Oko

• Hongkong The Eye (více)

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její "nový" smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět? (oficiální text distributora)

Sfinkter

Možná vykrádačka stylu Kruhu, každopádně děsivější. Nevím ani pořádně proč, ale Oko mi určitým způsobem přirostlo k srdci. ()

Bobik9

Nevím, proč všichni tvrdí, že je tato verze lepší než ta americká. Nechápu. Tento film je nudný, herci sou nudní s jelikož jsem první viděl verzi s Jessicou Albou, tak sem todle ani neodkoukal, protože se to vůbec nedalo srovnat. Prostě ne! Nuda! ()

Savo

Pustit si takový skvost na noc je nejlepší co můtete pro své budoucí infarkty udělat. Napětí a atmásféra filmu je tak hustá, že by se v ní zamotal i sám Rákosníček. ()

TO

nejlepší asijský horor co jsem viděl a jeden z nejlepších hororů vůbec, nějakej Ring na něj nemá ani náhodou. ()

VanTom

Velice hutný psychologický teror, který hlavně v první polovině chvilkami přesahuje hranice únosnosti. Rozhodně zajímavá alternativa k hollywoodským krvákům a slaďákům, které se vydávají za horory. ()

Moogwi

Na pět to asi nemá, protože ten konec se mi moc nelíbí, ale tu poslední pátou hvězdičku si tento film zaslouží za to, že i jako horor má nějaký smysl, děj, a hlavně je naprosto nejlepší ze všech hororů co jsem zatím viděl. Taky musím pochválit skvělou hudbu a lekací scény, kterých není moc, ale jsou provedené do naprosté dokonalosti :) ()

Master19

Mám rád vychytané detaily a hraní si s drobnostmi (titulky...) - aspoň je vidět, že film není odfláklý. Bohužel jsem byl po skončení zklamaný, a to hlavně proto, že jsem nepřistoupil na hru bratří Pangů a během filmu jsem se i trochu nudil. Závěr mě však vytrhl z letargie - budu se na Oko muset podívat znovu a je dost pravděpodobné, že hodnocení navýším. ()

dANo

Pang Brothers nám vo filme Oko ukázali, ako natočiť veľmi dobrý horor, ktorý využíva tradičné klišé tohto žánru s citom a aj napriek tomu, že v scenári a hereckých výkonoch sa nájdu chyby, tak sa dá s prižmúrením oka povedať, že je to výborný film. Skvelá je aj hudba a na niektoré temné scény asi tak skoro nezabudnem. ()

Hennesy

Tešil som, že mi Oko pripraví ďalší z radu ázijských desivých príbehov, a že sa hrôzou nebudem vedieť ani pohnúť. Nedostal som presne to, čo som čakal. Veľkou chybou bolo to, že tie najdesivejšie momenty si vyčerpali v prvej polovici, a potom sa už nič vážnejšie nestane. Čo je veľká škoda, pretože tých pár vydarených scén je poriadne desivých. Je ich však príliš málo, aby to človeka udržalo v nejakom súvislom napätí. Film sa postupne z hororu mení na mrazivý thriller a nakoniec na drámu. Bohužial sa pri tom stráca tempo a niekedy som sa normálne aj nudil. A to by sa takomto type filmu stávať nemalo. Chcel som dať štyri hviezdy, ale na konečnom dojme mi uberal aj sústavný pocit, že niečo také som už videl...a lepšie. A rušivo pôsobili aj niektoré menej vydarené efekty, ktoré na mňa pôsobili lacným dojmom. ()

Brain-D

Hudba,Atmosféra (až mě mrazilo po zádech) = 100%. Film je mírně podobný americké Final Destination, kde určitý člověk předpovídá nehodu. Výborně zpracovaná akční scéna z plynem.... ()

sskrblik

"Proč sedíš na mé židli?" Tak v tomhle hororu je jedna z nejděsivějších scének co jsem viděl - tedy chci říci lekaček :) a jinak má famózní atmosféru. ()

Právnička

Působivý a napínavý příběh s úžasnou atmosférou. Vtažení do děje, mrazení v zádech - co dodat - spolu s Kruhem nejlepší asijský hororový thriller. ()

jitrnic

Mohl to být dobrý horror, bohužel ho sráží podprúměrní herci a slabá pointa. Kamera je skvělá stejně jako různé nepříjemné strašidelné zvuky. ()

Kaja

O třídu horší než Šestý smysl. Zezačátku jsem nevěděla co od toho čekat,tak jsem se třepala jako ratlík a kolikrát i dost oprávněně(třeba chlap ve výtahu a další),ale jinak od druhé půlky se z psychologického hororu stalo dosti nepovedené krimi. Asi japonské horory nechápu,ale myslím, že Americké remakey jsou mnohem lepší. ()

Krasus

Takhle nějak by měl vypadat horor,ani na vteřinu vás nenechá vydechnout.Skvělá hudba,hutná atmosféra,"nechutný střich","nepříjemná kamera".Já osobně jsem během sledování musel hluboce dýchat a párkrát i použít tlačítko stop,neb jakým způsobem tenhle film působí na psychiku je neuvěřitelný.Uspokojivý celkový dojem,trochu kazí finalní scéna s výbuchem,nicméně nadále zůstavá jedním z mých nejhrůzostrašnějších sobotních večerů. ()

zolo23

Tak pri tomto horore najviac oceňujem hru s kamerou. To keď sa začne Mun vracať zrak a vidí ľudí zo záhrobia(rozmazané nejasné obrazy) je silným filmovým zážitkom doplneným skvelým zvukom a hudbou. uaááá ()

sedm.1

HongKongské akční filmy patřili(a vlastně stále patří!!!)absolutně k tomu nejlepšímu,co můžem vůbec ze světové kinematografie vidět.A za posledních pár let se k tomu navíc přidali fantasticky napínavé a originální horrory,které si dovolím rovněž zařadit ke špičce všeho!A pokud bych měl jmenovat jeden za všechny,bylo by to asi právě OKO(a v žádném případě THE RING....).Je prostě dokonalé po všech stránkách!Svou atmosférou,parádní hudbou,hereckými výkony,vizuální stránkou,nápadam,prostě uff,paráda.Asijské horrory mi však nepřijdou nějak přehnaně strašidelné(natož krvavé),ovšem jejich neuvěřitelně hustá psychologická stránka je něco parádního.Chtěl bych ale napsat něco tady k ostatním komentářům.Srovnávat OKO se ŠESTÝM SMYSLEM je sice možné s přimouřením všech dvou očí,ovšem pokud bych srovnávat musel,OKO je jednoznačným vítězem,o nějakém plagiáotorství nelze diskutovat.Druhá věc je HUDBA!Ta sama osobě je skvost,kterej se jen tak neslyší a ve spojitosti zrovna s tímto filmem....ano,ano,ano. A třetí,ačkoliv se to netýká přímo filmu OKO(zatím),jde o remaky amerických filmařů,což je podle mne jeden velkej průser.Nechápu ,proč to vlastně točí.Té atmosféry nemohou nikdy v Hollywoodu dosáhnout.Pro mě se OKO stalo filmovým zážitkem na dlouhou dobu,DOPORUČUJI naprosto všem!!! ()

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)