Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

jhr

Solidní návrat, ale originál je jenom jeden. Přesto se jedná o velmi podařený film plný kvalitní akce. ()

BitlDjus

Hahaha, baví mě ta McClaneovská nesmrtelnost, ovšem nebýt pokročilého konce, dávám o bod méně. Po celou dobu filmu mě dožíral teplej Justin Long a dementní Timothy Olyphant. Nebýt těchto dvou exemplářů vychutnal bych si film o něco více. Co se týče starého pardála McClanea, rejžové mu hodně ubrali, chyběly mi ty klasické hlášky a drzost. Ovšem návrat starého detektiva to byl pěkný. ()

kombajn

Čekal jsem prostě pokračování po x letech a čekal jsem bombastickou kampaň na film bez šťávy. A dočkal jsem se překvapivě dobrho akčního filmu, u kterého jsem měl pocit, že John McLane je opravdu zpět. Faktem je, že chůze po stíhačce už byla fakt moc a spousta "věcí okolo počítačů" byla trošku zjednodušená. Na druhou stranou, hlášky padají, člověk vidí občas docela vtipné nápady a hlavně se pořád něco děje. Byl jsem zvědavý, jak se podaří zlikvidovat hlavního záporáka a smrt měl opravdu nápaditou, lepší jak leckterý Bondův protivník. Pro mně 90% procent a tu pátou hvězdu možná dostane někdy při dalším zkouknutí :) ()

lekr

McClane je pořád ve skvělé formě a má pořád stejně dobré hlášky nicméně kouzlo jedničky ( a vlastně všech dílů ) je pryč a nastoupil McClane s vyplešatělou hlavou bojující proti tak trochu kybernetickému nepříteli což rozhodně není v jeho stylu.....je to podobně jako se čtvrtým pokračováním termíka.....prostě něco co nemůžeme srovnávat s předchozími díly..to by byl jinak odpad!!! ()

HappySmile

Akce na začátku, akce na konci, akce uprostřed. Akce, akce, akce, jedna za druhou - to je tento film. Bruce Willis je perfektní jako vždy a Justin Long si konečně zahrál v něčem jiném než v komedii. Přesto se mi zdá, že kdyby byla kratší stopáž - řekněme nějakých 95 minut, úplně by to stačilo. ()

rakovnik

John McClane si poradí i v novém tisíciletí s novými technologiemi a novými padouchy (vzpomínáte, jak poprvé využíval fax?). Jde to i silou, jako za stara. Parádní akce, nadhled a slušná dávka humoru a supersympaťák Bruce. Málokdy jsem tak spokojený už se čtvrtým pokračováním série filmů! ()

SallyZen

Nekončící maraton akčních a napínavých scén, ale také předvídatelných situací. Ať si každej říká, co chce tento snímek byla paráda!! Sice některé scény se mi projevovali na hranici velké nereálnosti, ale i to k filmům patří! Herecké výkony i obsazení bylo excelentní. Návrat hvězdného Johna McClanea(Bruce Willise), Justina Longa, který dostal zatím nejlepší roli a skvělého záporáka Timothy Olyphanta(kterého sem si moc oblíbil). Závěr byl skvělý a celkově to bylo povedené. 85% ()

Jonash87

Sice jsme si všichni zvykli, čeho všeho nemožného je John McClane schopný, přesto to v tomto čtvrtém dílu vygradovala v neuvěřitelné kousky. Film má spád, nespočet akčních scén plných výbuchů a vystřelených projektilů a i pár vtipných či peprných hlášek se najde, i když je jich méně, než v původních tří filmech. Děj snímku byl jinak standardní, ničím neoslňujícím, herecké výkony průměrné. A když připočtu těch mnoho přehnaných scén a evidentně nesmrtelného B. Willise, vychází mi to na tři hvězdy. Ačkoliv v procentech jsem na 70 %. ()

peto12

4.diel pasti bolo dosť zaujímavé. Plné akčné scénky s jedinečným policajtom Brucom Willisom. Štvrté pokračovanie tiež vo vynikajúcom štýle, hlavne jak spravili trik s Washingtonom . ()

Martin741

Stvrty diel Die Hard ma za ciel polozit infrastrukturu celeho USA, comu ma zabranit opat nas stary znamy John McClane. Jo a keby sa nahodou v niecom nevyznal, ma vydatnu pomoc v Matt Farrelovi /Justin Long/. Na opacnej strane barikady stoji terorista Thomas Gabriel /Timothy Olyphant/ spolu so svojou laskou Mae /Maggie Q/. Aby bol scenar trochu okoreneny, mame tu aj McClaneovu dceru Lucy, s ktorou ma tatka dost velke problemy. Scenar je na pomery Die Hard klasicke klise, ale to nevadi, film funguje vdaka dostatocnej akcii a perfektnym hlaskam. Die Hard 4 je niekde medzi jednickou a dvojkou : 94 % ()

Rocky88

Špatný muž přišel na špatné místo s pořádnou dávkou hlášek, nápadů a zásobníků, které mu však po několika přestřelkách došli, což ho přinutilo použít vše, co měl zrovna tu chvíli po ruce. Wiseman dokázal už v Underworldech, že mu akce není cizí, ale to, co nám naservíroval teď, je opravdová lahůdka. Vzduchem létají prázdné nábojnice, minimaxy, auta, stíhačky, mosty, silnice i John. Minimálně 50% efektů je krásná "hand-made" práce, což v dnešní době digitálních ohňů i brýlí ( promiň, Morfee) opravdu potěší. Vyzdvyhnul bych i kameru, jelikož ta v některých chvílích opravdu vyrážela dech. Trošku zklamal Marco Beltrami - v tý záplavě akce je povšimnutí si jeho nevýrazné hudby takřka nemožné. Zato potěšil Justin Long, který dokázal, že něco zahrát umí. Naopak mne zklamal Timothy Olyphant - ne že by z něj jeho hrozivé černé žraločí oči nedělali perfektního záporáka, ale do Rickmanova Hanse Grubera má přece jenom daleko. A o Bruceovi mluvit nebudu - tak jako je Sylvester Stallone Rocky Balboa, tak je Bruce Willis John McClane. Scénář sem tam do nějakého toho klišé upadne, ale na druhou stranu obsahuje hodně nových nápadů, takže mu to nemám moc za zlé. Zato ty občasné scénáristické berle už ano. . . Kažopádně bych 4.0 zařadil v mém žebříčku Pastí na druhé místo hned za "jedničku". Ve srovnání s ostatními akčňáky typu Casino Royale či M:I 3 vychází 4.0 jasně vítězně, ale z úcty k McTiernanově majstrštyku dávám pouze 4 hvězdy. Aspoň se to shoduje s českým distribučním názvem filmu :) ()

Vojťas

Pro milovníky trilogie je tento film nutností a rozhodně nezklame! Ve stejném duchu se skvělou akcí a opět s nekomromisním hláškujícím Johnem tu vidím dílo kvalitativně porovnatelné s DIE HARD 1 a DIE HARD 3! (Scéna auto vs. vrtulník je nejlepší) ... Jinak - Len Wiseman nám to vytmavil: Pro mě po 3* "Underworldu" a 4* "Underworldu: Evolution" je tu 5* DIE HARD 4.0. ... Takže jsem zvědavý (s velkým optimismem) na další jeho film, protože 6* tu k dispozici nemám! :-D ()

Jino

Lepší než třetí díl, více honiček, více akce. Ale taky mě tam pár věcí vadilo, tak třeba, že Bruce je podstatně klidnější než v minulých dílech, a potom hlavně nějaký schopný a charismatický protivník - Timothy Olyphant byl takový nevýrazný. Kdyby to nebylo pokračování Die Hard, dal bych i pět hvězd, ale s ohledem na všechny díly musím jednu ubrat. Ale příště bych McLanea raději viděl zase v nějakém uzavřeném baráku. S přehledem nejlepší nejočekávanější pokračování tohoto roku - piráti se s spidermanem se můžou jít klouzat. ()

dezorz

Zo vsetkych stran sa clovek dozveda, ze McLane, normalny clovek v nenormalnej situacii je uz dnes nemoderna postava. Tak ju zmodernizovali, spravili z McLana Ramba, Spidermana a Jamesa Bonda v jednej osobe. Vsetko postavy, ktore chytali ples predtym, nez akykolvek McLane vobec existoval, tomu sa fakt povie modernizacia. ()

shyster

Ne Bournovo Ultimatum, ale tento film je našlapaná akce od začátku do konce. I když na konci to Wiseman dost přestřelil (hlavně s uvěřitelností). Bruce Willis musí být zombii, neboť takhle se vrátit ze záhrobí....Jediná negativa vidim v slabém záporákovi, v neustálé nutnosti říkat hlášky a mizivému výskytu sprostých slov. ()

cariada

Rovněž slušná zábava. Sice to nedosahuje kvalit prvního a třetí dílu ,ale slušná podivaná! Místy je to trochu přehnané a překombinované ,ale efekty to plně nahradí. ()

MrPierc

Hláškující Willis bohužel byl přeplácán high tech věcmi. Hackování tady umí jednou klávesou a vše je uděláno v krásném skinovaném prostředí jako ve Windowsech :-) ()

Petoss1

John McClane: "Poslouchej, ty šašku. Výprodej skončil. Takže ten cirkus sbal, nebo přijdu a zmaluju ti prdel." Legenda sa vrátila! 88% ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)