Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

Agonie

Proč má Hollywood potřebu brát režiséry menších hororů a thrillerů a cpát je do obrovských blockbuster projektů? ()

blazma

Jurský park miluju a i přesto že za mě je toto nejslabší díl ze všech, včetně původní trilogie, dávám 4 hvězdy. Drží si to zkrátka standart prvního Jurského světa. Chris Pratt a Bryce Dallas si vás opět získají. Bohužel a doufám že v dalším díle se to už nestane... nestrkejte nám tady zmutované dinosaury. Co bude příště Triceratops zkřížený s brachiosaurem? Prosím ne, nechejte nám ''obyčejné'' dinosaury, to nám fakt bohatě stačí. Indominus v předchozím díle jsem ještě zkousnul, ale v tomto filmu to byla hrůza. ()

Dejff_2004

Hodí se napsat, že by to chtělo už konečně nějakou dějovou nápaditost, která by z Jurského světa udělala něco víc než jen dojnici na peníze. Párkrát jsem měl totiž pocit, že se dívám na „nastavovanou kaši“, zejména při (ne)úspěšném zbavování se zákeřného vraždícího dinosaura. Ne a ne zabít... Jestli i trojka bude dějově v podobném duchu, půjdu s hodnocením ještě níž. I když 75 % není vůbec špatné hodnocení. Nechejme se překvapit. ()

]V[()Rt

Po skončení jsem měl pocit, že je ze mne fosílie, která tenhle film začala sledovat někdy v období jury. V těch nejlepších scénách jsem byl uvnitř mrtvý jako dinosauři a bylo mi úplně jedno, co se přede mnou odehrává. Ten zbytek vyvolával alespoň nějakou reakci. Sral mě! Závěr mi dokonce vykouzlil úsměv na tváři, když jsem si představoval jak se oplotí Hollywood a vypustí se do něj armáda indo-raptorů. ()

Joe16210

Víceméně v hodnocení podobná úroveň jako první díl nové trilogie, i když by to byl přibližně ekvivalent 3,5 hvězdiček. Největším negativem tohoto filmu bylo až příliš emotivních scén s dinosaury v ohrožení života nebo toho, když je jim ubližováno. I tak je ale tenhle díl rozhodně lepší než třetí Jurský park. ()

hrumsrt

Jak jsem tehdy úplně nevěřil, že by se mohl Jurský svět povést, tak jsem nakonec zůstal velmi mile překvapen. Před třemi lety tenhle svět zase obživl a zažil jakousi renesanci. A tak jsem byl velmi zvědavý, jak se uchopí pokračování. Když se zase vrátím k původní trilogii, tak skok mezi prvním a druhým filmem považuji za vůbec ten největší z celé značky. Dokonalý film spíše nezopakujete... A proto bylo otázkou, jak k tomu tentokrát přistoupí parta okolo Colina Trevorrowa. Inu leč očekvání nebyla nějak nejvyšší, tak výsledek je čisté selhání. Absolutně se to na předchozí film nechytá! Spěchá se, přidává se na akci. Když mezitím já chci zpomalit, vychutnat si záběry na dinosaury, zažít ty nostalgický pocity. Ve snaze si zase vzít malinko z hororového žánru (což předvedl i první Jurský park) to bylo nakonec až k smíchu. Nudný, nezábavný! Tohle si zkrátka milovaní dinoušci nezasloužili.. S tím, že příběhově jde o naprostou nastavenou kaši, tak i normální dvouhodinová stopáž ani moc neutíká. 40% ()

elanista1

Chápem že sa to zarytým fanúšikom nemusí páčiť, ale nie je to až také zlé ako sa to na prvý pohľad zdá. Je to stále vizuálne zaujímavé, dobre obsadené, napínavé a aj srandovné. Ma to rešpekt k originálu, aj keď scenár má až tak nestrhol, ale má aj dobré prvky ako napríklad ľudský nepriateľ, nový druh superdinosaura alebo strašidelný zámok. Spokojný som. ()

argo.smile

Iný režisér, iný príbeh, ktorý sa vymyká základom Jurského parko-sveta. Sklamaný som nebol a nadšený tak isto nie. Bolo mi ľúto zbytku dinosaurov, čo neprežilo spolu s ostrovom. Ale držal som palce tým, čo prežili pretože na svete je ľudí ako sračiek. Zábavná jednohubka s množstvom odkazov na predchádzajúce časti. Mozno dám ešte jednu reprízu a upravím hodnotenie. Som zvedavý ako sa starý režisér JS popasuje s ďalšou časťou v "novom našom svete". Ďakujem za titulky JustMeeKatie . ()

imaginer21

Velká škoda, převelká. Pratt mě nalákal na vtipnou kaši, ale je jí tam tatam. Chemie s B.D. Howard jakoby neměla na víc než pár výčitek a usmiřování, přitom ti dva si v předchozím filmu ukradli určitý kus sympatií. Bayonu mám rád (Nic nás nerozdělí je fakt majstrštyk ve své kategorii), ale tohle mu dávat neměli. Hravost zmizela kdesi v hloubi oceánu s tím obřím "vodosaurem" a do popředí vešlo vše, co kdysi bylo jen kulisou k dokonalému úžasu. Tedy CGI. Jako skalní příznivec prvních dvou parků jsem hlavně dychtil po líbezném provázání s osudy původních hrdinů, a tak jsem se nemohl dočkat, až se na řadu dostane Goldblumův doktor Malcolm. A co jsem dostal? Jen pár štěků, jejichž hlavní náplň přinesl už trailer. Ach jo. ()

MrsTecka

Sakra, já u tohohle i brečela. Když zemřou lidi, je mi to fuk. Ale když zemřou dinosauři, to je jiný materiál. A nejlepší charakter je samozřejmě pachycephalosaurus zmatený. Nemám k tomu co říct, nemám slov... prostě BOMBA! ()

Oveckin8

Jeden z nejočekávanějších letních blockbusteru, který podle mně tvůrcům vůbec nevyšel. Příběh vůbec nesouvisel s Jurským světem, místo toho udělali film kde se prodávají dinosauři. Ve filmu byla vidět lidská chamtivost a možnost vlastnit cokoliv. Na první půlku filmu se dalo dívat, ale pak to přestalo dávat smysl. Co ten film aspoň trochu zachránilo bylo vynikající herecké podání herců Chrise Pratta a Bryce Dallas Howard. Ve filmů bylo pár pěkných momentů například: napínavé scény, akční choreografie. Příjemné bylo vidět návrat herce z jurského parku Jeffa Goldbluma. Za vyzdvihnutí stojí výborná hudba skladatele Michael Giacchino. Pokud na tento film budete chtít jít s dětmi tak jim uděláte velkou radost, pokud na to půjdete s kamarády nebo s přítelkyni budete litovat zbytečně vyhozených peněz za tento film. Ač jsem velký fanda jurského parku a jurský svět z roku 2015 mně hodně potěšil mi nezbývá nic jiného než tenhle film hodnotit průměrně a to jen proto že herci hráli výborně. Za mně 3 hvězdy a 65%. ()

Ace.A.T.L.

Já jsem na dinosaury a tudíž i tohle se mi hrozně líbilo. Po JS1 to je o něco silnější, akčnější, rychlejší, nabušenější a pořád to je plný úžasných scén. Samozřejmě i tady je plno věcí, co by tam bejt nemuselo, ale těch pár chvil rozhodně neshodí celej film a pro mě je o 1* lepší, než JS1. Každým rokem se posouvá technologie kupředu a tak i dinosauři a efekty jsou uvěřitelnější a lepší. Užil jsem si to na plno. Za mě 5* a URČTĚ DOPORUČUJU ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá