• El-Barto

Na návrat Akt X jsem se fakt těšil, ale je to zklamání. Nejlepší je třetí epizoda, která přišla s parodickou sebeshazující polohou, která tomu kupodivu sedla. Upřímně jsem se smál a bavil se a to proto, že Darin Morgan to psal s obrovským nadhledem a citem. Zároveň ale pod kupou hlášek a skoro až komediálních gagů nezapomněl na příběh a hlavní postavu. Tou je Guy Mann a jeho příběh nejen že vyvolává záchvaty smíchu, ale taky citelně řeže do podstaty lidský nátury. Bravo za tuhle epizodu, oceňuju odvahu pustit se do něčeho tak jinýho, než na co jsme zvyklí. Jinak jsem se ale v ani jediný další epizodě starých dobrých Akta X, který máme všichni tak rádi, nedočkal.(28.2.2016)

• Fr

,,CELOU DOBU NÁM LHALI....“... /// Osobní posedlost agenta Muldera neskončila, a tak Chris Carter znovu otevírá Akta X. Agenti mezi řečí zavzpomínaj na minulost, bavěj ftípkama na svůj účet a zpochybňováním sama sebe. Mám dojem, jako by se vrátili právě kvůli tomu. Nakonec je jedno, jestli vraždí člověk, zvíře nebo něco jinýho. Oba (agenti) jsou nostalgicky „IN“ a kvalita příběhů klasicky kolísavá. Přitom třeba zápletka se Spartánským virem by vystačila na celovečerák! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, proč mám mimozemskou DNA. 2.) Jsem fanda. A pravdu hledám někde tam venku… /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(10.10.2016)

Po stránke námetov je 10. séria ukážková. Je v nej všetko, čím sa Akty X preslávili a čo/prečo sme si ich zamilovali. Mimozemšťania, únosy, vedecké experimenty, telesné deformácie, vládne sprisahania, Skinner, Muž s cigaretou, temné lesy, Osamelí strelci, teroristi, nedôvera, neistota, paranoja, obludy, urban legend, likvidácie nepohodlných svedkov, lietajúce taniere, konšpiračné teórie, zlá armáda, korupcia v FBI. V tomto problém nie je. Dokonca ani v komediálnej časti, pretože v „starej sérii“ sa čas od času predsa tiež objavili aj také a kto na to zabudol, asi má problémy s pamäťou. Malér je v scenároch, ktoré sú mdlé, (pod)priemerné, narýchlo spichnuté a nezaujímavé. Mulder a Scully (+ občas Skinner) sú stále relatívne fajn postavy, ale nevládzu zachrániť slabé scenáre. Jednotlivé epizódy sú neuspokojivé, miestami vyslovene neuzavreté a nedotiahnuté do konca, čo pôsobí rušivo a nepríjemne. Prvé dve časti zmätene šumia do prázdna. Po „Smetiarovi“ to chytí dych a Mulderova „dancing scenes“ je vskutku ťažko zabudnuteľná. Ale celkovo sa nekoná žiadny zázrak, prevláda rozčarovanie a sklamanie. A bohvieako nepomáha ani násilné objavovanie starých známych, ktorí sú tu len preto, aby tu boli.(15.12.2016)

Jsem zatím na třetí epizodě ale příjemně mě překvapila klasická monster of the week. Gillian Anderson je fakt skvělá, Duchovny už ani moc ne. Kdyby se nevrátili původní herci, asi by to ztratilo to kouzlo... Občas mi přijde, že se moc tlačí na pilu co se týče těch nevysvětlitelných záhad a "I want to belive" frázi ale to bylo v originálním seriálu přece taky. Úctyhodný návrat. :)(24.9.2016)

"They police us, and spy on us, and tell us that makes us safer... We’ve never been in more danger." The X-files is re-opened! Ano i já se řadím k lidem, kteří chtějí věřit. Kteří STÁLE chtějí věřit. Jsem ten, kterému se klepe srdíčko, když slyší známou melodii. Jsem ten, který má husí kůži, když se ve tmě protnout dvě baterky. A dokonce jsem i ten, který když vidí Duchovného a Anderson spolu, tak má na tváři úsměv. Prostě jsem se na tohle těšil. Šestidílný revival je skutečný narozeninový dárek pro fanoušky seriálu. Máme tu mytologii, máme tu odkazy, máme tu příšery a dokonce máme zpátky i morbidní a sebeparodující humor. David s Gillian vypadají, že nezestárli ani o den a obleky jim stále padnou jako ušité. Carter trošku přitvrdil na nechutnostech, respektivě se s tím moc nemaže. A tak nevadí, roztrhané, spálené nebo sešité torzo. V první epizodě jsou zpátky zelení mužíčci, ve druhé paranormální jevy, ve třetí se dočkáme pověstné humorné epizody. Která je mimochodem naprosto skvělá! Vidět Ducháčka jak místo pistole pronásleduje monstrum se smartphonem je bomba. Nebo když mu začne zvonit mobil znělkou ze seriálu. To prostě ocení jen fanoušek! V páté epizodě se pro změnu dočkáme Davidova tanečku na parketu. No já se prostě musím smát. Chápu, že ten kdo očekával mrazivé napětí, tak je to možná zklamán. Ale Akta X vždycky byly kombinací humoru a temnoty. Jen škoda, že to tak rychle uteklo. Šest epizod je holt šest epizod. Já si svůj narozeninový dárek rozbalil a jsem moc potěšený, co jsem vlastně našel. Pokračování mého oblíbeného seriálu. Jediné, co mohu vytknout seriálu je ten konec. TEN KONEC CARTERE! CO TEN KONEC! (100 %)(1.4.2016)

• - Spoiler: Na náhrobním kameni, u kterého leží agent Mulder (David Duchovny), je napsáno Kim Manners. Jedná se o jednoho z režisérů Akt X (od r. 1993), který zemřel v roce 2009. Režíroval i TV film The X-Files: The Truth (2002). (Scelleton)

• - V 37. minutě filmu se Mulder (David Duchovny) a William dívají v televizi na film 2001: Vesmírná odysea (1968). (Varan)

• - V 2. epizóde 1. série s názvom „Founder's Mutation“ môžeme nájsť odkaz na ďalší známy sci-fi film – 2001: Vesmírna odysea (1968), ktorý je možné zazrieť v televízii počas rozhovoru Foxa Muldera (David Duchovny) so svojím synom. (Hudakfilms)