Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

topi

Čtrvrté pokračování je totálně nabušený akční film, kde se hláškuje každou chvilkou a to nejen John McClane. Některé akční scény jsou dohnané až do ad absurdum, hlavně ta poslední na mostě, ale to je prostě tak božíííí, že jsem se královsky bavil a chechtal od začátku do konce!!! Akční nadupanost roku!!! Kamera naprosto úchvatná, střihy perfektní a tradičně našláplá hudba Marco Beltramiho. A ten zvuk, to je síla, málem se mě rozpadl obývák!!! Moc mě mrzí, že jsem film nestihl v kině. Málokdy se čtvrté pokračování různých sérií povede, ale Live Free or Die Hard se povedla kurevsky! Ze všech dílů je nejakčnější, nejdynamičtější a nejhláškovanější!!! Jen je trochu škoda, že čtvrté pokračování neobsahuje míru brutality, čili větší Rating, jako u předchozích dílů, ale tady to vynahrazují ty super skvělé akční pecky. Když budu mít chut´ na pořádnej akční nářez, vím kam sáhnu. Johne McClane, seš prostě borec!!! ()

movieband

V roce 2007 se téměř po 12 letech Willis vrací v roli nesmrtelného a hláškujícího policisty Johna McClanea. Výborně natočená akce člověka upoutá v sedadle. Herecké obsazení je podařené a obsazení Mary Elizabeth Winstead byla sakra dobrá volba do role McClaneovi dcery. I mladý hacker v podání Justina Longa byl vcelku dobrý. Samotný záporák Timothy Olyphant je hned po bratrech Gruberových kvalitním záporákem, který je schopný McClanea srazit na kolena a v neposlední řadě samotný Bruce, který hláškoval jedna radost a nakopával prdel padouchům jako za mlada. Hudba od Marca Beltramiho byla povedená děj člověka upoutá a s kulervoucími efekty je Past 4.0 akčárna jak má být. Stačí se posadit a vychutnat si adrenalinovou jízdu s drsňáckým Wilisem v hlavní roli. Scénu sestřelení vrtulníku policejním autem mám pořád nejradši z celého filmu. „Právě jste sejmul vrtulník autem. To je.. to je šílený! – Došly mi náboje." 95% ()

Rakosnicek77

Hodnotím film, jako samostatný akční výplach, na vlně Nepřítele státu apd. a pak je to podívaná na 4 hvězdy. Při realitě hodnocení 4 dílu filmu Nesmrtelný Willis, se budu raději tvářit, že nevím o čem je řeč! ()

slunicko2

Směs katastrofických a konspiračních scén bez vtipu a elementární logiky. 1) Kdo čeká od dalších pokračování méně nápadů a více prázdné akce, toho snímek zaručeně nezklame. Problém je, že toto je již čtvrtý díl a nápady očividně došly. Scénáristé se pak uchylují k již stokrát viděné nudné šabloně bez jakéhokoli překvapení. 2) Chvílemi na mě film působil, že se tvůrci sjeli a natáčeli v rauši. Jak jinak si vysvětlit, že v rozhodujícím okamžiku se hrdina odvrátí od úhlavního nepřítele a v klidu ho (vlastně ji) nechá pracovat na svém destrukčním díle? Zřejmě jen silný vliv omamných látek umožní autorům sestřelit helikoptéru automobilem (!). Inu, jak píše komentátor Marigold: ...scénář...je přesně tak řídký, jak je potřeba. Zřejmě máme různé potřeby. 3) Líbil se mi, jak jinak, pěkný 29letý Justin Long (hacker Matt). I veterán 52letý Bruce Willis si svoje odvedl navzdory hloupému scénáři. ()

ben666

Neustálá akce, solidní scénář, kupa hlášek, překvapivě dobré obsazení vedlejších rolí, výborná práce kamery, dechberoucí pasáže a naprosto dokonalý Willis, kterému to pořád zatraceně střílí (ať už mluvíme o nábojích a nebo o slovech). Na čtyřce je znát, že tvůrci viděli předchozí filmy a že je dokonale znají, neboť se nejen drží v jejich duchu, ale zároveň na ně i trefně odkazují - kdo nepochopil odkaz, ve kterém se McClane podivně podívá na agenta FBI, který se mu představí coby Johnson, ten se dle mého vůbec nemůže označit za znalce série;) ()

Damiel

85 % - Wiseman mě velmi velmi velmi překvapil. Více než hodně důstojné pokračování legendární trilogie s výbornou akcí až na dřeň, výbornými hláškami, Willisem stále "in full shape" a kouzelným Kevinem Smithem! ;-) ()

YURAyura

3/10 Dokonale zklamani velkeho pro priznivce Wilize, jak ho mame nejradeji - drsny policista stihany neprizni osudu trousici mezi napaditim zabijenim zlosynu jednu suchou hlasku za druhou. Tak jestli cekate toto, tak toho se vam nedostane - je to totiz takova ta typicka explozivni Bayovina, ze ktere je mi smutno az na bliti. Zacatek je slusny nen nepodobny LastBoyScoutovi, ale pak to jde opravdu rychle z kopce. Je smutne, ze si tvurci vypujcili z predchozich dilu pouze nazev a zbytek je totalni vyplach v tom nejhorsim slova smyslu. Fakt smutnej pribeh... ()

MATADOR

John McClane se vrátil se vší parádou a vyvedlo se to na výbornou.Skvělé triky i akce, i když některé momenty jsou úsměvné,ale i tak je to stále parádní akční film.A Creedence Clearwater jsou skvělí. **** ()

Thomassi

John McClane se po dlouhé pauze vrátil a nutno dodat, že ve velkém stylu. Pravdou ale je, že John je symbolem staré dobré ruční práce. A jelikož máme 21. století, tady už mu pouhé ruce nestačí. Počítače dnes ovladají takřka vše. A to si myslím, že čtvrté pasti trošku škodí. Na druhou stranu, je potřeba jít s dobou a pravdou je, že John na nějaké IT blbinky doslova sere. Svoji práci dělá po svém a dělá ji zatraceně dobře. Sice ztratil pár vlasů, zato získal na odvaze. Scéna s kamiónem a F-35kou je doslova šílená. Hollywood ve svých filmech hodně přehání, tady to je potvrzeno dvojnásob, ale postava nesmrtelného detektiva je kultovní a tou zůstane, ať se děje co se děje. ()

Bones!

Tak nějak mi možná chybí u žánru označení komedie.:-) Ač to může vyznít kriticky, tak to tak myšleno není, u filmu jsem se dobře pobavil a že je Bruce nesmrtelný, no a co. Zrovna jemu to s radostí prominu. Tenhle "stařík" má pořád něco do sebe. Už jen kvůli němu si Smrtonosná past 4 zaslouží o jednu hvězdičku víc a tedy nadprůměrné hodnocení (75%) ()

Aiax

Ano, čtvrtá Past JE komiksově nadsazená, o tom žádná, a je osobní věcí každého, zda to spolkne, nebo nespolkne. Já to spolkl i s navijákem, udicí a loďkou i s rybářem, protože právě takový přístup mi vyhovuje přímo nejvíc. Není totiž nic horšího než hollywoodská popkornová akce, která se bere smrtelně vážně (případně hardcore fandové hollywoodských popkornových akcí, kteří berou své ikony smrtelně vážně ). Obzvláště vypečeným rysem tohohle filmu je skvělé jiskření mezi světem zlaté geekovské mládeže a světem dospělých, kteří nestačí překotnému tempu současnosti, nerozumí počítačům, nerozumí mladým a jejichž je McLane šampionem. A tenhle konflikt jako by byl i ústředním motivem celého filmu - Willis, třebaže stále hvězda, jako by ustoupuje do pozadí a hrdinské otěže po něm přebírá Justin Long, který je pro svou roli typově i herecky naprosto dokonalý. Jeho hrdina už ale neřeší problémy tím, že někoho praští, případně do něčeho najede autem, nýbrž pomocí mozku a počítače, přesně v duchu dnešní doby. A tak se mi zdá, jako by se Len Wiseman s celou sérii symbolicky loučil - sbohem, éra bondovských superhrdinů končí a nastává věk počítačových geeků. Jeho rozloučení je sympatické, stylové, charismatické a doslova srší nadhledem. Přesně jako John McLane, poslední akční hrdina. ()

Toshiro

I po osekání filmu na PG-13 stále slušná akční řežba. Pokud tvůrcům dokážete odpustit tunu nelogičností z oblastí fyziky a počítačů, tak nadprůměrný kousek. Já to ale už nějak nedokážu, takže pro mě to je jen film na hranici dokoukatelnosti. ()

FilmFan24

Bruce "John McClane" Willis se vrátil! A dlužno říct, že s plnou parádou v plné polní ! Starší, unavenější a zase pořádně nas***ý že je to zas a pouze on sám, kdo musí zachránit Ameriku před kolapsem! Neskutečně nadupaná parádní zábavná akční jízda o jednom starém a poctivém "analogovém" poldovi v dnešním "digitálním" světě! Bravo! ()

salalala

John jede jak za mlada, pouští hlášky a chudák kouká, co se kolem děje. Nápad s nabouráním počítačového systému je hodně dobrý a povedený, škoda jen, že nevybrali lepšího záporáka. Olyphant je ze všech čtyř skutečně nejslabší a nebýt pár jeho pomocníků, byli by bad guys jen pro zasmání. Willis s Longem se ale věrně doplňují, oba hláškují o sto šest a budují si zvláštní vztah. Překvapil i Wiseman, který režii zvládl nadmíru dobře a důstojně převedl McClanea do 21. století. Pár scén je teda sice už moc (bitva se stíhačkou), nižší rating je taky znát, ale co. Fanoušci si přijdou na své, a i když je to jinde než původní trilogie, pořád je to hodně nad průměrem. Yippie-kai-yey motherfuckers! 80% ()

Hamaradža

Die hard v modernejšom kabáte :) Všetko je digitálne, všetko vybuchuje, akcia je šialene premrštená až sa človeku niekedy rozum zastavuje. Ale pekne sa na to pozerá - stačí vypnúť mozog a nechať sa unášať. :) Bruce je stále ten úžasný McClane ako predtým. :) ()

JohnMiller

John McClane môj najväčší hrdina akčných filmov s detstva prvé tri časti som ako malí neustále prehrával na VHS. A preto som sa novej časti strašne obával myslím že som film videl až okolo roku 2009 a vyrazil mi dych... Film plný drsných hlášok prestreliek neuveriteľných akcií pretavených do súčasnosti. Len Wiseman gratulujem réžia absolútne nezlyhala tak isto ako starý dobrý Bruce Willis. Scénka keď zničil helikoptéru autom nemala chybu. ani keď sa snažil stíhačke vysvetliť že idú po nesprávnom chlapovi. ()

gegina31

V podstaťe to je dobrý akčňák, ale problém je, že v průběhu jsem zjistila, že už jsem to viděla. A to u mě ten film tak trochu snižuje. Když je film opravdu pecka, tak na něj nikdy nezapomenu. Jinak tam samozřejmě nemohly chybět přehnané scény. Vládní stíhačka, která honí kamion a zlikviduje u toho půlku města. Nebo souboj Bruce se ženskou, která snad byla terminátor. Páč ta dostala tolikrát do palice, že by ji každý druhý měl snad vejpůl. Ale jinak jsem spokojená. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)