Dottie Hinsonová odjíždí na setkání baseballového týmu, jehož byla kdysi členkou a vzpomíná na rok 1943. Tehdy hráči baseballu narukovali do války a této hry se ujaly ženy. Dottie byla v týmu se svou sestrou Kit. Jednou za Dottie přijel lovec talentů Ernie Capadino a nabídl jí, jestli by nechtěla hrát v profesionální ženské lize. Dottie nechtěla, její sestra by hrála ráda, ale o ni Ernie zájem neměl. Domluvil se s ní však, že jestli Kit Dottie přesvědčí, aby nabídku přijala, vezme ji do týmu také. Nakonec obě odjíždějí a cestou přijmou ještě další hráčku, Marlu. Po absolvování přípravného kempu musí všechny dívky absolvovat ještě školu slušného chování, tance a chůze. Jako trenér je angažován Jimmy Dugan. Na první zápas přijde úplně opilý a tak se vedení ujme Dottie a zápas vyhrají. Jimmy není spokojený s tím, že má trénovat ženský tým a tka je opilý v jedom kuse. Po pár zápasech se však vzchopí, omezí pití a ujme se trénování. Broskve, jak si tým říká, jsou stále úspěšnější a zakladatel ženské ligy pan harvey je spokojený i se zisky z vyprodaných stadionů. Protože se ale blíží konec války, je rozhodnut ženský tým rozpustit. To ovšem dívky nehodlají připustit… (TV Prima)

knihovna

Vida, existuje i film, kde Madonna není na pěst. už jen to je pozitivum. Jinak příjemný film, je tam vlastně vše a nenudí. Fajn počin. Pravda Green Davis mi nikdy nepřipadla krásná ( slovy klasika nechtěl bych ji samotnou potkati v lese), ale to je problém mého vkusu, nikoliv problém filmu. ()

PlayEasy

Děj vypadal skvěle, ale jakmile jsme se do něho ponořili už jsme věděli, že bude velký problém. Víte, nás tyto feministické řečičky a rádoby herečky v čele s Madonnou moc nezajímají. Tom přišel až skoro v polovině filmu. Jinak vyprávění, síň "slávy" - to jsme zvědavi, jestli něco takového existuje i zápasy jsou skvělé. 75% Jinak pefektně odlehčení sportovní film s krásným, opravdu krásným koncem! ()

Tominni

Film o budování ženského baseballového týmu v době druhé světové válka, ale i příběh sester, kde jedna má talent, ale moc se jí hrát nechce a druhá by chtěla tak moc hrát. Do toho plejáda slavných jmen v čele s Tomem Hanksem, kterému ta role sedla. Podařený sportovní film. Není to nejlepší film z prostředí sportu, ale je to nejlepší film s Madonnou a to se taky počítá, která navíc přidala jako odměnu písničku This Used To Be My Playground. ()

Gamekeeper77

Klasickej a ničím vyjímečnej sportovní příběh. Na vyplnění jednoho pátečního odpoledne ale plně dostačujíci. Nenadchne, ale ani neurazí. 65%. ()

LAZARUS111

Baseball sice ide mimo mňa ale tento film je klasika 90. rokov kedy ešte humor a kultúra neboli pod kotrolov sociálnych inžinierov a na filme sa dalo aj zabaviť. Tom Hanks samozrejme fenomenálny a Geena Davis, no čo dodať, s jej postavov som asi najviac súcitil. ()

Hawaj

Hele todle byla velká bžunda a Tom Hanks tam vyšvih excelentní roli votrávenýho trenera. Až bude chtít zlepšit náladu pusťte si to. Klidně se na to podívám znovu a znovu. ()

samuelsson

Nádherne vykreslený film, kde sa obrovský skepticizmus premení na optimizmus. Neuveriteľné! Až som mal chvíľu chuť naštudovať si pravidlá baseballu, aby mi „docvakli“ všetky súvislosti. Perfektný scenár, ktorý nie je moc vážny, ani moc alibistický, zato je však vtipný a úprimný. Na môj vkus trochu moc precitlivený. Toto všetko je doplnené geniálnym Tomom Hanksom, kde sa prejavil jeho herecký talent v plnom rozsahu (proste neopakovateľný), len mu mohli dať trocha viac priestoru pred plátnom... A League of Their Own je určite niečo viac než film o ženskom baseballe v USA, je to film o viere a odvahe vytvoriť niečo, čo ešte nikdy predtým nebolo, aj napriek zosmiešňovaniu a nedôvere. Až na ten zdĺhavý "geriatrický" koniec nemám čo vyčítať. Odporúčam vidieť, hlavne pre fanúšikov Toma Hanksa. ()

Fugito

Veľmi pekne spracovaný film o začiatkoch ženského baseballu. Ako fanúšikovi baseballu sa mi film veľmi páčil. ()

Mr.Lojza

Krásný film o ženské baseballové lize s krásnými herečkami a skvělým Hanksem, který si mohl zahrát další velice zajímavou postavu a především jí zahrál nezapomenutelně jako vždy. Nemůžu říct jako ostatní, že to pro mě byl nejlepší sportovní film vůbec, protože by to nebyla pravda, ale beru tento snímek jako pěknou komedii, u které se vždy velice dobře pobavím. ()

Allgreen

Hláškujúci a mierne šovinistický Tom Hanks so záľubou v pití rozdáva v určitých momentoch dosť slušné "klenoty", typu: "To nejsou hráči, to jsou ženský. Ty jsou dobrý akorát tak do postele a na hřište né... Mimochodem Babu Jagu jsem ešte neměl... Začni myslet hlavou, to je ta koule co ti sedí metr nad prdelí." ... Plus je to ešte celkom fajn film. ()

Dixieboy

Velice kvalitní film se skvělým až prvotřídním obsazením, poukazující na období Druhé světové války, které pro sportovní filmy není moc běžné. První ženská baseballová liga byla něčím velmi zvláštním... postavilo to pár žen do zcela jiného světla a odpoutalo je od sporáků. Boj s nedůvěrou a posměchem, protože ženy přece nehrají baseball, ty jsou na vyšívání a úklid, vzal za své a výsledkem je skvělý náhled na soupeření čtyř týmů o titul vítěze ligy. Vše je to zábavné, dokud se nepřipomene válka v podobě telegramu a při scéně, kdy se Betty Špagety dozví, že se George už nevrátí, mi vždy i slza ukápne. Penny Marshall převedla tento příběh do krásné podoby s pomocí kamery Miroslava Ondříčka a mnoha báječných postav. Mám tento film vemli rád a velmi rád si ho opakovaně zase shlédnu. Jen škoda, že je upřednostňován dabing s Jiřím Pragerem v roli Toma Hanske... tento dabing film neskutečně hubí. Druhý dabing s Vladimírem Dlouhým je super. ()

AnnaW

Je to vlastenecké a patetické až hrůza, ale Tom Hanks je fakt dobrý, za něj by to byly 4*, za linii příběhu ** a kousek, takže solidní *** jsou tak akorát. ()

marason

Kvalita filmu se u mě projeví tehdy, když se mu u moji cynické duše podaří vyloudit nějaký ten kousek emocí a já jsem se vždycky na konci nemohl ubránit slzám....takže OK. Samozřejmě hlavně kvůli vynikajícímu Hanksovi! ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela