Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

LordMysti

Velice podobné prvnímu dílu, ale ještě mnohem nudnější a nezáživnější, proto o jednu hvězdu méně než minule. ()

Shaddy1

Tupé a ještě tupější než předchozí díly. Klonovaní dinosauři a klonovaní lidé nakonec společně povstanou proti tyranii a útlaku a vytvoří nový světový řád. Nemůžu se dočkat na minimálně další dva nebo tři díly. Bude to pořádné vzrůšo! ()

Mouchal

Člověk by se až sám sebe ptal, kterého "matláka" napadlo zbudovat svůj věhlasný dinosauří park na ostrově, kde se vyskytuje sopka, které za několik málo let vyejakuluje takové množství žhavé lávy, že pošle jak celé dinosauří osazenstvo, tak celý ostrov do věčných lovišť? Ale chybka se stala a my tak můžeme sledovat záchrannou misi s cílem dopravit naše milované pramazlíky do bezpečí. Samozřejmě se film nemůže obejít bez nového druhu ultimátního dinosaura, který je větší, rychlejší, silnější, dravější, líp voní, umí číst, ustele Vám postel, přečte Červeného Karkuláka na dobrou noc nebo sám sklopí prkénko na hajzlu a vytře si svůj dokonalý rapto-zadek. To vše v dokonale výhodném balíčku za pouhopouhých 30 melounů spolu s kovovým kolem na běhaní a sadou věhlasných nožů z dinosauroviny jako bonus zdarma! Neváhejte a volejte ihned. Jo a přepere ho obyčejnej raptor, ale pssst (znáte přece temnou stranu marketingu... *mrk* *mrk*). Jinak film je klasický Hollywoodský blockbuster. Kvalitní CGI? - jasný, známí herci? - no ovšem, velký rozpočet a proto skvělý film? - eeeh. Nechápejte mě špatně, film má určitě své momenty a kouzlo, ale spolu s tím jdou ruku v ruce i totálně nesmyslné scény typu finální bojová scéna s dokonale vyrýsovaným, učesaným a voňavým (jo to už tu bylo, jejda) a všemožně i nemožně dokonalým INDORAPTOREM!! Hodnotit film čistě podle zábavnosti, klidně bych vytasil 4*. Nicméně hodnotit podle počtu naprostých nesmyslných ptákovin... Sotva by se to vyšplhalo na 2*. Kompromisně tedy dávám 3* a jsem zvědav na trojku, kde bude lidstvo kompletně podělaný a v hajzlu z toho, že je na svobodě 10 dinosaurů. No kurník, z toho už prostě není cesty zpátky, lidstvo končí. 70% ()

Likan7

Nemůžu ani napsat, že to je zklamání, protože jsem jednoduše nic nečekal. Naštěstí jsem tedy nebyl zklamaný, ale musím uznat, že to tedy bída je pořádná. První část je přesně jako jednička. Jak jsme na ostrově, film má tempo, akci, dinosaury a zase tu chemii mezi Prattem a Howardovou. Jenže pak jako když utne, přestěhujeme se do civilizace. Do aukce to ještě jde. Nové vedlejší postavy jsou naprosto nezajímavý a nevtipný, jenže pak to jde ještě hůř a když z téměř rodinného svižného a FUNGUJÍCÍHO dobrodružného filmu se stane téměř hororová naháněná s nějakým random vylepšeným novým dinosaurem, který má být asi nějak speciální, jde to do kytek. Zajímalo by mě, jestli ten žlutý pruh mu dali fakt jen proto, aby byl pro diváky od ostatních rozeznatelný, jinak totiž nevíte, jestli to je hodnej zlej nebo neutrální. Oproti němu byl Indominus strach nahánějící titán. Filmu chybí humor a odlehčenost jedničky, chybí mu hlášky Pratta, má málo záběrů na Howardovou a všechno funguje na tak šílený náhodný scénáristický berličky, že budete kývat nevěřícně hlavou. Není to vyloženě průser, ale na (patrně) finále se musí něco změnit. ()

vikino1

Já tak nějak nevím. Tenhle díl je prvním dílem z Jurra universa, který se mi zdá už jako stará vyčpělá nastavovaná kaše. Pratta řadím mezi své oblíbence, ale ani on to tu nezachrání. V každým dílu jsou ještěrky tak nějak poslušnější, chytřejší, geneticky modifikovaní, že za dva díly už bude Blue ovládat mikrovlnku, vyhrávat šachy nad compiutrem, nebo pilotovat letadlo. T-Rex už prakticky nikoho nezajímá a o co jsou ještěrky chytřejší o to větší dementi jsou lidi. Už je to pátej díl, a oni se opakovaně snaží zkrotit dinosaury a pokaždé jim to nevyjde .... Což mi přijde DOST naivní a hloupé . A tak nejzajímavější scénou pro mě byl odjezd z ostrova a umírající brontosaurus v oblaku kouře. Rada na závěr - v dalším díle už se na to vykašlete a udělejte malou odbočku za osudem rybičky co jim po úvodní předtitulkové scéně uplavala. ()

ER

Je zajímavé,že dvojka Jurského parku se přestěhovala do amerického města,tady taky,jen místo městské aglomerace jsme v podzemí sídla. Takže kopírování pokračuje. Je jen škoda,že děj jakkoliv akční a slušně podaný,nebyl poutavý. Predikce toho,co se stane byla již velká, žádné překvapení se nekonalo. ()

waska

Po předchozím perfektním restartu, je tohle naprosto zbytečné pokračování. Slátanina, nic nového, žádná překvapení se nekonají. Oživením je určitě Jeff Goldblum, kterého je zatraceně málo a špičkový záporák v podání ultravysíracího plukovníka. Možná nejslabší dí celé série.l ()

netWoor

Žádnej novej nápad se nekoná, děj je velmi pochybný a tak vše je jen omáčka kolem příšeráckých soubojů, které tady ale už taky byly ... ale s tím se tak nějak počítalo ()

E lan

Spíše lehce podprůměrné pokračování. Triky jsou výborné, o tom žádná, ale scénář je opravdu špatný. Navíc chyby v podobě absolutně nezvládnutých dimenzí dinosaurů, kteří jsou jednu chvilku obdivuhodně obrovští a najednou se vejdou do kamionu pak spíš nepříjemně pobaví. Závěr je pak holý nesmysl, jak pár dinosaurů změní svět, nechápu. Ale bavil jsem se, proto ***. ()

ktL

Mimořádně tupý a nezáživný film. Bez náznaku snahy přijít s něčím novým. Po povedené "jedničce" jsem až tak bolestivý zážitek nečekal. 20 %. ()

TomStrom

Vždycky jsem se chtěl po baráku nahánět s nejdokonalejším zabijákem, jaký kdy kráčel po Zemi, disponujícím nejlepšími možnými instinkty a reflexy. A přechcat ho tím, že se schovám za roh. A to ho navíc dokážou zastavit i slabý dřevěný dvířka. Jé, spoiler... ale víte co, ušetřil jsem vám dvě hodiny, pusťte si něco míň vymaštěnýho. ()

Klajondr

Další a bohužel ani zdaleka ne poslední díl naší "oblíbené" dinosauří ságy. Ach jo. Jak dlouho, než filmařům SKUTEČNĚ dojde že je prostě konec. Je to pořád jedno a to samý. Ano, uznávám, tento film je svým způsobem originální a přináší něco malinko nového, i přes to je to ale jen jedno velký klišé. A to nemluvím ani radši o milostným románku hlavních postav, kterej je už fakt otravnej. No jo, aspoň se to tvůrci snaží zachránit "epickými" záběry na T-Rexe. Jo počkat, to už vlastně nikoho nezajímá. ()

kukkik

Neuvěřitelné, jak moc dokáže člověka nudit film, přestože má astronomický rozpočet a výborné obsazení, když má tak mizerný scénář. 1/5 ()

gemi

Až na to místy hodně stupidní chování postav super. Nelogicky se chovají dokonce i postavy, které mají být dle scénáře geniální, což opravdu zamrzí. Hodně zvláštní je taky stárnutí zničeného parku. Ve filmu (i realitě) uplynuly tři roky, ale všechno vypadá, jako by to bylo třicet. No ale pořád je to suprová podívaná s dinosaury, to nikdy neomrzí! A exploze sopky je fakt působivá. EDIT: 23. 6. 2023, druhé zhlédnutí. Parádní podívaná, silně podhodnocený film. ()

rublik05

Vše, co fungovalo u předešlého Jurského světa, se zde totálně minulo účinkem, příběh působí extrémně nezajímavě, na můj vkus až moc smyšleně a prakticky nenabízí nic, co by mě nějakým způsobem zaujalo. Herci se snaží, seč jim síly stačí, ale ani oni nedokáží snímek alespoň trochu pozvednout. Kupodivu ani hlavní dvojice nemá tolik potřebné charisma, víceméně všechny postavy se chovají hrozně naivně a nelogicky, zmutovaný dinosaurus působí velice úsměvně a celý nápad selhává na plné čáře. Samotný děj má několik dobrých nápadů a snaží se místy o nějaký ten kvalitní zvrat, bohužel však marně. Vše naprosto zabije totálně odfláknutý závěr, který jen chystá půdu pro třetí pokračování, ale jinak se o žádné grandiózní finále nejedná. Emoce jsou místy tlačeny až jakoby na sílu, tím pádem vůbec nefungují, stejné je to i se snahami o děsivější či dramatičtější atmosféru. Pochválit se dá snad jen vizuální stránka a také prvotřídní efekty, ale s tím se už tak nějak počítalo, takže v tomto ohledu žádné překvapení. Pochopitelně jsem z pokračování Jurského světa nehorázně zklamaný, snad se další díl poveden lépe, protože tohle je stejná katastrofa, jako ten samotný výbuch sopky. 3/10. ()

samkko

Velmi, velmi slabé a místy bych řek že až dětinsky směšné.  Prostě mi přišlo, jakoby ten film natočit přímo museli. Příběh je nudný a nezáživný. No a skoro superhrdinské schopnosti jednoho nejmenovaného dinosaura.... no tak to jsem si už opravdu klepal na čelo. Na druhou stranu musím snímek pochválit za nádherné vizuální efekty, bez kterých by se film neobešel. 5/10 ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá