Devadesátky jsou dávno v tahu. To nejlepší, co může Chris Carter pro nová Akta X udělat, je předat kompletní dozor nad nimi někomu jinému: komukoliv šikovnému, kdo nebude upřednostňovat patlalský fan servis na úkor samostatných mysteriózních epizod. Oživená mytologie působí křečovitě a nechtěně legračně, komediální díly si užijí výhradně xphiles a dramatu a napětí je tentokrát šíleně málo. Jako nezasvěcený divák bych víceméně neměl problém s odpadem. Tak zase za rok a lépe, prosím! Přístupněji.(25.2.2016)

Tenhle návrat mi tak trochu připomněl neoficiální bondovku Nikdy neříkej nikdy. Ani tam se Connery nebral příliš vážně a to samé platí i pro nová Akta. Pokud tedy nepočítám ohraničující díly. Nicméně s tou mírnou nadsázkou jsem vůbec neměl problém a naopak jsem si to užíval. Možná že jednotlivé díly nevstoupí do zlatého fondu X série, ale minimálně Mulder na tripu je jedna z nejpodařenějších sekvencí vůbec. Za mě spokojenost a doufám, že to hned tak neskončí. 80%(24.2.2016)

Podle mého tohle měl být šestidílný serializovaný příběh zakončující mytologii a nikoliv snaha zavděčit se každému "jeho epizodou". Celá mytologie pak působila jako hodně zkratkovitý a unáhlený mišmaš, do kterého chtěl Carter mermomocí nacpat úplně všechno. Netvrdím, že natažené na šest dílů by to bylo lepší, ale třeba by to nevnucovalo takový pocit. Ono celkově, když (podle mého) nejlepší epizodou celé mini-série je díl, který se hlavní linky nedotýká ani z dálky, je asi něco špatně. Celkově tento návrat považuji spíše za zklamání. oblíbený díl: Mulder & Scully Meet the Were-Monster(24.2.2016)

Jsem zatím na třetí epizodě ale příjemně mě překvapila klasická monster of the week. Gillian Anderson je fakt skvělá, Duchovny už ani moc ne. Kdyby se nevrátili původní herci, asi by to ztratilo to kouzlo... Občas mi přijde, že se moc tlačí na pilu co se týče těch nevysvětlitelných záhad a "I want to belive" frázi ale to bylo v originálním seriálu přece taky. Úctyhodný návrat. :)(24.9.2016)

Rozjezd trochu vlažnější, než bych si představoval po těch letech. Sice se ukáže všechno to, co dřív díky nákladům na CGI jsme si mohli jen přát. Na druhou stranu všechno to nízké rozlišení, jistá ušmudlanost, zrnitost VHS apod. mělo něco do sebe.... v těch devadesátkách. Tady je vše krásně osvícené a v HD a nedostavuje se to kouzlo. První epizoda ukáže o čem vše bude a zároveň se nebojí udělat tlustou čáru za historií, že to vše vlastně bylo úplně jinak. Bohužel je to tak trochu nuda. Andersonka už není příliš Scully ale spíš tichá Bedelie z Hannibala. Duchovny vypadá a působí jak Moody z Californication. Prostě nejsou to ty relativně ploché charaktery v hororové atmosféře, kde napětí, že někde ve stínu vyběhne hnusné laciné gumové monstrum je prostě pryč. Nová doba, staronový přístup. Za první epizodu průměr. Možná do dnešní doby se X-files nehodí :((26.1.2016)

• - Spoiler: Na náhrobním kameni, u kterého leží agent Mulder (David Duchovny), je napsáno Kim Manners. Jedná se o jednoho z režisérů Akt X (od r. 1993), který zemřel v roce 2009. Režíroval i TV film The X-Files: The Truth (2002). (Scelleton)

• - V 37. minutě filmu se Mulder (David Duchovny) a William dívají v televizi na film 2001: Vesmírná odysea (1968). (Varan)

• - V 2. epizóde 1. série s názvom „Founder's Mutation“ môžeme nájsť odkaz na ďalší známy sci-fi film – 2001: Vesmírna odysea (1968), ktorý je možné zazrieť v televízii počas rozhovoru Foxa Muldera (David Duchovny) so svojím synom. (Hudakfilms)