Jelikož jsem filmek viděl až nyní, 21 let po roce vzniku, přihlížím k těmto faktům a nedám rozhodně míň, jak čtyři hvězdy! Dvojice Clooney - Kidmanová mě baví, zápletka je kvalitní, akce i napětí supr, prostě nemám co vytknout! Naopak chválím efekty, bouračky, přestřelky a tak dále, pač tady se na to ti lidi kolem filmu museli pořádně nadřít, stejně jako v drtivé většině filmů z 90 let i starších, namísto dnešního věčného z 80 procent špatného světa digitálu! A to mě na "devadesátkách" tolik baví a fascinuje! 75%(25.4.2018)

Nebýt originální motivace záporného hrdiny (já vím, zní to nelidsky) a efektní scény krádeže jaderných hlavic (dobře, ještě vrtulníkové scény jsou víc než jen povedené), bylo by to jen průměrné pokoukání. Tedy pokud nejste fanatičtí vyznavači George Clooneyho nebo Nicole Kidmanové:) Jo a málem bych zapomněl na soundtrack Hanse Zimmera... ale musím říct, že se na to dobře dívá i po víc jak patnácti letech, takže proč to neposlat do červeného, že? 70%(29.3.2003)

Vesměs průměrné (včetně ústředního dua), ale Marcel Iures je jednoduše perfektní...(27.10.2002)

Nicole Kidman. George Clooney. Mladí a krásní. Vidět a zapomenout. 60% Zajímavé komentáře: Visáč, Desperado(29.7.2005)

Docela ucházející na to, že v tom hraje Nicole Kidman. Clooney taky nepřekračuje svůj stín, čili jednoznačně zařazeno do průměru.(6.12.2002)

• Djkoma

Film s dvěma herci v kteréms e mi líbila snad ejn scéna s vlakem a laserovými zaměřovači.(11.8.2005)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $41,263,140Tržby Celosvetovo $110,463,140/70%/(22.7.2005)

Zpocatku dava tento film vzpomenout na vyborne akcni filmy ve stylu Bondovek, ale postupne prechazi v klasicky hollywoodsky film plny predvidatelnych dejovych ”zvratu” a s ocekavanym koncem.(28.7.2002)

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $110,463,140(15.12.2006)

„Všetci sú rovnakí. Chcú úctu a moc. A radi si za to zaplatia.“ PEACEMAKER patril k prvým filmom v 90. rokoch založenej filmovej spoločnosti Spielberga, Geffena a Katzenberga DreamWorks SKG (ďalej napr. podobne až príliš „umiernené“ HON NA MYŠ, DRVIVÝ DOPAD alebo AMISTAD). Réžie sa ujala v Spielbergovom (a Crichtonovom) televíznom seriáli „Pohotovosť“ odskúšaná Mimi Lederová. Práve jej obsadenie (a zbytočne „realistický“ prístup scenáristu, ktorý sa asi hanbil PORIADNE SA DO TOHO OPRIEť DOPRDELE) majú za následok... nudu (česť výnimkám - brutálna viedenská automobilová naháňačka... nakrútená v Bratislave). Tvorcovia to mysleli dobre; ich civilný prístup je k takej "komiksovej" téme, ako sú teroristi a letecké prepady automobilových kolónií, prekvapivo svieži. Chvíľku. No 119 minút nie je chvíľka. Nakoniec to dopadlo dobre len vďaka atmosfére niektorých scén a kvalitnému hereckému obsadeniu (Iures, Mueller-Stahl), ktorému dominuje robustne nekompromisný Američan Clooney so svojim chlapčenským úsmevom. Naopak, Austrálčanka Nicole Kidmanová sa v príbehu, plného nadbytočných dialógov, stráca. Kino Považan 1997(19.10.2004)

Celkem solidní akční nářez, který zaujme několika neokoukanými scénami (likvidace ruských vojaků ve vlaku) a vynikající hudbou Hanze Zimmer!(13.6.2002)

• flanker.27

Film svědčící o tom, že tvůrci si toho o tom, o čem točí, moc nezjišťovali (co chcete, natočila to ženská :)) a filmu tak notně chybí logika. Ani v Rusku ostraha jaderných hlavic jen tak nezaspí, když rozházíte plutonium z rozbušky po New Yorku, moc dobře vám z toho nebude, v Rakousku asi neni policie atd. Veselé...(24.9.2006)

• choze

Takové hvězdy a takový shit. Charizmatický drsňák Clooney z toho ještě vyšel se ctí, ale chudák Kidman to odnesla natvrdo a jakkoli ji mám rád, v tomhle filmu je za totální káču (hnědé vlasy jí ovšem sluší). Snaha o realismus je shazována úsměvnou naivitou, čím víc se snaží být paní režisérka seriózní a naléhavá, tím legračnější (a smutný) je výsledek. Celý film je navíc odporně sterilní a nevýrazný a těch pár průměrných akčních scén a počítačových výbuchů ho nezachrání. Přitom, že se z honičky za ukradenými nukleárními hlavicemi dá i v devadesátkách vytěžit super akčňák, jasně potvrdila OPERACE ZLOMENÝ ŠÍP. Stejně špatným DRTIVÝM DOPADEM Mimi Leder dokázala, že PEACEMAKER nebyl žádná náhoda a že do Kathryn Bigelow má sakra daleko.(21.11.2005)

• Morien

-"Hoď mi to lano a ty hajzly můžeš postřílet!" Pravý americký hrdina. Ať žije mír! Ještě že je tu statečná Nicol na vedoucí pozici, aby držely hubu i feministky.(28.10.2008)

Když ho Válka spatří, náhle ustane a začne se zamilovaně ztrácet v jeho hlubokých očích. Kolena se jí podlamují, jazyk má jako svázaný a nejraději by s ním okamžitě měla spoustu malých Mírečků i za cenu vzdání se všeho, co dosud vytvořila. Řeč je o uniformovaném mírotvůrci Georgovi C., na likvidaci jehož šarmu je nutno povolat pyrotechnickou jednotku.. Chvílemi se mi zdálo, že mu Mimi Leder podlehla taky a nevěnovala se tolik činnosti, u které je napsána v titulcích.(21.9.2009)

'Peacemaker' má naozaj čo ponúknuť. Scenár a jeho hlavná zápletka toho veľa nepovedia, no samotné spracovanie spod režisérskeho dohľadu Mimi Leder (a vôbec nie zženštelé) je naozaj kvalitné. Niekoľko slušných nápadov, autonaháňačka na viedenskom námestí a drobné malé vychytávky, nad ktorými inokedy krútim hlavov boli na dobrej úrovni. Aj nápad šupnúť sem viac záporákov a viac menších, no efektnejších zvratových bodov. Ale Nicole už v ubehanom akčňáku asi vidieť nechcem, nohy má do 'x' a pri behu vyzerá ako sliepka. 75%.(6.3.2006)

Nějak jsem na tento kousek zapomněla, přitom jsem ho viděla už několikrát. Je to správný akční film se vším všudy. Kdysi se mi to moc líbilo, dnes s odstupem času ubírám jednu hvězdičku za to, jak je ve zvyku v amerických filmech hlavního hrdinu stavět do světla neohroženého, nesmrtelného, málem nezranitelného supermana. Nicole to ale ve filmu opět sluší i když nenamalovaná, je prostě perfektní.(31.8.2013)

• Tyler

Pro mě jednoznačně podprůměr, a to už v době, kdy jsem na tom byl v kině...Nejlepší scénou je hned úvodní přepadení vlaku (zakuklenci a přejezdy laserových paprsků mají opravdu něco do sebe), pak se vše zvrhne do vcelku standardní podívané. George Clooney se tímhle filmem sice zapsal do širokého povědomí producentů a diváků, ale jeho výkon je, řekněme, odpočinkový. Nicole Kidman mi byla odjakživa nesympatická, a ač nezpochybňuji její herecké kvality, v tomto snímku opravdu nic zajímavého nepředvádí. Stejně tak jako scénárista a režisér...(23.3.2005)

V devadesátých letech se lehce nadprůměrnému dvojdílu DVACETČTYŘKY teda dostávalo péče. Mimi nepřináší nic oslnivého a tak aspoň Clooney hláškuje a Nicole vypadá dobře. Pár solidních scén se najde o tom žádná a i záporák (na papíře) vyčnívá (ve filmu je jinak málo výrazný), nejlíp se na PEACEMAKEROVI podepsal Hans. Jo to byly ty zlaté devadesátky... Tak Sašo ty si viděl pouštní bouři na CNN. Vzpomínáš si na ty záběry snímaný ze špičky raket, které narážejí do náklaďáků? Pamatuješ si na ně? Jak rychle se přibližovaly a zvětšovaly? Skoro bylo vidět výraz těch řidičů a pak... obraz zmizel. Nikdo neviděl co se stalo potom. A víš co Sašo? Ty to uvidíš ty parchante.(8.8.2011)

Několik skvěle inscenovaných akčních scén se tu bohužel tříští s poměrně velkou dávkou typického akčního klišé. Přesto nám Mimi Leder zprostředkovává pro ní spíše typický "rodinný" zážitek, namísto "chlapské drsnosti". George Clooney je samozřejmě perfektní a Kidman nedokáže zahrát špatně. Lokace se střídají velmi rychle a občas má divák problém registrovat. Přehlednosti dvakrát nepomůže ani střihač, avšak film jakožto celek je poměrně ucházející. Závěrečná naháněčka strhující, pěkně podbarvená akční Zimmerovou hudbou. Chvílemi odfláklé vizuální efekty ani tak nevadí. Slušná akční střední třída. Nenáročná podívaná na sobotní večer.(9.3.2006)

Lehce podprůměrný akční film s docela dobrým Clooneym a docela špatnou Nicole... ale na Mimi Leder skvělé ;o)(1.12.2002)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10