Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, (2018–2025), 37 h 29 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (více)

Série(6) / Epizody(65)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

kkarx

Nářez, hromada odkazů na slavnou sérii a vícerozměrné charaktery. Příběh se víc točí kolem Johnnyho, kterej je hlavní postavou a přes jeho chyby mu člověk musí přát. Za třicet let skončil jako sympatickej rozvedenej loser, z Daniela se na druhou stranu stal neskutečně otravnej samolibej pracháč. :=)) Cobra Kai je komediálnější až sebeparodický počin a současně i dramatičtější než Karate Kid, nemá ale tu atmosféru klasiky a člověku přijde líto, jak Zabka a Macchio zestárli. Pokud jste vyrostli na filmu, tak vám bude do breku. Karate na turnaji je ještě horší než v Karate Kidovi a souboje nedávají už vůbec žádný smysl. Soutěží například vypasená holka, která sotva zvedne nohy z tatami, desetiletej klučina proti dospělýmu chlapovi.... Techniky úděsný a pravidla opět téměř neexistující. Jedinej kdo v seriálu umí bojový sporty je Zabka a je to znát (sice dělal judo, ale není to dřevo a naučil se slušně i údery a kopy), Macchio by to možná dotáhl na žlutej pásek. :-D ()

Hapretor

Nikdy by mě nenapadlo, že seriál plný teen(ů) mě bude tak výsostně bavit ... většinou se rád dívám na horory, kde rozmazlená stupidní ještě ne-dospělá mláďata likviduje nějakej kokot třeba zahradním traktorem ... Tady musím vzdát úctu všem hercům a herečkám - těm mladým - protože co tady, předvádí je skvělé, zábavné a poutavé ... nejen že své role zahráli s přehledem přirozeně, ale i jejich "karate" výkony jsou podobně na pohled ohromující jako když čumim s otevřenou hubou na Adkinse, který lítá vzuchem a dělá trojitý otočky a kopy ... krásný mladý holky, pár opravdu hezkých ženských, několik total "mortal kombat" bitek - koukal jsem - skoro nedýchal ... a do toho skvělá hudba ... co díl, to parádní kousek ... neuvěřitelný feeling let osmdesátek, a to nejen v podání retro úseků, jak ukazují dějově příhody v minulosti - skvěle provázené - musím dodatečně pochválit - co charakter to sympatická osoba, která je jasně daná a skvěle zahraná ... bohužel až na jednoho hlavního představitele - Ralf Pochčijo - což byl tak nesympatický zjev, až sem málem blil velebnosti ... ještě jsem neviděl chlápka ( ve filmu, seriálu ), který by dělal bojový sport a byl tak nechutně rachitický, úlisný, protivný a každému cpal své ideály a myslel si, že jedině on je morálně na výši - neuvěřitelně protivný charakter a tomu chlápkovi jsem tu roli absolutně nezáviděl ... kdyby totiž nebylo Miagiho, dostával by na držku celý život, protože byl opravdu nevydejchatelný ... Johnnymu jsem se vůbec nedivil, ale zvládl to jako největší frajer ... ten herec byl skvost ... nepamatuji si postavu ve filmu nebo seriálu, která by si víc získala mé sympatie ... závěrem jednoduše řečeno: skvělé ... ()

hEROic

Ano, je to velká nostalgie! Ale taky se to pohybuje na hranici béčka, a to zrychlené kopírování tréningů z původního filmu mě teda iritovalo. Daniel je zde takovej dobrák, že je až slizkej. Naštěstí to zcela zachraňuje Johnny se svými démony a neortodoxními metodami. Navíc to má slušné tempo. První řada 80%. Další řady pro mě byly příjemným překvapením. Nevěřil bych, že tahle dětská tématika dokáže vygenerovat i zajímavé příběhy natož i pár překvapení. Necelých 90% ()

Olík

Ty v..e, Machhio s Zabkou zase na jedné žíněnce. Já jsem ročník 1980….Daniel-San, Pan Miyagi, jestřábí kop….chápeme se, že? Jasně, je to naivní, realitě vzdálené světelné roky. Jestli je tvůj trenér někdo z titulků, tak do třech dnů si vytřeš i s Bruce Leem, nezletilci se prohazují oky a lámou si kosti na každém rohu a další tělocvična plná nesmyslů. Určitě by i bylo lepší, kdyby byla natočena jenom jedna ku….ky nabitá řada, protože každou další postavou či zápletkou se už jenom motáme v kruhu + kouzlo právě třeba první řady, bylo v té rozpolcenosti, kdy každý byl zároveň kladným i záporným hrdinou. Celé je to vlastně jedna velká a natahovaná béčková blbost, jenomže já jsem ročník 1980, víme. ()

Ham.and.eggs

Škoda slov. Ale krátce. Obdivuhodně stylovej sequel s prvky rekontextualizující (skončim v pekle) parodie k osmdesatkový sérii Karate Kid. Cobra Kai je seriálem často naivním a přímočarým s jednoduchými schématy vyprávění, přesně jak ty jeho starý vzory (znát je ani nemusíte), ale díky dalším rozměrům (koření v podobě cynismu, nadhledu, střetu generací atd.) se na to zatraceně dobře dívá. Pocta karate, chlapům ve středním věku i morálním hodnotám. První série dokonalá, druhá furt dobrá, třetí slabší, ale vidět to stejně chcete. Čtvrtá série je zase příjemně nabušená. Pátá nezklame. ()

HenryIvan

Kto by bol povedal, že ma menší retro výlet do obdobia, kedy vládlo v Amerike karate až tak dostane. Bolo pekné vidieť veci nie len z jednej perspektívy. Zmenou z čierno-bielých postáv na „ farebné ” sme dostali hneď inú dynamiku a potom to už išlo ako po masle. Škoda, že sme dostali len 10 častí, škoda, že sa z Miguela stal na konci taký idiot ( dúfajme, že sa v prípadnej druhej sérii poučí ) a škoda, že teraz musím čakať, kým a či vôbec dorazí druhá séria. Rozhodne by si ju to zaslúžilo. ()

Kingjiri

Docela čumim, že už dělá seriály i YouTube. Cobra Kai je fajn podivaná, která jednak umě hraje na nostalgickou strunu návazností (nejen flashbackama) na původního Karate Kida a hlavně naprosto geniálně vrací do hry ty samý hlavní představitele po téměř 35ti letech. Marně pátrám v paměti, kdy jsem takovejhle nápad viděl zpracovanej. Příběhem už nejde o nic moc světobornýho. V podstatě se do určitý míry recykluje původní námět s tim, že se původní hlavní hrdinové potýkaj s krizí středního věku, stávaj se senseiema a přicházej jejich nový svěřenci. Spoléhá se dost na náhody, s jakejma se různý postavy potkávaj, ale aspoň se daří tyhle momenty přetavit v zajímavě vztahově propletenou podivanou. ()

Critic

Nejlepší osmdesátkový retro. VHSku s původním Karate Kidem jsem v dětství viděl asi tisíckrát a schválně jsem se tomuhle seriálu vyhýbal z obavy, že jde o další prázdný spin-off, ale opak je pravdou. ()

Jajar

Karate Kid nového tisíciletí. Bývalé hvězdy béčkového akčnáku pro teenagery z 80. let v hlavních rolích nostalgického příběhu o chlapech v krizi středního věku. Cobra Kai je skvělá zábava a hořkosladká akční komedie, ale také trochu trpká sebereflexe o plnění dětských snů a boji s vnitřními démony. William Zabka, který hrál celý svůj život v podřadných rolích těch nejhorších filmů, tady září. ()

Johny M.

Karate Kid, polozapomenutá, lehce nostalgická záležitost z dětství nás, 30+. 5 let jsem Cobra Kai odkládal, 'vždyť ono to asi nebude nic moc'. A pak jsem těch 5 sérií bezmála vyfetoval na jeden zátah :) + jsem si jednotlivý série proložil původní trilogií, což je asi to nejlepší, co můžete udělat pro lepší zážitek, pokud si ty snímky nepamatujete. Protože to provázání a navázání po 35ti letech je tak dokonalý, jak jen to jde. Průběžně se v Cobra Kai objeví každá postava z Karate Kids (Pat Morita aspoň ve flashbacích) a co je ještě důležitější, každá postava/herec je zde tak sympatická (vč. záporáků, který jsou taky v topu), až je to neuvěřitelný. Mix dramatickejch scén, akce a vtipu, směsice kterou normálně nevyhledávám, ale takhle dokonale napsanej seriál jsem snad ještě neviděl (a když to pohltilo i moji zprvu opovrhující ženu, tak je to taky co říct). Průběžně stupňující se akce, často děsná legrace, parádní chemie mezi Macchiem a Zabkou, dokonalý záporáci, řezající se děcka i ti "šedesátníci" a hlavně kurevská NOSTALGIE! ()

Urukhaj98

S01-S04: Takhle se mají oživovat zapadlé legendy. Karate Kid považuji za neurážející blbůstku pro mladší teenagery. Cobra Kai je v podstatě tím samým, ale je na rozdíl od zmíněného filmu je zpracováno tak strašně moc kulervoucně, že jej hravě strká do kapsy. Jednoduchý přímočarý příběh jak z osmdesátek, sympatické postavy a choreograficky bravurní a napínavé souboje. Jistěže je to pořád vlastně hrozně hloupoučké, ale proč to řešit, když to skvěle funguje. Nejde nemilovat. 9/10 ()

Psycho.R

Někdo by mohl říct, že měknu... Pak ať se, ale podívá na hodnocení na Rotten tomatoes, kde má CK k dnešnímu dni 100%. Totální kick ass. Autorům se povedlo vdechnou duše kladným i záporným postavám a díky tomu jim věříte jejich chování i proměny. Macchio i Zabka si, viditelně, užívají návrat k největšímu hitu jejich kariéry (mimo jiné jejich postavy shlížejí na svět podobně jako já a nechápou, jak se vše proměnilo). "Mladá krev" se nechová tak, že těm dětem dali pár facek. Scénář je vypiplaný tak, abyste věřili tomu, co kdo řekne a zároveň, aby na vás dýchala nostalgie při flashbacku i při vyprávění o panu Miyagi či zmínkách o záporácích Cobra kai. Když už jsem si říkal pět minut před koncem posledního dílu, jestli druhá série nepokazí, co první započala a jestli má co říct, dostal jsem v posledních třech scénách odpověď, že se může jet dál a nebudu zklamán. Nakonec - Stylizace a hudba za jedna! Zapomeňte na Next karate kid i "remake" z roku 2010. Daniel-san vs. Cobra kai je jediná správná cesta. Youtube se vskutku vyprsil. Ps. jediné dva minusy jsou casting Zabkova syna, protože i když s ním máte sympatizovat, tak vypadá slizce. A druhé a to je, bohužel, pochopitelné, avšak musím ho zmínit, je nepřítomnost Pata Mority, ale ve vzpomínkách si ho užijeme. ()

Hellierer

Cobra Kai je seriál, který fanouškové původních filmů (tedy aspoň prvních dvou) musí milovat. Nostalgie zde od prvních dílů šlape na maximum a nadšenost z toho, že vidíme naše hrdiny po tolika letech opět na obrazovce, prostě nejde skrýt. Co je ale překvapením, je fakt, že Cobra Kai není jen hloupý fan-service, jako vypadal z ukázek. On je to ve skutečnosti zcela kompetentní seriál, umě střídajíc drama s komedií. Ano je to pořád trošku naivní, ale rozhodně to minimálně z karate hlediska nepůsobí tak směšně jako filmy. Za mě rozhodně milé překvapení a ihned chci další sérii! 1. série = 90% Druhá série bez jakéhokoli ohlédnutí pokračuje v připraveném příběhu, kde první polovina je pozvolné rozvýjení postav, aby se pak od šesté části duplo na plyn a poslední trojice dílů se stala neskutečně našlapanou jízdou, vrcholící desátým dílem, jenž z postav i diváka ždímá tunu emocí a přitom neskutečně vnadí na další sérii, která dost pravděpodobně bude poslední. A já rozhodně budu u toho. 2. série = 85% Neskutečná míra patosu, obrovská dávka nostalgie, mega množství naivity, ale jednoduše to na mě pořád neskutečně funguje. Třetí série sice dostala lehkou netflixídu, kdy některé díly jsou prázdnější, ale pořád to má super tempo, přičemž se stále jedná o skvělou oddychovku. A jako příprava na zřejmě poslední sérii super! 3. série = 80 % ()

neo93

Parádní seriál, který není jen pro fanoušky Karate Kid, ale právě oni ho nejvíce docení a vlastně si ho i užijí. Daniel LaRusso a Johnny Lawrence znovu proti sobě. Tentokráte poněkud v jiných rolích. V rolích trenérů neboli sensei. Již z první epizody můžeme vypozorovat, jakým směrem a způsobem se seriál bude dále rozvíjet. Hned v úvodu pilotu vidíme osudný souboj věčných rivalů z dětství, jenž lépe vyzněl pro Daniela. Jenže místo toho, abychom začali sledovat vítěze turnaje, nahlížíme do života poraženého soka po 30-letech. Toho nacházíme téměř úplně na dně společenského žebříčku, který nemá vlastně vůbec nic, rodinu, peníze ani uznání. Naopak Daniela vidíme jako úspěšného podnikatele prodávající luxusní automobily, otce rodiny a člověka, jehož si váží celé město. Na této základní paralele je vlastně postaven celý seriál. Není to však pouze konflikt mezi dvěma zestárlými nepřáteli, ze kterého seriál těží. Zakládá si také na prostředí střední americké školy, ve kterém se odehrává značná část příběhu. A v něm pozorujeme klasické postavy a dějové linky, které jsou už od začátku jasné, jak dopadnou. Šprty a jejich agresory, místní "výjimečnou" skupinu dívek, dávná přátelství, první lásky i následné další partnerské vztahy. A v neposlední řadě, nám seriál nabízí především karate. Od náboru nových členů, přes tradiční i netradiční tréninky, až po souboje jak v dojo, tak mimo něj. Všechno to do sebe krásně zapadá, ačkoli je strašně patrné, kolik věcí si seriál bere z původních filmů. Ve výsledku to ale nevadí. K některým sice přímo odkazuje, ale jiné prvky variuje, další přidává nové a vlastní. Poslední díl, věnovaný pouze turnaji v karate, je pak tím nejlepším možným zakončením, jaký jsme si mohli přát pro tento seriál, resp. sérii. A že bude další řada, jak je zřejmé ze závěrečných minut? Klidně, sem s ní. ()

Pavel82

Podle ukázek jsem čekal nějakou romantickou teenage sračku, kde se děcka občas poperou... Ale je vidět, že kdo tenhle seroš tvořil, měl skutečný vztah k originálu a dostatek peněz, aby ho mohl důstojně převézt na obrazovku. Smekám... A jen víc takových... Opravdu jsem to nečekal... Cobra Kai Vám dá nostalgický crane kick přímo do ksichtu :) ()

ER

Takhle se mají dělat poučné a přitom nenudící seriály pro mladé (a jejich rodiny). Mile jsem byl překvapený kvalitou bojových scén a zvládnutou nostalgií. ()

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

27.04.2024

Pokud jste fanoušky komiksových filmů a těšili jste se toto léto na pořádnou porci akční zábavy, máme pro vás špatnou zprávu. Sólovka spider-manovského záporáka ze stránek Marvel Comics, dlouho… (více)

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021