Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

Joiner

Na koment jsem potřeboval dozrát a vidět film ještě jednou. Jak bylo napsáno: triky nevěrohodně skákajícího T Rev-9, děj nikterak posouvající tuto serii, sebezesměšnění samotné postavy Terminátora- i Mostow to ve 3. díle zvládl lépe a s grácií. Mimochodem T3 dějově lepší. Temný osud troufale předchozí díly sesadil z jejich pořadí, zmáčkal a zahodil a sám se nominoval na suverénního nástupce kultovní T2. Že mu už ale není stydno si z těchto filmů vykrást, co se mu hodí. Terminátor s kovovou kostrou a tekutým kovem navrch (T3), napůl člověk/vylepšený člověk (Salvation), zestárlý T800 (Genisys).. Zároveň zase naopak popření faktu z T2, že při cestování časem se okolí rozžhaví- né zmrzne.. No, první půlka celkem jde, má opravdu atmosféru nejblíže k T2, akce na dálnici rozproudí tempo a Sarah Connor je asi na filmu to nejlepší společně s ochránkyní Grace. Paradoxně nejvíc mi na filmu vadí samotná postava T800. Tohle jsem opravdu nestrávil a nestrávím. To už není ani vtipné ani důstojné k této sérii. A akce v druhé polovině filmu , které jsou trikově odfláklé a až příliš přehnané mi celý dojem z filmu jen ještě více zkazily. A nad tím že si dohlížel sám Cameron- byl asi sjetej. Jak mohl připustit takhle sprznit vlastní "dítě" a ještě se pod to podepsat. Tak jak jsem si dříve nedovedl Terminátora představit bez Arnolda a jeho T800, tady by mi to asi ani tak nevadilo a není to nic proti němu, ale jeho terminatorovi, kterej měl skončit zabitím Connora, nebo jako samotář zabívající se technologiemi. 3 hvězdičky s odřenýma ušima za Lindu, jakž takž první polovinu a nostalgii v prvních minutách filmu. Velké zklamání Camerone :-/ ()

Hemlock

Konečně jsem se dočkal Terminátora, který se kvalitou, akcí a řežbou přiblížil na dosah legendární jedničce a kultovní dvojce. Stopa, jež na filmu zanechal James Cameron je čitelná, oprášení Connorové můžu jedině kvitovat a celkově měl film našlápnuto na bůro - tedy až do scény v letadle, nebýt jí, pět hvězd bych dal bez mrknutí oka. Árný nezklamal, jako terminátor v důchodu nejen pobavil, ale byl opět drsnější než šmirgl a závěr filmu byl prostě erektivní záležitostí - takže díkes - 80%. ()

Pitryx

Hm, je to pořád stejné a pořád jiné. Nebylo tu celkem nic nového. Protivná poloterminátorka, spíše chlap než baba, a stará osvědčená Sarah. Do toho Arnie a je vymalováno. Jak, říkám, nic nového. Akce však stojí za to, i když zde už také nic nepřekvapilo. Zachránil to ten konec, jinak bych dal jen šedesát. Takže dávám osmdesát. Do plného hodnocení to nejde vrazit, pro těch několik hluchot.xxxxxxxx14.7.2023 ubírám dvacítku, těch hluchot je tam přece jen dost. ()

Bigfuckman

Proč jen to excelentní dvojkou neskončilo? Pořád dokola nastavovaná kaše, kde každý další díl maže ty předešlé! Uncle Carl's terminated! ()

whysoserious

Byl bych rád, aby byl tenhle snímek úplně posledním filmovým Terminátorem. Návrat Lindy Hamiltonové coby Sarah Connorové mě potěšil, ale zároveň jsem si u sledování uvědomil, že Terminátor už nemá svým fanouškům co dát- příběh se bude totiž vždycky v základu točit okolo toho, že nějakého "Termoše" pošlou z budoucnosti, aby někoho v minulosti odkrágloval, nebo ochránil. To se dá sice ždímat donekonečna, nicméně je to ve své podstatě nudné opakování téhož dokola. Není to ono. Mám svět Johna Connora rád, ale je čas vymyslet něco nového. ()

Ivoman

Čekal jsem víc. Bez 3D to je na 3 hvězdy. Triky sem tam vymazlený, ale drtivá většina v noci, aby to bylo levnější. Bohužel. ()

DeDanu

Jedna hvězda za stále drsňačku Sáru, druhá za roztomilého Kárla a dost. To, že zaměníme kluky za holky, to nám neudělá z x-tého odvaru invenční trhák...a já se tak těšila na fešné chlapce v akci!!! :-))) ()

ESW

Třetí dil dobrodružství Terminátora. Můžeme mluvit o štěstí, ze místo toho nenatocili asi 5 pokračování, který by téma dehonestovaly. Uf! ()

Pete

Vždy jde především o to celou dobu napínavě utíkat před strojem na zabíjení, a ta mytologie kolem je už jen taková třešínka. Nebudu se vysmívat nesmyslnému porušování zákonů pravděpodobnosti, logiky, a hlavně fyziky, to bych se nevydržel dívat ani minutu. Miluju první dva filmy, krystalicky čistou jedničku, a úžasně zábavnou dvojku. Tam bylo vše, a jakékoliv pokračování je prostě odsouzeno k nezdaru. Scénáristům práci nezávidím, zvlášť když museli ještě zakomponovat starou T-800, Connorovou, a všechny ty fousatý hlášky. Vzhledem k tomu tedy vlastně Dark Fate dopadl asi nejlépe, jak mohl, a je to docela sranda, i když je to taková slátanina. Ale už to proboha vážně stačilo. Chtěl bych příště vidět něco originálního, úplně odlišného, odvaz, jiné postavy, jiné prostředí - co takhle třeba Terminátor: Středověk? ;) ()

Pohodex

Od trojky nejdůstojnější pokračování. Terminátor už je trochu vyčpělý a jede se opět podle stejné šablony, ale je to lepší než vymýšlení píčovin o které se pokoušeli v Genisys. Vedle Arnýho všichni vypadaj jak banda přizdisráčů z kosmetického salónu. MeToo určitě plesá, ale na to sere pes. 4* pouze za to dýchnutí nostalgie a hlavně Arnýho, který je úplně někde jinde. ()

johnsnow

MINI SPOILER ALERT: T1 a T2 nebudú prekonaný ani za pána avšak, zatiaľ čo trojka bola slušná, štvorka už kus škrípala ale pozerateľné to stále bolo, a 5 diel bolo šlapnutie do lajna, tak toto konečne prináša svieži vánok do série. Ignoruje diely 3-5 a je to dobre a má niekoľko prekvapivých scén(už úvodná my ako sa hovorí odjebala dekel). Mackenzie je super, Reyes je v pohode, ba dokonca jej drsnejšia verzia z budúcnosti je fakt cool. Hamilton je ultra drsná dochodkyňa, ja v jej veku budem rád za pohodlné kreslo. Arnie sa síce, okrem jednej scény objaví až v druhej polke ale je skvelý. No a akcia tak to je radosť kukať, každá je úplne iná od predošlej a všetky z výnimkou tej v lietadle(ktorá my prišla nezaujímavá) sú nice. Takže škoda, že to finančne prepadlo ale na druhú stranu si myslím, že za to môže hlavne Genisys. No tak či tak som rád aspoň za tento perfiš diel. 5* jak bič ()

DaweForeman

Tohle je trochu zvláštní díl, kdy na jednu stránku tu máme to, co by člověk od této série očekával (spoustu napínavé akce a rostoucí adrenalin ze zabijáckého stroje, který jim neustále dýchá na krk v neúprosném pronásledování s cílem splnit svůj jediný úkol), ale na stranu druhou pak předání štafety nové éře (Skynet je pryč a místo je nový systém; nový terminátoři jsou ještě odolnější a smrtelnější nepřátelé; a staří herci potřebují už odejít do důchodu). Po příběhové stránce se to může jevit jako repetice a snaha udržet tuto značku ještě na trhu. Dále pak bych příběhu pouze vytknul trochu zvláštní vynucené zakomponování situace s Johnem Connorem, která mi tam jaksi neseděla. Obecně bych to hodnotil jako příjemnou podívanou, která není ničím extra, ale také neurazí. Po grafické stránce hezky zpracováno a po hudební bych to viděl méně kvalitní než ten suprový soundtrack z Genisys. ()

Tominni

Tak nakonec celkem milé překvapení. Po posledních filmech o terminátorech jsem od Dark Fate moc neočekával, ale dostalo se mi filmu, který se T1 a T2 celkem přiblížil. Nechybí kultovní hlášky, akce, humor i propojení starých postav s novou sestavou, ale toto je asi jediné slabší místečko, protože ta stará sestava přeci jenom je o něco lepší. Ale i tak je to nadprůměrný akční hit, na který stojí za to se podívat. ()

MartinTerran

Nějak jsem z toho ustavičného měnění budoucnosti zmatený, ale tento film podle mě to toho vůbec nezapadá. Záporák se až nápadně podobá tisícovce s nějakým tím upgradem (asi už dochází inspirace). Akce zde bylo hodně a taky pořádná demolice všeho možného, ale už mě to tak netáhlo jako dřívější díly i když se nám zase vrátila osmistovka. Příběhově klasika zase se utíká a bojuje, tam není co vymýšlet. Z hereckého obsazení "mexičanka" v poho stejně tak "plechový kámoš", ale ta augmentovaná ženská mi nějak k srdci nepřirostla a stará dvojice to je jasné k tomu netřeba komentáře. Hodnocení: 74/100. ()

geo311

Scénář napsali čtyři tvůrci. Každý nejspíš přišel s pár nápady a tak nějak to splácali dohromady. Pak už stačí jen sehnat 200 milionů .... tradááááá ... další Terminátor je na světě :-( ()

Fabe

3 hvezdy jen za vykony Arnieho a Lindy a za to, ze Miller dokazal uz z tak blbeho scenare vykresat neco aspon trochu koukatelneho, jinak uz prosim nechte Terminatora spat, vsechny dily vznikle po Terminator Salvation jsouimho uplne zbytecny a to Salvation to ma taky jen tak tak:) ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě