Hanna

(TV seriál)
Akční / Drama
USA, (2019–2020), 13 h 14 min (Minutáž: 46–55 min)

Tvůrci:

David Farr

Esme Creed-Miles, Mireille Enos, Joel Kinnaman, Rhianne Barreto, Darien Asian, Wayne Brett, Narges Rashidi, Russ Bain, Martin Bergmann, (více)

Série(2) / Epizody(16)

Morholt

Po prvních dvou dílech jsem si říkal, jestli má vůbec cenu seriál sledovat, protože se jednalo o takřka věrnou kopírku filmu. Ale pak se děj vydal vlastní cestou, která sice nebyla bůhvíjak promyšlená, ale dávala smysl. Přibyly celkem zajímavé postavy, akce měla říz a i když má série tak o dva díly víc, než by měla mít, udržuje si celkem solidní tempo. Samozřejmě nešlo se vyhnout srovnání s původní Hannou a to zejména co se obsazení týče, ale vzdor méně známým tvářím si seriál vede lépe. Nikdo asi nečekal, že by Esme Creed-Miles přehrála Saoirse Ronan, ale její hrdinka mě i tak bavila a neměl jsem potřebu výrazněji kritzovat. Nicméně pokud to někdo táhne, tak je to Kinnaman a zejména Mireille Enos, která minimálními pohyby mimických svalů a tichým monotónním hlasem dokáže obsáhnout celou škálu emocí. Nebránil bych se druhé řadě. 75% ()

BarryLyndon

Docela překvápko po první řadě a dost možná kvalitnější než původní film, který mám už tak docela rád. Na seriál slušná produkce. Ale co nejvíc překvapivý, tak hlavní trojka Kinnaman, Esme Creed-Miles a Mireille Enos je prostě lepší, než Bana, Ronan a Blanchett. Hlavně teda Joel, to je pro mne v současnosti asi nejlepší seriálový herec. Neselhal nikde. Až mne místama mrzí, že to je o mladý holce a nedostal seriálovou verzi Bournea. Možná asi největší výtka, že je první řada v podstatě remake celého původního filmu a začíná se lišit až druhá řada, ale za těch 9 let jsem to zapomněl, tak je to jedno. Ale fakt solidní věc zatím 8/10 PS: Nevím jestli ten pojem někdo zná, ale hlavní postava je ukázková Mary Sue. Kdyžtak rád vysvětlím. ()

Tony.cs

No, když píšu komentář, již je tu pár názorů. Musím tedy hlavně oponovat, akce není dobrá. Wright není akční režisér, ale ve filmové Hanně měl akci trochu lepší. Dobrá akce je Into the Badlands, Punisher, Daredevill, Iron Fist... Ale tohle je průměr. Co na tom, že v ostatních ohledech se film snaží, když u toho dramatu a atmosféry chybí kulervoucí akce. Takhle zůstává průměr. ()

Mitin

Hodně zajímavý seriál, který se mírně odlišuje od těch ze stejného soudku. Největší problém je asi to, že je seriál nekonzistentní a docela mi trvalo prokousat se zejména prostředkem. Naopak se mi libila Hanna z psychologické stránky. Tvůrci dobře pracují s emocemi a adaptací Hanny na real world. Joel Kinnaman a Mireille Enos předvedli perfektní výkon. ()

Gogo333

Sešla se nám tu hlavní dvojka z The Killing, tentokrát jsou ale proti sobě. Hanna docela fajn, ale filmová se mi zamlouvala víc. Ze začátku to vypadalo slušně, ale postupně mě to přestávalo bavit. Akce nic moc, možná kdyby seriál směřoval jiným směrem, tak by to tak nevadilo. Joel je opět fajn. S druhou sérií už pokračovat nebudu. 60% ()

• Seriál sa natáčal aj na Slovensku. Napr. skala s výhľadom na les, na ktorej Hanna (Esme Creed-Miles) sedí v prvej epizóde, je Tomašovský výhľad v národnom parku Slovenský raj. (B_ninja)