Gabretta

Western není zrovna můj žánr, ale tohle byla příjemná podívaná. Famózní Morriconeho hudba se ze zvuku výstřelů a vůně střelného prachu vynořila vždycky v pravou chvíli, aby dodala scéně tu pravou šťávu. Clint Eastwood v plné síle nebyl vůbec špatnej. ()

Biopler

Jednotka mala priamočiary dej a one-man-show Eastwooda, uveriteľnosť príbehu dvojky je na minime a ani výkony, v úplnej pohodičke hrajúcich, Eastwooda a Van Cleefa filmu u mňa nezdvihnú hodnotenie. Morricone je opäť presný, aj keď polku muziky si požičiava z jednotky. Leone sklamal. Najviac ťažkopádnym záverečným finále, kde cítiť ťažkú pohodičku a klasiku, ale načo to bolo dobré, to neviem. ()

caramell

Perfektní film, srovnatelný s třetím dílem dolarové trilogie. Úžasné scény, například první konfrontace lovců lidí je dokonalá. O úžasnosti hudby nemá smysl psát, nosil bych dříví do lesa. Nejvíce překvapený jsem byl z toho, že Lee van Cleef mi sednul více než Clint Eastwood a paradoxně jsem vše přál jemu. Narozdíl od Hodného a Zlého perfektní oddychovka. Vřele doporučuju ()

Torgal

Navýšenie rozpočtu výrazne pomohlo celkovému westernovému feelingu, Clint dostal výborného parťáka i záporáka a Leone rozvíja svoje trademarky. Medzi prestrelkami sa nájde priestor aj pre odľahčujúce scény a do vykradnutia banky v El Pase film funguje ako hodinky (apropo hodinky - scény s nimi boli dosť mimo). Potom ale ako by sa koncept filmu rozpadol, stratila sa gradácia a postavy akoby len náhodne blúdili po plátne. 7+/10 ()

tranquill

"Bravo!" A já souhlasím s Clintovým zvoláním. Tohle se Leonemu opět povedlo. Western se vším všudy. Akce, atmosféra, nekompromisní hrdinové, a zde i patrná špetka humoru :-) ()

Sign

nvm, asi je to tim ze miluju westerny a uplne nejvic kdyz v nich vystupuje Eastwood po Hodny,zly a osklivy je to zatim nejlepsi co sem videl ()

Rudyamon

Volné pokračování "dolarové trilogie" se vyznačuje všemi kvalitami první části a přidává něco navíc, jako by Sergio Leone pomalu zvyšoval dávky svého umění. Když v prvním dílu šlo jen o stovky dolarů, tentokrát jde o tisícovky dolarů a o hodně víc kulek, které proklatě rychle dosáhnou svého cíle. Hvězda Clinta Eastwooda zazáří o hodně víc, hlavní padouch Gian Maria Volonté je opět o trochu drsnější a na scénu přichází sympatický lovec lidí Lee Van Cleef, který vytvoří a Clintem nezapomenutelnou dvojku. Další z klasických italských westernů, který ukazuje, že kvalitní a "američtější" western dokážou natočit hlavně neameričani. Druhá a stejně důležitá složka filmu, která je neoddělitená, je hudba. Ennio Morricone je muž číslo 2, bez kterého by tento a další filmy nebyli možná až tak slavné. Muž číslo 1 je samozřejmě Sergio Leone, který nenatočil sice filmů hodně, ale zato kvalitně. Dá se říct, že kdyby Sergio Leone nebyl, byla by filmová tvorba o hodně chudší. Zní to možná kýčovitě, ale je to fakt, na který vsadím všechny své dolary ... ()

Petulka88

Nejsem žádným velkým fanouškem westernů a jejich rozvleklého způsobu vyprávění. Ale jedno musím uznat - Clint je nekorunovaný král Divokého Západu. ()

lakart

Stejně jako Pro hrst dolarů je tento výjimečný western hned za Tenkrát na západě a Hodný, zklý a ošklivý. V tomto případě se mi více líbil příběh a postava Indiana je neskutečně dobře zahraná. Tentokrát bych řekl, že postava Clinta je trochu upozaděna oproti plukovníkovi. Příběh o dvojici lovců odměn a nejobávanějším lupiči a vrahovi divokého západu je výborně odvyprávěn, ale nemohl jsem místy zbavit dojmu, že některé scény by si zasloužily mírné zkrácení. Jednalo se o poslední film Sergia Leoneho, který mi chyběl, a musím za sebe říct, že až do této doby byl western jako žánr můj neoblíbený, ale evidentně jsem koukal na špatné filmy. Uznávám Leoneho, Morriconeho a Eastwooda jako průkopníky žánru a myslím, že lepší westerny už asi nikdy nikdo nenatočí (zatím se tak nestalo). 90% ()

Rawar

Tenhle western si mě získal hlavně díky svému hlubokému příběhu, který k dokonalosti dovádí hudba Morriconeho. Jedná se sice o v pořadí druhý díl v Leoneho trilogii s Eastwoodem, ale svým obsahem mi připomíná spíše Once upon a time in the west. Dva pistolníci Eastwood a Van Cleef pasou po tlupě desperátů aby za ně mohli shrábnout odměnu. Jeden z nich má zálusk pouze na odměnu ale jak film plyne, postupně se rozplétá velice smutný a skličující příběh, který se kdysi odehrál a divák tak zjišťuje, že záměr druhého z hlavních hrdinů, možná nebude čistě materiálního charakteru. Finální duel a zúčtování konečně ukáže celou, krutou pravdu ( podobně jako v Once upon a Time in the West) a člověk si uvědomí že nekoukal jenom na film plný střelby, jízdy na koních a chlapských hlášek. Ale na poctivé drama divokého západu. Takovýchto filmů je na světě jako šafránu. ()

Mira90

Ne, ne, ne! :-/ (Spaghetti) western není nic pro mě. Jakkoliv jde o kvalitní film(y), nedokážu si je užít. Při všech těch minutových záběrech do blba má člověk až moc času přemýšlet o čemkoliv jiném, a to je prostě špatně. Proto díky za E. Morriconeho. ()

Acrobat

Požehnaný si medzi westernami na veky vekov amen. Nemožnosť znegatívniť osobnostnú a majetkovú rovinu, dejové nuansy v gradačnej extáze, herecká oddanosť a psychická stabilita k tomu osobitý, nikdy nevyčerpávajúci Leone. Dejinný skvost v podobe perpetum cinema. ()

Mik_e

První díl byl trochu rozčarování, ale tady už je vše, co máme na Leonem rádi. Dlouhé záběry, atmosféra, výborná hudba. Eastwood zde má navíc více než skvělého spoluhráče, Van Cleefa. Výborné...někde mezi 4* a 5*. ()

Likan7

Moje 3* se tu budou celkem vyjímat. Westerny nejsou pro mě, a tak pokud dám 3*, je to pro film vlastně velká poklona. Eastwood je skvělej a pro tuhle roli se narodil, hudba je překrásná a atmosféra fajn. Jen je to prostě western..! 2 hodiny nudy a zadumaných tváří. ()