Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

HiddenDragon

Uz jsem ze serie s Terminatorem trochu unaven. Nejvic mi vadi ta nekonzistentnost a neustale "restarty". Jedinou "jistotou" v tomto universu jsou Cameronovy skvele prvni dva dily. Trojka sla jinou cestou a i kdyz na ni ctverka vpodstate navazala, stylove byla uplne jinde (rozumej cela se odehravala v budoucnosti). Petka ("Genisys") bylo uplne totalne cosi, co mi pri druhem zkouknuti vlastne nedavalo vubec smysl. Zdala se jako restart a remake dohromady, ale ne. "Dark Fate" jeji udalosti znovu nijak nevyuziva a je opet restartem. Tezko rict, co bude dal. Pribehove navazuje primo na "Judgement day", ale je to vlastne predelavka jednicky, s emocemi a nostalgii druheho dilu. Vraci se Sarah (Hamiltonova) i Arnold aka T-800 (kupodivu v 72 vypada lip nez 63leta Linda :-D ), ale neni to ten samy terminator. Ten byl roztaven a Soudny den nenastal, Skynet nevznikl (svym zpusobem...hratky s casem jsou vzdycky mindfuck). Toto je dalsi T-800, ktery byl opet vyslan do minulosti (ano, to je ten mindfuck...nelogicke, kdyz Skynet nevznikl) a tentokrat hned na zacatku filmu opravdu zabije mladeho Connora. A tim je defacto provedena sterilizace story a muze se jet od nuly. "Stara garda" Hamiltonova+Arnie tu dela retro pozadi, nahrazuje je duo Reyesova+Mackenzieova. Velkou cast filmu je to opravdu pomerne hodne feminizovano, ale da se to prezit. Nebyt Arnolda, byla by to ale fakt otrava na 2*. Bohudik za jeho kamenny humor, je opravdu cool :) Zaporak Luna neni nijak zvlast zapamatovatelny, ale je to aspon zajimava kombinace prvnich dvou terminatoru. Tvrdy endoskeleton s tekutym kovem na povrchu, ale oba mohou fungovat samostatne! Akcni sceny a triky nejsou spatne, ale obcas byly hodne prepalene. Je tu treba variace na pad z letadla v jedne z bondovek s Brosnanem. Chapu, ze je to akcni sci-fi, ale neco zde bylo fakt pres caru, ze by i Chuck Norris valil oci. Presto me to s nastupem Arnolda docela bavilo. Jen mam pocit, ze z tematu vymackli v teto aktualne sestidilne serii, co se dalo. Kdybych mel odpovedet, zda chci pokracovani, reknu asi ne. Je to opravdu stale dokola to same v bledemodrem. ()

BlackTom

Arnie skvelý, Sarah správne badass a nový terminator Rev-9 síce v "civile" nevýrazný, zato v boji pekelne výživný. A to je tak všetko, čo ma okrem pár nostalgických hlášok na Dark Fate bavilo. Grace vyslovene nepozerateľná a Dani, čoby nová záchrana ľudstva totálne prehliadnuteľná. Predchádzajúci Genisys ma paradoxne bavil aj bez Roberta Patricka (hoci s ním by to bolo ešte lepšie), no keby tento reunion mal ešte o dvadsať minút dlhšiu stopáž, asi idem s hodnotením nižšie. Nemôžem si pomôcť, ale zúfalo ma to nebavilo... ()

Han22

Dneska jsou v módě restarty a šokující zvraty. Ve Star Treku vyhodili do luftu Vulkán a zrušili 40 let vývoje a ránu z milosti frančíze dal Star Trek Discovery, ve Star Wars mi zabili nejlepší postavu ever Hana Sola, z Luka udělali senilního dědka a celý to nahradili nezajímavmi postavami. A ve stejném duchu jede i šestý Terminátor. 3-5 se nikdy nestaly, v první scéně zabijí Johna Connora!!! a pak na scénu nastoupí teple vypadají terminátor, odpudivá mužatka a nezajímavá mexičanka, všichni s nulovým charismatem. Tak jsem to po 20 minutách znechuceně vypnul a šel koukat na jiný filmy. A ona to byla chyba! Do děje se totiž vrací původní Sára Connorová, zahořklá, pomstychtivá, bezcitná žena fantasticky zahraná Lindou Hamilton a v jejích stopách kráčí i zestárlý Arnie v úžasně vymyšlené postavě. Ač oba hrají spíše vedlejší roli, pozvedají to parádně a navíc se šestka opravdu blíží první dvou dílům - bezútěšný, zoufalý útěk a boj s naprosto nezastavitelným monstrem plný fantastických akcí - honička s buldozerem, čista policejní stanice či finální souboj. Proto i přes ty srdcervoucí prasárnu ze začátku dávám nakonec 4*. ()

Loki_Six

"Our relationship is not physical. She appreciated that I could change diapers. Efficiently and without complaints. I am reliable, I'm a very good listener and I'm extremely funny." ()

Rudinsky

Obstojné oprášenie klasiky, ktorá ničím nenadchne, ale rozhodne (zdôrazňujem) ani neurazí. Plus, Miller už v Deadpoolovi ukázal, že má perfektný cit pre akciu a sype mu to jedna radosť. Nevadili mi ani tie prehnane strong-female characters, no napriek tejto koncepcii si to aj tak celé kradne pre seba Arnie a Luna. Výživné 3 ()

adam9

T2 v novém kabátku. Plně se ztotožňuji s názorem, že je to taková terminátorská Síla se probouzí, což znamená, že sice nejsem vyloženě uchvácen, ale rozhodně jsem spokojen. Arnold je Arnold, ale MVP je Mackenzie Davis - famózní badass. ()

aquiver

Špatný film, leč o celý řád lepší než Terminator Salvation (2009) a Terminator Genisys (2015). Stále si kladu otázku, proč to musí být tak hloupé? Typický americký akční film, kde drobné protagonistky jsou v boji úspěšné a speciálně vycvičení vojáci mají dobu přežití zlomky sekund... a 63 letá Sarah Conner s černými brýlemi v akci mluví za vše.  Zkrátka další zbytečný film, za který nebylo americkým studiím líto vyhodit s propagací téměř $300 milionů... stereotyp americké akční nevtipné komedie... 35 % ()

666Carnage

Nový terminátor dělá to co poslední Halloween a to, že ty co po druhém dílu vznikli ignoruje a navazuje na druhý díl. Dvě hodiny mi utekli velice rychle protože každých 15 minut byla akce. Já jsem byl ve finále příjemně překvapený jak to dopadlo. Trailery vypadaly děsivě a bál jsme se, že po Genisys už to prostě nikdo neudělá dobře ale spletl jsem se. Tohle bylo hodně koukatelný a akce mě fakt bavila. Sice se tu projevuje režisér Deadpoola se svými zpomalenými scénami docela často ale mě to nijak nevadilo. První polovina patří Rozhodně Lindě Hamilton a jsem rád, že je ve své staré roli. A druhá je jednoznačně Arnolda Schwarzeneggera. Hláškoval jak kulomet a hlavně je neuvěřitelný jaký je to sympaťák. A co je úplně nejvíc, tak je to jak vypadá ve svých 72 letech. Nový terminátor bere dobré z jedničky i dvojky a to i včetně záporné postavy, Rev-9 není špatný a v akčních scénách mi bavil. Lidská pomocnice Mackenzie Davis mi nikterak nevadila a koukalo se na ní dobře. A ano i tahle načančaná růže má sice hodně trní ale to neznamená, že si ten film nejde užít protože je vidět, že je u toho Cameron a ten naštěstí ještě nevymýšlí blbosti jako Ridley Scott. Ano je to snímek na kterém jsem vyrostl a ano mám pro něj slabost ale s čistým srdcem tu teď napíšu, že to je dobrý. Akorát škoda, že si to podělali trailery a film prodělá. 75% ()

AdamesWWE

[7/10] Po nie celkom vydarenom dielu Genisys z roku 2015 som sa v podstate ani netešil na dalšiu časť a ani som nevenoval veľkú pozornosť vzniku tohto filmu. Po prvom vzhliadnutí traileru som mal dobrý dojem a postupom času ma to pravdu povediac aj celkom zaujalo, vyzeralo to sľubne a rozhodol som sa pre takú nezaujatú návštevu kina. Prvé časti Terminátora su klasiky a kult vo svojom žánri, Salviaton z 2009 obyčajný priemer a vyššie spomínaný Genisys natom nebol o moc lepšie. Takže nádeje som veľké do filmu nevkladal a môzem škontatovať po vzhliadnutí filmu, že to bolo celkom slušné. Podľa mňa sa tento film vydaril, herecké obsadenie Arnold a Linda Hamilton boli veľmi dobrí, ostatní tiež v pohode, aj ked hlavnému záporákovi niečo chýbalo, ale film si vystačil aj s ním. Príbehovo to bolo tiež dobré, film má svižné tempo a časová línia dvoch hodín je rozdelená rovmonerme čo sa týka akcie, rozprávania príbehu, dialogov atd. Triky boli na úrovni, aj hudba bola v poriadku. Osobne ma tento film bavil, aj ked´ to vyzerá že to moc nezarobí, myslím si že hambu svojej značke nerobí. Chcelo by to možno trošku lepšieho režiséra a dopadlo by to o niečo lepšie, ale aj tak z mojej strany spokojnosť a ak je to posledný film terminátora, stále lepšie ukončenie ako Genisys. ()

legatio

Rozhodl jsem se pro tentokrát odpustit Hollywoodu multikulti metoo proimigrační propagandu a soustředil jsem se spíš s vypnutým mozkem čistě na akci a nějakou tu nostalgii. Ze začátku jsem byl příjemně překvapený choreografií při mlátičce a celkově mi přišlo jako že to bude mít šťávu. Bohužel tempo se ztrácelo každou minutou a nedošlo ani na žádný nezapomenutelný hlášky. Za mě průměr. ()

Corpsegrinder

Smál jsem se každejch 5 minut hláškám co byly myšlený vážně a nesmál jsem se ani jednou když se pokoušeli o vtip. Je to slušná parodie co nejdřív dělá že nechce vykrádat T2 ale pak vědomě či nevědomě stejně vykrade naprosto vše. Klasická honička hrdinové vs. Terminátor v mnohem větším vozidle, Terminátor v helikoptéře, motelová scéna kde dojde na vysvětlení o co jde, rozdrcení Termixe na placku, utržená terminátoří hnáta, obětování Arnolda v jámě atd. Od nástupu KÁRLA na scénu se tón filmu totálně rozhodí, prostě nedokážu brát vážně cokoliv co v tomhle filmu řekne. Novej Terminátor má divně vybranýho herce a je pravděpodobně ta nejhorší infiltrační jednotka svýho druhu neboť jednou na začátku filmu využije cizí podoby a pak se na to prostě vysere a na scénu nastoupí co nejhlasitěji aby o něm postavy věděly co nejvíc dopředu. Přeměna tý mexický holky v drsňačku směšná. Dalo se koukat tak akorát na Mackenzie Davis která kdyby neměla pár hroznejch linek ve scénáři by byla perfektní. ()

SpaceOdyseus

Chvilema to slape jak hodinky (prvni akcni scena), chvilema je to nuda (hranice). Dynamika ve skupine utikajicich me moc nebavila, cgi sekvence byly levne vypadajici a celkem nezazivne. Obcas prisel zajimavy twistik, ale vetsinou 'too little too late'. Samozrejme jde o nejlepsiho Terminatora od 91. To, ze to nedava moc smysl, mi u tehle znacky uz nevadi. Ale, ze by slo o nejakou pecku, to rict nemuzu. ()

Junglista

Jenom jednou věcí Dark Fate překonává jinak nedostižnou dvojku a to je většina akčních scén. To je prostě instantní slintačka. Navíc Rev-9 je badass, jakýho jsem už dlouho neviděl. Ale bohužel o moc víc si za pár tejdnů z tohohle filmu pamatovat nebudu. Arnie už tentokrát nevyvolal motýlky v břiše (i když mu to pořád jde a navíc je neodolatelně vtipnej), Mackenzie byla taková, že neurazila ani nenadchla a ten "herecký" příspěvek z Kolumbie radši ani nebudu komentovat. Další ubohá snaha o girl power? Ta generická rádobykruťanda byla okamžitě vymazána hned prvním záběrem s Lindou Hamilton. Takhle má totiž vypadat akční baba! ()

HonzysKISS

Teda tak byl fakt nářez! Po minulém strašném díle jsem se bál nejhoršího, ale tohle se povedlo. Především díky návratu Sarah Connor, která totálně všechny zastínila. Už to není ta ubrečená ženská v blázinci. Teďka je to drsňačka se vším všudy a každou její hlášku jí budete pěkně žrát. Ona je ten největší důvod, proč je tenhle díl super. Potom jsou tady parádní souboje. Je to přesně takové, co od téhle „série“ čekáte. Možná ještě brutálnější. Trochu jsem se obával, že nový záporák Terminátor nebude po vzhledové stránce vypadat nebezpečně a hrozivě. A jako co si budeme povídat, hororového herce ze dvojky rozhodně nepřekonal, ale tenhle mexikánec není špatný. Ty jeho rychlé pohyby a nové schopnosti jsou super. Hlavně jeho černá kostra, to je opravdu dostačující dark. Jo a ta vylepšená ženská bez koz nakonec taky neurazila. Ovšem pak je tu Árný, který prostě chybět nesmí. Jenomže jeho příběh mi přišel už moc zbytečně lidský, ale asi to v tu chvíli bylo rozumné. Celkově děj filmu to kazí nejvíc. Pointa zachránit tu svlečnu mi nepřišla vůbec dobrá, spíš klišé. Je to škoda, protože být skvělého nového a promyšleného příběhu, bylo by to super, ale takhle to má fakt velký mínus. 7.5/10 ()

Litvicek

Mexická plichta.. Arnold se pro jednou opět rozloučil se svou ikonickou rolí a tenhle film je jasnou ukázkou, že čím méně máte ve filmu mexikánců, tím lepší to bude. Naprostý nesmysl, zbytečnost a epicky nesmyslné přepisování jak předchozích snímků, tak i celkového Terminátořího děje. Ale nebudu dávat odpad, v rámci možností jsem ten film zkousnul. A lahůdka na konec - Linda Hamilton je kus starého hereckého exkrementu a taky to tak vypadá - Nejzbytečnější role její kariéry. ()

Ripley

SPOILERY!Ne ne a ještě jednou ne!Nevyšlo to.To byla feministicko-emancipoidní igitka nebo co?A aby to nebolo politicky-genderově málo,nasereme tam chudáky mexické uprchlíky.Mnohými poplivaný předchozí Genisys dopadnul podstatně lépe.A hlavně mě nenudil.Už z trailerů mi bylo jasné,že to bude na hovno....a bylo.Potom to šlo do kin a objevovali se víceméně pozitivní reakce.netuším proč,ale vidím to na trávu.Psalo se o výborné ženské sestavě.A ta byla jako kde?Jediný kdo by stál za zmíňku byla Sára,ale vzhledem k tomu,že v první polovině přehrávala a vůbec jsem to babičce nevěřil,nebyl jsem ve finále spokojený s žádnou postavou ve filmu.Co se týče děje,bylo to opět to samé jako v 1,2,3.Zlej T honí vůdce odboje a hodnej T ho chrání.Tady ještě přibyla "poloterminátorka" ala Van-Damme v Univerzálním vojákovi a přišlo mě to neskutečně debilní.Celý ten nápad o vylepšeném člověku...a to její neustálé odpadávání a dopování se vším možným...,no tahle má chránit budoucí vůdkyni?!No a samozřejmě vzhledem k současnosti musela nutně být vůdkyně odporu žena-mexičanka.Nevýrazná a nudná postava.Divím se,že nebyla lesba,ale určitě byla Bi.Jen jsem čekal,kdy si to rozdá s Grace,která na ženský stopro byla.Jen jaksi na ty hrátky nebyl čas,jelikož byla věčně v prdeli indisponována.A nebo to možná bylo moc explicitní,vystřihli to a dočkáme se toho až na BD v bonusech.No a Arnold ve srubu s rodinkou...tvl to jsem nedokázal rozdýchat.Ještě debilnější než "poloterminátorka".Jo a triky taky na hovno...možná tak před dvaceti lety...Scéna v letadle a následně pod vodou mě donutila vzdychat,trpět a zároveň s láskou vzpomínat na Genisys.No a ještě tu máme akci a světe div se,ona stála také za hovno.Dalo se to ještě v úvodní velké akci v továrně.Grace tam sice skákala jako Jim Carrey v Masce,ale bylo na co se koukat.Následná honička v autech však již byla špatně sestříhaná s mnoha detailními záběry a tudíž nepřehledná.Takže objektivně za slabší tři *,ale jsem nasranej,takže dávám o jednu méně.Jde jednoznačně o nejhorší díl série. ()

Hanys_

Minimálně v první třetině parádní feeling těch lepších terminátořích filmů, rubačka v mexické továrně i vězení neskutečná...jenže pak se to s příchodem slavné T800 docela sesype. Hodně to zachraňuje fakt skvělá Linda Hamilton, ale co z toho, když to vlastně ve výsledku nedává zas až tak smysl, a cesta k závěru je dost kostrbatá. ()

bloodline

Dôstojne zvládnutá pocta kultovej ikone akčného sci-fi. Predošlé nemastné-neslané magľajzy (obzvlášť Genisys) zažili úspešnú ignoráciu. Škoda, že Cameron nezobral režisérske a scenáristické opraty pod patronát ako za starých čias a na chvíľu si dal pohov od tých modrých neandertálcov. Mám tušenie, že by znova išlo o mrazivé sci-fi inferno. Dark Fate dopláca na chabé (a nezmyselne korektné) obsadenie, občas na prepálený digi bordel v nadväznosti na sterilnú atmosféru, ktorá ozdobila korunou krásy jednotku a dvojku a... málo Arnieho. Svetlo naprieč tunelom žiari v podobe Lindy Hamilton, hustej akcie, lineárne priamočiareho (a zrozumiteľne zmysluplného) deja, hudby a výpravy. Nanajvýš môže mrzieť nezvládnutý marketing, ktorý pravdepodobne pochoval nádeje na trilógiu skôr ako Skynet hackerský útok z Ruska. ()

Giggs

Cele mi to pripada ako facelift. Film tak brutalne recyklovany, ze z neho musi mat ohromnu radost aj aktivistka Greta. Akcia je to ale nadupana, nie ze nie. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě