Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

KASUGI

Hororovo dobrodružná akční sci-fi řež. Zatraceně atmosférická hudba Alana Silvestriho, pestré a snadno zapamatovatelné charaktery, prvotřídní akce, potoky červené tekutiny (a taky zelené), originální vzhled predátora a vůbec všeho, co k té postavě patří - to jsou atributy, jež dělají z tohoto filmu klenot mezi akčními šperky. ()

jitrnic

Nejzábavnější součástkou tohoto dílka je samozřejmě Arnie, který si celý film hlídá, aby měl svalstvo řádně propnuto ()

MI-380

Přehodnoceno (16.12.2008), dříve nekritické nadšení a uznání (5 hvězdiček), tentokrát z nostalgie možná přehnaných 75%. Stále ještě skoro na vlastní kůži cítím tu hustotu vlhkého nepřátelského pralesa, záhadné nebezpečí ve větvích, upocená svalnatá těla vojáků, neobyčejnou razanci jejich zbraní. Tak asi poctivých 75%. 20.7.2014 potvzuji 75% (39634 hodnotících, průměr 86%, 158. nejlepší film, 65. nejoblíbenější film). ()

Kalidor_

Já Arnolda v Predátorovi prostě žeru!! Atmosféra je na jedničku a emzák bubák dreďák je taky výborný. Jakmile Arnold zatne naolejované bicepsy, vezme nějakou drsnou flintu do ruky a začne pokukovat zlým, přimhouřeným očičkem po džungli tak uchcávám spokojeností a blahem. ()

Kosmik 1

Naprostá klasika, těmito dvěma slovy bych označil tento parádní snímek. Když se na Predátora podívám teď, mám z něj stejné pocity, jako když jsem se na něj díval před deseti nebo patnácti lety. V hlavní roli bych si jen stěží představil někoho jiného než Arnieho, tahle role mu sedla opravdu dokonale. Skupina těch nejlepších namakaných svalnatých hochů vymlátí celou vesnici v džungli s naprostou parádou bez jakékoli chybičky, to je ovšem jen začátek a jen taková příprava na to, co se odehraje později. Setkají se totiž s něčím, s čím nepočítají a to něco je dokonalý emzák, který je jednoho po druhém loví jako kořist. Finální bitva Arnieho s Predátorem je naprosto úžasná. "Ty máš ale hnusnou držku!" ... Samozřejmě také na samý závěr legendární jaderný výbuch a krásný hříbek z pohledu vrtulníku. K tomu všemu parádní hudba Alana Silvestriho, kterou si s radostí pouštím i jako soundtrack. 100% ()

Miki8888

Predátor bez Schwarzeneggera by stál za mnohem méně. Jeho klasické svaly, drtivý přístup, tvrdé chování a především několik velmi povedených leč někdy sprostých hlášek dodávají filmu teprve tu pravou šťávu. Prostě klasická "Arnýho střílečka" . ()

Taio

Konal sa ďalší päťhviezdičkový mindfuck, kedy ani Predator neodolal a musel si to rozniesť tvarou v tvár s Arniem. OST♫ 4/5 Príbeh 4/5 Výkony 4/5 Napätie 5/5 Humor 3/5 ... 90% ()

corbeau

Výborné spojení klasického akčňáku a sfi-fi hororu. Příběhově je to "takové jednodušší", ale rozhodně ne nudné - naopak, moje pozornost ani na okamžik nepolevila a McGyverovské finále mě úplně pohltilo. Jinak není co kritizovat - hutná atmosféra, technická stránka i hudba jsou jednoznačně na 5* ()

Autogram

Atmosféra tajomna je vďaka neviditeľnej potvore s extra schopnosťami prvotriedna, aj keď prichádza na scénu pomerne neskoro. Hľadá ho, alebo skôr je hľadané, politicky korektné komando so zastúpením rôznych rás a dokonca aj ženou. –––– Ty máš ale pěknou držku! ()

vyfuk

Po asi skoro čtyřech letech co jsem ukončil svou Pouť 300, kdy jsem nenáviděl horory ani jejich prvky, jsem se po roce rozhodl zkusit Vetřelce, což se na dalších dva roky stalo každoroční říjnový zážitek a nyní přišel na řadu podobný kult ve stylu Predátora. A ano, dopadlo to přesně jak jsem čekal. Klasický kousek, který zde s námi je už od osmdesátých let se stal kultem již tehdy a je až do dnes. Skoro se stydím, že na něco takového jsem čekal asi čtyři roky. Propracovanost sama o sobě s Černým negrem, který se snaží našeho kamarádíčka z jiné planety zahubit. Já jsem pro! ()

J.Lajner

Predator od Johna McTiernana je vzrušující film nabitý adrenalinem a živočišnou akcí. S důvtipem sobě vlastním zpochybňuje kult o neporazitelných chlapcích s obřími svaly a přinesl do akčního žánru neokoukané prvky, které mu zajistily trvalou hodnotu. Více. ()

Narcis

Další Arnoldův film, který nezestárne. Vhodný pro každý věk (žral jsem to ve 14 a žeru to i teď v 21 letech a nejenom já). ()

BloodMax

Velmi vydařený akčňák s Arnoldem, který se i po tolika letech drží na špici světové kinematografie. Je to jeden z nejlepších akčních snímků, hlavně díky skvělému obsazení (bylo těžké v té době někoho sehnat k Arnoldovi), pak díky (na rok 1987 nadprůměrným) vizuálním efektům a hlavně dobrému nápadu. Je to pořádná řežba, kterou můžete vidět 100 x a stejně jí nemáte dost! "Bezbolestná" dělá pořádný masakr, na tu by neměl ani predík, finále fantasticá férovka mezi "Švácou" a vesmírným prevítem, kterou díky 60tkovým bicákům vyhraje našinec! :-))) ()

pfa

Elitní oddíl je pod záminkou vyslán do nepříliš vlídné džungle, k tomu ještě plné partyzánů. Ovšem to pravé peklo je teprve čeká a příliš viditelné není... Vynikající akční sci-fi. (PS: Těšte se na bezbolestnou...) [1O/1O] ()

Almásy

nikdy tak uplne nepochopim humbug okolo toho filmu, i ked chapem ze divak osemdesiatych rokoch bol z podobnej predstavy neskutocne nadrzany. pod celou pokrievkou kultoveho hororu sa skryva priemerne akcne becko bez akejkolvek hlbsej pointy (ja som nad pointou rozmyslal asi cely film). dalo sa to spravit lepsie, dat to do paprc Cronenbergovi.. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra