Nad námi vlny

Above Us the Waves

Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 1955, 92 min

Pred zhliadnutim tohoto filmu ma najviac uputala posledna veta v obsahu filmu na tejto stranke. Vraj film je nabity akciami od zaciatku filmu az do konca. Nooo, ako som to pozeral, tak tych akcii zas tak vela nebolo, skor az od druhej polovicky filmu sa nieco dialo a na poriadne velku akciu doslo az pri konci filmu, co je trosku malo pre mna. Tym nechcem povedat, ze by to bol slaby film, to urcite nie. A dej filmu je priemerny, ale nie nudny. Ako celok to vsetko dobre zapada spravnym smerom a je to aj celkom dobry vojnovy film.(16.9.2013)

Príbeho to nezaujalo natoľko, ako by malo. Drámatické situálcie boli len také povrchné, prípadne čisto zmarené neslanými humorom. Aj keď vzávam hold skutočným vojakom, ktorí to dokázali, na plátne to až tak dobre nevyzeralo. Techniká stránka filmu je viac menej v poriadku. Prakticky však nič, čo by si divák z filmu odniesol. Hodnotenie: 55%(1.11.2013)

V roce 1955 nejspíše patřila tato akce k známým a provařeným historkám z WWII, takže se scénář nezabývá ani charakterizací jednotlivých postav (asi tehdy stačilo jméno a každý věděl, o koho jde) a bohužel ani nějakým vysvětlováním ohledně útoku. Chybí tu nějaký Dr.Watson, který potřebuje podrobný popis všeho odborného, aby se orientoval a pochopil (a s ním i divák). Takže pokud nejste odborníky přes miniponorky, druhou polovinu filmu musíte sledovat velmi pečlivě, jinak se rychle v ději ztratíte.(8.1.2010)

Spíše hodnotné kvůli stravitelně sdělovaným faktům, než jako film. Příběhu chybí, vyjma posledních deseti minut, napětí. Herci se těžko odlišují jeden od druhého, což způsobuje jejich nešťastný výběr, ale také nezájem o odlišnosti jejich osobností. Důsledkem je, že si člověk plete nejen chlapy, ale i ponorky.(27.12.2009)

• Lacike

Tentokrat ponorkovy film z Britanie. Skoda, ze som si dopredu neprecital o com to bude. Keby som vedel, ze to bude dobrodruzstvo nejakej zaprdenej miniponorky namiesto klasickej, tak by som do toho nesiel a urobil by som dobre, lebo film je strasne rozvlacny a nudny. Aj ked vdaka malym rozmerom tvori posadku len par chlapov, tak sa mi vsetci plietli, pretoze postavy boli nevyrazne a herci zamenitelni. Samotna misia mi tiez nepripadala dvakrat zaujimava. Jedine co ma zaujalo, bolo vycvikove stredisko so zaujimavou nadrzou. Ale aj tak som tentokrat dost sklamany. 4/10.(22.3.2016)

• - Fraser (John Mills) nosí hodinky značky Jaeger-LeCoultre Reverso. (dyfur)

• - Film bol natočený podľa príbehu "CET" Warrena a Jamesa Bensonovcov. (Svadbos)