4 bloky

• Německo 4 Blocks
Německo, (2017–2019), 15 h 47 min (Minutáž: 44–59 min)

Kida Khodr Ramadan, Frederick Lau, Maryam Zaree, Oliver Masucci, Ludwig Trepte, Almila Bağrıaçık, Ronald Zehrfeld, Gerdy Zint, Karolina Lodyga, Rauand Taleb (více)

Série(3) / Epizody(19)

Seriál 4 Bloky vypráví příběh o přátelství a rodině, zradě a vině v arabském klanu žijícím v centru Berlína (v obvodě Neukölln). Děj se točí kolem Aliho 'Toni' Hamadyho, který dal své manželce Kalile slib, že opustí zločinecké podsvětí a uprchne ze svého rajónu, svých 4 bloků. Když je však jeho švagr během razie zatčen, Toni se cítí povinen znovu stanout v čele klanu. Nechce předat své vládnoucí žezlo horkokrevnému bratrovi Abbasovi, který se prezentuje jako nový vůdce rodiny. Když se na scéně objeví dávný přítel Vince, Toni v jeho společnosti najde kýženou útěchu a povzbuzení. Jeho sny o novém životě bez zločinu se opět zdají být na dosah. Toni si však bude muset uvědomit, že ze světa prostoupeného násilím není úniku. (HBO Europe)

Recenze uživatele Daddko k tomuto seriálu (4)

4 bloky (2017)

Otázka znie koľko je takýchto Arabských, Čečenských, Tureckých, Ruských a i. klanov v Nemecku. Ako hovorí vrchná komisárka a prokurátorka,  imigračné vlny v 70. a 80. rokoch neboli pod kontrolou, Nemci ich odstredili ako spodinu na zametačov, smetiarou, neprijali ich medzi seberovných tak sa segregovali a vytvorili getá. A to je už len kúsok ku kriminalite. Ďaľšie imigračné vlny spôsobili že  štátnej správe sa to vymklo spod kontroloy. teraz zase 1,3 mil zväčša Ukrajiniek ktoré nevedia reč, nemajú požadované vzdelanie a možno sa ich dokáže zamestnať tak 15%. Nemecká ekonomika padá a radikálna AfD je v súčasnosti druhou najsilnejšou stranou. To tam ešte bude veselé.  Filmu sa dá vytknúť len to, že gangstri takého kalibru sa stratia ako gáfor, to musia mať naplánované hneď od doby kedy začnú. ()

Série 1 (2017) (S01)

Znechutený stavom Nemeckej spoločnosti. Z krajiny kde platilo právo, poriadok, disciplína, vysoká pracovná morálka sa stáva krajina musulmanov ktorí parazitujú výpalníctvom, predajom grog, hazardom a prostitúciou. Obrovské sklamanie. A ešte týchto neprispôsobivých idú prerozdeľovať t.j. vnucovať krajinám ktoré sa bránia týmto tlupám. Nech nás všetci svätí chránia pred liberálnou bagážou a na toto účelovo riadenými mimovládkami ( vrtane agendy LGBTI). FUJTAJBL.  Do Nemecka už len na Oktoberfest Munchen, tam našťastie konzumáciu zlatistého moku a  schweinswurstikov Korán zakazuje, ()

Bratři (2017) (S01E01)

Do Nemecka som chodil často, participoval som na projektoch v automobilovom priemysle. Priateľskí ľudia, nápomocní, sem tam posedenie pri pive kde som počul ich názory a to rozdielne čo trúbia ich politici. Sú ako jeden a neprišiel som do styku s imigrantami z 3 sveta, tie štrvte som nevidel. Tretia generácia Turkov a najmä " Juhoslovanov" v pohode, to už sú Nemci ktorí pochopili a akceptovali podmienky vzájomného, civilizovaného spolužitia. A táto arabská kriminálna horda v rámci nemeckej spoločnosti ma riadne zaskočila. Veď to tam štát a polícia nemá pod kontroloU. Že je to tak vo Francúzsku, kde polícia už ani nechodí do get nelegálnych prisťahovalcov beriem už roky ako holý fakt. Ale v Nemecku ? Tak to ma riadne prekvapilo že orazení čmudi z 3. sveta si tam pomaly robia čo chcú !!! ()

Falešná devítka (2017) (S01E02)

Arabský boss mafiánov nemeckému bossovi mafiánov úplne suverénne pri rozdeľovaní teritórií : V Berlíne sa teraz hovorí arabsky ! Našťastie mimo Progresívneho Slovenska všetky ostatné polit. strany na SK v tom majú jasno a EÚ nám s kvótami pre migrantov môže akurát bozať riť - čuráci. ()