Belmondicek

"Máš nějaký potíže?... Ne, ani ne! Bál jsem se, že neumím počítat!" Volné pokračování slavné dolarové trilogie má tady už originální scénář, nosnější příběh a větší spád. Pozdější hvězda politických dramat Gian Maria Volonté opět skvělý jako hlavní záporák z kterého jde chvilkama strach. Do bandy k němu přibyl zajímavej týpek Klaus Kinski nebo Luigi Pistilli a Mario Brega (oba se znovu objevili v Hodným, zlým a ošklivým). Pistolník Clint Eastwood jako lovec odměn jemuž konkuruje zajímavý Lee Van Cleef, sled událostí je nakonec donutí spolupracovat. Van Cleef je Eastwoodovi rovnocenným spoluhráčem, díky své rozvážně působící, ale emocemi nabité postavě. Opět výborně vygradované finále, jak je u Sergia Leoneho zvykem, to vše podkresleno fantastickou hudbou Ennia Morriconeho. Jeho postavy jsou vykresleny do poněkud větší hloubky, než tomu bylo u předešlého Pro hrst dolarů. "Co kdyby ses vrátil za deset minut!...Za deset minut, už budeš v pekle!" ()

Marek06

Pro druhý díl dolarové trilogie platí to samé co pro předchozí, takže to nemusím všechno vypisovat. Clint Eastwood má tentokrát na své honbě za penězi „parťáka“ Lee Van Cleefa. V hlavní záporné roli je opět Gian Maria Volonté, taky ostatní banditi jsou super, například Klaus Kinski, kterého znají hlavně fanoušci Vinnetoua. Závěrečný duel L. Van Cleef vs G. M. Volonté je strhující a napínavá podívaná. ()

junxi91

Druhé dobrodružství ostříleného pistolníka s pončem, který bude tentokrát vydělávat dolary jako lovec lidí. Další špagety western, ve kterém se to hemží lítajícími a svištícími kulkami a ve kterém nejsou ušetřeny ani ženy a děti. Ve filmu se setkáváme se dvěma lovci lidí - s chlápkem jménem Manco a také s bývalým armádním důstojníkem, plukovníkem a válečným hrdinou Douglasem Mortimerem. Na začátku si každý z nich najdou jednoho hledaného zločince a inkasují za něj 1000, respektive 2000 dolarů. Následně je vypsána odměna 10 000 dolarů za bezohledného a chladnokrevného bankovního lupiče El India, který s pomocí svých kumpánů uteče z vězení. Indio osobně zavraždí svého spoluvězně a jeho kumpáni zlikvidují celou ostrahu věznice, kromě jednoho, který o nich má vyprávět. Indio navštíví muže, který jej zradil a nechal uvěznit, a bez okolků nechá "vyvézt" ven jeho ženu a 18 měsíčního synka a zastřelit je. Indio má u sebe hudební kapesní hodinky, které sebral ženě, které zavraždil manžela, pak ji znásilnil a žena se při tom zastřelila. Tyto hrající hodinky používá před duelem k tomu, aby pomocí hudby vyměřily čas, po kterém se tasí pistole a střílí. Takhle se prostřednictvím duelu zbaví muže, který ho zradil. V hlavě mu však zůstává nepříjemná vzpomínka na tu ženu, a tak hulí nějaké svinstvo, aby si zatemnil paměť. Indio plánuje vyloupit banku v El Pasu, kde je maskovaný trezor, ve kterém je ukryto téměř milion dolarů. Manco dorazí do El Pasa a pomocí hotelového poslíčka se dozvídá o Mortimerovi, který bydlí naproti. Mortimer záměrně v baru urazí hrbáče Wilda, který v bance provádí rekognoskaci terénu. Manco s Mortimerem se sejdou na ulici a hrají spolu hru na to, kdo dostřelí dále a kdo má lepší mušku. Ani jeden z nich nehodlá ustoupit, a tak se rozhodnou spolupracovat. Mortimer přesvědčí Manca, aby se přidal k Indiovu gangu a "dostal jej mezi dva ohně". Manco tak osvobodí Indiova přítele z vězení a přes Indiovo podezření je do gangu přijat. Indio posílá Manca a další tři kumpány vyloupit banku v Santa Cruz. Manco zastřelí tři bandity a vyšle telegrafní poplach, aby probudil šerifa v El Paso a jeho četu, kteří míří do Santa Cruz. Pak společně vyčkávají Manco a Mortimer na to, až Indiův gang vyloupí banku, což se také stane - odstřelí zeď v zadní části a ukradnou trezor, který však nedokážou otevřít. Ke gangu se brzy přidá Manco, kterého před tím Mortimer postřelil do krku a Manco říká, že se mu podařilo uniknout pronásledovatelům, a díky zranění mu to Indio uvěří. Gang se vydává do malého pohraničního městečka Agua Caliente, kde čeká Mortimer, kterému bylo jasné, že se nevydají na sever dle jejich dohody s Mancem. Wild zde pozná Mortimera, který si o něj v baru škrtnul zápalkou a vyzve ho na souboj, který končí jeho smrtí. Mortimer nabídne Indiovi službu v podobě otevření trezoru bez použití výbušnin. Indio pak peníze zamkne v trezoru a řekne, že kořist bude rozdělena za měsíc. Manco a Mortimer se pak vloupají do trezoru, aby ukradli peníze a dali je do dvou vaků, ale jsou ihned chyceni a zbiti. Mortimer však trezor zamknul a Indio si myslí, že v něm peníze pořád jsou. Pak rozjede Indio svou špinavou hru - nechá jít oba vězně, o kterých celou dobu věděl, že to byli lovci lidí. Je to však jen jeho plán jak se zbavit ostatních banditů a nechat si peníze z trezoru pro sebe a Nina, se kterých se chce údajně rozdělit. Groggy však tento plán prokoukne, zastřelí Nina a donutí India otevřít trezor, který je prázdný. Nakonec Manco a Mortimer zabijí bandity, Mortimer se sejde s Indiem, zastřelí Groggyho, ale je odzbrojen Indiem. Indio vyzve Mortimera na souboj, který má začít poté, co dohrají hodinky, ale Mortimer musí před tím zvednout svou zbraň. Nicméně, po dohrání hudby se ozve identická hudba z hodinek, které Manco ukradnul Mortimerovi. Manco dá Mortimerovi jeho zbraň a souboj je nyní spravedlivý a také dopadne dobře. Mortimer pak dostane hodinky zpět a Manco poznamenává, že je té ženě z hodinek podobný - ano, byla to jeho sestra. Mortimer se vzdává svého podílu na odměně a tak všechno - mrtvoly banditů a uloupené peníze - shrábne spokojený Manco. Celkem drsný western o dvojici lovců lidí, kteří se spojí za účelem likvidace nebezpečného a krutého bandity, a nakonec si přilepší také jeho lupem z banky. Kulky svištěly, Clint Eastwood mluvil trochu více, než obvykle a Lee Van Cleef hrál kladnou postavu, to se podle mě ale v dalším díle změní... () (méně) (více)

art

Tenhle film se mi z celé dolarové trilogie líbil nejvíc, ale nedovedu říct proč. Snad postava colonela, vtipně se rozvíjející zápletka, ale nejspíš to bude dokonalost jednotlivých scén. A jako v celé trilogii, velmi vtipná scéna nakonci :) ()

lenzi

Najslabšie z trilógie, chýbal mi tam vypointovaný scenár ako v prvom filme alebo prepracovaná filmárčina ako v treťom. ()

john.h

Naprostá paráda. Clint Eastwood je tady tak cool, že se současní filmoví drsňáci můžou jít jen zahrabat. Hudba, režie, herecké výkony, nekompromisní scény, které dneska už jen tak neuvidíme (zastřelení matky s dítětem) a skvělý scénář nemohou být ohodnoceny jinak než plným počtem. ()

stiewe

Sergio Leone prostě válí! To co předvedl na své nejslavnější trilogii prostě nemá obdoby. Všechno od herců, režie, scénáře po božskou hudbu do sebe zapadá v každičkém detailu a ukazuje nám které filmy jsou těmi nejlepšími westerny. ()

nicneznam

Fraška bez atmosféry, která nestojí za nic a znechucuje exponenciálně každou další minutou. A to ihned od příšerného začátku! Ten stylový posun je znatelný a velmi nepříjemný. To volím ještě slabá slova. Již žádná usedlost, naopak přišly ke slovu „velkolepější‘ a masovější scény. Leone nabral styl ukecané soap-opery, ve které objevil kouzlo ukájení se svým neměnným mrtvolným stylem. Vůbec nesejde na tom, jakou má ten film úroveň, hlavně když se objeví roznožený chlápek se stínem ve tváři, s doutníkem v puse a někoho sejme. Celá podívaná je doplněna o směšné epizodky útěku z vězení a bankovní loupeže. K tomu tak hypertrapné scény, až mně přecházel zrak. Střílení do klobouků – jeden z mnoha extrémů, u kterého nenacházím slov. K tomu ty protivné zvuky. Morricone následoval Leoneho a vytvořil mdlou impotentní hudbu, která je účinností oproti jedničce na míle daleko. Nejhorší ovšem je, že takové filmy nejenže ztrácí kvalitu, ale ony ještě k tomu nabírají na délce. Neznám důvod. Ano, lidem se zalíbilo střílení z revolveru šesti ranami za sekundu, které hlavní postavu zbaví šesti nepřátel, tak proč to nenatahovat. Tohle nemá v ničem hodnotu a už to nechci v životě vidět. Jsou to filmařské hrátky v poušti, které už měl dávno zasypat písek. Nikdy ani vzdáleně nepochopím, co na tomhle kdo vidí a někdy bych se na to s takovými lidmi rád díval v jedné místnosti, abych sledoval jejich zaujetí. Hrozím se třetího dílu. Ten má pro jistotu minut 160! ()

xenopus

Někteří lidé tvrdí, že kvalita snímků dolarové trilogie postupně narůstá. Neviděl jsem nikdy žádný, až teď jsem si udělal čas na všechny tři a že se na to kouknu postupně. U hrsti dolarů jsem moc neuchcával, ale tady již docela ano. A říkám si, jaký může být prý nejlepší, třetí film? A schválně jsem si počkal s hodnocením tohoto, druhého, až po zhlédnutí Hodného, zlého a ošklivého. No a co čert nechtěl, Pro pár dolarů je ten, který mi přijde jako vrchol Leoneho westernů. Zajímavější zápletka i děj než u prvního, k Eastwoodovi partner, který ho převyšuje, totiž Lee Van Cleef, nikterak zbytečně zdržované scény a lepší výkon Morriconeho než u jedničky. Tohle je ještě western, kde je psychologie, střílečky, akce i docela pomálu mrtvých. A hlavně tohle je western, u kterého nezíváte nudou jako u následujících dvou Leoneho šedesátkových westernů. A proto ho hodnotím nejlépe. Pro mě jeden z nejlepších westernů. ()

aik

Špičkový Leone a pro mě osobně i o něco jednotnější a lepší než protěžovaný Hodný, zlý a ošklivý. Přiznávám, že Eli Wallach a jeho postava zde chybí, ale na druhé straně Lee Van Cleef a Gian Maria Volonté jsou naprosto famózní a závěrečný souboj je pak něco z čeho běží mráz po zádech stejně jako v TnZ. ()

Tiiso

Naprosto skvělá šedesátá léta americké kinematografie v rukou režiséra s evropským okem. Pro pár dolarů navíc je toho důkazem ať už to někdo vidí či ne. Jednoduchý příběh, tři hlavní role, hranice dobra a zla ač jasně načrtnutá přeci jen často skrývaná a někdy těžko čitelná. Velmi dobré oko kamery, exteriéry....Vyprávění příběhu má příjemné tempo. Neustále se něco děje a zároveň je vše takové westernově klidné. A opět ta nezapomenutelná hudba čaroděje Moriconeho. Takovou atmosféru uměl Leone vytvořit a je to také (atmosféra) jeden ze stěžejních pilířů kvality jeho filmového umění. Ta láska a srdce co do tvorby snímku a nejen tohoto dává je cítit v každém okamžiku a proto Pro pár dolarů navíc není jen tuctovou dobrodružnou kovbojkou. Je vlastně někde o pár dlouhých sáhů někde výše a pořád a pořád po těch letech od svého vzniku dokáže přinést domů, veliký kus zážitku a filmové zábavy. Velkou měrou mu k tomuto výkonu pomohli všichni tři představitelé hlavních rolí, kteří porstě hrají tak dobře, že to až vypadá, že vlastně nehrají. A to je to správné. ()

Marfab

Clint a jeho pohotové kolty, vždy připravené u pasu schované pod vyšívaným ponchem je prostě radost se na tohle koukat. i když ve filmu zase není moc vidět tolik toho střílení, děj který se odehrává je hodně dobrý a plný zvratů,jo a nejlepší na tom filmu je ta perfektní hudba, zvlášt to chytlavé pískání...takže 90,79% ()

kyLuke

Všechno , co Sergio Leone natočil , to proměnil ve vybroušený diamant a nebráním se tomu - že tento film je asi 3. nejlepší western všech dob . Fantastická režie Sergia Leoneho a naprosto geniální hudba boha Morriconeho proměnila tento film ve skutečnou dokonalost , která se probojovala do mé TOP 30 a z pozice třetího nejlepšího westernu všech dob ji už asi žádný jiný western nesesadí . Geniální dílo mistra ! ()

Knor

Popravdě řečeno, tenhle díl dolarové trilogie se mi líbil asi nejvíc. Není sice tak syrový jako první díl a není ani tak vyblýskaný jako HZaO, ale ta drsná westernová atmosféra tady na mě působila asi nejvíc. Výborně nadupaný western o lovcích lidí a podtrhnuto naprosto jedničnou hudbou od Ennia....paráda!!!! ()

Stanix

Druhý díl z dějově nepropojené trilogie špageti-westernů o neznámém pistolníkovi, tentokráte o dvou bounty-killerech, tedy česky lovcích hlav. Pozvání Van Cleefa do role bodrého a mazaného důstojníka byla trefa přímo do černého. Sergio zde trochu přitlačil na dramatičnosti, oslovil Ennia jako vždy a výsledek nemůže být jiný, než výborný. ()

Marator

Sergio Leone a Ennio Morricone jsou prostě povedená dvojka. Ikony spaghetti westernů vytvořili obrazově i zvukově pohledné dílo o zabijácích zabijáků za pár dolárů navíc. A Clintovi Eastwoodovi pončo zkrátka sluší. ()

Tormentor665

Na jednu stranu je to pro mě nejméně oblíbený z dolarovek, protože mi to přijde jako "pouhá" soubojovka, zase je tam ale lepší Volonté a hrbáč Kaluse Kinského, což je moc fajn postava:-) ()

GudMen

Důvody, proč udělit absolutní hodnocení, budiž cílevědomý plukovník v neopakovatelném tandemu s úsečným pistolníkem, melodie proplétající se mezi snímky s takovou mistrností, že není zřejmé, co se čemu přizpůsobovalo, a konečně, v osobním životě značně to pokřivený muž Kinski si sice střihne jen drobnou konfrontační etudu, přesto navýsost bravurně. Bez debaty nejsilnější článek dolarové trilogie. ()