• Česko

• Nový Zéland

• Kanada

Životopisný / Drama

USA, 2017, 108 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,584,759Tržby Celosvetovo $1,898,000▐ Pekná úchylka okolo Wonder Women, len v nie príliš pútavom šate či prevedení. /40%/(12.3.2018)

Tak já nevím, šlo mu opravdu o ten detektor lži? Myslím, že rád zkoušel i jiné experimenty.......něco mezi trojkou a čtyřkou.(27.1.2018)

"Jsem otevřená mít s Vámi sex. Stejně jako můj manžel." Špetku prudérnosti v sobě asi najdu, ale stejně jsem panu profesorovi nepokrytě fandil. A jelikož nejsem závistivý, tak jsem mu jen trošku záviděl obě jeho dvě zajímavé ženy. Hlavně tedy manželku, ta byla jedinečná. Zkrátka mě jejich vztah hodně bavil, stejně jako tvoření Wonder Woman, i když má láska ke comicsům končí někde u Čtyřlístku a Rychlých šípů. Bylo to prostě zajímavé, ale trošku mi to pokazila dramatická dvacetiminutovka v závěru. Bez té bych se obešel a profesor Marston ve svém životě pravděpodobně taky, ale když už je to životopisné, tak to tam asi muselo být.(27.3.2018)

(3x) Je to kouzelné, teprve v době oslav 75. narozenin Wonder Woman, se celý ten fenomén kolem téhle úžasné hrdinky dočkává zasloužené satisfakce. Po všech těch televizních projektech, z nichž přežil jen ten seriál s Lyndou Carter, přichází na řadu éra s Gal Gadot. A jde to, najednou je legitimní natočit i životopis o tvůrci Wonder Woman a jeho polyamorním vztahu se dvěma ženami. Pokud si přečtete více, uvědomíte si, že Wonder Woman je nejlogičtější odpověď na všechny změny, které otřásaly moderní společností v první polovině 20. století. Příběhy sufražetek, volební právo, právo vlastnit majetek, rozvádět se, mít možnost potratu a zároveň nepřestat být ženou, partnerkou a milující matkou, to vše se dělo v extrémně rychlém tempu a nebýt mužů milujících a respektujících ženy, cesta by to byla ještě trnitější. A tak příběh Billa Marstona okouzlil lesbickou režisérku ze seriálu The L Word a biopic byl na světě. Angela Robinson sice šla do projektu s veškerým nasazením, získala kvalitní herce (zejména Luke Evans je v titulní roli výborný, Oliver Platt celému projektu dodal pomyslnou třešničku), ale přeci jenom její rozpočet a zkušenosti především televizní zapříčinily, že její výsledný film má určité reservy. Tak především Professor Marston & the Wonder Women popisuje příběh ze života lidí v milostném trojúhelníku v poměrně dlouhém časovém období od 20. do 40. let a herci nestárnou, výprava a kostýmy změny naprosto nestíhají. Vše se odehrává jen za pomoci hereckých výkonů a kouzel se střihem (to, když na scénu přichází komiksové panely), na kino film je to bohužel ale málo. Kamera slabá, místy dokonce nerespektující základní pravidla práce s osou. Byla to šance, nicméně pokud ten příběh čekal na své odvyprávění přes 70 let, chtělo to na postu režie a produkce někoho, kdo je mnohem víc, než jen fanda. Ale samozřejmě jsem ráda, že vlna okouzlení Gal Gadot má na svědomí i tenhle malý bonusový film pro všechny, kteří milují úžasné ženy.(28.5.2018)

Tak ja neviem. Formálna a herecká stránka neboli zlé, no príbeh samotný ma nebavil. Pár zaujímavých momentov by sa tu síce našlo, no celkovo som bol na konci aj tak rád, že príbeh profesora Marstona a jeho dvoch žien už skončil. Všetky udalosti okolo neho a jeho práce sú tu podané na môj vkus až príliš nezáživným spôsobom. Pritom hlavné body sú celkom zaujímavé - psychológia, vynález detektora lži, polygamia, Wonder woman, rajcovné kostýmčeky.... Problém je asi v horšej réžii. Slabší priemer. 55/100(18.3.2018)

Patrně vám jméno kontroverzního psychologa a vynálezce Marstona nic neřekne, comicsová Wonder Woman, jejíž je autorem, je už mnohem známější pojem. A coby odborníci i laici byste žasli, kde bral ke své tvorbě inspiraci. Ano, čerpal ji ze svého polygamního vztahu - on, manželka a studentka se totiž hledali až se perverzně našli. Film však v žádném případě není lacině obscénní, těch pár scén, v nichž hraje prim latex a svazování, dohromady nestojí za řeč. Daleko zajímavější je, jak bojoval s prudérní cenzorskou komisí, co každou sexuálnost považovala za úchylku, a jak fungovalo jeho utajované mnohoženství. Psala se čtyřicátá léta minulého století a až příliš sexuálně přebujelý comics (i sexuální život jeho autora) byl terčem zákazů vzdor závratné prodejnosti. Trio Luke Evans, Rebecca Hall a Bella Heathcote sice svým skutečným předobrazům podobné není, ovšem umí rozehrát dráždivé pozadí vzniku slavných bublinových dobrodružství. Režijní patronát Angely Robinson byl poměrně originální. Dokázaly se najít zajímavé doplňky k příběhu, třeba vynález moderního detektoru lži. A kdo si potrpí na zfilmované comicsy, si může příběhem profesora Marstona doplnit znalosti. Většinu biografických děl beru s rezervou, i zde vznikl prostor pro fabulace, nicméně zvolená forma byla nevšední, a jsem polichocen, že ještě comicsům dám šanci, ačkoliv jsem už v budoucnu nikdy žádný vidět nechtěl. Výsledkem je poutavé dílko, které oproti Wonder Woman čeká, až si jej divák objeví. 7/10(17.6.2018)

Životopisný film o psychologovi, který vynalezl detektor lži a vymyslel komiksovou hrdinku Wonder Woman, mě opravdu překvapil. Jeho život rozhodně nebyl pro Ameriku 30. a 40. let nejen typický, ale ani přijatelný. Pokud chcete vědět, proč za jeho časů byla Wonder Woman plná bondáže, podívejte se na příběh muže, který žil v dost neobvyklém svazku se dvěma ženami. Herecky mi přišlo, že celému tomuto trojúhelníku dominuje Rebecca Hall v roli profesorovy manželky.(19.3.2018)

Také nejaké pekné a dokonalé to bolo, ešte aj všetky zádrheli sa rýchlo vyriešili. Ale je veľké šťastie, že sa tí traja našli a dokázali žiť svoj nekonvenčný život navzdory všetkému ... pozadie a príbeh samotnej WW vcelku zaujímavý, aj napriek tomu, že tá nová, filmová z 2017-ho ma absolútne nezaujala. Film ani chvíľu nenudí, výprava, kostýmy a hudba úžasné, herecky tiež slušné a Rebecca? ... tak tá excelovala. Lepší priemer.(28.1.2018)

Je to hezký životopisný snímek o tvůrci Wonder Women. Ztvárnění milostného trojúhelníku je super. Je to lehce erotické, ale nic, co by někoho mohlo pohoršit. Mně se akorát moc nelíbí Bella Heathcote, což je trošku problém, když je při erotických scénách hlavním cílem vzrušení. Nicméně jinak je to velmi dobrý výtvor.(23.1.2018)

Přiznám se zcela bez mučení, že jsem Willamovi dost záviděl. Rozhodně ne však tu strašně pokryteckou a pruderní dobu, tak typickou hlavně pro USA, ale spíš jeho životní postoj. Mít tak otevřené názory v tehdejší době muselo stát hodně úsilí a osobní odvahy. Ale on ji měl, za což má u mě velikánský dík. A když už nic jiného, teď už konečně vím, kdo napsal komiks Wonder Women, o kterém jsem do včerejšího dne neměl nejmenšího tušení.(28.1.2018)

Bez mučenia priznávam, že byť to o vzťahu dvoch chlapov a ženy, tak sa mi to tak nepáči, nebude to pre mňa vo svojom čare také odzbrojujúce, nepomôže tomu, ako prvotriedne je to napísané a natočené (who the fuck is Angela Robinson?), netlieskam tomu za oslavu netradičných vzťahov a rodín, zakázaných lások a slobodných myslí. Oslavu (dôležité!), ktorá si je vedomá druhých strán mincí, tienistejších zákutí a limitov v nás samých. Ale v danej chvíli na to kašle... a oslavuje! To všetko by som rovnako do nebies vychválil, avšak piatu hviezdu nepridal. No a? Som heterosexuálny chlap.(4.4.2018)

Pěkný a hlavně zajímavý příběh, který mě k sobě upoutal. Milostný trojúhelník pěkně vystižený a hloubku tomu dává i to, že je to podle skutečné události. Vznik Wonder Woman nemá chybu. Za mě 80% :)(23.3.2018)

O Williamu Marstonovi jsem už ledacos četl, takže samotný příběh až takové překvapení není. V čem je ale film odvážný je to, že příběh o polyamory a (sub)dominanci naroubovává do strukturních prvků výstavby tradiční hollywoodské romance, čímž vlastně předkládá takový charakter vztahu jako něco ryze normálního. A to je sympatické.(10.3.2018)

Naprosto sterilně a rutinérsky natočená bigrafie kterou ale táhne nad hladinu kvalitní scénář. Fakt, že mě to nakonec i dojalo přesto, že to je natočené stejně nenápaditě jako všechny ostatní životopisné snímky zasazené do poválečné ameriky, tak nějak mluví sám za sebe... Je jasný, že realita asi nebyla takhle pohádkově růžová.. Už jen ty fotky v závěru ukazují, že Marston zdaleka nebyl takovej švihák a jeho dvě Wonder Woman zdaleka nebyly takové kosti..(3.3.2018)

Hrdinství nezvyklého svazku dvou žen a muže, opírající se o jeho psychologickou teorii DISC - Dominance, Inducement, Submission, Compliance (dominance, přemlouvání, podvolení, vyhovění). A vlastně jde o přiznání k BDSM. Za 3,5 hvězdy.(19.8.2018)

Líbí se mi, co ve skutečnosti stojí za postavou Wonder Woman a jak se v současné podobě v podstat změnila k nepoznání, alespoň tedy v tom smyslu, že se jedná o hrdinku, která je nyní symbolem feminismu, nikoli nutně dominance, nebo submisivity. Jen kdyby byl i tenhle snímek trochu odvážnější.(30.1.2018)

Není to špatný film, ale nestrhlo mne to. Něco tomu prostě chybělo. 60%(8.4.2018)

One of the best.(13.7.2018)

Životopisné, bohémské, ženské, mužské, submisivní, nadřazené, novátorské x mohlo to být kratší. Příběh dle skutečných postav a osudech, o autorech Wonder Woman. Je pravda, že v době vzniku této legendární postavy, bylo téma této bohyně dost odvážné a pro většinu odpuzující. Filmově zpracováno zajímavě, poutavě. Přesto mi vadilo, jak od sebe odcházeli, pak přicházeli, věčné rozchody a odpouštění. A také to mohlo být kratší, občas zbytečně natahované. Každopádně zajímavé. Ale jen na jedno promítání. ..člověk by jim tu rodinou pohodu chvílema skoro záviděl.. (31.1.2018)

Na rozdíl od Tváře vody jsem tentokrát neměl námitek k sexuálním praktikám hlavních hrdinů, jelikož do nich nezatahovali obojživelníky ani jiná zvířátka, a tak jsem mohl být po celou dobu na jejich straně ve snaze žít ve společnosti ovládané maloměšťáctvím a pochybnými křesťanskými principy. Film samotný měl skvělou retro atmosféru, dozvěděl jsem se mnoho zajímavého o zrodu Wonder Woman, jen mám velké obavy o ženy, které zažívají pocity vzrušení u Padesáti odstínů čehokoli, protože by u tohoto snímku mohly dosáhnout svého poločasu rozpadu. Každopádně jsem se dobře bavil, takže hodnotím za 4*+.(17.4.2018)

<< předchozí 1 2 3