Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, (2018–2024), 34 h 9 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (více)

Série(6) / Epizody(60)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

holub109

Starý Karate Kid byl moc fajn a pokračování po více jak 30 letech se dle mého povedlo znamenitě. Tvůrci tenhle comeback skvěle zvládli, scenáristicky tomu není co vytknout, největší devizou Cobra Kai jsou ale určitě postavy. Ty mají hloubku, jsou překvapivě parádně zahrané, jejich osudy dávají smysl a zkrátka vás bude neustále zajímat, jak to s nimi bude pokračovat. Hlavní duo má navíc mezi sebou výbornou chemii, sám jsem byl ale překvapen, že jsem fandil spíše původnímu záporákovi Johnnymu, jehož představitel William Zabka je neskutečný sympaťák. Navíc ani nové tváře nejsou vůbec k zahození. Objektivně to asi na plný počet není, ale málokterému počinu se povedlo oživit nějakou kultovní značku takhle znamenitě, navíc v seriálu, který baví od začátku do konce a vlastně mu ani nemám co vytknout. Nemůžu se dočkat ledna a další série. 1. a 2. série - 90% ()

Maximilianus

1 séria: Koncept stárnuceho Billy Zabku a jeho osobnej nostalgie sa mi páčil už vo videoklipe Sweep the Leg od No More Kings, a tento seriál to spolu so skutočnou nostalgiou a svetom Karate Kid dotiahol takmer do dokonalosti. Nejde tu iba o už spomínanú nostalgiu, ale aj o rivalitu, život mužov v pokročilom veku z kedysi opačných strán žinenky, ale aj svet teenegerov a nastupujúcej generácie karatistov. A najmä je to urobené pútavo, zaujímavo, úsmevné a so slušnými súbojmi. Jediné, čo ma mrzelo, že sa z väčšiny žiakov Cobra Kai stali celkom agresori a hajzli. Najmä Miguel mi bol ku koncu úplne nesympatický. Aj Hawk už bol celkom pohltený násilím, ale aj tak je to super postava a asi najviac som si obľúbil jeho. A samozrejme zatiaľ fandím Robbymu. Celkovo sú tu postavy veľmi dobre urobené, vyvážené, pozerateľné, pestré a aj sympatické. Teším sa na druhú sériu. 2. séria: Mrzí ma, že sú žiaci Cobra Kai takí hajzli, pretože je tam pár dobrých postáv, najmä Hawk, pri ktorom som dúfal, že sa ešte obráti k lepšiemu. Ale asi to nehrozí. Stále sa mi ten jeho prerod z prvej série páči a trochu mu fandím, ale je tam pomaly najviac záporná postava. Miguel mi stále nie je moc sympatický, ale aspoň sa už trochu unormálnil. Nová postava Stingray parádna. Johnny a Daniel sú super a dúfam, že si k sebe nájdu cestu a nakoniec sa spriatelia, prípadne možno spolu založia vlastnú školu a budú bojovať proti Cobra Kai. Prítomnosť Kreesa ma veru nepotešila a ešte určite narobí problémy. Robby stále favorit. 3. séria: HAAAAWK. Konečne. Paráda. Síce malé zaváhania tu boli, ale ten finálny diel priniesol takmer všetko, čo som dúfal, že sa stane a myslím, že predčil aj ten z predchádzajúcej série. Robby síce trochu stratil cestu a vydal sa zlým smerom, ale zvyšok osadenstva dopadlo ako z rozprávky. Teším sa na ďalšiu sériu, kde už konečne budú oddelení tí zlí od dobrých. Síce 4. séria môže byť kľudne posledná, keďže NETFLIX rád ruší v takom čase seriály, ale verím, že prinesie opäť veľa súbojov, emócii, humoru a napätia, tak ako tomu bolo aj teraz. PARÁDA. 4. séria: Síce je to telenovela, kedy sa všetci stále hádajú, bojujú, udobrujú sa, prechádzajú medzi klubmi, ale opäť to bola paráda, posledné dva diely priniesli dlho očakávaný turnaj, ktorý naplno splnil moje očakávania, dokonca ich aj predčil a záver opäť nabudil na pokračovanie. A opäť mám na záver iba jedno slovo, HAAAWK. Najlepšia postava. 5. séria: Príde mi, ako keby Cobra Kai vychádzalo pomaly každého polroka, no ani rýchla produkcia nových dielov neuberá nič na ich kvalite. Táto séria priniesla menej súbojov, teda aspoň tých mládežníckych, a priniesla viac súperenia medzi dospelými. Čiže seriál dokázal priniesť niečo nové. Hawk nemal toľko priestoru, ale stále je super. Na krk mu ale dýcha hviezda tejto séria, a to je Chozen. Bol som rád aj za zjednotenie všetkých hlavných mladých hrdinov pod jeden tím, aj keď bohvie ako nadlho. Kašlať na Stranger Things, toto je momentálne najlepší seriál Netflixu. Snáď ho čoskoro nezrušia. () (méně) (více)

Sharpooter

Seriál navazuje na film Karate Kid z roku 1984, ale nebojte, pokud jste film neviděly, tak vám seriál dá dostatek informací (ve formě flashbacků), abyste vše pochopily. V třetí sérii už jsou i flashbacky na další filmy, a vše je opět skvěle prostříháno s flashbacky. Seriál má spoustu hlavních postav a každá má dost prostoru, aby vám přirostla k srdci. Každý díl seriálu dokáže nabudit na další díl. Díly nejsou ani moc dlouhé což je dobře, protože natahovat něco nikdy není dobré, takhle se v seriálu pořád něco zajímavého děje. Každá série má vždy výborný konec, který je na 10/10, a kde s všichni porvou. Seriál je na 8/10. ()

Ceberus

Byl jsem seriálem nadšen už od začátku, ale po opětovném zhlédnutí původního filmu musím o to více smeknout před tvůrci, že vědí naprosto přesně, jak zahrát na nostalgickou strunu. Stejně tak obrovskou poklonu zaslouží za postavu Johnnyho Lawrence, který v původním filmu neměl vůbec prostor pro nějaký rozvoj, zatímco v seriálu jde o velmi komplexní charakter, kterému samozřejmě velmi pomáhá svým hereckým uměním William Zabka. Další pochvalu zaslouží casting, který vybral kvalitní teenagery výborně zvládající své definované role - zvláštní medaili zaslouží Jacob Bertrand za Hawka. V pochvalách můžu pokračovat u choreografů - na to, že mají po ruce naprosté karate nováčky anebo naopak důchodce z původních filmů, tak z obou skupin dokáží chytrými střihy namíchat dostatečně akční souboje, ve kterých máte dojem, že ty postavy skutečně něco umějí. A poslední pochvalu udělím tvůrcům hudby, kteří přesně vědí, jak zachytit osmdesátkový feel. Po pěti sezónách ještě seriál pochválím za to, že je velmi trpělivý v postupném dávkování postav z původních filmů. Ke konci už má svět tolik použitelných postav, že bohužel ne všechny dostanou prostor, který by si zasloužili, a je holt nutné omezit pozornost jen na několik hlavních, aby se děj posouval kupředu. ()

Nix

Tohle mne opravdu smetlo. Nejen, že je to lepší než originál, ale všichni herci jsou tady opravdu ve formě, byla to opravdu skvělá jízda. Staré béčkové filmy ožívají v nejlepším formátu. Update: I po páté sérii je vše boží tak jak na začátku. Ano, pátá série má slabší rozjezd, ale sakra, jak se to rozjede tak to skončí až v posledním díle v titulkách. Všechny ty pletky, twisty, rvačky, bože na to bych se dokázal dívat celé dny. Tohle je opravdu nejlepší pocta a masterpiece, který musí být viděn. A Silver je sakra záporák a ano, někoho to může štvát to točení záporáků, ale já se na to zase nemůžu dočkat. A který seriál se může pochlubit pěti naprosto kulervoucími sériemi? Málo který. Prostě bad ass! ()

waska

Nostalgie, úžasné. Staří hrdinové jsou zpět, pár nových, stejně sympatický a k tomu skvěle odvyprávěný příběh. ()

Aurewen

Mám hodně ráda návrat k dětství ve filmové podobě...veliká nostalgie,proto mě dostalo,že (skoro) všichni herci zůstali a snaží se proplétat s historií ( i pro toho,kdo Karate kid neviděl, bude dávat děj smysl díky pěknému navázání filmových záběrů z minulosti).Líbí se mi zaostření na Johnnyho, kdy se nám odkryje,kým vlastně doopravdy je, jeho postavu mám hodně ráda. Příběh dává smysl a není to nastavovaná kaše. Bojové scény nemají chybu,nejsou přestřelené,takže více uvěřitelné,mladí herci jsou všichni sympaťáci. Hudba se mi taky moc líbila,celé to působí hodně sympaticky a těším se na další série. ()

misar3

Vtipné, svižné, nádherná práce s postavami, poutavý příběh, skvělá akce a díky hudbě to má 80tkový feeling, který nezradí. Prostě snový seriál, který potěší snad úplně všechny. ()

Gnatteris

Místy je to velká nostalgie a je to asi i důvod, že jsem to vydržel dokoukat. Nevím jestli bych si seriál užil pokud bych nebyl pamětník původní filmové série. Nejhorší na celém seriálu je Daniel, byl tak nesympatický, že jsem to kvůli němu málem vzdal. Slabší 2* ()

kaza

je to slabsi, nez predchozi serie - hlavne prvni dve epizody me nijak zvlast nebraly. dale se to ale vratilo do starych koleji a finale super. je to pochopitelne odlehcena akcni oddechovka - jestli nekdo hleda hluboce intelektualni pocin, tady je uplne vedle. ()

Milda003

Nejsem fanda karate Kid, takže z toho nejsem úplně odvařenej, ale určitě to neurazí, člověk se i zasměje ... Hodnoceno po první sérii ()

Cooller

Jak byl původní Karate Kid zaměřený na boj, čest, turnaje a obecně na sportovního ducha a rivalitu, tak toto je přesný opak. Bohužel karate atmosfera s postupem děje upadá více a více do pozadí a serial se tak stává obyčejným teenage dramatem soustředěným na všední problémy dospívajících. Časem se i prostředním přesunou mladší protagonisté do školy, nebo obchodního centra, či na obdobně pro puberťáky běžně okupovana místa a děj se tak o to vic vzdaluje od původního námětu. Protagonisté jsou rovněž vzajemně napojeni na jakousi "vnitřní síť" a proto vice než často dochazí k repetitivním scenam napříč dějem. Respektive, pokud dojde ať už na konflikt či smír jedné, nebo druhé, třetí... užší vztahové skupiny, dojde tak v zapětí i v ostatních a výsledkem je něco co bych nazval 'kontrolovaný chaos', protože nemá dlouhého trvání a jakmile se na jednom bodu situace opět ustálí, následuje tak opět serie udalosti rychle vedoucich k naprosto stejnemu vysledku na všech ostatních frontách, kdyby měli periodu, sladila by se určitě i ta... kam se hrabe Housova čtvrtá správná diagnoza... Ztraci pak lehce smysl to sledovat, jelikož tam defacto nikdy nedochazi k podstatným zvratum, postavy střidají pouze partnery či nalady a tak pouze v zavěrečných epizodách serie děj nějak (ne vždy logicky) graduje a otevírá prostor další serii. Pokud jde o druhou část děje, soustředěnou na původní herce z Karate Kid. Ti jsou defacto jediní co drží toho bojoveho ducha a karate atmosferu potažmo - rivalitu - naživu, pokud se děj nesnaží zrovna v divacích vyvolat nostalgii nenabizí vubec nic zajimaveho, rivalita střida přatelství, přatelství střidá litost... borci jsou jak Tom a Jerry na horske draze, jeden blbější než druhý. Byť velice oceňuji ten entuziasmus pro 30 let starou (ani ne) uspěšnou vykopávku, nemohu řict, že by v klucích kteří původně děj táhli vzrostl s věkem i talent a tak podobně jako Macaulay Culkin těží z pár uspěšných momentů před kamerou v dětskem věku. Ralph Macchio je vyloženě suchar... postrádá nejen talent, ale i charisma... nepochybuji o tom, že kdyby v původnim přiběhu nefiguroval, ani by se o něm neuvažovalo. Ten pomyslný 'tahoun' tak chtě nechtě zbývá na Williamu Zabkovi a tak co se děje jemu, děje se všem okolo. Serial tak vyloženě potěší spíš diváky, kteří mají původní filmy v oblibě a touží po jejich dozvuku. ()

Duke90

Jak lépe navázat na sérii, která měla od třetího dílu našlápnuto do propadliště zapomenutých špatných filmů? Asi nijak, protože tvůrci Cobra Kai dokázali prakticky nemožné a nejen že oživili v hřejivém nostalgickém kabátku kdysi tolik oblíbenou látku, ale několika starým známým doslova vtiskli úplně nový rozměr! Nevím, jestli herci s věkem natolik dozráli, nebo se jim zkrátka vyhýbaly dobré příležitosti, ale já si jejich přítomnost maximálně užíval. Za nejvýraznější postavu bych s klidným svědomím označil parádního Williama Zabku, protože ruku na srdce - kdo si jej zafixoval v hlavě jinak než "toho, co dostal kopačkou do brady"? Já myslím, že nikdo. Tady ovšem předvádí suverénní výkon a nápad s jeho tzv. vykoupením prohlubuje divákovu zvědavost nad minulostí Johnnyho Lawrence, o kterém jsme toho do teď ani vlastně moc vědět nepotřebovali. Hlavní "hrdina" Daniel v podání Ralpha Macchia pro mě nebyl natolik zajímavý jako právě Johnny. No a co se týče hlavních záporáků - tak vykutálený Martin Kove dovedl po psychologické stránce skutečně zasadit opravdové rány, ale co teprve jeho "věrný" přítel z nepovedené trojky? Právě Thomas Ian Griffith je pro mě největším překvapením ze všech herců, protože jeho výkon (dáli se to tak vůbec nazvat) z roku 1989 byl jeden velký děs a hrůza. Tady byl ale králem a otravné přehrávání vyměnil za soustředěný projev zkušeného zloducha. Jedinou výtku mám k mladým hercům, jejichž "problémy" a neustálá nerozhodnost v tom, kam vlastně patří, kontinuálně narušovaly průřez všech pěti sérií. Ale pokud by přišla po vynikající pětce ještě slušná šestka, bránit se určitě nebudu... ()

Dinsberg

Návrat ke skutečným kořenům příběhu. Daniel a Johnny už nejsou černobílí a to je jen dobře. Stávají se skutečnými postavami a ne jen šablonami. Mají své silné i slabé stránky, své štěstí i démony. Jako každý člověk. Osud je neustále svádí dohromady a zase je rozděluje. Pevně věřím, že tvůrci budou mít ještě co říci, ale doufám, že to nebudou natahovat příliš. (24.4.2019) Druhá série je o poznání ostřejší. Je vidět, co se může stát, když emoce převládnou nad rozumem. Martin Kove je neskutečný badass i ve svých 73. Osudy se motají čím dál víc a všichni mají tak trochu máslo na hlavě. Proto každý je nevypočitatelný a děj je naprosto otevřený, jako v životě. (8.1.2021) Třetí série je sladší i ostřejší zároveň. Vyvíjejí se nové vztahy i nová nepřátelství. Minulost Johna Kreese zde dostává dost prostoru a nabízí vysvětlení, ale nikoli omluvu. ()

Idris

Úchvatná série s retro atmosférou. Někteří herci mi v některých rolích nesedí, hlavně synáček je pěkný slizák. Seriál, ale velice dobře vykresluje, že pokud looserům dáte moc, stanou se většinou stejní jako jejich trýznitelé. Zejména když jsou mladí a hloupí. ()

Stranger77

První sérii jsem sfoukl během pár dní. Když byl čas, tak jsem dal hned aspoň 2 díly. Původního Karate Kida miluju, ale tohle je skvěle vyvážené a nedá se říct, kdo je hlavní kladný hrdina. Geniálním tahem je fakt, že většinu série asi většina fandí Johnnymu. S motivy z původního filmu si tvůrci nádherně pohráli a těším se co bude dál. O pár dnů později. Je to fičák. Druhá série se možná rozjíždí pomaleji, ale o to silněji graduje. Jednoznačně se těším na další sérii a bude to dlouhé a náročné čekání, protože potenciál je obrovský. ()

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

27.04.2024

Pokud jste fanoušky komiksových filmů a těšili jste se toto léto na pořádnou porci akční zábavy, máme pro vás špatnou zprávu. Sólovka spider-manovského záporáka ze stránek Marvel Comics, dlouho… (více)

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021