Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

NoodlesCZ

Nechápu takovou místní vlnu nasranosti. Andělu páně sice nešlape ani na paty, ale je to konečně neodfláknutá pohádka. ()

hindator

Tak jsem to chtěl po deseti minutách vypnout, ale vydržel jsem to a...nelituji! Postupně jsem téhle pohádce přicházel na chuť, písničky se mi moc líbily (OST na Spotify jsme si přehráli ještě ten večer) a když na konci Ondra Vetchý projel galerii na svém zodolněném tabletu, propadl jsem jí úplně. :-) Je prostě jiná, ale je fajn. ()

CharlieX

Slušný standard, ale více alegorie na politickou situaci pro dospělé, než pro děti. Trochu se nabízí srovnání s Andělem páně, kde mnoho vtípků bylo nutné dětem vysvětlovat. Dal bych více, ale hudba a písničky mne moc nezaujaly. ()

Trucker odpad!

Čekal jsem, že si Ondřej Vetchý pořádně užije roli Lucifera, když se k čertování vrátil po takové době, přičemž "posledně" hrál Janka v pohádce S čerty nejsou žerty. Kromě toho, že neustále opakoval, že je něco na prd, se mi ale zdálo, že jako Lucifer nepředvedl prakticky nic. Kam se hrabe na Karla Heřmánka! Tato pohádka je jako celek naprosto příšerná, je to nuda oscilující od ničeho k ničemu, hlavní postavy jsou nesympatické a totálně blbé a Budař (kterého jako herce celkově prostě nemám rád) opět nezklamal a choval se jako trotl. ()

lubino89

Čakal som niečo podobné ako S čerty nejsou žerty, bohužiaľ nedostal som to. Potešil len Marián Geišberg, pre ktorého to bola bohužiaľ posledná úloha. ()

aragonit odpad!

Dětem se to asi líbí, mně však ne, když do lejna zapíchnete dvacetikorunu, bude to pořád lejno s dvacetikorunou, bude smrdět, bude tak vypadat a nikdy se nestane zlatem a stejné je to i s většinou nových pohádek, většinou kvalitní herecké obsazení, scénář úplně o ničem, nuda a bez nápadu..na co jsou výborné exteriéry a výborné triky, když se, z lejna nestalo zlato??Kdyby tytéž peníze dostala průměrná komunistická pohádka, bylo by to bomba,tahle pro mně jen vyhozené peníze oknem společně s otázkou, na čí úkor se ten nekvalitní scénář vlastně dostal až tak daleko?Existují tisíce kvalitních pohádkových předloh a jistě i nadějných lidí, co by napsali stokrát lepší příběh, pokládám si otázku, proč nedostali šanci oni a proč dostali šanci ti, co nemají co nabídnout?! ()

marvell_cz

+ : Ondřej Vetchý, politické konotace, Jan Budař, člověk se nemusí stydět, jako u jiných současných pohádek - : Po 20 minutách se začíná příběh hrozně vléct. Písničky :-(, Jan Cina a Judit Bárdos, ten zrychlovák, co jsem nepochopil, jak funguje :-D ()

A_Shearer

Je mi líto, ale komunistická propaganda v pohádkách byla mnohem vkusnější, než současné pokusy o neoliberální agitku (každý je odpovědný sám za sebe). Míra ironického a retardovaného humoru taky dost nevyvážená. ()

eplunie

Obrovskej nadstandard na českou pohádkovou tvorbu poslední doby (kromě Anděla páně tedy). A repliku “bude už jen dobře” a celkový koblihový pojetí nejde neocenit. ()

Pajina68

I tahle vánoční pohádka se mi líbila. Čerti byli opravdu parádní a hrozně se mi líbila role hubaté Jany Plodkové. ()

Anonim1

Po dlouhé době konečně výborná čertovská pohádka, která baví spoustou výborných hlášek. Oproti jiným pohádkám má obrovský přesah i do normálního života a moudrý divák by si z ní měl vzít ponaučení. Kéž by to i v reálném životě fungovalo jako v téhle pohádce a všechny ty prolhané politiky, kteří se snaží opít voliče levným pivem a uzeninou, by odnesl lucifer do pekla! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Krucifix! Chytil jsem poezii." Čertí brko zapisuje všechny vaše hříchy, spravedlivě a neomylně! Jan Cina jako vynalézavý čert a Judit Bárdos coby nejhodnější žena bez hříchu. Čertí osazenstvo v čele s Ondřejem Vetchým bylo též vybráno šťastně. Herci tady zpívané písně, které oživují celý děj. Plus film má bohaté a barevné kostýmy. Oproti jiným pohádkám má tato obrovský přesah i do normálního života a moudrý divák by si z ní měl vzít ponaučení. Přeci jen nám tady do té milé romantiky vpadnou zfalšované volby a lid volající po novém hlasováním, který se umlčí pivem s buřtem zdarma. Celkově slušná podívaná, která neurazí a zabaví celou rodinu. - 70%. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky