Jsem zatím na třetí epizodě ale příjemně mě překvapila klasická monster of the week. Gillian Anderson je fakt skvělá, Duchovny už ani moc ne. Kdyby se nevrátili původní herci, asi by to ztratilo to kouzlo... Občas mi přijde, že se moc tlačí na pilu co se týče těch nevysvětlitelných záhad a "I want to belive" frázi ale to bylo v originálním seriálu přece taky. Úctyhodný návrat. :)(24.9.2016)

Návrat kultu, legendy a formujícího zážitku celé jedné generace v podobě, která fanoušky potěší (a nové diváky nepotěší) tím, že se nesnaží o nový začátek, spoléhání na nostalgickou vlnu, modernizaci či něco takového, ale prostě navazuje tam, kde se před lety skončilo; dějově i stylově. Nese to sebou značné riziko rozčarování "co fungovalo v devadesátkách, mělo zůstat v devadesátkách", které jistě mnohým reálně hrozí, jelikož přeci jen televizní tvorba za tu dobu prošla překotným vývojem, čili co tehdy sledoval každý, bude dnes záležitost spíše pro skalní fanoušky. A nenechte se mýlit, tohle je fanservis par excellence; i ty tužky ve stropě po více jak dekádě zůstávají zabodnuté. Pokud je (myšleno Akta X) či ji (myšleno Gillian Anderson) milujete, tak není co řešit. Pokud ne, tak vězte, že navzdory všem těm letům je vlastně vše při starém; se všemi klady (a že jich je) i zápory (a těch také není málo). Berte nebo nechte být.(26.1.2016)

• okkac

Návrat Akt X byl celkem zklamání. 6 epizod je málo, protože hlavní dějovou linku má jen první a poslední, přičemž je to na rozhýbání děje dost málo a působí to velmi nuceně a nedomyšleně. Návíc poslední díl končí cliffhangerem. Díle mezi jsou standalone epizody, každá v jiném žánru. Je tu velmi komediální, velmi hororová, jedna mystická (s velmi WTF halucinogenní scénou) a jedna tak mezi. Nakonec je to spíše zklamání z návratu. A tím, že to končí cliffhangerem naznačuje, že se dočkáme dalších dílů. Snad to vyjde lépe. 55%(27.2.2016)

• El-Barto

Na návrat Akt X jsem se fakt těšil, ale je to zklamání. Nejlepší je třetí epizoda, která přišla s parodickou sebeshazující polohou, která tomu kupodivu sedla. Upřímně jsem se smál a bavil se a to proto, že Darin Morgan to psal s obrovským nadhledem a citem. Zároveň ale pod kupou hlášek a skoro až komediálních gagů nezapomněl na příběh a hlavní postavu. Tou je Guy Mann a jeho příběh nejen že vyvolává záchvaty smíchu, ale taky citelně řeže do podstaty lidský nátury. Bravo za tuhle epizodu, oceňuju odvahu pustit se do něčeho tak jinýho, než na co jsme zvyklí. Jinak jsem se ale v ani jediný další epizodě starých dobrých Akta X, který máme všichni tak rádi, nedočkal.(28.2.2016)

"They police us, and spy on us, and tell us that makes us safer... We’ve never been in more danger." The X-files is re-opened! Ano i já se řadím k lidem, kteří chtějí věřit. Kteří STÁLE chtějí věřit. Jsem ten, kterému se klepe srdíčko, když slyší známou melodii. Jsem ten, který má husí kůži, když se ve tmě protnout dvě baterky. A dokonce jsem i ten, který když vidí Duchovného a Anderson spolu, tak má na tváři úsměv. Prostě jsem se na tohle těšil. Šestidílný revival je skutečný narozeninový dárek pro fanoušky seriálu. Máme tu mytologii, máme tu odkazy, máme tu příšery a dokonce máme zpátky i morbidní a sebeparodující humor. David s Gillian vypadají, že nezestárli ani o den a obleky jim stále padnou jako ušité. Carter trošku přitvrdil na nechutnostech, respektivě se s tím moc nemaže. A tak nevadí, roztrhané, spálené nebo sešité torzo. V první epizodě jsou zpátky zelení mužíčci, ve druhé paranormální jevy, ve třetí se dočkáme pověstné humorné epizody. Která je mimochodem naprosto skvělá! Vidět Ducháčka jak místo pistole pronásleduje monstrum se smartphonem je bomba. Nebo když mu začne zvonit mobil znělkou ze seriálu. To prostě ocení jen fanoušek! V páté epizodě se pro změnu dočkáme Davidova tanečku na parketu. No já se prostě musím smát. Chápu, že ten kdo očekával mrazivé napětí, tak je to možná zklamán. Ale Akta X vždycky byly kombinací humoru a temnoty. Jen škoda, že to tak rychle uteklo. Šest epizod je holt šest epizod. Já si svůj narozeninový dárek rozbalil a jsem moc potěšený, co jsem vlastně našel. Pokračování mého oblíbeného seriálu. Jediné, co mohu vytknout seriálu je ten konec. TEN KONEC CARTERE! CO TEN KONEC! (100 %)(1.4.2016)

• - Spoiler: Na náhrobním kameni, u kterého leží agent Mulder (David Duchovny), je napsáno Kim Manners. Jedná se o jednoho z režisérů Akt X (od r. 1993), který zemřel v roce 2009. Režíroval i TV film The X-Files: The Truth (2002). (Scelleton)

• - V 2. epizóde 1. série s názvom „Founder's Mutation“ môžeme nájsť odkaz na ďalší známy sci-fi film – 2001: Vesmírna odysea (1968), ktorý je možné zazrieť v televízii počas rozhovoru Foxa Muldera (David Duchovny) so svojím synom. (Hudakfilms)