Dottie Hinsonová odjíždí na setkání baseballového týmu, jehož byla kdysi členkou a vzpomíná na rok 1943. Tehdy hráči baseballu narukovali do války a této hry se ujaly ženy. Dottie byla v týmu se svou sestrou Kit. Jednou za Dottie přijel lovec talentů Ernie Capadino a nabídl jí, jestli by nechtěla hrát v profesionální ženské lize. Dottie nechtěla, její sestra by hrála ráda, ale o ni Ernie zájem neměl. Domluvil se s ní však, že jestli Kit Dottie přesvědčí, aby nabídku přijala, vezme ji do týmu také. Nakonec obě odjíždějí a cestou přijmou ještě další hráčku, Marlu. Po absolvování přípravného kempu musí všechny dívky absolvovat ještě školu slušného chování, tance a chůze. Jako trenér je angažován Jimmy Dugan. Na první zápas přijde úplně opilý a tak se vedení ujme Dottie a zápas vyhrají. Jimmy není spokojený s tím, že má trénovat ženský tým a tka je opilý v jedom kuse. Po pár zápasech se však vzchopí, omezí pití a ujme se trénování. Broskve, jak si tým říká, jsou stále úspěšnější a zakladatel ženské ligy pan harvey je spokojený i se zisky z vyprodaných stadionů. Protože se ale blíží konec války, je rozhodnut ženský tým rozpustit. To ovšem dívky nehodlají připustit… (TV Prima)

Dexter666

Krásny film, s vynikajúcim obsadením (aj Madonne rola výborne sadla a "This used to be my playground" je jeden z najlepších vokálnych filmových kusov vôbec). Za veľmi pekný emotívny záver si Veľké víťazstvo u mňa zaslúži aboslutórium. ()

Standey

Tom Hanks patří k tomu nejlepšímu z Hollywoodu a proto mám rád téměř každý jeho film. Velké vítězství je příjemná oddychovka na nedělní odpoledne. ()

Procopo

Pěkný film, který pravděpodobně velmi dobře odráží tehdejší poměry ve sportu. Dobře vybarvená atmosféra uvnitř týmu. 80 %. ()

Marward

Pěkný sportovní film který není jen o sportu, ale i o vztahu starší a mladší sestry. Tom Hanks opět předvedl, že čůrací scény mu opravdu jdou (také v Zelené míli mu to pěkně šlo). Navíc jeho bouřlivý herecký výkon překvapí ty, kteří ho mají nějak žánrově zařazeného. ()

Tomulka

Film na jedno deštivé odpolene pro zábavu proč ne. Hlavně ženské výkony předně s G.Davis tento film podporují. ()

shinlove

Zábavný sportovní film, který jsem jako malý naprosto hltal. S odstupem času hodnotím skvěle především výkony Hankse a Davisové. Opravdu pěkné pokoukání :) 4* ()

je-za

Je to film ze sportovního prostředí, ale sportovní prostředí je jen krásná důležitá kulisa. Vždycky, když tenhle film vidím, tak si vzpomenu na dětství, jak jsme na hřišti hráli baseball. Vždycky se užila spousta legrace a nechyběla samozřejmě ani náruživost a řevnivost. Tom Hanks to snad ani nehraje a Madonna je skvěle přírodní. A Jon Lovitz? K němu není potřeba žádný komentář, veřil bych mu i to, že se baseballu věnoval 300 let:) ()

sivka jn.

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov a nie len kvôli baseballovej tematike. Filmu nechýba dobrý príbeh, vtip - výborné hlášky, zápletky a aj zábery , skvelé herecké výkony (špeci potlesk pre Toma! a vlastne i Madonnu - prvý a posledný dobrý herecký výkon...) a dokonca môže padnúť i slzička... ()

stado

Tento film je od mého prvního zhlédnutí srdcová záležitost. Kolikrát jsem ho již viděl a stále mne baví. Hanks je skvělý a Madonna s podivem hraje. Pro ní ideální role. A závěr v muzeu je opravdu hodně dojemný a nostalgický. ()

BlackVelvet

Nikdy mne nenapadlo, ze bych mohla napsat ze Madonna hrala dobre ve filmu, ale je tomu tak, tady mne sedi. Film vypravi o moc zajimave baseballove historii, a dej ma naslapnuto, pekne to odsypa a Geena Davis i Tom Hanks hraji skvele. Mohu jen doporucit. ()

RexT

Jeden z nejlepších sportovních filmů. Škoda jen, že tak trochu historii překrucuje. Finále se hrálo na tři a ne na čtyři vítězné zápasy. A Broskve do něj první ročník vůbec nepostoupily, drží ovšem rekord v počtu ligových primátů. Snad proto ve filmu sledujeme právě jejich tým. Kdo se chce na skutečnou historii mrknout, tak http://www.aagpbl.org/index.cfm https://en.wikipedia.org/wiki/All-American_Girls_Professional_Baseball_League Liga skončila roku 1954 kvůli úbytku diváků, zřejmě vinou televize. ()

motyka52

Z mladistvých let jsem si to pamatoval jako super film, VHSka s tímhle kouskem byla poctivě ohraná. Po letech trochu uberu. Velké vítězství je typický představitel toho, čemu se říká rodinný film. To znamená, že obsahuje i všechna ta klišé, která tušíte dlouho dopředu. Fakt žádné twisty a hry s divákem nečekejte. Na druhou stranu si to na nic nehraje, příjemně se na to kouká a má to opravdu silné herecké obsazení. Pěkné tři hvězdy. ()

ghostwo

Mě tohle docela vyhovuje - žádný záporák, žádné dramatické zvraty...... Prostě jen příjemný příběh. Takových filmů moc není. Čas probuzení od Penny Marshall mám v top 10 a tohle se jí také povedlo. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela