V celovečerním snímku "Deadwood" od režiséra Daniela Minahana a scénáristy Davida Milche se dočkáme pokračování příběhu, který započal v kritiky uznávaném a cenou Emmy ověnčeném stejnojmenném seriálu z produkce HBO. Nezapomenutelné postavy v podání původního hereckého obsazení se po deseti letech znovu shledají, aby oslavily státní suverenitu Jižní Dakoty. Někdejší rivalové opět zažehnou své spory, spojenectví procházejí tvrdou zkouškou a staré rány jsou znovu otevřeny, zatímco se všichni snaží přizpůsobit nevyhnutelným změnám, které s sebou přinesl čas a moderní doba. (HBO Europe)

bobstock

K pochopení příběhu mi stačila první série seriálu. Film se táhne na vlně o 10let později, starší a mírně změněné postavy v chování jsou příjemné hlavně u šerifa Olyphanta je plnější vizáž plusem. Kalamity Jane lesbička a hlavní kšeftař McShane změklý a nemocný, už nehraje důležitou roli. Standartní kousek obsahuje odhadem tak tři díly k doplnění seriálu z městečka Deadwood v čerstvě vzniklém státu Jižní Dakoty. 65% ()

jarmik

Naprosto nechápu místní hodnocení, boží finále po letech, lepší než jakákoli epizoda, kde se, přiznejme si to, často řešilo tak trochu nic, ale mělo to atmosféru. Tak teď to mělo všechno. ()

PAVEK

Naprosto skandální hodnocení některých uživatelé čsfd, jistojistě především pak z řad těch, kteří seriál Deadwood neviděli, nicméně z nějakého mně jen těžce pochopitelného důvodu se rozhodli podívat se na vyvrcholení seriálu, Deadwood: The Movie. Je to těžce nostalgická pecka, asi málo kdo věřil, že se ještě s městečkem Deadwood a jeho obyvateli setkáme. Určitě z toho šlo vytřískat více, o tom žádná, nicméně myslím si, že to je vcelku důstojné zakončení skvělého seriálu. Pátou hvězdičku dávám z nostalgie, ale Al Swearengen, Seth Bullock a ostatní si ji zaslouží. Zamrzelo mě, že v seriálu nebyla žádná zmínka o Cy Tolliverovi, kterého hrál v roce 2017 zesnulý Powers Boothe. Mnoho dějových linek však zůstalo neukončených, případně se jimi film vůbec nezabýval a od konce třetí řady se vůbec nepohli, což je mimo jiné dáno i tím, že se ve filmu řada vedlejších postav vůbec neobjevila. Jak jsem četl jinde, film možná nebyl ani tak úplně zakončením seriálu, vzhledem ke všem těm otazníkům, ale působí spíše trochu jako entrée pro novou sezónu, která se ale samozřejmě nebude konat. A tak už se asi nikdy nedozvíme, zdali Al v poslední scéně zemřel, stejně jako to, zdali Hearst dostal to, co si zasloužil, tedy pěkne malou celu. ()

Rathalos

Ja som sice serial nevidel,ale tento western sa mi celkom pozdaval,je to skor konverzacna zalezitost,cize necakajte honosne prestrelky,akcie je tu pomenej,no neznamena to,ze je to nuda,prave naopak,pribeh sa mi velmi pacil,herecky je to zvladnute a zaver bol ok,moze byt...:-) ()

Hpatrik

Nevýrazná práce s postavami a jejich motivacemi, spoustu z nich je tu jen do počtu, i když se zdá že budou mít v příběhu nějakou zásadní roli, nakonec se na ně vůbec nedostane. Docela slušně rozjetá dramatická liniie se ale v tom nejlepším úplně nepochopitelně utne, a příběh filmu plynule přejde ke každodenním nezáživným a nudným problémům běžných občanů. ()

bearmeedek

Dívat na tento celovečerní film bez znalosti celého předchozího seriálu je špatné, protože může vyvolat zklamání. Pro nás ostatní je to konečně zakončení celého seriálu, i když až po 10-ti letech. A to jak dějově, tak i výrobou. Tudíž atmosféra městečka je podobná jako v seriálu, postavy stejné, ale o 10 let (doopravdy) starší. A to je jeden z nejzajímavějších momentů. Vidět jak všichni znatelně zestárnuli, protože už "tenkrát" to nebyla žádná mládež. Vzhledově si nejvíc udržela mládí největší děvka ve městě, Trixie. A potom tu chyběl jeden z největších zloduchů, protože dva roky před natočením filmu zemřel jeho představitel. Ale i tak o jeho postavě zde nebyla žádná zmínka. První část filmu běží v zaběhnutých kolejích a je to o pohledu na současný vzhled všech postav. A konečně v druhé polovině dojde ke konečnému zúčtování, které chybělo na konci seriálu. Takže druhá půlka je i filmově a dějově dost slušná. Tvůrci seriálu se 10 let zřejmě těžce trápili se svým svědomím a opožděně to teď napravili, aby se nedostali do pekla. ()

joeko13

Pekné zakončenie série. Avšak film bez predchádzajúceho vzhliadnutia všetkých sérii by som neodporúčal pozerať. ()

Mamlas odpad!

Zrežírováno jako divadelní hra, nekonečné blbé dialogy, nekonečná nuda, nedívatelné ani s největším sebezapřením. ()

zdenzo

Povedený reunion. I když hodnocení pomáhá nostalgie nad jedním z nejlepších seriálů historie. Sex, bitky a slova už nejsou zdaleka tak ostré jako dřív, po 10ti letech také postavy zestárly a ubraly na dramatičnosti (krom šílenců Trixie a Bullocka). Ač nebyl využitý potenciál plně, hodnotím 80%. Bál jsem se a přál si zároveň, že/ať Deadwood skončí jako ve skutečnosti, každopádně ač závěr nejdříve rozčaroval, skončil přesně ve stylu seriálu. ()

solisoli

Uf, dramatický špagety western s plochým dejom, útlou výpravou a nič moc hereckým podaním. Proste čajový punč, keď vypadne z hovnocucu. ()

spoock

Je to presne tak blbe, jak jen muze byt. Koukam na to hned jak dokoukavam seros, ktery jsem v dobe kdy mel premieru nevidel. Je fajn, ze se to snazi dovypravet konec treti serie, ale na muj vkus tohle tu melo byt mnohem drive. Je velice divne, kdyz se tu rozjizdi zapletka o deset let pozdeji, jako by to bylo vcera. Kdo nezna serial, tak nepochopi, ktera bije. P.S.: minimalne z toho mohli udelat ctyr dilnou miniserii a mozna se na Hearsta uplne vyprdnout. ()

fafejt001

ŠERIF je dosti dobrý týpek . To je asi jediné PLUS . Jinak to bylo celé DIVNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ. Mne to vůbec neoslovilo . Čekal jsem až bude konec . Zloduch byl potrestán a tak je to spravne , bo tak to ma byt . Tááááááhlo se to jak , no nic , prostě slaboduchý , rádoby western . ()

godal

Jsem spokojen...Podařilo se pokračovat v uzavřeném příběhu hotového města a skvostné herecké výkony,opět udržují lajnu.Už dávno konečně skončily romantické pitomosti o dobývání nových území-moto celé ságy.Bahno,špína,prach a ach Bože-i ty tělesné potřeby jsou tam přirozené... ()

horskejvlk

Seriál jsem neviděl a film působí velmi zvláštně jako bych sledoval jak se točí western film. Vše je takové načančané ale pro znalce seriálu je to asi něco jiného. ()

Kdy dorazí filmový Deadwood?

Kdy dorazí filmový Deadwood?

10.02.2019

Programový šéf HBO Casey Bloys měl nedávno příležitost rozpovídat se něco málo o plánech, které má kabelovka pro letošní rok. Kromě spokojených reakcí na třetí řadu Temného případu pak došlo mimo… (více)