poster

Amnestie

 • Slovensko

  Amnestie

Drama / Thriller

Slovensko / Česko, 2019, 130 min

Externí recenze k filmu (8)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Amnestie sú najlepšie vtedy, keď atraktívne dejinné pozadie a atraktívnych protagonistov používajú ako rekvizity na zobrazenie súkromných pohnútok a rozporov ľudí revolúcie a primárnej zúrivosti, ktorej zmena politického režimu uvoľnila cestu. Lenže fokus filmu je inde." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Lenka Vosyková) ****

  "Zejména mladému člověku může tento snímek hodně dát, protože odhaluje zase jedno zákoutí naší minulosti, o kterém se ve školách bohužel moc neučí. Pamětníci mohou zpochybňovat některé události nebo určité jevy, protože si je budou pamatovat možná trochu jinak. Důležité je ovšem poselství, které se…" (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Všetkým, ktorým naša budúcnosť nie je ľahostajná odporúčam, aby si film Amnestie pozreli. Nie je podstatné, ako budú rozporuplné udalosti diváci hodnotiť, aké emócie v nich vyvolajú, ako si ich vyložia, podstatné je, aby si ich pripomenuli a pouvažovali o nich. Najmä preto, aby lepšie porozumeli…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Kromě několika videoklipových akčních záběrů se zásahovým komandem a zdařilých hereckých výkonů tak na rozpačitém snímku zaujme především dobová stylizace a depresivní výtvarné řešení, laděné v duchu kriminálního thrilleru a využívající šedou vybledlost obrazu, déšť a zšeřelé zahnědlé interiéry." (více)

 • g.cz (Kateřina Horáková)

  "Může se zdát, že na jeden film je to příliš velké sousto a pravda, Amnestie divákově pozornosti servíruje opravdu mnoho témat a mnoho podnětů k pozorování, které v některých scénách navíc značně stěžuje klipová kamera a epileptický střih. Leitmotivem snímku je ale od začátku do konce morálka a…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) **

  "Přitom Karáskova režie se opět snaží dílo ozvláštnit, jak to jen jde, a často se uchyluje k akčnějšímu střihu či videoklipovým sekvencím. Dohromady s unylým dějem a historicky našedlým audiovizuálem to však příliš nejde, a tak tento zmatek snadno končí nudou. Holt mnoho témat, divákova smrt. Jonáši…" (více)

 • Postoj.sk (Eva Čobejová)

  "Film mal inú ambíciu: byť atraktívnym pre náročného a poučeného diváka, ale aj pre diváka, ktorý očakáva od filmu najmä napätie, drámu, emócie. To chce skúsených filmárov. Základ tvorivého tímu filmu Amnestie, teda scenárista a producent Maroš Hečko, režisér Jonáš Karásek, kameraman Tomáš Juríček…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ***

  "Námět, s jakým Karásek do světa filmu vstoupil, je sice neokoukaný a jeho aktuálnost nezpochybnitelná, ale nekompaktnost příběhu a leckde nesrozumitelné vazby a chování jednotlivých postav se přehlížet nedají. Přesto se jedná o zajímavý film, který může mnohým přinést obohacení o nové informace či…" (více)