Reklama

Reklama

4 bloky

(TV seriál)
  • Německo 4 Blocks
Drama / Krimi
Německo, (2017–2019), 16 h 47 min (Minutáž: 47–65 min)

Hrají:

Kida Khodr Ramadan, Frederick Lau, Maryam Zaree, Oliver Masucci, Ludwig Trepte, Almila Bağrıaçık, Ronald Zehrfeld, Gerdy Zint, Karolina Lodyga, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(19)

Obsahy(1)

Seriál 4 Bloky vypráví příběh o přátelství a rodině, zradě a vině v arabském klanu žijícím v centru Berlína (v obvodě Neukölln). Děj se točí kolem Aliho 'Toni' Hamadyho, který dal své manželce Kalile slib, že opustí zločinecké podsvětí a uprchne ze svého rajónu, svých 4 bloků. Když je však jeho švagr během razie zatčen, Toni se cítí povinen znovu stanout v čele klanu. Nechce předat své vládnoucí žezlo horkokrevnému bratrovi Abbasovi, který se prezentuje jako nový vůdce rodiny. Když se na scéně objeví dávný přítel Vince, Toni v jeho společnosti najde kýženou útěchu a povzbuzení. Jeho sny o novém životě bez zločinu se opět zdají být na dosah. Toni si však bude muset uvědomit, že ze světa prostoupeného násilím není úniku. (HBO Europe)

(více)

Recenze (10)

Fr 

všechny recenze uživatele

„HOLKY, KASINA, KOKAIN, VÝPALNÝ. TO JSOU TVOJE 4 BLOKY…“ /// Takže po Švédech, nám svoji verbež představujou i Němci. Ovšem není zas takovej šlágr, byť to má světlý okamžiky. Největší problém má s tím nesympaťákem poldou, kterej je v mejch očích vlastně hajzl (a je kurva jedno, že… prostě vole rodina!). Navíc všichni ti poldové… prostě moc důftipu nepobrali. Ve finále je to ale slušnej pohled mezi Arabský čekatele na německý občanství. Příběh o jedný volavce a soupeření dvou gangů taky není úplně špatnej. Jen mi připadá, že ani ti scénáristi nevěděli, komu jako máme fandit. Proč ne. Svět není férový místo. Nebo možná… Ten konec seriál vylepšuje. Já na to přátelství prostě dost dám! Takže se další série nebojím! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu ve fetu s Arabáčema. 2.) Mám arabský sousedy. 3.) Thx za titule „Jitka Dvořáková“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po dvou sériích těsně nad hranicí čtyř hvězd. První půlka byla malinko lepší, hlavně, co se týká zapojení policie a vůbec celého příběhu. V druhé mě místy neskutečně vytáčelo mnohdy nelogické chování několika postav, což však přebila vcelku solidní akce a poslední díl, který byl v závěru jak přes kopírák S01E01, ale mně, jako naprosto tupému uživateli, lačnící po krvi naprosto vyhovoval. Jen mě maličko štve, že zatím není třetí řada, ale když se kouknu, co všechno bych chtěl ještě vidět, beru to jen jako zcela nepodstatný detail. ( oblíbené postavy: Toni, Zeki ) ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Maličko problematický seriál, který těží hlavně z ne zatím úplně okoukaného kulturního prostředí. Bohužel se však nejedná o seriál, který by šel do hloubky a snažil se komentovat či nějak více vniknout do problematiky kterou nastiňuje. V první řadě se jedná o povrchní atrakcí, která se snaží diváka pobavit a zaujmout zejména využitím těch nejprimitivnějších prostředků. To samozřejmě není na škodu a občasné nelogičnosti divák určitě odpustí. Bez zajímavosti není, že 4 bloky nejsou seriálem o hrdinech a padouších, protože tady by se nějaký hrdina hledal jen těžko. Všechny postavy jednají spíše pudově a jdou si za svými cíli přes mrtvoly. Je pravda, že hlavní postavu se tvůrci snaží vykreslit v mírně pozitivním světle, zejména v kontrastu s jeho horlivým bratrem, nicméně je to Toni, kdo tahá za nitky a nechává ostatní aby si ušpinili ruce. S povděkem kvituji rozsah dílů, protože 6 epizod v sezóně to dnes není úplně zvykem. Pravdou však je, že seriál chytá tempo pokaždé až v posledních dílech každé série. ()

jacob_cz 

všechny recenze uživatele

Skvělá atmosférická berlínská krimi. Dal jsem celou sérii skoro na jeden zátah. Stylizace/kamera/barvy mají zpočátku dost televizní feeling, ale to mohlo být jen mou verzí, brzy jsem to přestal vnímat. Netuším, nakolik se prostředí libanonských a motorkářských klanů v Berlíně odráží v realitě, ale skoro nikdy mi příběh a chování postav nepřišlo příliš přitažené za vlasy. Závěr zpětně poměrně očekávaný, i tak ale dost silný. Soundtrack se mi trefil do vkusu. 9*/10* ()

Zuzi.Belkova 

všechny recenze uživatele

První sérii jsem zhltla pomalu na jeden nádech... Sice bych neměla, ale fandila jsem Tonimu a ne policii. Kdyz zacala druhá série, Toni uz mi neprisel takový správný chlapík... Tak mé sympatie trosku ztratil. Místo charakteru jsem vnímala jen prášky, alkohol, cigarety, mamon, dobrej vohoz.. .. A dokolečka dokola. Pak se to zase v půlce změnilo a ja si našla opět cestičku k jeho srdci. Zaver jsem tak nejak očekávala bohužel... Ted se nemůžu dočkat třetí série. Takový novodobý Kmotr ()

Galerie (456)

Zajímavosti (1)

  • V seriáli boli aj reperské cameá. Postavu Latifa si zahral raper Massiv, vlastným menom Wasiem Taha, a postavu Abbasa si zahral raper Veysel Gelin, ktorý nie je z Berlína, ale zo Severného Porýnia-Vestfálska. (Patrik200s)

Reklama

Reklama