Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

picusis

Film mého mládí na tomhle jsem vyrůstal, Arnie je vynikající voják a hlavně je to borec, kterého mám rád od jakživa a predátor mi přijde víč cool než vetřelec. Vetřelec je tak trochu tupej za to Predátor ten ví, co chce a taky toho dosáhne a jediný na kterého nemá mistr Arnie. BESt MOVie ()

Marfab

film z hvězdných časů Arnoldových. jeho všude přítomný chladný výraz v obličeji je nezaměnitelný........"postavte přede mne kohokoliv a já ho zničím" :)) ()

Clark_Kent

Jeden z nejlepších filmů Arnolda Schwarzeneggera.Perfektní sci-fi akční filmek, hustá džungle speciální jednotka tajná operace a jeden predator z vesmíru.Já osobně jsem ani nevěděl, že predatora měl hrát J.C.Van Damme marně jsem ho hledal na konci filmu při titulcích.Nakonec se role zhostil Kevin Peter Hall.na začátku filmu kdy Arnold a Carl Weathers si podaj ruce při kamarádství je vidět, že oba jsou v dost dobré formě.Arnoldův poslední úspěch na profesionální soutěži v roce 1980 IFBB Mr. Olympia, Sydney, Austrálie (1. místo). a po 7 letech je v roce 1987 natočen film predator.Jeho muskulatura byla velice kvalitní. ()

Izz

Nejlepší hororová vybíjená všech dob a Arnie v naprosto vrcholné formě! Že se to holce nemůže líbit? S tím jděte do háje! ()

departed

Kultovka, dnes již lehce úsměvná, ale v osmdesátkách to musel bejt boom jaxviň, to si umím představit. Já na tom sice vyrůstal, zbožňoval to a McTiernan podle mě ve své době přispěl kinematografii kvalitním dílem, ale zatímco objektivně Predator jaksi nestárne, tak subjektivně už se to až tak říct nedá. ()

Smerfetka88

Chtě nechtě se musím přiznat, že tento skoro až kultovní film jsem viděla poprvé teprv nedávno. Musím uznat, že to není žádná béčková pitomost, jak by mohl napovědět obsah děje....Filmy o mimozemských příšerách a o tom, jak s nimi bojují neohrožení Schwarzeneggerové mě opravdu nikdy neoslovily, ovšem našla se výjimka. Oceňuju zpracování, místy vtipné hlášky a hlavně musím uznat, že po dobu filmu je i na co se dívat. A ačkoli jsou pokračování točená po x letech jen trapnou parodií, tak Predátoři (2010) jsou srovnatelní s originálem. ()

Nightswimmer

Aj po viac ako patnastich rokoch od prveho pozretia je potrebne skonstatovat, ze je to vec velka, teda az na to municne sialenstvo bright and shiny american army. Casting a navodenie tiesnivej atmosfery su take kvalitne, ze daju zabudnut aj na Arnieho rakusku americtinu a to je co povedat. Keby sa mohla udelovat devinka, bola by tam hned. ()

Godhaj

,,My men are not expendable." Ani dnes již klasický akční kult neztrácí nic ze své výjimečnosti. Banda drsných, nabušených žoldáků si to šine hustou džunglí a pronásleduje je lovec odkudsi z vesmíru. Příběh je to velmi jednoduchý, ale to není vůbec na škodu, pokud je zpracován tak, jak se to povedlo McTiernanovi. Kamera pomáhá navozovat pocit stísněnosti, takže atmosféra je hustší než Arnoldovy bicáky. Akční scény jsou vyvedeny na jedničku a i v současnosti působí velmi dobře a to včetně speciálních efektů. Nelíbila se mi ale zvolená hudba, ta je podle mě až příliš dramatická a ruší pečlivě budovanou atmosféru. ()

Mijagi

Bylo 5.12. 2012, vracel jsem se z práce domů a nepotkal téměř žádný čerty, tak jsem se rozhodl, že si alespoň v telce pustím nějakýho toho bubáka a volba padla na legendárního a dnes již kultovního Predátora. "Ty máš ale pěknou držku." I když lze děj popsat v jedné větě – parta žoldáků v čele s Arniem si jedou zastřílet do národního parku a místo na správce narazí na monstrum z jinýho světa – nedovolí vám svým napětím sledování filmu čímkoliv přerušit. Kromě Arnieho, který je mimochodem v těchto starejch filmech fakt dobrej, se zde blejskne např. Bill Duke, člen party únosců Arnieho filmové dcery v Komandu nebo Carl Weathers, hrající slavného boxera Apollo Creeda po boku Slye Stalloneho v několika dílech Rockyho. Prostě pro diváka, který si tu a tam rád odpočine u béčka a má rád dokumentární pořady z přírody ve stylu sameček komára oplodnil kobylku:-), skvělej zážitek i při opakovaný projekci. ()

Oudee33

Tak tohle je moje parketa:) Nejvíc shlédnutí. Tenhle film vystihuje má klukovská léta, kdy jsem si hrál na vojáčky... Vrchol Arnieho herecké tvorby a spolu s Terminátory prostě top class. Krásná gradující atmosféra. Precizní práce s efekty. I po letech se k tomuto počinu rád vracím. 90% ()

TommyDiamond

Predátor se stal za ty roky nadčasovým a kultovním snímkem a vždy se na něj rád podívám. Jediné s kým lze tak nějak Predátora srovnávat je Vetřelec. Džungle a město (ve dvojce), kde se pohyboval predátor mi je blíž než stísněný a tajemný prostor ve kterém vegetoval vetřelec. S predátorem nikdy nevíte co vás čeká, kdežto děj ve vetřelci je jasně daný.... Navíc bych rád pochválil Arnolda Schwarzeneggera za jeho výkon. Nezbývá než dát pět hvězd... ()

Stanix

"Nerez" klasika s napětím, výborným hudebním podkresem, podtrhnutá "osumdesátkovou" akcí, Arnoldem a ostatními zdařilými hereckými projevy. Nezničitelný kousek. ()

J.e.r.e.c

Na to, abyste v amazonský džungli, proti který je i Kambodža parčík, našli ministra, co často lítá na druhý straně hranic, potřebujete ostrý hochy, ty nejlepší z nejlepších. A když Vám nějakej mizera práskne, že přesně takový je komando majora Dutche Schaffera, není o čem přemejšlet! Navíc, Dutch vypadá sakra dobře, i když už je to dávno, generále. Od jeho mužů uslyšíte kromě vtipů o kundách spoustu užitečnejch věcí, a pokud náhodou nevíte, že žvejkací tabák z vás udělá v posteli pořádný tyranosaury, jako je třeba Blain, tak jste jen banda teplejch kreténů. Ale flusat ho někomu na boty by vod vás vopravdu nebylo hezký! Je třeba vědět, že Dutch a jeho parta jsou záchrannej tým, ne vrazi. Proto taky pro záchranu jednoho mrtvýho rukojmí srovnaj se zemí celou povstaleckou vesnici. Brusič tužek u CIA Dillon se sice tváří, že mu nikdo neřekl, že tam probíhá nějaká operace, ale přitom až podezřele dobře ví, že cílem je ta chajda uprostřed. Je to samozřejmě celý podraz, kde by taky polonahý domorodci vzali infra, že jo? Svět se zrovna nachází uprostřed Studený války a Dillon, kterej se už probudil, šel celou dobu po nějakejch podělanejch Rusech, a našel víc, než on a jeho kápové čekali. Co na tom, že si povídačku s ministrem vymyslel a hodil svýho starýho kámoše do mlejnku na maso? Dříve se mu dalo věřit, ale teď je to dobytek, co nás sere! Tohle všechno je jenom takovej rozjezd, taková malá předehra předtím, než přijde malá Sally, černá jak noc, a strejda Johnny, teď užije si moc! Protože jediná cesta vede tím údolím na východ, a tam by ani psa nevyhnal. Tam v těch stromech totiž něco je. Billy to cejtí a je divnej už vod rána, navíc ten jeho zatracenej nos… je to divný. I když říká, že to asi nic není, majore. Jenže to nic dostane Hawkinse, prej džungle si ho vodnesla. Pak Blaina, kterej parchantům sliboval, že to ani nezabolí. Přitom dojde na Kontááákt a jeho voči zmizej. Stejně jako porost v okruhu 200 metrů čtverečních, kterej Bezbolestná a ostatní arzenál pokosí líp, než Béda Trávníček se svejma podělanejma sekačkama. A dozvíme se důležitou věc – co krvácí, může i umřít! Pak už to jde ráz na ráz: Mac, Dillon, Billy, Poncho, až k očekávánému finále mezi Vesmírným lovcem bůhvíodkud a Rakouským dubem z Tyrolska, kterej na body vyhraje Dutch, i za cenu likvidace poloviny amazonského pralesa. A nikdo mu za to ani nepoděkuje. Asi proto, že „Neni zač!“ 100 % ()

joelly01

Noli tangere Predator meos!!!!!! (nastesti zde takhle na prvni pohled nevidim hodnoceni pod ctyri hvezdy, takze mate stesti, smradi!) ()

nick_sekac

Tenhle typ filmů prostě zbožňuji - neznámé zlo, totální izolace, zajímavé prostředí, hutná atmosféra, spousta krve. I po skoro dvaceti letech bombice. "I ain't got time to bleed" mě vždycky dokáže totálně rozštípat. ()

quazar

Film ktorý som mal rád už od malička. K tomu všetkému bol hlavnou postavou svalovec, ktorý filmu dodával väčší "šmrnc". Jeden z najlepších Arnoldovích filmov. Film kde je veľa akcie, hlášok a napätia. ()

Michal.Jezek

Predátor je pro mě jednoznačně nejlepší film natočený v džungli, lesích a podobně jinde. Příběh, nesoucí se na úspěchu či neúspěchu party ( ve snaze zabít povstalce a predátora) kolem Arnieho je prvotřídní. Navíc magická a dechberoucí hudba Silvestriho umocňuje vášnivý akční prožitek - bez ní by to bylo za 4, s ní je to maximálních 5. 100 krát to člověk uvidí a 100 krát se dokáže nadchnout. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra