Tom Hanks a jeho magical touch dokáže z každého filmu udělat kvalitní podívanou. To neznamená, že bez něj je ten film nekoukatelný, ale je to prostě Hanksovský žánr, který by bez něj upadl v zapomění.(21.12.2016)

Inšpiratívny životný príbeh o ľudskosti a šikovnosti. Tak to už na tomto svete chodí, že človek sa často za dobrotu alebo hrdinstvo dostane len do problémov. Hlavne keď v tom hrajú svoju úlohu veľké peniaze. Tiež musím uznať, že sa C. Eastwoodovi túto tému podarilo šikovne dramaticky spracovať. Veľká spokojnosť. 75/100(20.11.2016)

Moc dobrý. Není to sice zdaleka takový filmařsko-emocionální masakr jako zdrcující Let č. 93 Paula Greengrasse, ani to nemá tak silný a nadčasový tematický přesah jako Zemeckisův Let s Denzelem Washingtonem, ale stále je to velmi povedené (vlastně docela dost komorní, zemité a civilní) drama s "nenápadně" skvělým Tomem Hanksem a působivě (přestože nikterak přehnaně dramaticky, opět spíše věcně a realisticky) natočenými scénami inkriminované havárie. Clint Eastwood musí být skutečně bůh, protože točit takhle kvalitní filmy v 86 letech, to podle mě prostě není úplně běžné... ;) 70%(11.9.2016)

Eastwood je proste frajer. To čo pri podobnej štruktúre mohlo aj napriek minimálnej dejovosti skončiť pri trojhodinovej nude, je tu sfúknuté za veľmi svižnú poldruha hodinku. Veľmi príjemny, komorný a vynikajúco natočený a zahraný filmík. 8/10(29.9.2016)

Videl som som už veľa filmov s T. Hanksom, ale so sneho bielymi vlasmi a fúzmi, vyzeral dosť neprirodzene (ako člen kapely SCOOTER). Úvod filmu začal veľmi z ostra ako odpálený ohňostroj, ale s pribúdajúcimi minútami eufória opadla, keď kapitán Sully sa pohyboval v kruhu rozhovorov s manželkou a spomienkami. Celý čas som si hovoril, že to nie je možné aby ho súdili za to, že zachránil stovky životov, čakal som som, že niekto zo zachránených pasažierov bude vplyvný človek na správnom mieste a zo všetkého ho vyseká, alebo že pasažieri budú demonštrovať proti komisii, pretože to vyzeralo s ním ozaj zle. Jasné záverečný proces bol jeho víťazstvom, ale koľko hodín trápenia musel preto obetovať. Slabší dejový postup a menšie nároky na herecké výkony ma priviedli k 60%. Možno po ďalšom pozretí zmením názor.(21.12.2016)

Na to jak Eastwooda jako režiséra nemám rád, tak Sully se mu celkem povedl. Hlavně tím že se v ničem moc zbytečně nehnípe, ukáže okolnosti nehody z několika různých úhlů, ukáže jaká je ta Hanksova postava proseionální pašák, a už po hodině a půl v klidu skončí. Trochu stinnou stránkou tohoto přístupu je že z hlavy po projekci zmizí rychleji než kdejaké přiblblé béčko. 8/10(13.9.2016)

Jedno japonské príslovie hovorí, že keď sa na mori stane nešťastie, na pobreží je veľa múdrych. A presne v jeho intenciách bolo užitočné nakrútiť film o šťastnom konci letu 1549. Lebo človek sa správa v reálnej situácii, na ktorú nebol pripravovaný, inak, než mudrlanti z NTSB, ktorí bez časovej tiesne v tichu kancelárií vyrábajú svoje simulácie s neúplným počtom premenných. Práve ich postoj, tak odlišný od prezentácie v seriáli Letecké katastrofy, prispel k tomu, že sa film nemusel obmedziť iba na popis notoricky známej udalosti, zriedený nejakými flashbackami z rodinného prostredia a šťastným koncom, pri ktorom každý miluje každého a všetci spoločne Ameriku. Clint sa tomu ako-tak vyhol. Nie úplne, pretože to by nemohol nakrúcať on, ani v Amerike, ani pre Američanov. Celkove som bol spokojný, lebo film pekne ubiehal a tých rušivých momentov tam nebolo veľa.(21.6.2018)

Hrdinství není namachrované hláškující divadlo čekající na aplaus při závěrečné děkovačce. Nevypadá jako Arnold likvidující Komando, vypadá jako Tom Hanks, který dokáže téměř nemožné, letadlo opustí jako poslední, nemá klid dokud nezjistí, že se počet zachráněných shoduje s počtem osob na palubě, a pak začne pochybovat o tom, jestli se vůbec rozhodl dobře, když do něj začnou ze všech stran šít ouřadové a sebevědomí teoretici. To vše je předkládáno ve vypilované formě, osekané od všech zbytečných zákrut a obvyklých filmařských vycpávek, míří to přímo k jádru, takže rozehrané navíc do nejmenších detailů virtusoem Hanksova formátu spolehlivě rozvibruje centrum spokojeného diváka a uvízne v jeho paměti velmi hluboko. Clintova ruka přitom zůstává stále stejně pevná a jistá, jako když v dobách pistolnických bleskově tasil a trefil přímo do černého. Velkolepé, přesto komorní, napínavé a vypointované, přesto stále plné emocí a člověčiny, které jako divák prožívám, ačkoli v tomto ohledu film kupodivu nijak zvlášt netlačí na pilu. Bravo!(2.10.2016)

• Happens

Dobře, byl to hrdina, byl to mistrovský kousek, zázrak / profesionalita. Ale ve skutečnosti jsem koukal na film, který ve své podstatě vyčerpal svůj náboj toho zázraku během první čtvrť hodiny a pak film jen táhle nudil. A závěr? Ať žije emerika a žvejkačky. Díky. Ne.(5.12.2016)

Zcela bezpochyby se nabízí porovnání s Flight, který u mě vítězí na plné čáře, neboť Sully je pro mne bohužel jen strohou dokumentární rekonstrukcí populární havárie. Vyšetřování je zajímavé a nepochybně vyvolá rozhořčení nad přístupem komise ke kapitánovu zákroku, nicméně je to asi tak vše, co jsem si z této záležitosti odnesl. Flight nabídne daleko hlubší a emocionální zážitek. Toto je u mne čistý průměr.(30.12.2016)

To téma mi nepřijde moc nosné na celovečerní stopáž a ten závěr je snad až příliš uhlazený. Ale jinak to má Eastwood pořád pevně v rukou a Hanks je opět mužem činu.(10.9.2016)

• Bachy

Chápu to správně, že kdykoliv Hanks něco řídí, je z toho průšvih? Je mi to líto, ale mě už ten současnej Clint asi nebere. Pro vzájemný chápání raděj upřesním, že chápu čin kapitána Sullenbergra a nikterak jej nezpochybňuji, ale tady v těhle červenobílejch scenériích hodnotím film. A ten mi jako uměleckej kousek 96 minut nepřinesl téměř žádné emoce, žádnou filmovou sladkost a vlastně jen hrstku něčeho edukativního. "Co tím chcete říct?" "Chceme převyprávět příběh, který..." "Ne, co tím chcete říct? Kam chcete diváka posunout? Co je tam pro mě nový?" "No, my chceme převyprávět..." "Ne, asi si nerozumíme. Pardon." Nechci tím říct, že je tu všechno úplně špatně. Samozřejmě nemůžu od Eastwooda chtít, aby teď začal hýbat s kinematografií, ale asi mě teď "řemeslně precizní" nestačí. Ještě bych dokázal říct, že teda ok, jen to není pro mě, jenže ta závěrečná bonmotová Eckhartova scéna je tak uměle vystavěná, až to skřípne v uchu.(11.12.2016)

Skvělý film, který mě v podstatě dokonale dostal. Silný příběh, bezchybné zpracování, dokonalé herectví a velké emoce. Nejlepší scény jsou podle mě ty se simulacemi osudného letu, ale strhujících momentů se tam najde mnohem víc. Eastwood zaslouží bez debat nejhlubší respekt.(21.9.2017)

Celá ta akce ve vzduchu trvala 208 sekund a následné záchranářské práce 24 minut. Jeden by si myslel, že je to na celovečerní film málo, ale scenárista z toho za použití pár flashbacků a pár nočních (denních) můr vybruslil se ctí. Clint se o žádný zázrak nesnažil a prostě to poctivě a s citem natočil. Pak už si přidejme jen Toma Hankse a přesvědčivou práci trikařů a máme z toho další povedený film.(10.10.2016)

Žiadne emocionálne a akčné divadlo, ale kvalitný a veľmi uveriteľný film. Bravó Sully!(15.11.2016)

Jedno prostě nechápu: jak mohli američtí akademici při oscarových nominacích tenhle film přehlédnout. Netvrdím, že měl vyhrát, ale na stejné úrovni jako třeba Hacksaw Ridge rozhodně je. A nemůžou za to jen úžasní Hanks a Eckhart, ale především a hlavně Clint Eastwood. Příběh nevypráví lineárně (což by ani nešlo, let samotný trval 208 vteřin, následné záchranné operace 24 minut), ale skvěle skládá mozaiku krůček po krůčku. Navíc neudělal tu chybu, že by postavu pilota Sullyho nějak zbytečně rozváděl, čímž by příběh rozmělňoval, takže vedlejší charakteristika problémů s manželkou kvůli dlouhému odloučení nebo finanční potíže jsou jen lehce načrtnuty. Nejvíc za Sullenbergera totiž mluví činy - po přistání na řece opustil letadlo jako poslední, a to až poté, co ho znovu prošel, aby se přesvědčil, že v něm někdo nezůstal. Proto byla tak skvělá volba titulní role Tom Hanks. Minimalistickým herectvím, sotva postřehnutelnými změnami výrazu tento herec dokáže postavě vtisknout nenapodobitelné emoce. Ať už jde o výslech vyšetřující komisí, pekelné soustředění při řešení letového problému, anebo třeba vzácné chvilky uvolnění, kdy se rozesměje - Hanks Sullyho vyzbrojil velkými sympatiemi, klidem a profesionalitou. Tak, jak se chová, bych chtěl, aby se v krizové situaci choval každý pilot. A potom se s ním kamarádil. Kdo by to čekal, že když se většina filmu odehrává během vyšetřování a k letecké nehodě se snímek vrací jenom v několika flashbecích, bude tak strhující. Ale na to je jediná odpověď: Clint Eastwood.(17.3.2018)

,,Hovoří k vám kapitán, držte se - bude náraz! '' ----- Jako leteckej fanda samozřejmě vím, že se s letadlem na vodě přistát dá. Za druhé světové to zažil nejeden pilot, nebo dokonce celá osádka nějakého toho těžkého bombardéru často až desetičlenná. Jenže kluci pokud letadlo nešlo hned jak šutr dolů se na ditching připravii. Opustili bojová stanoviště a pěkně se připravili v trupu u nouzových výlezů navíc dokonale proškoleni co má každý dělat a co vzít sebou ven. Nejeden bombarďák měl dokonce po dosednutí na vodu k dispozici samonafukovací plováky, které po nějaký čas udržely letoun na vodě... Když jsem však tehdá v lednu 2009 viděl ve zprávách tenhle příběh, hned jsem před Sullenbergem musel smeknout. Sednout na vodu s autobusem se 155 lidmi včetně dětí a starých lidí, klobouk dolů. Je to frajer, je to borec a je to hrdina jako hrom - řekl jsem si tehdá. Jistě. Určitě měl ten den kliku, ale lecos z toho také měla na svědomí pevná mysl a výcvik starého kozáka, co už měl něco nalétáno. A to vše když je průser se počítá. A tohle byl pořádný průser! Je fajn, že Sullenbergovi vysekl tímto filmem Eastwood poklonu. Právem si jí zaslouží! Vždyť kolik tu už bylo filmů s touto tématikou, počínaje Haileyovým Letištěm, Blockovým románem May Day a tuctem filmů ze sedmdesátek na toto téma. Tenhle scénář ale napsal sám život a je to scénář skoro těžko uvěřitelný. Tom Hanks dal kapitána skvěle. Jen mne trochu mrzelo, že ta závěrečná radiokomunikace nebyla puštěna v originálu. Za Hanksovou tváří se totiž skrývá skutečný Sullenberg a ten by si dle mého zasloužil ve filmu alespoň v něčem dát punc skutečnosti. Jinak hrané je to celé skvěle, film dobře jede i když někdo možná klasiku a tedy seznamovačku s jednotlivými cestujícími, rozhovory v kokpitu a pak detailní popis událostí po srážce s hejnem hus. Po dlouhé době jsem se u filmu třásl napětím a v tom jsem byl vlastně celý film. Závěrečný vtip Sullyho co-pilota mi přišel fakt vtipný a stejně jako z vyšetřovatelů, ze mně to napětí spadlo. Tohle se mnou už dlouho žádný film neprovedl a proto nemohu jinak! Dávám za 5 zlomených lopatek. * * * * *(28.11.2016)

Takovým způsobem se mají točit filmy podle skutečných událostí! Eastwood a Hanks jsou prostě kvalita. Oscarové ambice naprosto pochopitelné. Silné 4 hvězdy.(29.12.2016)

• Beastmaster4

Humbuk kolem tohohle dílka je mi tak trošku velkou neznámou. Ano, pokud se chcete rozplývat nad dojemným příběhem jednoho kapitána, který díky svému rozhodnutí zachránil desítky lidských životů, zatímco maníci v sáčkách, chtějí právě tahle rozhodnutí podkopat (protože vždycky jde o prachy a co kdyby to mohlo "přežít" i letadlo)...pokud chcete kývat hlavami při těch záběrech, kdy to není pohlavárům i tak dobré a přesto na něj chtějí svalit vinu za chybné rozhodnutí a při tom kýváním si říkat "klasika", "to je jasný", "přesně takhle to chodí", tak fajn, ale to je celý. I když si kapitán Sully jako člověk zaslouží jistě mnoho vyznamenání a chvály, tak tenhle film je prostě úplně zbytečná záležitost. Pokud chtěl Eastwood uchvátit jedním záběrem pádu letadla do řeku, ve filmu se opakujícím asi 20x, pak bohužel.....pokud mě mělo chytit prolínání minulosti s přítomností, pak také ne....nic z toho, i kdybych to bral jako klady (a to rozhodně neberu), nezachrání několik dlouhých minut nudy a plytkých dialogů. I když Hankse mám hodně rád, tak v tomhle filmu ať zářil i se svou bílou hlavou sebevíc, nedosáhl na své výkony minulé. Za mě jen další katastrofická nuda a rozhodně velké zklamání, další ukázka klasického Blockbusteru, který to nakonec prostě nedal :-)(11.1.2017)

Velmi kvalitní drama, které Eastwood ovládá s bravurou. Bohužel ale nepřichází s větší nadstavbou, spíš jen klouže po povrchu, ale na druhou stranu stopáž je velmi příjemná, uteče to jak voda :))) 75%(2.3.2017)

1 2 3 4 5 6 7 11 21 31 41