Mňamka pre všetkých pseudoúchylov. Veď čo čakali, keď boli v tej dobe zakázané trebárs aj vysoké podpätky?(23.1.2018)

Počátky všeho nového bylo v dřívějších dobách bylo těžší prosadit zvlášť pokud šlo o něco kontroverzního jako v tomto případě. Film je hustej, ale žít jejich život v jejich době jim nezávidím. O to větší skládám poklomu, že je odsuzování společnosti nezlomilo a podívejte, kde je Wonder Woman dnes.(11.2.2018)

Velmi povedený film se sympatickými postavami a jasnými základními psychologickými jevy. A díky té jednoduchosti je to velmi koukatelné, dokonce i podruhé by to bylo zajímavé. Wonder Woman je tam zmiňována, ale jen okrajově. I když se celým dějem tato postava prolíná, tak není tím hlavním, co diváka poutá k příběhu. Povedené dílo, které mě osobně rozhodně překvapilo.(21.1.2018)

Skvelý film, výborne spísaný, zrežírovaný a zahraný a prekvapivo tomu zodpovedajú aj tržby - USA: $1,584,759 (za 3 mesiace)... xD, zvyšok sveta radšej ani nebol uvedený.(19.1.2018)

Velké emoce podkreslené velkým příběhem. Podtext vzniku Wonder Women je úžasný. A to ani nemluvím o životě tvůrce a jeho múz v puritánstvím zmítané Americe. Velmi povedený casting! Velmi mne překvapilo, že byl film opravdu o vzniku Wonder Woman o tom kdo a co ji stvořilo. Nebylo to přímo o ni samotné. WW je v tomto filmu vlastně jen myšlenka a pár kreseb, což je nečekané, ale zcela logické. Když chci vidět film o WW tak se podívám na WW. A ústřední trojice herců se do rolí ponořila opravdu s vervou a velmi věrohodně. Trošku my chyběla ta protistrana. Posuzující komise jen okrajově a sousedi také jen okrajově. Jsem přesvědčen, že to muselo být drsnější.(24.1.2018)

Z filmu plyne jedno neocenitelné ponaučení. Pokud člověk doma dělá něco, co by mohlo zbytku lidstva vadit a nemusí jít vždy jen o sexuální experimenty, není vůbec na škodu se pro jistotu zamknout.(15.2.2018)

Meno Williama Marstona som do vzhliadnutia tohto filmu nikdy predtým nepočul, ako som ani nepoznal jeho životný príbeh. Bol som prekvapený, aký pokrokový a zaujímavý človek, resp. pár, resp. milostný trojuholník žil v prvej polovici 20. storočia. Príbeh týchto troch ľudí bol, ako som už písal, zaujímavý a veľmi netradičný na tú dobu a musím povedať, že by mi nenapadlo hľadať až také skryté posolstvo v komikse ako takom, tobôž nie vo Wonder Woman. 7,2/10.(16.2.2018)

• macejko1979

Do polovice filmu som stále pretáčal, nič sa nedialo. Hluché pasáže.(7.2.2018)