Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

Recenze uživatele Frajer42 k tomuto seriálu (30)

12 kroků (2021) (S03E01)

Po delší pauze mezi sériemi dalo docela práci zavzpomínat kdo je kdo. Jako úvodní díl série to ovšem nemělo chybu. Nečekal jsem hned v úvodu takový obrovský přísun akce a ani několik zásadních zvratů a úmrtí. Nechci si hrát na proroka, ale kvalit Kolumbie se zřejmě ani v této sérii nepřiblížíme. I tak má Narcos Mexiko své kouzlo a přináší svůj drogový vesmír, kde je radost trávit čas. Nenapadá mě nic zásadního, co bych vytkl. Po všech stránkách krásná práce a těším se na další díly. [83 %] ()

Como La Flor (2021) (S03E02)

Chválím nápad tvůrců seznámit či připomenout diváctvu seznam kartelů včetně současného rozložení sil a vlivu prostřednictvím svatby a následné after party. Oproti úvodnímu dílu rapidně ubylo akce a celé to mělo podstatně komornější atmosféru. Nicméně rozhodně to neuškodilo zajímavosti. Zatím se mi tato série moc líbí a to jsem, soudě dle průměrného hodnocení, viděl prozatím to nejhorší. [84 %] ()

Los Juniors (2021) (S03E03)

Spoilery! Pozvolnější, nikoli ani zdaleka nezajímavý, úvod, kde jsme si mohli vychutnávat kumulující se napětí mezi kartely, které vygradovalo k naprosto šílenému finále. Vypadá to, že po období vzájemné tolerance nám odstartovala pravá drogová válka. Vskutku úžasná série plná skvělých postav. Jediná dějová linka mě nenudí. Krásná práce, která je navíc po technické stránce vybroušena k dokonalosti. [88 %] ()

GDL (2021) (S03E04)

Spoilery! Další naprosto úžasná epizoda. Nebudu skrývat nadšení a na rovinu se přiznám, že se mi tyčí v trenclích mých 20 čísel prakticky po celou stopáž všech dílů. V rámci této epizody byla tedy moje erekce redukována pohledem na nevzhledného a bohužel i spoře oděného ženského opičáka, ale to byla jen krátká a naprosto zbytečná (zřejmě bylo třeba splnit přísná rasová nařízení Netflixu) odbočka z jinak naprosto famózní a nesmírně zajímavé drogové přetahované. Tato epizoda se tak nějak táhla v rytmu toho, že když se dva perou, třetí si někde na pozadí przní černé maso a dost možná se bude následně smát. Závěrečná naháněčka na letišti byla fenomenální a mrtvý prznitel dětí jistě správně vygraduje už tak obrovské drogové napětí. [88 %] ()

Vojenský zásah (2021) (S03E05)

Spoilery! Další skvělá epizoda, nicméně k několika věcem bych si troufl mít menší i větší výhrady. Především mě hrozně srala Waltova nepodporující žena a jsem přesvědčený, že té piče již v tomto seriálu stačilo a nebude nám znepříjemňovat svým časem na scéně veškeré nadcházející epizody. Past s knězem mi přišla šíleně průhledná a pochybuji, že se dva kluci rozhodli vydat na podobnou výpravu, tady bych očekával značnou odbočku od skutečných událostí, ale aspoň to vyústilo v nějaké to akční drama, které dosud nechybělo v žádné epizodě, pokud se nepletu. Jinak spousta kecání, ale děj se nám pohnul vydatným směrem, protože se nyní  dokořán otevřely dveře i pro další velká drogová zvířata. [83 %] ()

La Jefa (2021) (S03E06)

Spoilery! Byli jsme svědky menšího časového skoku do doby, kde nezůstal takřka kámen na kameni a nezměnila se snad jen jediná věc a mohli jsme tedy znovu trpět nad špatným vkusem nového narkobarona a vášnivého volnočasového prznitele opic. Ale jinak to nemělo moc chyb. Docela mě zajímá k čemu bude směřovat sólo akce mexického poldy, který pátrá po sériovém vrahovi nezletilých kurev, respektive mě zajímá to, jak bude tato dějová linka propojena s drogovým zbytkem. Samotný závěr ve stylu Kmotra byl velmi slibným cliffhangerem pro další díly. [85 %] ()

La voz (2021) (S03E07)

Spoilery! Další luxusní epizoda. I kdyby zdejší stereotyp panoval další 4 díly. Stejně bych si je kurevsky užil, protože tento seriál má neskutečné koule. Sledovat blížící se pád Arellanových je pastvou pro oči. Je mi záhadou, kterak bylo možné nechat na vrcholu tak dlouho takovou partu dementů. Podstatně méně si užívám trable Amada, který je mému srdci podstatně bližší a to nejenom proto, že spolu sdílíme stejný vkus na sluneční brýle. Samotný závěr neměl chybu. Nevzpomínám si, že bych doposud někde viděl mučící techniky, kde se vyhrožuje rozmazlenému frackovi jeho znásilněním. Ti čuráci, kterým se tento seriál nelíbí, by měli raději zůstat někde u třetího Ip Mana a neprznit zdejší hodnocení. [87 %] ()

Poslední tanec (2021) (S03E08)

Spoilery! Docela mě zaskočilo, jak pozdě vytáhli kluci na Alexe otřepanou metodu, že jsou ti jediní, kdo můžou jeho bráchu zachránit, když ho najdou dříve než Arellanovi. Vždyť to bylo to jediné, na co by mohl slyšet. Nikdy bych si nepomyslel, že jde udělat dojemný telefonický rozhovor mezi dvěma narcobarony, z nichž jeden je dokonce buzna. Chudák Pachito. Rozhodně jeden z nejsympatičtějších a nejcharismatičtějších buzerantů napříč filmovým i seriálovým světem. Jsme zvědavý, jaký osud potká Amada, který se pokouší z tohoto byznysu vycouvat a strávit zbytek života v ústraní s opičkou, kde budou pravděpodobně vyrábět míšence. Tentokrát hodně kecání, hodně telefonování, ale znovu jsem nadšený. [86 %] ()

Zúčtování (2021) (S03E09)

Spoilery! Dvacet čísel se mi po celou stopáž tyčilo v trenclích a asi ještě dlouho tyčit bude. Jsem naprosto nadšený. Úžasná epizoda s naprosto fenomenálním závěrem. Amado to měl luxusně promyšlené a podplacené, ale obávám se, že sklapla klec díky úžasné detektivní práci La Voz. Mrzí mě, že příští díl je už poslední. [90 %] ()

Život ve válce (2021) (S03E10)

Spoilery! Samotný závěr jsem očekával v podstatně více kulervoucím tempu, ale stále se ve srovnání se zbytkem seriálů jedná o vysoký nadstandard. Velmi slušné zakončení. Nejvíce mě pobavila informace, že Amado údajně zemřel při plastické operaci, kdy si chtěl změnit vizáž. Jak jsem se z tohoto seriálu dověděl, tak jeho tělo bylo údajně identifikováno místní policií, poté se kamsi ztratilo a chirurgové byli nalezení mrtví. Takže bych očekával, že se mu přeci jen nějakým způsobem podařilo uplatit vládu a mohl se spokojeně oddávat životu s opičkou. Carlo BernardChris BrancatoDoug Miro - tato trojice pánů zkrátka umí a budu doufat v další seriál z drogového prostředí a je mi úplně jedno, kam se ho rozhodnou zasadit. Ve zklamání totiž nevěřím. Krásná práce a tisíceré díky za exkurzi do Mexika, které si dávám na seznam zemí, kam se rozhodně nechystám podívat. [90 %] ()