Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

RINGOCZ

Bohužel, tohle se nepovedlo. Spíše než o pokračování se jedná o remake dvojky v novém, ideologicky vhodném, progresivistickém hávu, který splňuje všechny potřebné normy a kvóty současného Holywoodu. Zapomeňte příběh o jakémsi bílém heterosexuálním muži Johnu Connerovi. Poselství moderního pojetí je jednoznačné - "You are not the mother of some man who saves the future. You’re the future!" Pokud pomineme tuto stránku, která je až příliš násilně roubována, film pokulhává také ve všech dalších klíčových charakteristikách ať to jsou nevýrazní a necharizmatičtí "noví" herci, velmi slabý scénář bořící základní pravidla "Terminátor univerza", či přílišná digitalizace. Jednu hvězdu dávám z nostalgie za Arnolda a Lindu Hamilton. ()

ACDCKL

Tohohle je prostě škoda, jak zabít jednu velkou značku. V podstatě zabít vše, co mělo kořeny s původní sérií a vytvořit něco nového, co vůbec nefunguje. Ještě, že tam byla Linda a Arnold, díky nim se na to dalo koukat. Akce též byla na lepší úrovni, jen už tuto značku asi nechat být, poslední dva díly tomu moc nepomohli. Čistý průměr 3*. ()

OJan

Čekal jsem to horší, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Návrat Lindy Hamilton mě potěšil. |75%| ()

Mykhaluu

Tak tohle mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř!!! 🙂 Od úvodní smrti Johna (ke které vlastně muselo dojít, stroje nejsou úplně blbé), si to přes jasný kalkul, prodáme oldschool v hávu novodobé "pohlavní spravedlnosti" udržovalo snahu nevzdat film a jeho příběh! ()

JosefTomas

Překvapení v nepravém slova smyslu. Díky mizerným trailerům jsme ani moc neočekávali dobrý film, což má za následek ty špatné tržby. Po řemeslné stránce to ale celkem šlape, herci si své party užívají a tempo celkem šlape. Je škoda, že si film nevydělá na pokračování, bylo by zajímavé sledovat, kam by se příběh posunul dál. ()

mrclTV

Kde sú tie časy solídnej jednotky a dokonalej dvojky? Toto pokračovanie, ktoré ignoruje všetko novšie jednoducho veľmi nemá čo ponúknuť. Iba tak mnohokrát zrecyklovaný dej. Jeden terminátor nestačí, už sú tu poslaný dvaja, každý za jednu stranu (to som niekde videl). Bojujú proti sebe, aby záchranili/zlikvidovali dôležitú osobu "budúcich" dejín (to som niekde videl), dobrý terminátor je taký obyčajný, až nato, že je žena (ale aj to som už niekde videl) a ten zlý je opät o niečo lepší a modernejší (aj to som niekde už videl), navyše donútená zápletka s Arniem je opät na silu dolepený guláš bez ladu a skladu (aj to som niekde už videl) a to všetko v umelom počítačovom kabáte, ktorý je síce našľapaný akciou ale i tak neohúri ako praktické efekty z 80-tych rokov. Všetko novšie ako Termninátor 2 bolo už len mlátenie prázdnej slamy a dojenie chechtákov. Ale aby som iba nekritizoval, do filmu namiešali celkom vydarené (až dve) postavy - Sarah Connor je stále ultimátne drsná, Grace je trafená hubatá drzaňa, no ale ostatný su len tak do počtu (hlavne Dani mi prišla nepresvedčivá a zle spravená, najprv bola úplne vyplašená holubička a pomaly hneď v ďalšej scéne už ládovala broky do terminátorov ako líder odboja, vývoj postavy extrémny). Ale keď sa na film pozerám s vačším odstupom, zisťujem, že tento film je predsa len najlepším prírastkom do Terminátorskej frančízy od roku 2000, čo ale pri svojej konkurencii... ()

adamix

Ixtá napodobenina toho istého, čo pred tridsiatimi rokmi plnilo kinosály a police kazetami a dodnes je kultovou záležitosťou. Len je to drahšie, hlavného terminátora hrá ženská verzia Dolpha Lundgrena a jediným plusom je veľa akcie. Film nezachráni ani prítomnosť Arnolda a zhoršuje ho otrasná Linda Hamilton, ktorá mi prišla sympatická naposledy v prvom Terminátorovi. Koho ešte toto dočerta dnes baví? Kým dojná krava nezdochne, stále z nej budú dojiť mlieko, ako mnohé iné... 2* ale nejde o nič prínosné. ()

PeterJon

Zarazilo ma, ako v úvodnej scéne popreli celú doterajšiu časovú linku so skynetom - to asi aby vrámci progresívnej equality nebol vodcom John Connor ale španielská dievčina, ktorej osud mi bol ukradnutý. Terminátor sa usadil, vytvoril si svedomie, menil plienky a založil si firmu na interiérové závesy. Aspoň, že je Arnie vtipný. Linda Hamilton ako ozbrojená granny mi príde nedecentná a všetko za čo bojovalo, je kvôli zmenenej budúcnosti zrazu zbytočné.  Aj  Mackenzie Davis je atraktívna, len žial neustále v strese a hektike bez humoru. Terminátor Rev 9 je ako charizmatický zabijak dobrá voľba. Nie je to zlé, dobre sa na to pozerá, je tam veľa akcie, ale nemá to náboj, je to len kópia scén a schémy predošlých dielov. Jediné, čo ma dostalo, bola zmieňovaná úvodná scéna, kde John, Sarah a Arnold vyzerajú všetci vo svojom prime - takto si ich chcem všetkých pamätať. 3,5* ()

Stejšn

Kdyby v tom nebyl polidštěný terminátor, co prodává záclony(!), má ženskou co ho miluje(!!) a je taťka od rodiny (!!!wtf@£$!!), mohlo to být mnohem lepší. Odhalení v letadle kdo je kdo vypadalo, jak když se Kačenka dozvěděla že je archanděl. Takhle sám Cameron přispěl k tomu, že celá kdysi temná značka je už leda pro smích. Vždyť i ten Salvation se mi líbil víc. ()

walkingdead

Konečně jsem díky Arniemu viděl, jak moc může Terminátor zestárnout, pokud ho majitel dostatečně neudržuje. Na Sáře se zub času taky dost podepsal... ale co se dá dělat. Příběh se mi líbil, nové postavy byly ok, slabinou filmu je bohužel paradoxně akce, která nepůsobí vůbec reálně (ne že by v předchozích Terminátorech působila, ale aspoň se té realitě snažila blížit). Není to sice na čisté 4 hvězdy, ale jako fanoušek série je tam fláknu, protože se mi to líbilo víc než 4. a 5. díl. ()

helrohir

Začnem trošku z negatívneho uhla pohľadu. Písal som to už v komentári ku Genisys, že to ignorovanie tretieho pokračovania a Terminator Salvation je mi proti srsti, pretože túto ságu rozvíjali zaujímavým smerom a s terminátorskou mytológiou narábali vcelku obozretne, a oba filmy mám rád. Taktiež mi úplne nesadol casting, hlavne rola "ochrankyne" (nesympatická herecká kreácia), a aj tá mexická pipka je tu skôr na okrasu než by podávala nejaký oduševnený a charizmatický výkon. Postava "zlého" terminátora je tiež podaná skôr nemastným neslaným spôsobom. Potom už však u mňa prevažujú pozitívne pocity. Priamočiary dej bez príkras, hoci viac-menej neoriginálny, stále dokáže zaujať hutnou atmosférou boja o prežitie či brilantne nakrútenou akciou, ktorá s menšími prestávkami valcuje diváka prakticky celý film. A samozrejme ako celok to výrazne pozdvihuje účasť starých harcovníkov. Linda Hamilton si návrat viditeľne užíva a dáva do svojej role všetko, nuž a starý dobrý Arnie, hoc na menšom priestor, aj tak je jasnou hviezdou celého filmu. 70%. ()

ostravak30

Terminátor je jedna z těch sci-fi sérií, která mě hrozně zajímá, protože námět je od počátku velmi originální a zajímavě vymyšlený. Různé díly byly ale natočeny v různých dekádách a Temný osud využívá hlavně moderních možností technologií. Příběh sám o sobě už tak originální není. Opět se objevuje Terminátor a opět někdo musí prchat. Rozdíl je jen v tom, že se protentokrát přesouváme do jiného státu. Trochu mi přijde, jako by Arnolda tvůrci zapracovali do příběhu lehce na sílu. Z Terminátora se stává pomalu člověk, ale také je v závěru definitivně zničen. Zdali bude série pokračovat těžko říct. Každý díl je ale přeci jen trochu jiný, protože u filmů se mění scénáristé a režiséři. Kultovní fanoušky si každý díl najde to je jasné, za mě je pořád nejlepší ta úvodní trojice. Cokoli jiného je jen opakování použitého, což tento film také dokazuje a je škoda, že se děj pořádně neposune nebo neuzavře. ()

curfew77

Další upracovaný a děsivě repetitivní pokus nějak navázat na legendární první dva díly, který podtrhuje,, že tahle série je už přes čtvrt století mrtvá. Nepomohl návrat Arnolda ani Lindy Hamilton, jejíž postoj k tomuhle filmu (samozřejmě až po premiéře a povinném mediálním kolečku) je víc než výmluvný. Představa, že okopírujete kostru dvojky, akorát tam módně nastrčíte ženské postavy místo mužských, a k lepšímu komerčnímu výsledku se bude první půlhodina odehrávat v Mexiku a úvodní čtvrthodina ve španělštině, je tristně naivní. Koho baví sledovat, jak se postavy třetinu stopáže diví něčemu, co divák zná z třicet let starého druhého dílu? Produkční potvrzení toho, že Jim už dávno nemá na to dělat opravdové pecky. 40 %. PS: Všechno, o co se T6 pokouší (atmosférická válečná řežba budoucnosti, charismatická sexy ženská hrdinka s příběhem i charakterem, nápaditá vize světa za pár desítek let), už zvládl naservírovat v naprosto luxusním balení někdo jiný před dlouhými osmi lety. Z tohohle srovnání vychází letošní film jednoduše směšně. ()

PlysovyMacko

Zápletka nie je prevratná - zlí aj dobrí terminátori cestujú do minulosti kvôli budúcemu veliteľovi odboju. Hlavné postavy sú ženy a hravo strkajú mužov do vačku. Páči sa mi, že film sa s ničím nekašle a hneď od začiatku sa vrhne do akčných scén, ktoré sú fantastické - minimálne za ne si film zaslúži vysoké hodnotenie. Účasť starých tvárí poteší a Mackenzie je sympoška. Terminátor ako vzorný manžel je vtipný nápad a bol by z toho super sitcom. ()

Drozdo57 odpad!

72%, vážne? Ľudia, vy asi vôbec netušíte, o čom je Terminátor. A prečo toto je totálny fakáč prvým dvom skvelým fimom, vysmiatie sa ich odkazu a vygrcanie sa na plátno. Jednorozmerné, generické, otravné postavy, ktoré sú vytvorené za cieľom diverzity a splnenia postmoderných sociálnych noriem a nie snahy o vytvorenie zaujímavých postáv. Nezmyselný scenár. Recyklácia toho, čo fungovalo, akurát zlým spôsobom. Prečo vlastne potrebujeme nového Terminátora? Už Genisys bol príšerný film. Tam sme sa mohli pozerať aspoň na Emiliu (hoci hrala príšerne). Tu nie je nič okrem urážky pôvodného materiálu. Ak sa vám toto podanie Terminátora páčilo, tak vôbec nerozumiete prečo vlastne boli prvé dva filmy také dobré a nerozumiete ani konceptu Terminátora ako bezmyšlienkového stroja s jediným cieľom. Len preto, že pár predchádzajúcich Terminátor filmov bolo hnojom, tak to nerobí tento film dobrým. A keď sa nevyznám, tak sa, sakra, k tomu nevyjadrujem! "Listen, and understand! That Terminator is out there! It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" Kyle Reese. Ale čo ten o tom vie? ()

mathes

Úvod do filmu je takovej zvláštní, ani nevim proč, možná to bylo i mnou, že jsem se bál, že to bude děsivá sračka. Pak se objeví Sarah, film se začne rozjíždět a divák se alespoň něco doví o tom, co se vlastně děje. Pak se objeví Arnold a začne pravej nefalšovanej terminátor v duchu prvních dvou dílů. Velmi příjemné překvapení. ()

Charvy.666

Vítěství formy nad obsahem a zatím nejvíc genderově "vyvážený" film posledních dekády. A nevím jestli je to dobře... Bum-bum, ratata(rozuměj triky a akce) za 5 hvězd, scénář slabá 2... ()

xSxEx

Já si furt říkám, proč to je nejlepší díl po 2ce a nemůže mu to konkurovat. Možná to je tím, že byla jiná doba a my na to koukali už jako malý a bylo to něco na to dobu velice real scifi. Ale dát to do dnešní doby, plné vymožeností a strachu. Tak dle mě, tam je menší kontrast té konfrontace a proto to semnou méně hýblo, ač velice důstojné a dramatické. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě