Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer). (Cinemart)

Kitcat

Celkově film nepatří mezi ty největší hrůzy současné české kinematografie, ale stejně tak nepatří ani někam výš. Storylinka není moc atraktivní a vetšina postav se chová iracionálně. Bohužel čím dál více si kladu otázku, co se stalo Jiřímu Langmajerovi, že bere všechny tyhle role (mužů idiotů). Přitom vždy když s ním čtu, vidím rozhovor, je mi sympatický. Holt asi těžká doba. ()

dalziel

Pár dobrých hlodov sa tam rozhodne nájde, ale ako film to na mňa nie veľmi fungovalo. Scéna ako Langmaier školí kuchára ako sa krája karpäčo bola však za 100%. ()

FOCKE_WULF

Když mezi přáteli jsou hádky, nesouhlas, tak zrno práce jejich sotva vydá klas. Mezi Kiki a Maki to začlo skřípat. Kolečko není moc originální stavař příběhů, spíš průtokový ohřívač memů. Takových chytráků máme u nás velké zásoby. ()

netWoor

Oddechovka, která si na moc nehraje. Děj to vpodstatě žádný nemá, přesto se ale na to dobře kouká, protože Petra vypadá úžasně a sem tam tam nějaká ta hláška je. Tři hvězdy určitě, že to je český dám o jednu víc. ()

bearmeedek

Komedie to moc není, spíš odlehčené sportovní drama. Není to film, ke kterému bych se vracel, ale není to ani film, na který bych nadával, kvůli tomu, že jsem u něj seděl. ()

Dave Lister

S velkým sebezapřením jsem zhlédnul tkzv. romantickou komedii, Přes Prsty. Přes prsty by měl dostat pravděpodobně Petr Kolečko. Natočit romantický film, který je romantický, asi jako dokument o dětech bez domova v jižním Chile a komedie, ve které je vtipu, asi jako death metalových kapel ve Vatikánu. Po ne celkem povedených seriálech Trpaslik a Most, šlápl Petr Kolečko opravdu vedle. Začne se před vámi odehrávat velmi plytký příběh, s velmi špatnými herci. Hrebíčková, která se objevuje, již v další romantické komedii, opět dokazuje, že herectví nebyla ta správná volba. Jakub Prachař pro změnu předvádí, že jablko spadlo, hodně daleko od stromu. Jiří Langmajer čím dál častěji utvrzuje diváky , že i přes své kvality mrhá svým velkým talentem, na opravdu podivné a laciné projekty. Takže další do sbírky divácky úspěšných, ale zbytečných filmů, kterých je v našich končinách poměrně dost. Po Bezva ženské na krku a Běhnách v žehu, přichází podívaná, kterou opravdu nedoporučuji. Pokud budete chtít trávit čas smysluplně, sedněte si do svého křesla a sledujte na hodinách, jak velká ručička předhání malou. ()

Likan7

Čekal jsem upřímně mnohem větší kravinu a ve finále mě to vlastně docela bavilo. Nějaké scény jsou úplně wtf a třeba většina sexuálních scén mi prostě do český romantický komedie nesedí, ale to může být dáno vkusem. Kolečko může líbat Langmajerovi ruce, protože ten drží film nad vodou. Je sympatický, vtipný a nebýt jeho, dámy by byly v háji. ()

Psycho.R

Petr Kolečko je mi záhadou. A víceméně jeho rozkolísaná tvorba přesně vystihuje můj přístup k tomuto filmu - mluvím tu o nevyrovnanosti. Petr Kolečko je člověk, který napsal něco tak výborného jako Okresní přebor, Most nebo Nevinné lži, pak průměrné, ale sledovatelné kousky, kterými jsou Marta a Věra nebo Padesátka a pak je tu pár kusů, které jdou do podprůměru a to je Zakázané uvolnění nebo právě tento film. V oblasti režie bych mu příliš nezazlíval, mj. se nebojí používat filtry, které u digitálních kamer beru jako nutnost, dodá to trochu pocitu patiny. Ovšem scénář je odfláknutý. Nejdřív jsem si myslel, že půjde o prohození stereotypu, kde bude Langoš za hodného chlapa a Hřebíčková za promiskuitní mrchu. Tento motiv se postupně vypaří a z postav se stanou vlastně všichni hajzlíci. Často se rozhodují nelogicky a např. jsem nepochopil, že v jedné scéně Denisa Nesvačilová odmítá být se "starouše", který je slizák a v další scéně jsou spolu bez jakéhokoli zlomu. Párkrát jsem se pousmál, ale přílišná (zároveň neopodstatněná) vulgarita (kterou u českých komedií kritizuji často) mi film odcizovala. ()

mira.l

No, ty moje čtyři * jsou takový lehce ušmudlaný, ale nakonec...jo. Langmajer mi byl trochu méně protivnej než obvykle, jinak sice žádná velká oceněníhodná filmařina to není, ale taková odpočinková, pohodová komedie vcelku ano. I těch celkem dobrých hlášek tam není úplně pomálu, i vizuáně se na to kouká docela dobře, i když beach volejbalu rozumím jak koza náklaďáku. A ta přízemní ubikace u toho hřiště, které správcoval Jíra, patrně pocházející z "Akce Z", je teda velký retro:). ()

rublik05

Strašně utahaný film plný nevtipných hlášek, křečovitého humoru a trapných dialogů. Dějově se jedná spíše o jednodušší romantickou komedii určenou zejména pro ženské pohlaví. Když srovnám fenomén Most! a tuhle rádoby komedii, musím se ptát, kde asi udělali soudruzi z NDR chybu. Zajímavé herecké obsazení, kdy vedle ústřední dvojice volejbalistek září zejména Jiří Langmajer a místy i Vojta Dyk, ti všichni se sice snaží, ovšem scénář jim nedovolí podat více než čistě průměrné herecké výkony. Velká škoda, od Petra Kolečka je tohle vcelku přešlap. Zřejmě potřebuje mít nad sebou dobrého režiséra, který z něj vymáčkne mnohem povedenější scénář. Tímto stylem jen podkopává sám sebe a svou kvalitní práci na jiných projektech. 3/10. ()

Jaxx84 odpad!

Impotence českých filmů nebere konce. Je to o sportu? Není. Je to o romantice? Není. Je to o vztazích? Těžko. Je to komedie? Tak ve třech scénách. Je to drama? Nenech se vysmát. Je to sci-fi? Možná jsou všichni herci ufouni, pak by to dávalo smysl... Mozkové buňky páchají sebevraždu. Odpusťte mi. 0/10. ()

E lan

*** za český film, tak bych to asi ohodnotil. Je to slabý film, ale co naplat když se to hemží dobrými herci, sem tam úsměvnou scénou a postavou Langmajerovi šitou na míru. No, na *** to není, ale budiž... ()

s1r1us

To je tak strašlivě trapný. A Langmajer by se na to jeho "hraní" už mohl taky vykašlat. Pár ucházejících hlášek v záplavě zdlouhavé trapnosti film nedělá. ()

Wyrdas

"Ještě slovo o Ubru a letíš" ... film, který táhne jeden člověk a za to Langmajerovi (ač to není můj herecký favorit) velkou čest. Vždycky jsem měl plážový volejbal za sexy sport, ale neforemný zadek Hřebíčkové byl ještě horší, než její herecký výkon. Tohle vážně nebylo šťastné obsazení. Korunu tomu nasadil politický agitátor Petr Vydra, jako vždy - nikdo se nesmál. Jak říká jedno horské albánské přísloví, křivé dříví se narovná až v ohni. Nenarovnalo se. Ale i přes to všechno to vcelku fungovalo a zapadne to do našeho národního průměru. ()

kukkik

Velmi otravné ženské myšlenkové pochody (snad tedy nerealistické, osobně žádnou takovou naštěstí neznám :)) často kazilo zážitek z filmu. Jinak taková klasická česká letní komedie ale z toho snesitelnějšího soudku. Takže takový slabší průměr. 2/5 ()

VeeDee

A mě to tedy sedlo. Dokonce to bylo chvílemi i vtipné. Musíte na film koukat s nadhledem. Chtít se jen pobavit a odpočinout si. V rámci českých komedií čtyřka. ()

Jonatána

Petra Hřebíčková není moje nej hérečka, ten zbytek mě taky moc nebral, ale přiznávám, občas jsem se zasmála nahlas. Přesně vím, kdy to bylo: několikrát perly Jiřího Langmajera, lehce ezo Vojta Dyk po návratu z Albánie a ŠTĚPÁNEK KOZUB. Dala bych dvě hvězdy, ale za Jiřího Langmajera a dokonalého Štěpána, který tam byl sice chvíli, ale nikdo si ho nemohl nevšimnout, jedna hvězda navíc. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů