Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

PanPyzamo

Star Wars: Epizoda II je podle mě jeden z nejhorších dílů série. Příběh je zde více méně pouze a románku Anakina s Padmé, který je zbytečně zdlouhavý a už vůbec bych o tom netočil film. Ostatní věci jsou v pohodě. Efekty opět nádherné. Soundtrack vynikající. Jen mi tohle přijde, jako zbytečné pokračování, které můžete v klidu přeskočit a o nic nepřijdete. 7,5/10 ()

pepan9135

Úžasné pokračování Epizody první,Padmé je krásná ženská,pan Kenobi je největší Badass,akce je celkem cool, prostě good. ()

david141474

Představuji vám nejhorší Star Wars film, který kdy vznikl! Nikdy jsem ten film neměl rád, ale vždycky když jsem si dával Star Wars maraton, tak jsem ho zatím nikdy nevynechal. Přece jenom scénu s pískem bych si nikdy nenechal ujít. Tento díl má mnoho chyb, to bezesporu. Takový dialogy jsou někdy dost příšerný. Herci jsou většinu filmu otravní a vy si přejete aby to už skončilo, přesně jako u scény s pískem. Boj v aréně byl hodně fajne, návrat na Tatooine taky nebyl od věci. No a první seznámení 3PO s R2 bylo k nezaplacení! Tohle duo vždycky dodalo do této ságy humor, který nutně potřebovala. No a pak je tu linie ohledně klonů na Kaminu a ta byla hodně slabá, no. První pohled na Janga Fetta byl nic moc, ale honička v poli asteroidů byla fajne, ale ten zvuk bomby při výbuchu, no ty vole, to bych mohl poslouchat furt. No a pak tu máme romanci Anakina s Padmé, která je otravnější než písek samotný. A málem bych zapomněl na jeden na souboj Tyranuse proti dvojici Anakina s Obi-Wanem, ke kterému se pak přidá i Yoda. Tohle je za mě jeden z nejslabších soubojů ze světa Star Wars. Za mě slabota, nevím jestli bych to doporučil. Jo a mimochodem soundtrack je opět perfektní, John Williams se zase předvedl! 7/10 Dávám za dvojici droidů a soundtrack! ()

Xylobalsam

Malinko napravena reputace po ubohe Epzode I. Pekne vysvetlene pridani Anakina na temnou stranu. Obavane vlozeni lasky autorum vyslo. ()

jerabin

Příběh obstojný, postupně vám docházejí souvislosti z předcházejících dílů. Herci typově odpovídají. Scénář je taky ucházející, tak kritizovaná romantika ve filmu téměř není. Vizuální a triková stránka za pět hvězd, například bitva v aréně hravě trumfne Gladiátora. Filmovej fanda by to měl vidět už kvůli těm trikům. Lehká a nevinná infantilnost se u těchto filmů prostě toleruje. ()

Lada

Mnohem lepší než epizoda 1, skvělé souboje (Yoda exceluje), temnější, jen některé dialogy kazily celkový dojem (a taky DOLBY). ()

dbt

Mizerné dialogy a nic mo režie - pro mě nejslabší díl celé hexalogie. Nejradši bych dal 50%, ale kvůlu některým kladným prvkům (triky, McGregor) to tedy dáme za 3*. ()

Jumbo_007

Nevim co pořad všichni mají s tím, že "všechny ostatní filmy ze série jsou lepší než dvojka". To může říct jenom člověk, který se na film dívá ale nesleduje ho. Kdyby to dělal pochopil by, že je možná lepší, protože se dostanete všemu na kloub. A navíc: Ta bitva v aréně, následná bitva v poušti a souboj Obi-Wana, Anakina a Yody proti Dukovi je snad máslo nebo co? ()

Vital

Co bych tomuto dílu vytkl? Asi to,že dialogy mezi jiskřícím Natálií a Haydenem jsou strašně nevěrohodné a cukrbliky který na sebe házejí,mi přijdou jako ze starých snímků který visílá nova každou sobotu v půl jedné odpoledne,natož že druhý dál měl být nejvíc romantický,tak je to spíše opak.George Lucas nám sem servíruje jeden krásnej západ slunce za druhým,ale do scénáře už té romantiky moc nenapsal.Jinak finální bitva je jako ostatní moc hezká na to je Lucas zase dobrej.. A Anakin se tady chová fakt jak malej kluk,prostě dobrá příprava na jeho "osud" ale možná to šlo trochu ubrat ()

bery77

Tak jako byl pro mě v prvních třech dílech největší hrdina Luke Skywalker, v těch dalších třech pokračování vesmírné ságy to není Anakin Skywalker, ale je to Obi-wan Kenobi v podání Ewana McGregora, který bohužel nezvládl výchovu svého nadějného učedníka Anakina, který se později mění v Dartha Vadera. Avšak film by mohl postrádat trochu té romantiky a přidat by mohly více akce. Dávám čtyři hvězdičky. ()

DVCAM

Řekněme si na rovinu, že konec republiky by byl kdyby naklonovali Jar-Jar Bingse, ale vážně ... Temná strana má charisma a i když bych Haydenu Christensonovy nevěřil ani dobrý den, velkolepost Lucasových vizí mě přesvědčila. Čtvrtá * za vizuální stránku. ()

J.Bourne89

Místy telenovela se nakonec ke konci změní v to pravé ořechové. Ale už jen počítačový KOTOR mne držel v té době u kultu hvězdných válek. Film určitě ne. ()

gonzo

Zapomenutelný a nesoustředěný film. To už hodnotím líp dětinskou Skrytou Hrozbu, která byla aspoň konzistentně zábavná. ()

zurivymlok

Tento díl je minimálně o dvě třídy lepší, než Epizoda jedna. Filmu určitě prospělo, že Jar-jar už ve filmu téměř není a Anakin již není dítě. Akce jsou zde nedynamčtější ze všech dílů. Obsazení Christensena do role Anakina pro mě bylo jednoznačně příjmeným překvapením, stejně jako Ewan McGregor, o kterém jsem přecejen měl v prvním díle trochu pochybnosti. A mistr Yoda a jeho zápas, tak to je něco úžasného. Klidně mohl být dvakrát tak dlouhý. Jednoznačně největším přínosem je, že se Lukas vrací k temnější formě. ()

Naby

Miluju ty efekty. A i kdyz Lucas rekl, ze ty puvodni dily predelavat nebudou, tak ja precejen doufam, ze to udelaji. Ty stary dily byly samozrejmne dobry, ale k takovymu filmu jsou proste poradny efekty povinnost. ()

Chuckiecz

Druhé zklamání od Lucase. Přesto je tento díl jaksi zlomový a má již více co říci. V rámci celé ságy díl, z kterého si pamatuji nejméně. ()

veere

Tvrdím že skrytá hrozba je blbost! - A já že Klony útočí větší. Braň se! zase citát vykradený ze Simpsonů. Ale bavil jsem se a ta úvodní honička po městě nemá chybu. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)