Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

Shady

Dávám 3 hvězdičky, ale musím říct, že jsou to rozhodně silnější 3. Za mě to nedopadlo, tak špatně, jak to ukazuje hodnocení. Já se bavil a bavil jsem se velmi příjemně. Chris Pratt už si v klidu stavěl svojí chatičku, když v tom...No jo a vítej zpátky! Úvodní scéna s T-Rexem, kterej nakonec žebřík spuštěnej z helikoptéry překousne a na to vyskočí z moře asi 5x větší potvora a sežere toho chlápka, kterej už se raduje, že přežil T-Rexe? Wow. Já mám celkem respekt z mořských potvor a když vidím něco tak obřího, celkem mě zamrazí a to se přesně stalo u týhle úvodní scény. A Dost o tom. Bylo to něco jínýho než první díl, ale prostě nějak to šlapalo. Líbilo se mi finále v obřím sídle, kde super dinosaurus lovil dvojici hlavních hrdinů a samozřejmě tu malou holčičku. Tam to bylo místy opravdu hodně napjatý a za to chválím. Nic převratnýho, ale špatný to taky není! ()

brasek

Prvý Jurský svet nebol nejaký skvelý film, ale pozrieť sa dal. Pokračovanie však je iba popcornové dobrodružstvo, kde žiaľ naivita má svoje miesto. ()

Radek273

Jurský svět: Zánik říše je všechno možné jen ne nudné pokračování o pokračovaní Jurského parku. Navíc tvůrci přicházejí s mnohými novými myšlenkami, které posouvají děj vpřed, a tím si diváka stále drží v napětí, co bude dál. Jasně, šablona spočívající ve ztrátě kontroly nad dinosaury a následný boj o život, ta tu bude asi vždycky a čitelná. Nicméně zdejší logické, osvěžující novinky dávají zcela najevo, že potenciál dosud zdaleka nebyl vyčerpán. A dost možná se tu právě vývojem genetického inženýrství a dalších moderních technologií tvoří nová sága Jurského parku. Závěrem snad jen malý postřeh, nejspíš poprvé se snímek neloučil řevem Rexe! ()

Catella

Jurský světy, to je moje. Jako malá jsem na Juskym parku totálně ujížděla a koukala na to snad každej den. Druhý díl Jurskýho světa až nápadně připomíná druhý díl Jurskýho parku. Zvířata zničila park a žijí v řekněme hierarchické anarchii. A na ostrov přijíždí banda vojáků, kteří mají jediný cíl, odvézt co nejvíc dinosaurů z ostrova na pevninu. No a nebyl by to holyvůdskej film, aby se v tom něco nepokazilo a dinosauři nezačali požírat lidi, tentokrát v luxusním sídle jednoho ze zakladatelů ještěrkový zábavy. ()

PanPyzamo

Jurský svět: Zánik říše bylo pro mě a mou partu kamarádů jistotou pro další výlet do kina. Předešlý film byl dobrý a tak proč nezkusit další díl. No a dostal jsem víceméně přesně, co jsem chtěl. Dokonce jsem i čekal, že to předešlý film nepřekoná, ale nakonec se film pro mě stal kvalitou tak stejně, jako předešlý díl. Příběh opět žádná sláva, ani hudba nijak mistrovská, ovšem akce zde je opět a je opět luxusní. Dinosauři samozřejmě vypadají nádherně a prostě tato série vyloženě sází na CGI, které je ale na jedničku. Pokud se vám tedy líbil Jurský svět předešlý, nevidím důvod, proč by neměl i Zánik říše, i když můj kámoš blázen do dinosaurů, se kterým jsem byl i na předešlém filmu si tento už tolik neužil. Jestli se tedy jedná o horší díl težko říct. Za mě se ale jedná o stejně dobrý film, jako ten předešlý, který můžu doporučit. 7/10 ()

vlada-xxx

Nesnesitelní herci (Goldblum tak jenom štekne), nudná akce, příběh je logrem z třetího turka. A dinosauři už jsou tak 20 let pasé. ()

JesterKruger

Upravuji komentář. Ne, neí to lepší než Jurský park 3, tenhle díl mi příjde strašně jednoduchý, zachránit dinosaury z ostrovu, a utkat se s Indoraptorem na konci filmu. Podle mě se jedná o docela ok díl, a překvapilo mě, že se tu znovu objevila postava Iana Malcolma, kterou lze vidět v prvním a druhém díle (Stejný herec). O hereckých výkonech asi mluvit nemusím, jelikož Jurský Park a Jurský Svět je kultovní, a herci jsou více než výborní. Dlouho jsem u tohohle filmu váhal, zda mu mám dát tři, a nebo čtyři hvězdičky, jelikož jsem si o to pouštěl celou sérii Jurský park, ale fakt jsem váhal, zda-li si pustit tento díl. Je to průměr. Ale po zhlédnutí Nadvlády jsem nakonec tomuto filmu skutečně ty tři hvězdy dal. Protože kdyby tento díl neexistoval, neexistovala by ani Nadvláda. ()

Salvator

Kdeže časy Jurského parku jsou. Tuhle slátaninu částečně zachraňuje pouze úroveň triků. Avšak ani ta nemá kouzlo roku 1993 a z tyranosaura vzor 2018 prostě hrůza nejde. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

chozze008

fajn, fajn, ok, tak fajn. ehm. jurský park + cgi 2018 = komorní drama? das not compute. Vůbec jsem neměl na film vysoké nároky. Jediný co jsem chtěl bylo vidět dinosaury v "novém hávu". Nejlepší je začátek, pak už to jde dost z kopce, kde se to celé přesune do jediného domu. Dinosaurů jsem zas tolik neviděl takže, že bych se je užil v novém hávu se říct nedá, zvlášť když 3/4 filmu je ve tmě. Útěků před predátorem na poslední chvíli je tam mraky. Slabin v příběhu (nebo spíš nelogiky) je tam mraky - opravdu si myslíte, že pokuď vás pronásleduje ještě navíc geneticky upravený predátor, tak pomůže vypnout světla? Do háje, scénarista asi nedodělal ani základku. Takže poučení je , až vás bude v domě pronásledovat vzteklej pes, stačí zhasnout světla. Popřípadě pokud vybuchne sopka a na vás se řítí láva stačí se skrčit a přikrýt :-) (do háje sopka tam byla, to tam moh scénarista ještě přidat :-) ). A ta hvězdička je za tu kočku, Howardovou. Hmm ještě teď když tak rychlo projíždím ostatní recenze, které nijak nevybočují z té mé tak nechápu proč nakonec dali recenzenti tolik hvězdiček, asi že je to Jurský park. ()

Mangano

"Jurassic World: Fallen Kingdom" je vizuálně líbivý filmek, stejně jako jeho předchůdce, ale kromě toho, že má velice zvláštní scénář, nelogický i v rámci série, dopouští se v mých očích jednoho poněkud nefér deliktu. Vysvětlím. Tenhle film totiž natočily děti. Děti, kterým dalo studio ranec peněz, a ty se ho taky následně neostýchaly náležitě rozházet. Vidíme tak blockbuster plný akce, bojů, high-tech konzolí, výbuchů, nečestných her a konfliktů, ovšem za cenu upozadění toho nejdůležitějšího pro Jurský svět - pro dinosaury. Ti totiž ve filmu od začátku hrají druhé housle. Jen tak zmateně pobíhají, žerou, umírají a ještě k tomu stylem, jakoby byli pro všechny samozřejmostí. Nejsou prostě tím hlavním ve filmu, tak jak je mistrně profiloval Spielberg v jedničce, který i jako komerční režisér má i tak pro filmařinu extrémní cit a ví přesně co dělá. Tenhle díl dinosauří série prostě prošel pod rukama hyperaktivním dětem, které se nechaly strhnout možnostmi, jež jim byly umožněny rozpočtem. Je to ke smůle dinosaurů. Je to ke smůle filmu. A je to ke smůle celé série. Následující díl bude mít co dělat, aby se nestal jen bezduchou prezentací audiovizuálních efektů, jako je tomu například u Transformers. CGI jako takové tu ale samozřejmě hodnotím jako velký benefit. "Zánik říše" je minimálně do své poloviny svižný film s příjemným humorem a dinosauři jako takoví, se samozřejmě jen tak neokoukají, jsou-li navíc dobře zpracovaní. Takže za mě tak za tři no. Je to dobré, ale vzhledem ke vztyčené laťce mrzí, že to není skvělé. ()

Majoslav11

Slabšie ako predchádzajúci diel vo všetkých aspektoch. Krásny vizuál i vizuálne efekty, veľkolepá výprava, gentlemanské odkazy na prvý i druhý Spielbergov film. Polovica deja sú dinosaury na ostrove, vtedy film baví a chceme ďalší "park". Potom sa ale dinosaury premiestnia a už to nie je "park". Snáď mi rozumiete. V druhej polovici je už film trochu horor, trochu home invasion. Herci tiež extra nezaujmú, oceňujem ale vtipné momenty. Celkovo štandardne (rozumej predvídateľne) natočené na jedno pozretie, i keď určite zbadáte aj veľmi dobre natočené scény (napr. vodná scéna s prepravnou gyroguľou). Ani dinosaurí showdown ma tentoraz nezaujme. Za tri hviezdy. ()

titi74

Velmi dobry letný blockbuster , a aj dobre zahraty . Scenar je trošku poslabší , ale akcia a napatie vyrovná hladinu očakavaneho finale. Nie je lepší od predchadzajucej 4 ky . Ale poteší a pobaví na úrovni. ()

mirodevil

Všichni se namlsali Jurského světa a čekají teď bůh ví co. Ano, film nenadchl, ale rozhodně nezklamal. Lehký vtip a sentiment nebyli na škodu. Jsem spojojen. Kritici si klidně pouštějte dokola Jurský park, procvičte si pravačku a přibalte si balíček kapesníků. Nazdar. 75% ()

bigmatko

príbeh dinosaurov pokračuje so stále kvalitnejšou vizuálnou stránkou avšak s klesajúcou dejovou linkou. Jurský svet sa mi nezdal až taký zlý ako ho opisujú niektoré hejterské recenzie. úroveň klesá ale pripisujem to tomu, že tvorcovia sa musia mentálne prispôsobovať instagramovej generácií, ktorej myslenie je úplne niekde inde ako to bolo keď svetlo sveta uzrel Jurský park. Dej je rýchli, dinosaury sú reálnejší a inteligentejší, ludia sú sprostejší a robia nezmyselné rozhodnutia a zjavne chcú z jurského sveta spraviť niečo ako planétu opíc. Po titulkoch je síce jedna scéna ale vôbec sa neoplatí na ňu čakať lebo nič nenapovie je v podstate úplne zbytočná akúrat sa vytočíte že 15 min čakáte a už ste mohli byť doma. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá