• Austrálie

Rodinný / Dobrodružný

Austrálie / Japonsko, 1995, 81 min

Ivan Menchell

Bill Conti

Keď som ťahala za sebou káčera, Napoleona som mala napozeraného odzadu-odpredu. Minule som si naň spomenula, tak som si to znovu pozrela, reku - zaspomínam si, a myslela som, že už mi to bude pripadať veľmi jednoduché, ale zasa som na to čumela a ani nedýchala. Možno som len jednoduchá JA alebo mám skrátka slabosť na malé šteniatka prežívajúce dobrodružstvá bez maminy... ťuťuťuťuťuťu. Ťu. Ťuťu.(28.11.2015)

Moje naprostá srdcovka z dětství s přenádherným prostředím, roztomilým psíkem, kvalitním dabingem a skvěle nazpívanými písničkami. Kdo se slzou v oku vzpomíná, jak se Shadow v Neuvěřitelné cestě propadl do díry a nemohl vylézt ven, tak ten rozhodně bude tenhle australský rodinný snímek zbožňovat. Nikdo by mi neuvěřil, jak složitě jsem musel tenhle film shánět a jak dlouho jsem ho dával do koukatelné podoby (kvalitní obraz 16:9 a sedící český dabing). "Celý svět pode mnou, neznámé cíle, všechno je přímo přede mnou, od téhle chvíle, kdo nezkusí, to o čem sní, jak vlastně ví, kam dóóletí,..." Link(1.9.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $47,687Tržby Celosvetovo $1,950,000(4.1.2010)

Príjemná rodinná kómédia, ktorá mi pripomína moje detské časi, keď som si cez víkendy zasadol ráno k telke a vždy v nej bežali podobné filmy. V svojom žánre patrí určite k tomu lepšiemu, keďže neskĺza do trápnosti ani nenudí ako veľa iných. Spolu s Beethowenom a Neuveriteľnou cestou patri k tomu najlepšiemu, čo nám zvieracie komédie ponúkajú.(18.11.2007)

tenhle film jsem opravdu milovaj když jsem byl mále dítě :)(23.8.2010)