Dottie Hinsonová odjíždí na setkání baseballového týmu, jehož byla kdysi členkou a vzpomíná na rok 1943. Tehdy hráči baseballu narukovali do války a této hry se ujaly ženy. Dottie byla v týmu se svou sestrou Kit. Jednou za Dottie přijel lovec talentů Ernie Capadino a nabídl jí, jestli by nechtěla hrát v profesionální ženské lize. Dottie nechtěla, její sestra by hrála ráda, ale o ni Ernie zájem neměl. Domluvil se s ní však, že jestli Kit Dottie přesvědčí, aby nabídku přijala, vezme ji do týmu také. Nakonec obě odjíždějí a cestou přijmou ještě další hráčku, Marlu. Po absolvování přípravného kempu musí všechny dívky absolvovat ještě školu slušného chování, tance a chůze. Jako trenér je angažován Jimmy Dugan. Na první zápas přijde úplně opilý a tak se vedení ujme Dottie a zápas vyhrají. Jimmy není spokojený s tím, že má trénovat ženský tým a tka je opilý v jedom kuse. Po pár zápasech se však vzchopí, omezí pití a ujme se trénování. Broskve, jak si tým říká, jsou stále úspěšnější a zakladatel ženské ligy pan harvey je spokojený i se zisky z vyprodaných stadionů. Protože se ale blíží konec války, je rozhodnut ženský tým rozpustit. To ovšem dívky nehodlají připustit… (TV Prima)

Monco

Na konci filmu dost dojemný, věčnej opilec Tom Hanks, který kvůli roli dost přibral a krásná Madonna, která mi tu záhadně nevadila. Dobrej film na odpoledne ()

MikeKatz

Pamatuji si, že jsem tento film jako malý viděl na HBO. Tom Hanks je prostě chlápek na svém místě. Dlouho jsem ho hledal, protože jsem nevěděl název filmu a ani herce. Nakonec jsem ho objevil znovu a již ho více opět neztratím. ()

vixina

Oddýchla som si, Hanks v pre seba neobvyklej hereckej polohe stál za to, Madonna toľko neprekážala... Ale prosím! prečo sa celý tento opus, ktorý je viac o športe ako o príbehu trvá tak strašne dlho? Najhoršie je, že si film dáva načas, nemysliac na diváka... Nebyť Hanksa, tak Davisovej tvárička by to rozhodne neukočírovala sama. Nič nové, a len pre "gúd fíling" nemôžem dať 4*. ()

StarFsh

Občas sa tam objavilo nejaké to hollywoodske klišé, ale inak srdciarská záležitosť, v ktorej sa snažili uvoľneným spôsobom vzdať hold prvým hráčkam ženskej baseballovej ligy, čo sa im aj podarilo. ()

Marrakech86

to je snad první film, kde hraje Hanks trochu zapornejsi roli nebo se pletu? pak se z neho stal samozrejme dobrak, ale moc se mi zde libi, jak se Hanks teprve vytvari do dneniho spickoveho herce. Samotny film dobry, nezklamal. ()

Sejkorka

Až na posledních 20 minut velmi dobré, vzhledem k závěru dobré. Určitě zajímavé prostředí ženského baseballu, herečky však průměrné, včetně Geeny Davis či Madonny (který tedy v závěrečných titulcích zpívá docel pěknou písničku This Used To Be My Playground). Jak říkám, kdyby ten film skončil s koncem kariéry Dottie , popř. proletěl pár dalších sezón ženského profi baseballu, bylo by to mnohem lepší. Ty starý babky v síni slávy je prostě paskvil. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela