Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, (2018–2025), 37 h 29 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (více)

Série(6) / Epizody(65)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

palmovylist

Neměl jsem od seriálu velká očekávání, ale to se velmi rychle změnilo. Takhle to vypadá, když seriál umí pracovat s flashbacky, humorem a charaktery, které zde nejsou rozděleny jen klasicky na pozitivní a negativní. Skoro každá postava má a v průběhu děje projevuje své pozitivní a negativní vlastnosti, které se dokonce v průběhu seriálu většinou smysluplně mění. Takovou konzistenci, kdy bych se těšil na další díl a ten mě nezklamal, jsem u seriálu dlouho nezažil. I ty klišé prvky (více v první polovině prvních tří sérií) tam byly zakomponovány méně násilně než v podobných seriálech....QUIET!...95% ()

Drozdo57

Na začiatku prvej série som bol nadšený. Nový seriál z rádoby starej školy s iným pohľadom na známu vec bol osviežujúci. Bohužiaľ celá zápletka je príliš banálna na to aby z nej niekto dojil minimálne 5 sérií. Každá séria je vlastne: trochu sa zmenia tímy, niekto iný je nasratý na niekoho nového, superíme, cvičime, občas sa pobijeme. Na konci série je veľká bitka. Potom pridáme jednu postavu z pôvodných filmov. Opakujeme novou sériou. Cobra Kai stavia na nostalgii. Pracuje s ňou veľmi dobre. Tiež beriem, že sa snaží každú postavu vykresliť s viac pohľadov. Na druhú stranu, ani niektoré akože ťažké zážitky a životy niektorých postáv nie sú ospravedlnenie pre ich debilné chovanie. A tak bohužiaľ napriek snahe je väčšina postáv aj tak jednorozmernými nástrojmi v snahe tvorcov vyťažiť maximum kreditu z pôvodného nápadu. Terry Silver mohol byť konečne výborný záporák ale akoby tvorcovia nevedeli čo nakoniec s ním a tak sa z neho zasa stala iba karikatúra. K tomu pridáme niekoľko ohraných klišé a môj celkový dojem upadá. Stále je to ale slušný materiál na nenáročné pozeranie. P.S. To tam nefunguje normálna polícia? Keď niekomu zlomíte ruku alebo sa mu vlúpete do domu a napadnete ľudí, to nikto nerieši? Keď niekto príde s príkazom na vysťahovanie, tak ho proste zbijete a hotovo? Kristepane, ale veď takto to hádam nefungovalo ani vo filmoch z osemdesiatych rokov... ()

Gig

Je neskutečné, co se povedlo tvůrcům. Vzali z filmů z osmdesátých let Karate Kid školu Cobra Kai, podle ní nazvali seriál, dotáhli původní herce, z hajzlíků udělali nečernobílé postavy, i Daniel není černobílá postava. Nostalgie hraje snad jako nikde jinde. Ani v Picardovi či jiných snímcích, kde se vrací staří známí, jsem neměl takové bušící srdce a takovou husinu, jako tady. Navíc se tu sem tam vracíme do původních snímků. V každé řadě se objevil někdo nový z minulosti. Zatímco v první sérii jsme tu měli Daniela a Johnyho (Zabku), samozřejmě i jiní, tak následně se objevil hlavní hajzlík - trenér z původního Krate Kid, dále se tu objeví láska s Japonska, hajzlík z Japonska, poté dlouhovlasý hajzlík z trojky atd atd... Navíc vše krásně sedí a rozvíjí příběhy. Ty jsou dospělejší, uvěřitelnější, živější, barevnější... Jen se bojím dalších sérií, aby se  z toho nestala rutina a vykrádačka. Ale zatím po čtyřech sériích moc fajn záležitost. Škody, že Miagi se tohoto serálu už nedožil. Ale aspoň ho tu máme v rámci vzpomínek či fotek. ()

AndrewNewman

Výborná záležitosť. Excelentne zahraná, ústredné duo teda Zabka a Macchio si to kradnú celé pre seba, ale  takto to tvorcovia aj plánovali. Potešia však aj herci vo vedľajších úlohách, avšak hlavným dôvodom úspechu Cobra Kai je predovšetkým to, že si tvorcovia zobrali to najlepšie z pôvodnej série Karate Kid, a pridali k tomu súčasnú precíznosť, ktorou sú tvorcovia od Netflixu známi. Nechcel som tomu dať plný počet, ale Cobra Kai si to skrátka zaslúži. Po prvej sérii som nadmieru spokojný. ()

Optical

Po všech těch promrhaných sequelech jsem ani v nejmenším nečekal, že pravý klenot se schovává na Youtube v podobě Cobra Kai a navíc jakým stylem Youtube natře Hollywoodu prdel je až zarážející. Nulová tolerance SJW politiky je pak jen chutnou třešničkou na konec. ()

mikiqex

Zabka a Macchio v rozhovorech říkali, že nabídek udělat revival Karate Kid dostali (a odmítli) spousty, ale v tomto případě je tvůrci příjemně překvapili. A s tím musím souhlasit. Díky tomu i po 34 letech dokázali (spoiler alert!) před kameru dostat drtivou většinu původních herců, podobnou sbírku předvedli snad jen Postradatení, plus Robby vypadá, jako svého času "kickboxer" Jonathan Brandis. Rovněž obsahově to není vůbec špatné, epizody ukazují i spoustu nových (nepoužitých) záběrů z Karate Kida. Je to vlastně jiný pohled na původní děj - koukal jsem na něj znovu a musím dát Johnnymu za pravdu, že Daniel-san byl vlastně taky pěkný prevít; navíc to není "jestřábí", ale "jeřábí" technika! Epizody obsahují spousty replik a narážek z/na Karate Kida, výborný herecký výkon Williama Žabky (háček přidávám pro zdůraznění jeho českých prarodičů; za roli si zaslouží minimálně nějakou nominaci). Můj hlavní problém se seriálem je, že nejsem příznivcem "binge-watchingu", ale děj jednotlivých epizod mě k tomu často strhává. Prakticky nikdy neskončím jen u té jedné plánované. | S1: 5/5 -> 4/5 | S2: 5/5 | S3: 3/5 | S4: 4/5 | S5: ?/5 ()

whale

Návratk k osmdesátkám. Kdo by to byl řekl, že se z toho seriálu vyklube skvěle napojený příběh na první díl Karate Kid. Za mně ***** ()

DaNvYto

Skvěle vykreslený obrácený pohled na hlavní protagonisty nostalgické trilogie z 90let, který i vás donutí změnit strany. A ačkoliv Daniel se snaží navázat na chování toho správného klaďase. Nakopali by jste ho nejraději do koulí a šli trénovat do Cobra Kai! Protože William Zabka je skvělej a vy mu prostě fandíte. Člověk by si jednu fajn mikinu s logem Cobra Kai klidně i koupil žejo... Strike first, strike hard, no mercy! ()

Kenji

Tak toto ma neskutočne nostalgicky zasiahlo. Už len to, že začíname Johnnym Lawrencom s LaRussovým súperom ako hlavnou postavou a Ralph Macchio sa tam akokeby pridáva. Sledujeme neúspešného muža, ktorého zničil prehratý zápas, rozpadnutá rodina, pokus a zmierenie so synom, ktoré si nahradí žiakom a konflikt s LaRussom, ktorý je úspešný biznisman, zároveň začne učiť syna svojho veľkého rivala, potom dcéra zaľúbená najskôr do outsidera, ktorý sa vďaka Cobra Kai škole zmení na drsňáka, ktorý má ale problém rozlíšiť čo už je za hranicu. Boj Lawrenca so sebou samým, s tým, že nechce byť ako jeho bývalý sensei, ktorý ho učil vyhrať za každú cenu, nečestne keď treba. No nakoniec aj keď nechce sa ním stáva. Do toho fleshbacky, zisťujeme, že LaRusso vtrhol do pohodového života a z pohadu Johnnyho Lawrenca to nebolo až tak jasné, ako v pôvodnom Karate Kid. Chvíľu to vyzerá aj na zmierenie oboch rivalov, ale o čom by bola druhá séria? Príjemná stopáž 30 minút, do toho dobré hlášky, desať častí. Fajn rodinný seriál, kde si svoje nájdu aj dnešné deti, ale aj nostalgici. Keď to nadabujú, tak verím, že na to dokážem namotať svoju dcéru s ktorou máme filmy dávno pozreté. ()

DenisR

Seriál si po celou dobu pohrává s různými atributy a střídá vtipné, akční, ale i láskyplné momenty s nenávistí a naprosto dojemnými až nečekanými chvilkami. Skvělé navázání na původní trilogii Karate Kida, na kterou je v seriálu hned několikrát odkázáno. Jízda od začátku až do konce, která s každým dílem nabírá grády a hltáte díl za dílem až do doby, kdy se dostanete k poslednímu a poté netrpělivě čekáte, než dorazí další série. ()

Chaloupek

Po "vcucnutí" první řady mám chuť napsat, že je to asi nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. Úvodní minuty každého dílu jsou vždy bez mála téměř geniální. Skvěle zahráno, skvěle napsáno, strašně mě to baví. ()

Ironhead

Má to skvělé monety ale i naprosto hluchá místa. Asi stačila první série, protože potom se z toho stává už tak trochu telenovela s pořád stejnými a opakujícími se zvraty s "překvapením". Je fajn, že skoro šedesátiletý Ralph Macchio vypadá na čtyřicátníka ve formě. Ale nedivím se, když v původním filmu vypadal na třináct a bylo mu přitom dvacet tři let v reálu :_). William Zabka a jeho životní looserství baví zpočátku dost a celkem spolehlivě, než se začne opakovat v kruzích. Kupodivu nejsympatičtější postavu tu ztvárnila Courtney Henggeler, jejíž "Danielova manželka" je nejen krásná, sympatická, chápající,.... ale i chytrá, skoro až přehnaný ideál ženy (nevěřím že reálně takové někde existují :_). Mary Mouser, coby Danielova dcera, má sice velmi hezkou tvářičku, ale jinak je poměrně oplácaná a naprosto nesportovní typ holky, které to karate vůbec nebaštím (údery má vždy takové pomalé, měkké až vláčné :_). No a Tanner Buchanan coby syn Johnnyho to je taková ta dokonalá "punchable face", která střídá otcovské vzory rychleji a častěji než ponožky. Nedivím se, že ho v seriálu skoro každý chce mlátit :_). Určitě to není zcela špatné, ale na začátku třetí série mě nějak přestal seriál bavit a už mě nezajímalo, co bude dál... btw... ty dětské karate "rvačky" jsou spíš legrační než co jiného ()

imaginer21

Popkornová 80ková bojová série zdaleka neřekla své. Povýšit ji ale z povrchní motivační frančízy na plnohodnotné morálně výchovné drama, které i po 30 letech umí dosyta těžit z klíčových momentů i klíčových postav původní série tak, aby jim dalo hlubší smysl po všech stránkách, to se prostě jen tak nevidí. Nic není černobílé, klaďasové mají své mouchy, záporáci kus dobra (snad jen kromě stále démonického Kreese) a mladá generace doplácí na chyby svých vzorů, ovšem umí se vyvíjet i svou cestou poznání. Některé konflikty byly (hlavně v třetí sérii) na můj vkus až moc vykonstruované, ale celkově je Cobra Kai neskutečně zdařilým překvapením. Už jen proto, že největší frajer paradoxně není milovaný Daniel, ale na duši zjizvený a uvnitř obrovský správňák Johnny. 1. série - 80 %. Seznamujeme se po 30 letech s osudy těch, kteří se střetli na legendárním zápase v roce 1984. Dětští hrdinové se snaží pokračovat v jejich (nejednoznačných) odkazech a podle toho to tak vypadá. Mezi Danielem a Johnnym se neustále střídá pomyslná ručička na vahách sympatií a Johnnyho vnitřní svár se divákovi nakonec stává tím nejzajímavějším na celé sérii. Parádně završeno nástupem... vy víte, koho. 2. série - 70 %. Dětští hrdinové přebírají otěže i války svých senseijů, kteří si ještě zplna neuvědomují, čeho se svým rivalským chováním na svých studenech dopouštějí. Vše vrcholí epickou bitvou dvou znepřátelených táborů. Karate už není nástrojem k sebeobraně a myšlenkovému rozvoji, nýbrž k čistému surovému boji. 3. série - 90 %. Tohle jsem nečekal. Vše z předchozí série zužitkované v prohloubení smyslu pro zodpovědnost všech stran krom zákeřného Kreese. Ovšem ani jeho postava není ušetřena odkrývaní původu svých pohnutek - zejména flashbacky z vietnamské války dají na mnohé odpověď. Dočkáváme se nejvíce (smyslupných a nostalgicky perfektně dávkovaných) příchodů dalších postav z původní filmové série a i tyto postavy záhy nejsou jen černobílým doplňkem v boji dobra a zla. Asi nejlepší Johnny, v této sérii definitivně upevňuje post největšího sympaťáka celého tohoto seriálového překvapení. Závěr třetí série je to, na co jsem celou dobu čekal. Snad v podobném duchu, bez zbytečně překombinovaných změn v postojích hlavně Daniela a Johnnyho se dočkáme ještě slibnějšího pokračování. 4. série - 75 %. Ohlasy jiných tolik nesdílím, neboť většina série byla spíše o decentních vnitřních bojích už tak dostatečně prokreslených povah všech protagonistů, takže jsem měl spíš dojem, že karate je opravdu jen jakýmsi nástrojem pro vyjádření dalších chvilkových rozpoložení v hlavách každého z nich. Chybělo více flashbacků, které tak trefně hrály na strunu nostalgie. Chyběly smysluplnější odkazy na Mijagiho filozofii (očividně Daniel už je používal spíš jen jako výplň svých motivačních projevů, když mu docházela vlastní rozvážnost v momentech, kdy se od něj čekala smysluplná mentorská činnost). Čerstvý vítr přinesl hlavně démonický Silver, který velmi rychle ukázal, že má pořád v sobě toho slizouna, jehož vybůstil na ještě hnusnější úroveň. Upozaděný mi přišel tolik oblíbený Johnny, nejlidštější postava celé série; záhy se choval příliš šablonovitě a jakoby bořil jednu ze svých zásad za druhou, aniž by mu o něco opravdu šlo (což v předchozích sériích dával chlapácky mnohem hlučněji i emočně najevo). Všechno tak zachránila v zásadě až závěrečná epizoda, která dává tušit, že to pravé ořechové nás teprve ještě čeká. Jsem rád, že Netflix odvysílal celou sérii najednou a člověka tak nepřepadlo zklamání někde v půli, když to skvělé (naštěstí) připravil závěr. U mě v této chvíli na plné čáře vede 3. série a doufám, že tvůrci v jejím duchu připravují něco podobného, ne-li lepšího (závěrečná scéna mimořádně potěšila!). () (méně) (více)

jirka25

Clověk nechápe jak z toho béčkového hovínka dokázali udělat tak dobrý seriál. Tohlje je prostě bomba. Kam se hrabe nějaká oliheń… ()

bureman

Na seriály se prakticky nedívám, upřednostňuji filmy. Za poslední roky jsem z nových počinů viděl de facto pouze animovaný Rick a Morty (je, je to super a hezky nekorektní) a animovaný Egzorcysta (nářez!) a Černobyl (což byla vlastně minisérie). V posledních měsících jsem se rozhodl, že napravím určité resty z dětství a mrknu znovu na sérii Karate Kid. Pamatoval jsem si určité fragmenty, ale chtěl jsem nasát znova tu neopakovatelnou atmosféru 80. let 20. století. Bavil jsem se, ale podívat se na Cobra Kai, to jsem dosti váhal. Nakonec jsem neodolal a pustil si první díl.....pak hned druhý.....a třetí.....atd. Nevím, jestli je to tím, jak jsem nedávno shlédl celu trilogii + odbočku s Hilary Swank, ale naprosto mě to dostalo. Zase jsem se cítil jako malý kluk v 90. letech, kdy v televizi/na VHS běžel poprvé Karate Kid. Asi to víc ocení starší 35+, než dnešní mládež, ale děkuji tvůrcům, že do toho šli a že jim bylo umožněno natočit i něco pro nostalgiky. ()

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

27.04.2024

Pokud jste fanoušky komiksových filmů a těšili jste se toto léto na pořádnou porci akční zábavy, máme pro vás špatnou zprávu. Sólovka spider-manovského záporáka ze stránek Marvel Comics, dlouho… (více)

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021