Pomsta

Bohatí milující tatínkové od rodin se jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy lolitu, o níž se rychle začnou zajímat i ostatní... Věci se vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště... Té se však podaří sebrat poslední síly a chlapský výlet se změní na nemilosrdný lov... (Bohemia MP)

Sidonka

První výhradu bych měla k názvu filmu. Lolitka se v první řadě nechce mužům ani tak příliš mstít, jako spíše přežít. Musí druhé lovit, aby se sama nestala kořistí. Když na začátku filmu vrtí v krátké sukýnce zadkem, může to ještě alespoň mužské publikum bavit. Po pár těžko uvěřitelných zvratech by měla nastoupit alespoň pořádná akční jízda, minimálně alespoň taková jako v námětem podobném kousku "Plivu na váš hrob". Dostává se nám však jen naředěný vývar všeho, co už jsme někde jinde viděli či co si lze snadno domyslet, že bude v dalším záběru. Bosá, nadrogovaná, těžce zraněná dívenka našlapuje v horkém pouštním písku a záhy postupně (spoiler) likviduje zkušené lovce v autech jakoby nic.O biblickém přesahu bych to až tak (jako jeden zdejší divák) neviděla. Náznak myšlenky, že muži si bez špetky soucitu podmaňují přírodu i ženy tu sice jsou, ovšem nečekejte nic většího než primárně pouze bezmála dvouhodinovou procházku pouští se zbraněmi a s litry tekoucí krve, která se za každým táhne jako potůček, jak už to ostatně v akčních filmech bývá. Ne že bych podle komentářů a ukázkách čekala něco jiného, šla jsem na toto béčko pro pouhé pobavení. A bavila jsem se pouze na jednu (a půl) hvězdy. ()

MultiTobi

Místní velice nízké hodnocení absolutně nechápu a pořádně mě teda vyburcovalo ke komentáři. Takže zaprvé, skvělý soundtrack doplněný o perfektní kameru. Záběry, které sledují stopy krve nebo detailní záběry na mravence jsou nádherně originální. Za druhé, některé situace ve filmu, jsou dohnané do takové absurdity, že je každému jasné, že se jedná o nadsázku, což samozřejmě většina lidí nepochopila. A za třetí, celý film je protkaný symbolikou. Například jablko, po kterém leze mravenec a neví, kde by se zakousl symbolizuje hřích o kterém postava uvažuje. Obecně je celý film detailně promyšlený, ačkoliv se to na první pohled nezdá. Mohl bych samozřejmě jmenovat další a další věci, ale upřímně, kdo z těch, kdo to hodnotili bude můj komentář vůbec číst, natož pak uvažovat nad změnou názoru. Čsfd uživatelé u mě zase o něco klesli. ()

Flipnic-RE

Na rozdíl od většiny sledovatelů tohoto francouzského majstrštyku, jsem byl vyloženě nadšen. Nepochopil jsem sice plno věcí, které by možné nebyly, ale co na tom?! Vždyť to je právě jedno! Mě se právě líbilo, že tam byly nelogičnosti, že mařka byla jaká byla. Její proměna byla ideálně dokonalá. Od naivní barbínky po "revenge super bitch". Výraz těla, tváře, flinta do ruky ... To všechno po vzoru starejch vohranejch grindhousů (třeba Thriller En Grim Film 1974 apod. ...) Byla to nádhera! Barevný, snový, herecký výkony fajn, všechno super na pohodu. Brutalita výborná, zranění krásný, detailní. Já si prostě lebedil blahem. Sere pes, že to by nešlo a tamto by nešlo. O tom to není. Škoda, že jí teda nepřefikly častějc a že to nebylo víc "graphic", ale tak zas se vyřádili na těch třech týpcích ... Za mě plná palba, je to krásnej moderně-oldschoolovejch rape and revenge. 5/5 ()

JohnMiller

Dá sa z prehnitého hororového subžánru Rape and revenge nakrútiť umelecký film plný art-housu? dve tak odlišné filmové platformy ktoré sa míňajú na kilometre. A predsa, podarilo sa. Najprv som mal z toho zmiešané pocity. Nevedel som čo týmto celým chcel autor povedať. Najprv to vyzeralo na klasický béčkový námet, hoci s podarenou kamerou, potom som čakal krvák čo ma totálne zhnusí, no a nakoniec z toho bol, drogami poháňaný surrealistický bizár ktorý až do konca prekvapoval. Na plný počet to síce nemalo ale aj tak to bola paráda jeden z najlepších hororov roka. ()

Brennos

Rve a trhá se to ve mně jak lidská kůže. Kravina? Art? Splatter? Absurdita? Fraška? All inclusive v potenciálně sympatickém "female revenge" hávu. Líbilo se mi to? Vlastně to celkem šlo. Doporučil bych to někomu? Vlastně ani ne. ()

Baboonek

Moderní a mnohem lepší pojetí Kill Bill. Příběh je sice předvídatelný, ale to není důvod, proč se na tento druh filmu díváte. Neříkám, že kdyby film udělali trochu reálnější- myšleno, že hlavní hrdinka vykrvácela tak 6 krát a přesto se stala zabijáckou ikonou a možná některé scény byli o malinko reálnější, udělalo by to z filmu neodolatelný trhák. Pecku z toho udělala super kamera a dalo by se říct, že něco ve stylu toho, že to nebylo vůbec americké. Film měl dobrou atmosféru a to extra, co z filmu dělá "wow", co se Vám vlastně líbí. Po dlouhé době něco, co bylo trochu jiné s velmi dobrými hereckými výkony a detaily. Hlavní herečka ani nemusela mluvit a stejně jste přesně znali její pocity- a tomu já říkám umění filmu. ()

Trevor

Opäť sa mi potvrdilo, že sa na tipy osvedčeného znalca filmov môžem spoľahnúť. Nielenže sme sa v hodnotení tohto filmu zhodli, ťažko sa aj hľadajú do komentára dojmy, ktoré by nespomenul. Skutočne ide iba o francúzsku verziu Pomsty znásilnenej zasadenej do prostredia vhodného skôr pre Šialeného Maxa či Krutých očí hôr. Naozaj je v ňom dosť násilia a človek pri ňom úplne vypne. Jazda na motorke s hudobným podmazom a lá Tron:Legacy či "stavy" Jennifer ako z 127 hodín filmu trochu uškodili, aj keď obidva sú sami osebe skvelými filmami. A rovnako súhlasím s názorom že film a hlavne záver boli až zbytočne natiahnuté a klasických 90 minút by filmu s prehľadom stačilo. ()

higuain

Chtělo by se říct, že se k tomu hodí fráze "over the top", tu však tenhle film sleduje ve zpětném zrcátku. Neskutečně sexy holka přežije smrt, kterou by nerozchodil ani Chuck Norris a jde se mstít. Víc vědět netřeba, stačí se jen kochat. Jedinou výtku mám vůči stopáži, kratší to přece jen být mohlo. Ale jinak je to záběr za záběrem vizuální obžerství, po kterém bych Coralii Fargeat bez váhání svěřil nějakou R-kovou komiksovou adaptaci. Talent by na to určitě měla. ()

IceQueen

Film pojednával o štyridsaťkilovej blond bábike, ktorá úspešne rozslintala trojicu nezbedných kamarátov. Musím povedať, že urobiť tak v baráku, ktorý je na samote v púšti, asi nie je strategicky najoslnivejší nápad. Chlapi sa potom zachovali ako násilnické hovädá a ona sa s tým rozhodla niečo málo urobiť. Keď už som sa začala zmierovať s tým, že obrovská diera v bruchu nie je dôvod na úmrtie, zistila som, že slečna je dokonca aj nehorľavá a po tom, ako stratila asi dvadsiaty liter krvi, som rezignovala. Na to, čo urobila s tým svojim bruchom sa mi ani nedostáva vhodnej terminológie. Veru tuhý korienok mala, hojila sa skoro ako Wolverine. A ten záver... Slabé ** ()

Miseet

Velice povedený film, který je založen pouze na 4 postavách, a i tak to funguje skvěle. V režii a scénáři ženský element, který se dokázal do děje vžít a dát tomu pořádnou atmosféru. Muži, kteří nemají žádný respekt, a k dívce se zachovají jen jako k nějaké věci, nakonec dostanou to, co si zaslouží. Akce tam bylo dost. Jednu hvězdu ubírám za nerealistické množství krve. ()

Brundibor

Předposlední běhací scéna jasně znázorňuje miskomunikaci mezi mužem a ženou. O významu častých blood trails netřeba hovořit. ()

Caminzind

Coralie Fargeat bohužel podcenila fakt, že je jenom "blbá ženská", která neví, že některé věci prostě nefungují. Ale možná z jakési pýchy a potřeby emancipace se rozhodla, že svůj scénář netřeba konzultovat s kýmkoliv, kdo strávil v přírodě déle než jeden den. Jinak snímek dokáže zaimponovat hlavně po technické stránce (kamera, zvuk a střih), ovšem postupem času se i v tomhle ohledu omrzí a začne být ve své samolibosti až lehce trapný. Herci však stíhají. 60% ()

Garson

Rambo v ženském těle co si šlehne něco halucinogeního,vytáhne si z břicha kus dřeva,přiloží rozpálenou plechovku a má bříško jako ze solárka?Ano i to je ve filmu možné,ale vzal jsem to od prostředka a teď pěkně od začátku.Krásná žena sama s milencem ve velkém domě do doby než se k nim přidají dva společníci jejího milence které ona večer svým tancem tak rozrajcuje že když ráno její milý odjede do města tak jí jeden z mužů znásilní.Když se ten její vrátí a zjistí co se stalo tak místo aby se jí zastal tak to spíš zlehčuje a protože se ženáč ve společnosti své milenky chová jako naštvaný terorista když se stočí řeč na jeho skutečnou manželku tak zhrzená,naštvaná žena uteče do pouště.Všichni tři chlapi se vydají za ní a když jí dostihnou tak jí milenec shodí ze skály.Kupodivu nezemře,ale napíchne se na větev suchého stromu.Muži odjedou a když se probere přitáhne si zapalovač,strom podpálí a s kusem dřeva v břiše utíká jako zvěř před svými pronásledovateli.Z raněné zdánlivě bezbranné ženy se stane lovec a postupně všechny tři chlapy zlikviduje.Prvního ubodá,druhého zastřelí a třetího svého milence si nechá nakonec a zastřelí ho v domě kam se vrátil a kde byla znásilněna.Přál bych všem znásilněným ženám takovou odvahu kterou Francouzové přenesli na filmové plátno i když vyhnout se tomu nepříjemnému zneuctění je mnohem důležitější. ()

Havaj8

Asi nejlepší rape and revenge film od dob I spit on you grave (2010). V životě bych si nedokázal tu blonďatou modelku zpočátku představit v tý roli po zbytek filmu. Skoro jak kdyby to byla úplně jiná herečka. Ale něco tak brutálního a zároveň sexy se málokdy vidí. Asi několikrát přežila nemožný, člověk se nad tím pozastaví, ale neřešit to. Ta naháněčka na to dala lehce zapomenout. Scéna s plechovkou nebo střepem v noze, to sem se kroutil až za ně. Nebo hra na schovávanou nakonci plná napětí. Do toho krve všude kolem, že by se za to nemusel stydět kdejakej horor. Velkolepý. ()

bourec

Film je podle mě neskutečně dlouhej,plnej až neskutečnejch scén,u kterejch nevíte jestli jako vážně,nebo co tim ta šílená ženská myslí.Zase ale se dá říct že to jede na vlně slušnejch frantíkovskejch filmů nedávnejch let.Škoda že spíš převažovala forma nad obsahem.Ale na průměr se to vyškrábe,to zase jo!50%. ()

dubinak

Tohle pro mě byl nečekaně dobrý zážitek. Přesto, že jsem si kvůli nejasnému a rozcházejícimu se hodnocení, co se tu objevilo, nebyla jistá jestli od toho něco čekat, nakonec z toho vylezlo kvalitní rape and revenge, které nabízí neotřelé nápady, artové záběry (například záběr s mravencem mě dostal jako dlouho nic) a hlavně překvapující nešetřící dávku kvalitního gore a potoků krve, které byste jen těžko mohli čekat. Jasně, shodneme se tady asi s více lidmi, že logických kiksů a podezřelé výdrži až nesmrtelnosti některých postav tu bylo trochu víc než je zvykem, ale jsem ochotná to tentokrát odpustit, protože až na trochu otravný začátek jsem se královsky bavila a dlouho jsem tak originálně nasnímaný kousek neviděla. Kdo má rád pouštní naháněčky, vyprahlé prostředí a luxusní vily s osvěžujícím bazénem a trochu toho násilí, tady si fakt bude chrochtat. ()